O Mozilli Firefox

Mozilla Firefox jest tą nową, rewolucyjną przeglądarką www open source, o której ostatnio jest tak głośno. Firefox został stworzony przez projekt Mozilla – ogólnoświatową grupę tysięcy ochotników. Misją projektu Mozilla jest zapewnienie wyboru oraz podtrzymanie innowacji w Internecie. Wsparcie organizacyjne dla projektu Mozilla zapewniają Fundacja Mozilla (w Stanach Zjednoczonych), Mozilla Europe i Mozilla Japan.

O stowarzyszeniu Mozilla Europe

Mozilla Europe to organizacja non-profit z siedzibą w Paryżu, której zadaniem jest:

  1. pracować wspólnie z lokalnymi, regionalnymi i krajowymi społecznościami Mozilli by promować w Europie Mozillę i oprogramowanie na niej oparte;
  2. zachęcać niezależnych programistów, wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa i rządy do wsparcia projektu Mozilla, zarówno poprzez tworzenie kodu źródłowego jak i dostarczanie wsparcia finansowego;
  3. zwiększać udział przeglądarki Mozilla i produktów na niej opartych poprzez oferowanie usług, które mogą być potrzebne do wdrożenia produktów.

O zespole AviaryPL

Polska wersja Mozilli Firefox została przygotowana przez zespół AviaryPL, polską grupę lokalizatorów. AviaryPL tworzą ochotnicy zainteresowani lokalizacją Firefoksa dla użytkowników polskojęzycznych.