Stand-up:2008-07-21

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione/Plany

  • SeaMonkey - bieżące
  • wizyta w konsulacie USA

Sesja dobiega konca dlatego na dniach wracam do pracy i bede na nastepnych stand-upach.

Odpowiedzi

Hubert: nie mam kontaktu z Malinem od jakis 5 tygodni. Z tego co wiem jest teraz na urlopie. Gdy wroci bede musial z nim porozmawiac co dalej... Wojciech: Twoje QA bedzie jak najmilej widziane.

Falka

Zrobione/Plany

  • Flock - bieżące

Przepraszam za brak wpisów w poprzednich tygodniach: 2 tygodnie temu byłam offline cały poniedziałek, a tydzień temu zapomniałam się wpisać w dzień, a wieczorem byłam poza domem.

GmbH

Bieżące

  • MozillaPL.org
    • drobne aktualizacje treści
    • pozostało jeszcze kilka problemów do rozwiązania (po aktualizacji oprogramowania serwera)

Plany

  • Urlop do 11 sierpnia


Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem l10n/pl/calendar do 2008-07-16 13:34 PDT
  • Zrobiłem patcha do błędu zgłoszonego do toolkitu przez Stefa
  • Mój kolejny patch dotyczący lokalizacji Sunbirda po refaktoryzacji został wrzucony do repozytorium
  • Trochę zajmowałem się rekrutacją
  • Aliasy pocztowe
  • Wybrałem kierownika (TomaszD) potencjonalnego nowego projektu

Pytania i problemy

  • Wciąż czekam na stworzenie i aktualizację stron wiki projektów
  • Czekam na stworzenie i aktualizację Matriksa przez kierowników projektów (do końca lipca)
  • Co się dzieje z QA SeaMonkey?
  • Byte gdzieś zniknął, niedługo wersja 0.9, mile widziane zgłoszenia błędów (te na pewno są - tylko w ciągu ostatniego tygodnia zostało zmienione 400 linii)

Plany

  • Rekrutacja (dokończyć sprawę QA GNOME)
  • Propozycje mające na celu usprawnienie zarządzania naszą grupą (później)


Joasia

Zrobiono

  • review tłumaczenia vinagre
  • rozpoczęcie prac nad tłumaczeniem helpa Brasero

Plany

  • skończyć help Brasero
  • coś tam czeka w kolejce na bap, może po drodze kilka review jeśli będzie zapotrzebowanie (?)
  • opalić się :)

Marcoos

Zrobione

  • Fx 3.0.1, relnotes
  • wrzucenie poprawek do Fx 3.0.2 / toolkitu 1.9.0.2

Plany

  • wylot na Firefox Summit 2008 w Whistler, BC, Kanada


Nikdo

Zrobione

  • gnome commity, review, tłumaczenia

Plany

  • gnome commity, review, tłumaczenia
  • udzielić się w gwo


Piecu

Zrobione

  • Nic :/ Kompletny brak czasu do soboty.

Plany

  • W weekend chciałbym coś porobić, w ogóle przyszły tydzień powinien być dość luźny.

Uwagi

  • Może mnie dzisiaj nie być, nie wiem czy zdążę.


Shooya

Zrobione

  • Uporałem się z częścią mali, jakich nie czytałem w trakcie sesji :)

Plany

  • GWO - oswajanie się, niedługo zacznę działać
  • Pomoc przy GNOME (QA/korekta)


Teo

Zrobione

  • Niestety brak czasu nie pozwolił mi na zrobienie czegoś pożytecznego

Plany

  • AMO: QA tego co zrobił Witia
  • Może znajdę w tym tygodniu więcej czasu

Pytania

Co się dzieje z zapoczątkowanym przez Witię tłumaczeniem opisów dodatków na potrzeby AMO?

  • Jako że nie ma jakiegoś centralnego repozytorium opisów dodatków na AMO, publikacja tłumaczenia wymaga skontaktowania się z autorami poszczególnych dodatków, zaś polecane dodatki zmieniają się - zadanie to jest utrudnione. Zamierzam na stronie ze stanem tłumaczeń zrobić jedną tabelę, gdzie będą tylko przetłumaczone opisy, ew. z adnotacją, że jest akurat polecany. Osiągnięcie stanu, w którym opisy (prawie) wszystkich polecanych dodatków będą przetłumaczone, jest raczej trudne do osiągnięcia.--Witia 18:40, 21 lip 2008 (PDT)

TomaszD

Zrobione

  • Tłumaczenia: cheese, totem, seahorse, networkmanager, networkmanager-vpnc, networkmanager-openvpn, gdm, gnome-session, deskbar-applet, gnome-keyring
  • Review: beagle, podręcznik totem (autorstwa Wojtka)
  • Standardowy rozdział prac między moich uczniów (Asia: podręcznik brasero, Wojtek: podręcznik baobab, Piotrek: kontynuacja dotychczasowych prac)
  • Przedstawienie się Wojtka Jamrozego na team@

Plany

  • Kolejne tłumaczenia i review elementów środowiska GNOME
  • Opanowanie świata

Pytania

  • Coś się dzieje z projektem Connexions?


