Novell:Narzędzia

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Edycja plików .po

Jeśli chodzi o narzędzia wspomagające pracę z plikami .po, to ja uzywam poEdit [[1]]. Wygląda na to, że jest zlinkowany z gettextem (przynajmniej pod windą) i przy zapisie pliku .po od razu generowany jest też .mo, który można podmienić w /usr/share i zaraz przetestować tłumaczenie (jeszcze nie mam Suse, więc nie próbowałem jak to działa :))

VMware

VMware player jest dostępny za darmo tu: http://www.vmware.com/products/player/ Wirtualną maszynę SuSE Linux Enterprise Server 9 można pobrać ze stron Novella: http://download.novell.com/Download?buildid=M8DihZmcggM~ (wymaga rejestracji).

W instrukcji instalacji ([2]) jest wyjaśnione, co należy zrobić, jeśli uruchamianie serwera X nie powiedzie się i zamiast graficznego ekranu logowania pojawią się cztery brzydkie konsole.

Jest to wersja nieco sarsza, niż obecnie przez nas tłumaczona, ale rożnic nie ma bardzo wiele. Nie wiem jeszcze, czy można ją zrobić po polsku, ale i tak wersja tylko angielska na pewno przydaje się w sprawdzaniu kontekstu stringów.