Stand-up:2008-07-14

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gandalf

Zrobione

  • Mnostwo pracy nad Verbatimem (ktory musi zmienic nazwe)
  • Troche prac nad tutorialem/planem pracy i nowa nazwa dla Verbatima http://wiki.braniecki.net/Verbatim
  • Praca nad Verbatimem z Pikiem i Stefem.
  • Spotkanie z Mic, Sethem i Pikiem
  • Spotkanie w sprawie lokalizacji Fenneca
  • Zorganizowany plan wizyty w Moskwie (20ty-23ci lipca)
  • Dzis, zamiast stand-upa, bylem na swiecie Bastylii i ogladalem jak Paryz rozladowuje 1 milion ludzi bez zabijania sie (co w Wawie nie udaje sie przy 3 tysiacach)

Pytania i problemy

  • caly czas braki czasu. powolna organizacja zycia w Paryzu
  • staram sie na bierzaco odpowiadac na maile i rozwiazywac problemy, ale wiem, ze trzeba mnie czasem kopnac (dzieki Hubert, Piecu)


Plany

  • Chcialbym przed Firefox Summit pokazac cos na bazie mojej biblioteki, co mogloby sie przydac Aviary.pl :)
  • Ja naprawde chce pomoc GmbH z SUMO
  • Ja naprawde chce zaktualizowac Mediawiki i Wordpresa
  • Chce wrocic do rytmu pracy w ktorym codziennie mam chwile na MDC i jestem na stand-upach


GmbH

Bieżące

  • MozillaPL.org - próba doprowadzenia do użyteczności po aktualizacji oprogramowania serwera, wciąż wyskakują jakieś błędy

Pytania i problemy

  • Problem z cache na support.mozilla.org - przetłumaczone napisy nie są aktualizowane
  • Ogólny brak czasu
  • Nie będzie mnie na spotkaniu

Plany

  • Powtarzam się... SUMO

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem l10n/pl/calendar do 2008-07-14 08:28 PDT
  • Zweryfikowałem ponad 60 bugów, zgłosiłem 3 nowe, naprawiłem jeden, dopisałem komentarze w kilku
  • Poprosiłem o ocenę
  • Trochę zajmowałem się rekrutacją
  • Odpowiedziałem na zaległe maile

Pytania i problemy

  • Wciąż czekam na stworzenie i aktualizację stron wiki projektów
  • Czekam na stworzenie i aktualizację Matriksa przez kierowników projektów (do końca lipca)
  • Co się dzieje z QA SeaMonkey?
  • Czy ktoś wie gdzie jest Ptak?

Plany

  • Propozycje mające na celu usprawnienie zarządzania naszą grupą
  • Odpowiedź na wyniki oceny

Joasia

Zrobione

  • UI Brasero i póżniejsze poprawki po review
  • przeprowadziłam się w końcu :)

Plany

  • Co TomekD każe właściwie
  • Ogólnie jestem już właściwie do dyspozycji :)

Nikdo

Zrobione

  • wypchnięcie NIM
  • testy i poprawki nautilusa

plany

  • gnome c.d.
  • ew. gwarancja NIM


stef

  • bieżące i18n fl, l10n tb
  • verbatim i compare-locales + skrypt statystk dla fl
  • z gazellą ruszę jak osiągnę jakiś zadawalające efekty z verbatimem
  • czym jest gnomepl at aviary.pl i jaki jest sens jego istnienia?
    • dlaczego karmimy niepotrzebnie boty?
  • Czy z Lightninga mogłoby zniknąć klikanie z taskEditInstructions lub w ogóle cały string mógłby zostać przeformułowany?
  • Kim jest Wojtek Jamrozy?
  • Czy w bugach gnome przy review mogłyby się pojawiać bezpośrednie odnośniki do konkretnych rewizji plików (np przez websvn) lub same pliki w załącznikach?