Witia

Zrobione

  • AMO: przetłumaczenie nowych komunikatów
  • MDC: przetłumaczenie kilku artykułów z dokumentacji CSS
  • GWO: dodawanie i edycja terminów związanych z CSS i HTML

Plany

  • AMO: publikacja przetłumaczonych ciągów oraz wytycznych dla recenzentów
  • MDC: tłumaczenie dokumentacji CSS
  • GWO: dodawanie i edycja terminów związanych z CSS i HTML

Pytania i problemy

  • GWO: podczas próby dodania komentarza do terminu mającego status "zatwierdzony" otrzymuję błąd serwera. Czy można edytować zatwierdzone terminy? Czy ewentualnie należy zmieniać podczas edycji status na "oczekujący"?


Wojciech

Zrobione

  • GWO: trochę porządków i nowych słów.
  • GWO: witamy nowych edytorów: Shooya i TomaszD!
  • Biurokracja: wykonanie poprawek w Matriksie.

Plany

  • Urlop.
  • GWO.
  • Inne, wg potrzeb i możliwości.

Postulaty

  • Stronka "http://wiki.aviary.pl/Novell:SLED_userguides" jest już niepotrzebna. Można ją usunąć.
  • Uważam, że wypisywanie w Matriksie n członkiń i członków Aviary zajmujących się danym projektem jest trochę niepotrzebne, gdyż:
  1. zdecydowanie zmniejsza czytelność matriksa;
  2. jest dublowaniem informacji ze strony projektu.

Odpowiedzi na pytania

  • Witia:
  1. Obawiam się, że uprawnienia do modyfikacji terminów zatwierdzonych mają tylko admini. W razie niemożliwości modyfikacji pisz do mnie (albo do drugiego admina).
  2. Można próbować zmienić status na "oczekujący", ale nie wiem, czy się da.

Użytkownik:Zaryk

Zrobione

  • network-manager-applet

Plany

  • dokończenie rozpoczętych tłumaczeń

Pytania

  • Co z projektem Connexions?

