O Mozilli Firefox

Mozilla Firefox jest tą nową, rewolucyjną przeglądarką WWW o otwartym kodzie (Open Source), o której ostatnio jest tak głośno. Firefox został stworzony przez projekt Mozilla – ogólnoświatową grupę tysięcy ochotników. Misją projektu Mozilla jest ochrona wolności wyboru i innowacyjności w Internecie. Wsparcie organizacyjne dla projektu Mozilla zapewniają Fundacja Mozilla (w Stanach Zjednoczonych), Mozilla Europe i Mozilla Japan.

O stowarzyszeniu Mozilla Europe

Mozilla Europe to organizacja non-profit z siedzibą w Paryżu, której zadaniem jest:

  1. Pracować wspólnie z lokalnymi, regionalnymi i krajowymi społecznościami Mozilli, by promować w Europie Mozillę i oprogramowanie na niej oparte.
  2. Zachęcać niezależnych programistów, wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa i rządy do wsparcia projektu Mozilla, zarówno poprzez tworzenie kodu źródłowego, jak i dostarczanie wsparcia finansowego.
  3. Zwiększać popularność przeglądarki Mozilla i produktów na niej opartych poprzez oferowanie usług ułatwiających zaistnienie Mozilli na rynku.

O zespole AviaryPL

Polska wersja Mozilli Firefox została przygotowana przez zespół AviaryPL, polską grupę lokalizatorów. AviaryPL tworzą ochotnicy lokalizujący Firefoksa dla użytkowników polskojęzycznych.