AviaryPL:WWW:Instrukcja obsługi

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

DRAFT

Ogólnie

www.aviary.pl działa na bazie WordPressa z paroma pluginami. WordPress jest zainstalowany z polską lokalizacją, co ma swoje plusy i minusy...

Podział treści

Treść strony dzieli się na:

  • strony (pages)
  • wiadomości (posts)
  • odnośniki (links)

Strony

Strony są widoczne w menu głównym i menu bocznym. Są to elementy bardziej "statyczne" niż wiadomości. Przykładowo: "Projekty", "Projekty > Mozilla Firefox" i "O nas" - to są strony.

WAŻNE: strony głównej nie wolno edytować w edytorze WYSIWYG. Przed jej edycją należy więc koniecznie wyłączyć obsługę JavaScript w przeglądarce. TinyMCE koszmarnie psuje kod tej strony.

Wiadomości

Wiadomości to treść "blogowa". Podzielone są na dwie kategorie:

  • Dla prasy - notatki prasowe, które wyświetlane są tylko na stronie "Dla prasy"
  • Aktualności - wiadomości, których pierwszych kilka wyświetlanych jest na stronie głównej

Domyślną kategorią są "Aktualności", post może należeć też do wielu kategorii.

Istotne zasady

  1. Posty w kategorii "Aktualności" MUSZĄ posiadać "wycinek", który jest wyświetlany jako zajawka na głównej stronie. Posty w kategorii "Dla prasy" nie muszą go posiadać.
  2. Po pierwszym akapicie treści wypada wstawić podzielnik (odnośnik "więcej" - przycisk: http://others.aviary.pl/img/more.gif) - dla dobra przeglądających archiwum
  3. Komentarze są domyślnie wyłączone i nie należy ich włączać (to nie jest blog!)

Linki

Funkcję Blogroll wordpressa wykorzystujemy tylko na stronie Dla prasy - linki dostępne w sekcji "Inne zasoby" dodaje się właśnie z poziomu sekcji "Linki" w wordpressie - koniecznie w kategorii "linki-zasoby-prasowe".

UWAGI:

  1. linki dodawane do innych kategorii nie są na razie nigdzie wyświetlane.
  2. w linkach do zasobów prasowych nie używamy grafiki, linki mają być czysto tekstowe.

Dostęp

Dostęp mają tylko wybrani członkowie zespołu. Wejście odbywa się przez http://www.aviary.pl/wp-admin/ - użytkownik zostaje zalogowany do panelu administracyjnego wordpressa.

Uproszczone menu administracyjne wyświetla się dla zalogowanego użytkownika także na www.aviary.pl, przy stronach dostępne są ponadto linki "Edytuj", pozwalające na zmianę treści strony.

Bugi

Należy zgłaszać w produkcie Nasze witryny zaznaczając komponent www.aviary.pl'.