Zapis spotkania

(21:00:06)  hubert:  zaczynamy 
(21:00:12)  hubert:  GmbH 
(21:00:22)  GmbH:  Brak pytan ;) 
(21:00:46)  #  Użytkownik shooya wszedł na kanał #aviarypl 
(21:00:50)  #  hubert ustawia tryb +o shooya na #aviarypl 
(21:00:57)  #  Użytkownik TomaszD_ wszedł na kanał #aviarypl 
(21:00:58)  GmbH:  Pytania do mnie? 
(21:01:01)  hubert:  nie widać 
(21:01:09)  #  TomaszD opuścił(a) rozmowę (Zakończ: "Ping timeout" ). 
(21:01:10)  hubert:  to teraz ja 
(21:01:26)  #  TomaszD_ jest teraz znany jako TomaszD 
(21:01:35)  hubert:  ponawiam pytanie: co z QA SeaMonkey 
(21:01:46)  hubert:  pytania do mnie? 
(21:01:47)  #  Użytkownik FLK wszedł na kanał #aviarypl 
(21:01:56)  FLK:  dobry wieczór 
(21:01:57)  Wojciech:  a mogę zająć się tym na urlopie? 
(21:01:59)  #  hubert ustawia tryb +oo FLK TomaszD na #aviarypl 
(21:02:06)  Wojciech:  dobry wieczówr 
(21:02:11)  hubert:  Wojciech: czym? 
(21:02:17)  Wojciech:  - tym QA SeaMonkey 
(21:02:24)  #  Użytkownik marcoos wszedł na kanał #aviarypl 
(21:02:24)  #  ChanServ ustawia tryb +o marcoos na #aviarypl 
(21:02:33)  hubert:  rozmawiaj z Adrianerem 
(21:02:43)  hubert:  ja widzę, że nie jest dobrze 
(21:02:44)  Wojciech:  zrobi sie 
(21:02:51)  hubert:  nie ma pytań do mnie 
(21:02:52)  shooya:  witam wszystkich 
(21:02:55)  hubert:  to lecimy dalej 
(21:02:58)  hubert:  FLK 
(21:03:08)  marcoos:  cz 
(21:03:09)  hubert:  hej shooya 
(21:03:31)  FLK:  pytań brak 
(21:03:54)  hubert:  Joasia 
(21:04:01)  Joasia:  nic do dodania 
(21:04:31)  Joasia:  pytan brak ew. o kierunek w jakim zmierza dyskusja "przekierowywac - nie przekierowywac" 
(21:04:42)  Joasia:  ale to sledze na biezaco 
(21:04:57)  hubert:  to zależy od tego ile osób wpisze swoje maile do konkretnych aliasów 
(21:04:59)  Wojciech jest zainteresowany, ale nic o tym nie wie?? 
(21:05:11)  hubert:  Wojciech: czytaj maile 
(21:05:14)  Wojciech:  chodzi o przekierowanie czego? 
(21:05:23)  Joasia:  Wojciech: aliasow np. gnomepl 
(21:05:27)  Joasia:  Wojciech: na team 
(21:05:33)  Wojciech:  A! 
(21:05:44)  shooya:  ja na przyklad jestem przeciw 
(21:05:49)  hubert:  nie widzę pytań do Joasi 
(21:05:55)  Joasia:  ja na przyklad tez.. 
(21:05:56)  shooya:  od sortowania maili mam klienta poczty 
(21:06:01)  TomaszD:  ja z góry przepraszam, ale mam straszne lagi 
(21:06:04)  hubert:  marcoos 
(21:06:13)  shooya:  wiec wole jak wiem, ze dany adres jest do gnome'a 
(21:06:14)  marcoos:  ndd 
(21:06:19)  shooya:  ulatwia mi to robienie filtrow 
(21:06:49)  hubert:  marcoos:miłego lotu :) 
(21:06:50)  shooya:  przekierowanie wszystkiego na team to juz przesada raczej 
(21:07:02)  hubert:  Joasia, shooya: to wypowiedzcie się w dyskusji mailowej 
(21:07:06)  TomaszD:  ja też jestem przeciw przekierowaniu gnomepl na team 
(21:07:18)  Joasia:  hubert: a moze by to poddac demokratycznie pod glosowanie 
(21:07:20)  Joasia:  ? 
(21:07:31)  hubert:  bierność oznacza, że zgadzacie się z decyzją stefa 
(21:07:32)  Zaryk:  ja też jestem przeciw 
(21:07:58)  marcoos:  jaka decyzja? 
(21:08:14)  hubert:  Joasia: prawdziwe głosowanie odbywa się tu: http://wiki.aviary.pl/Aliasy_pocztowe 
(21:08:48)  shooya:  nie mialem czasu tego wszystkiego czytac, ale wypowiem sie dzis po standupie 
(21:08:52)  Wojciech:  a mi się to podoba 
(21:08:54)  shooya:  i zaglosuje 
(21:09:03)  hubert:  decyzja będzie za tydzień lub za dwa 
(21:09:15)  marcoos:  czy musimy podawac tam @aviary.pl przy kazdym userze? nawet z @ zmieniona na #? 
(21:09:19)  marcoos:  nie wystarcza same nazwy userow? 
(21:09:35)  hubert:  marcoos: nie musimy, tak mi było wygodniej skopiować 
(21:09:45)  hubert:  nie widzę pytań do marcoosa 
(21:09:48)  marcoos:  to mi nie wyglada poza tym na glosowanie, tylko na liste aliasow 
(21:09:55)  hubert:  nikdo nie ma 