Teo

Zrobione

  • QA nowych komunikatów AMO
  • Tłumaczenie wytycznych dla recenzentów AMO
  • Trochę robótek z rozszerzeniami - publikacja w PBR

Plany

  • Uzgodnić ostateczną wersję tłumaczenia wytycznych dla recenzentów
  • Prace nad AMO


TomaszD

Zrobione

  • Uzupełnienie i dostosowanie tłumaczeń ekiga, empathy, gtk+, sound-juicer
  • Review brasero, dodatkowy review helpa sound-juicer
  • Dwukrotny review tłumaczenia helpa totem (Wojtek Jamrozy), jeszcze niepubliczne
  • Zamknięcie kilku załatwionych raportów błędów
  • Ogólne porządki w produkcie GNOME (dzięki uzyskaniu odpowiednich uprawnień)


Pytania i problemy

  • Czy coś się ruszyło w sprawie Connexions?
  • Co dalej w sprawie konkursu na kierownika projektu Connexions?
  • Nadal nie mam konta na intrawiki (błąd zgłoszony tydzień temu)
  • Asia nadal nie dostaje maili na gnomepl@aviary.pl (błąd zgłoszony)


Plany

  • Ciągły proces mentorowania Piotra, Asi i Wojtka (w kolejności od najmniejszej ilości koniecznej uwagi do największej)
  • Dalsze tłumaczenie i review tłumaczeń GNOME
  • Opanowanie świata


Witia

Zrobione

  • Tłumaczenia nowych komunikatów AMO wrzucone do repozytorium
  • Przejrzane wytyczne dla recenzentów AMO, przetłumaczone przez Teo
  • Wypełniona ankieta

Plany

  • Uzgodnić ostateczną wersję tłumaczenia wytycznych dla recenzentów i umieścić w repozytorium
  • Przeformułować tłumaczenie niektórych starszych stringów AMO
  • Tłumaczenie MDC


Wojciech

Zrobione

  • Nic, poza wsparciem w kilku bugach i zakończeniem prac przy NIM.

Plany

  • Przygotowanie do urlopu, czyli w zasadzie brak konkretnych planów.
  • Doraźna pomoc w zależności od potrzeb (bugi, GNOME)
  • Standardowe pany, jak poprzednio.

Inne

  • Potrzebowałbym dostępu do naszych repozytoriów GNOME, żeby coś trącić przy QA.

Zaryk

Zrobione

  • gnome-system-monitor dostosowane do najnowszych wytycznych i zaktualizowane z gnome svn,
  • gnome-menus dostosowane do najnowszych wytycznych i zaktualizowane z gnome svn,

Plany

  • ukończenie gnome-panel, istanbul, network-manager-applet

Inne

  • Nie mogę być dzisiaj obecny na stand-up z przyczyn natury technicznej :].

