Dziękujemy za wybranie Firefoksa! Ta strona pomoże Ci rozpocząć korzystanie z naszej przeglądarki – dowiesz się o nowych możliwościach programu, o tym jak uzyskać pomoc, o tym jak uczynić Firefoksa jeszcze wygodniejszym i skuteczniejszym, oraz o tym, jak najlepiej wykorzystać wszystkie jego możliwości.

Rozpocznij przeglądanie

Nowe możliwości

Wyszukiwanie w Firefoksie

Firefox przyspiesza przeszukiwanie Sieci dzięki polu wyszukiwania na pasku narzędzi nawigacyjnych oraz zintegrowanemu z paskiem adresu wyszukiwaniu Google Szczęśliwy Traf™.

Aby skorzystać z pola wyszukiwania, kliknij lewym przyciskiem myszy na pole w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Podaj wyszukiwane słowa i wciśnij Enter. Nie musisz już odwiedzać konkretnej strony, by korzystać z wyszukiwarki – wszystko, czego potrzebujesz, jest od razu dostępne w przeglądarce.

Firefox domyślnie zawiera zestaw najpopularniejszych i najbardziej przydatnych wyszukiwarek: Google, Onet, Wikipedia, Encyklopedia PWN i Szukacz. Co więcej, możesz pobrać więcej wtyczek dodających obsługę kolejnych wyszukiwarek.

Kanały RSS w Zakładkach

Kanały RSS to nowa technologia w Firefoksie, która pozwala Ci oglądać najświeższe nagłówki wiadomości i blogów w pasku zakładek lub w menu "Zakładki". Dzięki temu szybko możesz sprawdzić, czy na Twoich ulubionych stronach pojawiło się coś nowego. Dzięki Kananałom RSS w Zakładkach możesz od razu przejść do interesującego Cię artykułu, oszczędzając tym samym czas.

Jeśli strona oferuje kanał RSS, Firefox wyświetla tę ikonę: RSS w prawym-dolnym rogu okna. Kiedy klikniesz na tę ikonę i wybierzesz kanał RSS, pojawi się okno dodawania nowej zakładki. Kliknij OK i zakładka do kanału RSS pojawi się na liście Zakładek. Wielu użytkowników uważa, że najwygodniej jest taką zakładkę umieścić na pasku zakładek.

Przeglądanie w panelach

Przeglądanie w panelach sprawia, że surfowanie po sieci odbywa się szybciej i wygodniej. Strony WWW ładują się w panelach w tym samym oknie, dzięki czemu łatwo się przełączać między wieloma otwartymi stronami. Przeglądanie w panelach jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza przy czytaniu wiadomości lub korzystaniu z wyników wyszukiwania.

Możesz otworzyć nowy panel otwierając z menu "Plik" opcję "Nowy panel" lub wciskając kombinację klawiszy Ctrl+T. Aby otworzyć odnośnik w nowym panelu, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz "Otwórz odnośnik w nowym panelu" albo po prostu kliknij na odnośnik środkowym przyciskiem myszy.

Możesz także załadować wszystkie swoje ulubione strony jednym kliknięciem. Dodaj do Zakładek wszystkie swoje ulubione witryny (lub te witryny, które odwiedzasz codziennie) i umieść je w folderze. Jeśli teraz wybierzesz opcję "Otwórz w panelach", Twoje ulubione strony otworzą się jednocześnie – i znowu zaoszczędzisz czas.

Przyłącz się do nas

Projekt Mozilla to organizacja Wolnego Oprogramowania. Istnieje wiele dziedzin, w których użytkownicy mogą nas wspomóc.

Zwiększ możliwości Firefoksa

Wesprzyj naszą pracę

Koszulka z FirefoksemMożesz wspomóc nasze prace nad Firefoksem i innymi projektami, dostając w zamian różne rzeczy. Wspomóż projekt pieniężnie lub kup koszulkę z Firefoksem w Sklepie Mozilli.

Zasoby i odnośniki