Mozilla:AMO:Fasterfox

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Streszczenie

Poprawia wydajność i dostraja parametry połączeń sieciowych Firefoksa...

Opis

Fasterfox umożliwia dostrajanie parametrów połączeń sieciowych i wyświetlania stron (renderowania) Firefoksa, takich jak: liczba połączeń, przetwarzanie potokowe (pipeling), wielkość bufora czy opóźnienie rozpoczęcia renderowania.

Rozszerzenie umożliwia dostrojenie mechanizmu wstępnego pobierania poleceń (prefetching), który wykorzystuje wolne pasmo i wczytuje w tle oraz zapisuje w pliku pamięci podręcznej wszystkie odnośniki z aktualnie przeglądanej strony internetowej. Pozwala to na dynamiczne zwiększenie szybkości wyświetlenia zawartości odnośników, a zatem zwiększenie szybkości przeglądarki.

Pomimo że Firefox jest najlepszą przeglądarką blokującą wyskakujące okienka, niektórzy pomysłowi twórcy stron internetowych odkryli, jak przemycić wyskakujące okienka przez blokady Firefoksa. Na szczęście są ukryte opcje udostępniane przez Fasterfoksa, dzięki którym można zablokować okienka wywoływane przez exploity flasha. Wystarczy zaznaczyć w oknie ustawień rozszerzenia odpowiednią opcję i natrętne okienka znikną z przeglądanych stron.