Zapis spotkania

(21:00:08)  hubert:  zaczynamy 
(21:00:08)  Joasia:  :) 
(21:00:12)  hubert:  pytania do mnie? 
(21:00:38)  hubert:  nie widzę 
(21:00:57)  hubert:  Joasia 
(21:01:03)  Joasia:  nic do dodania 
(21:01:04)  #  User Wojciech joined channel #aviarypl 
(21:01:14)  Wojciech:  Dobry wieczór! 
(21:01:18)  hubert:  hej Wojciech  
(21:01:19)  Joasia:  Wojciech: ahoj :) 
(21:01:20)  #  hubert sets mode +o Wojciech on #aviarypl 
(21:01:36)  hubert:  Teo 
(21:01:53)  hubert:  ja odpowiem stefowi 
(21:02:06)  Teo:  nic do dodania 
(21:02:07)  hubert:  mail gnomepl jest dla osób, które tłumaczą gnome'a 
(21:02:12)  hubert:  skoro jest widać tego potrzebują :) 
(21:02:46)  hubert:  co do klikania w Lt - też mi się to nie podoba, ale tak jest w en-us -> zgłos buga w b.m.o 
(21:03:03)  Wojciech:  Czy to już "leci"? 
(21:03:06)  hubert:  Wojtek Jamrozy 
(21:03:12)  Wojciech:  I już jesteście przy Teo? 
(21:03:14)  hubert:  Wojciech: co? 
(21:03:15)  hubert:  tak 
(21:03:17)  hubert:  szybko idzie 
(21:03:19)  Joasia:  Wojciech: wakacje 
(21:03:32)  Wojciech:  w takim razie przepraszam za spóźnienie 
(21:03:34)  hubert:  TomaszD: wyślij maila na team w sprawie Wojtka J. - kto to jest, co robi itd 
(21:03:43)  hubert:  bo ciągle będą się pytania pojawiać 
(21:04:05)  hubert:  teraz TomaszD 
(21:04:10)  TomaszD:  hubert, a pojawiły się jakieś do tej pory? 
(21:04:22)  #  User wadimd joined channel #aviarypl 
(21:04:29)  hubert:  ja kiedyś pytałem, teraz stef 
(21:04:33)  hubert:  ktoś jeszcze chyba kiedyś 
(21:04:39)  wadimd:  dobry 
(21:04:46)  Wojciech:  witamy wadimada 
(21:04:48)  TomaszD:  ok, jak tylko się dowiem coś więcej o nim to napiszę 
(21:04:58)  TomaszD:  wiem że idzie na studia na UJ teraz, i tyle 
(21:05:25)  hubert:  TomaszD: w sprawie jedego buga  - odezwałem się, drugi - czeka na Staszka 
(21:05:32)  hubert:  nie ma pytań do Tomka? 
(21:06:01)  hubert:  to Witia 
(21:06:10)  Witia:  Nie mam pytań 
(21:06:10)  hubert:  dzięki za wypełnienie ankiety 
(21:06:28)  hubert:  zachęcam wszystkich, szczególnie niezadowolonych, bo to świetna okazja :) 
(21:06:50)  hubert:  zbubiłem "dla" ;) 
(21:06:59)  hubert:  nie ma pytań to Wojciech 
(21:07:10)  Wojciech cieszy się bardzo 
(21:07:11)  wadimd:  hubert: do czego zachęcasz? 
(21:07:29)  hubert:  wadimd: ankieta 
(21:07:35)  wadimd:  ah so 
(21:07:37)  wadimd:  ok 
(21:07:38)  hubert:  Staszek pisał 
(21:07:42)  Wojciech:  Teo: wysłałem Ci Tuksa w wektorach 
(21:07:54)  Teo:  kiedy? 
(21:07:55)  hubert:  http://spreadsheets.google.com/viewform?key=pdvm49_Er3oU1QlFo8HDgFg 
(21:08:11)  Wojciech:  Przed chwilą ;-) 
(21:08:28)  hubert:  nie ma pytań do/od Wojciecha 
(21:08:32)  Wojciech:  Przepraszm, ale miałem trochę pilnej pracy ostatnio 
(21:08:36)  hubert:  wadimd? 
(21:08:39)  Wojciech:  zaraz!!!! 
(21:08:50)  wadimd:  ok 
(21:08:52)  hubert:  Wojciech, tak? 
(21:08:54)  wadimd:  ja mam pytania 
(21:09:04)  Wojciech:  Pytanie 2: czy do QA i innej pracy przy GNOME trzeba jakichś specjalnych uprawnień? 
(21:09:12)  Teo:  Wojciech: no to dobrze, bo jutro będę mógł przeprowadzić konsultacje 
(21:09:12)  #  User stef joined channel #aviarypl 
(21:09:13)  wadimd:  aha ok 
(21:09:23)  wadimd:  Wojciech: żadnych uprawnien nie trzeba 
(21:09:26)  Wojciech:  ...bo nawet nie wiem, gdzie znaleźć pliki... 
(21:09:28)  wadimd:  dostęp do bz i svn masz 
(21:09:37)  #  hubert sets mode +oo stef wadimd on #aviarypl 
