Mozilla:AMO:Feed Sidebar

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Streszczenie

Feed Sidebar jest rozszerzeniem do Firefoksa, które wyświetla w panelu bocznym pozycje z twoich dynamicznych zakładek.

Opis

Feed Sidebar jest rozszerzeniem do Firefoksa, które wyświetla w panelu bocznym pozycje z twoich dynamicznych zakładek. Pomyślane jest jako lekkie rozszerzenie możliwości RSS zawartych już w Firefoksie, nie zaś jako zupełnie nowy system zarządzania kanałami informacyjnymi.

Instalacja Feed Sidebar doda nowy panel boczny do Firefoksa, który, jeśli będzie otwarty, załaduje kanały informacyjne, które masz dodane w Firefoksie jako zakładki, i wyświetli nieprzeczytane pozycje z tych kanałów. Kliknięcie na pozycji pokaże podgląd na górze panelu, zaś podwójne kliknięcie lub kliknięcie środkowym przyciskiem myszy otworzy pozycję w przeglądarce i usunie ją z panelu. Feed Sidebar może również powiadamiać o uszkodzonych lub niedostępnych kanałach - jest to coś, co chciałbym, by Firefox robił w bardziej oczywisty sposób.

Możesz również wybrać, by panel boczny nadal wyświetlał pozycje, które już przeczytałeś. Jeśli to zrobisz, pozycje te pojawią się jako szare. Jeśli wszystkie pozycje z kanału zostaną przeczytane, również tytuł kanału będzie szary.

Pasek narzędzi Feed Sidebar zawiera przyciski do otwierania wszystkich pozycji w kartach, oznaczania wszystkich pozycji jako przeczytanych, zmiany liczby dni pokazywania pozycji, zatrzymywania bieżącej aktualizacji kanału oraz ukrywania i pokazywania paska wyszukiwania. Dodatkowo - menu kontekstowe (dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy) pozwoli ci oznaczyć poszczególne pozycje jako przeczytane lub nieprzeczytane, oznaczyć cały kanał jako przeczytany, otworzyć pozycje z pojedynczego kanału w kartach, anulować subskrypcję kanału i otworzyć okno dialogowe z opcjami rozszerzenia Feed Sidebar.

Feed Sidebar używa własnej historii do śledzenia czytanych pozycji, zatem możesz wyczyścić historię przeglądarki bez czyszczenia twojej historii kanałów.