(21:09:44)  wadimd:  możesz robić korektę uaktualnień 
(21:09:46)  Wojciech:  to jest to nasze svn? 
(21:09:52)  wadimd:  które są akurat tłumaczone 
(21:10:01)  wadimd:  albo brać "świeże" pliki s l10n.gnome.org 
(21:10:05)  wadimd:  i zakładać buga 
(21:10:18)  wadimd:  i czytać i klikać 
(21:10:26)  hubert:  w międzyczasie: stef - odpowiedzi na Twoje pytania zobaczysz w logach po stand-upie 
(21:10:34)  Wojciech:  a możecie "rzucić" jakimś odnośnikiem, bo na stare lata już zapominam... 
(21:10:45)  stef:  hubert: bez sensu 
(21:10:47)  wadimd:  do czego odnośnikiem? 
(21:10:55)  Wojciech:  svn i te inne GNOMY 
(21:10:58)  hubert:  stef? 
(21:11:21)  TomaszD:  http://wiki.aviary.pl/GNOME Wojciech  
(21:11:25)  TomaszD:  tam masz wszystko 
(21:11:32)  Wojciech:  OK 
(21:11:37)  hubert:  Wojciech: jeszcze jakieś pytania? 
(21:11:41)  Wojciech:  Tak 
(21:11:55)  Wojciech:  Czy wadimd ma jakieś do mnie? ;-D 
(21:12:08)  wadimd:  ma 
(21:12:08)  stef:  no bo jaki sens jest pojawiać się na ircu skoro wszystko w logach? 
(21:12:18)  wadimd:  dziś mam 3 pytania 
(21:12:26)  Wojciech:  nu, dawaj 
(21:12:32)  hubert:  stef: spóźniłeś się :) 
(21:12:35)  wadimd:  1. czy Wy też macie takie niepoważnie ostrzeżenie przy about:config w firefoksie? 
(21:12:39)  stef:  tak. 
(21:12:39)  hubert:  a ja odpowiedziałem na Twoje pytania 
(21:12:49)  Wojciech:  tak 
(21:12:55)  stef:  to już jest po standupie? 
(21:13:00)  hubert:  nie jest 
(21:13:05)  stef:  hmm.. 
(21:13:32)  wadimd:  2. czy ew. poprawki w enginei GWO są jeszcze możliwe? 
(21:13:43)  Wojciech:  2: są 
(21:13:57)  Wojciech:  tyle, że mogą chwilę potrwać 
(21:14:03)  Wojciech:  adres do admina jest podany 
(21:14:35)  Wojciech:  najlepiej, jak sobie jak programista z adminem lub coś podobnego :-) 
(21:14:36)  wadimd:  3. zaczyna mnie trochę drażnić tłumaczenie Fx ;-) może trochę zdryfowałem na gnome i guides... ale drażni mnie np. "Firefox instaluje... i uruchomi się za chwilę" 
(21:14:55)  Wojciech:  popieram 
(21:14:59)  hubert:  wadimd: zgłoś buga ;) 
(21:15:03)  wadimd:  poza tym zgłosiłem buga i nie ma odzwewu ;-) 
(21:15:24)  wadimd:  mam nadzieję  że to przez wakacje 
(21:15:31)  hubert:  a odnośnie "niepoważnych tłumaczeń" był bug nawet :) 
(21:15:35)  wadimd:  tzn buga zglosilem do innej rzeczy 
(21:15:55)  wadimd:  może i był - ale przez ostatnie 3 miesiące byłem pod wodą z guides i nim 
(21:16:08)  Wojciech:  wadimd: można prosić nr buga? 
(21:16:39)  wadimd:  Wojciech:  do gwo mam w sumie 2 rzeczy 
(21:16:52)  wadimd:  1. wywalić te "szare" tłumaczenia (albo ukryć) 
(21:17:04)  wadimd:  2. wszystkie wpisy na 1 stronie 
(21:17:17)  wadimd:  bo tak to się można zaklikać na śmierc ;-) 
(21:17:49)  hubert:  wadimd, Wojciech, inne pytania? 
(21:18:01)  wadimd:  to wszystkie żale ode mnie 
(21:18:15)  Wojciech:  szare są ukryte dla użytkownika nie będącego edytorem 
(21:18:31)  hubert:  dobra 
(21:18:35)  hubert:  stef 
(21:18:39)  wadimd:  to wiem, ale brużdża jak się szukajakiegoś słowa 
(21:18:40)  Wojciech:  i będziemy je wywalać w miarę ich weryfikacji (tzn. mieliśmy je wywalać) 
(21:18:44)  wadimd:  Wojciech: mój przykładowy bug: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1763 
(21:20:04)  #  wadimd has left the chat (Quit: "Client exited" ). 
(21:20:19)  hubert:  nie ma pytań do stefa 
(21:20:33)  #  User wadimd joined channel #aviarypl 
(21:21:08)  hubert:  ktoś ma jeszcze jakieś pytania? 
(21:21:38)  hubert:  ok, to kończymy :)