(21:09:57)  hubert:  piecu nie ma 
(21:10:42)  hubert:  marcoos: jeśli mało ludzi będzie chciało dopisać się do jakiegoś aliasu - znaczy to dla mnie tyle, że nie chcemy przekierowania wszystkiego na team 
(21:10:58)  hubert:  na razie patrząc na wyniki - obecne przekierowanie zniknie 
(21:11:07)  shooya:  aha, czyli ja nie mam glosowac :) 
(21:11:25)  shooya:  znaczy nie dopisujac sie zaglosuje na nie... 
(21:11:30)  hubert:  shooya - nie widzę twojego wpisu na wiki 
(21:11:51)  shooya:  o przepraszam 
(21:11:58)  hubert:  TomaszD 
(21:12:11)  shooya:  robi sie 
(21:12:26)  TomaszD:  oprócz pytania na wiki nic do dodania 
(21:12:51)  hubert:  heh na razie dopisała się tylko Joasia :) 
(21:13:08)  hubert:  TomaszD: jak będzie coś wiadomo - to będziesz o tym wiedział 
(21:13:15)  Joasia:  hubert: zalozyla buga, zrobila zamieszanie i sie jeszcze dopisala... 
(21:13:17)  TomaszD:  hubert, ok 
(21:13:26)  TomaszD:  hubert, jeszcze jedno pytanie 
(21:13:38)  TomaszD:  hubert, czy adres mozilla też przekierowuje na team? 
(21:13:49)  hubert:  TomaszD: nie ma takiego adresu 
(21:14:05)  hubert:  na wiki jest plan 
(21:14:16)  TomaszD:  aha 
(21:14:38)  TomaszD:  a jak jest w planach? 
(21:14:46)  #  Użytkownik nikdo wszedł na kanał #aviarypl 
(21:14:49)  TomaszD:  bo mnie np. QA Seamonkey nie interesuje i dostawanie poczty na ten temat... sam wiesz 
(21:14:56)  TomaszD:  dlatego wiem jak to ze strony gnome by wyglądało 
(21:15:31)  hubert:  TomaszD: to się nie dopisuj do aliasu mozilla@ i tyle :) 
(21:15:37)  hubert:  Witia 
(21:16:08)  TomaszD:  hubert, no nie dopisuję się, ale to powinno działać też z gnomepl 
(21:16:10)  Witia:  Nie mam pytań. Do pytania Teo dopisałem na wiki. 
(21:16:29)  hubert:  TomaszD: to jest plan :) 
(21:16:42)  TomaszD:  hubert, super, nie mam pytań 
(21:16:55)  hubert:  na razie na liście gnomepl jest tam 6 osób 
(21:17:04)  hubert:  jeśli nagle nie dopisze się 15 nowych 
(21:17:15)  hubert:  to maile na gnomepl będą trafiać tylko do tych 6 
(21:17:35)  hubert:  a jak się dużo dopisze to się pomyśli co dalej 
(21:17:40)  #  hubert ustawia tryb +o nikdo na #aviarypl 
(21:17:41)  marcoos:  mnie podopisywano za mnie, wiec sie nie bede dopisywal :P 
(21:17:49)  #  Użytkownik Teo wszedł na kanał #aviarypl 
(21:18:01)  TomaszD:  taki przypadek jest absolutnie nieprawdopodobny 
(21:18:13)  hubert:  marcoos: bo należysz do projektu GNOME 
(21:18:16)  Teo:  przepraszam za spóźnienie, witam wszystkich 
(21:18:29)  hubert:  źle 
(21:18:35)  hubert:  do novell 
(21:18:35)  marcoos:  to jest cos nad czym sie musze zastanowic 
(21:18:51)  hubert:  pogadaj z Wojciechem :) 
(21:18:55)  hubert:  spisałem z Matriksa 
(21:18:56)  marcoos:  bo moje 'nalezenie' do roznych projektow jest ostatnio raczej czysto formalne 
(21:19:06)  hubert:  Wojciech 
(21:19:15)  Wojciech jest 
(21:19:43)  hubert:  Wojciech: ja chcę mieć listę ludzi w jednym miejscu 
(21:19:46)  hubert:  po to to jest 
(21:20:06)  hubert:  nie chcę wchodzić na strony wiki 20 projektów i patrzyć tam kto jest przypisany 
(21:20:10)  shooya:  nikdo: Wadim, napisz do mnie maila co i jak z GNOME, jestem juz gotow do pomocy, sesja za mna, mietka byla :) 
(21:20:28)  Wojciech:  hubert: Alles klar! 
(21:20:38)  marcoos:  nie chcesz patrzyć? a patrzeć też nie? :P 
(21:20:43)  TomaszD:  shooya, szukasz pracy z GNOME? Skontaktuję się z Tobą 
(21:21:06)  shooya:  tomaszd: no wstepnie umawialem sie w okolicach czerwca, ze bede pomagac 
(21:21:08)  Joasia:  shooya: dopadna Cie... 
(21:21:20)  nikdo:  shooya: fajnie :) 
(21:21:27)  hubert:  nie widzę pytań do Wojciecha 
(21:21:43)  #  hubert ustawia tryb +o Teo na #aviarypl 
(21:21:46)  Zaryk:  shooya: cieszymy się :D 
(21:21:51)  hubert:  Zaryk 
(21:22:23)  hubert:  na Twoje pytanie odpowiedziałem już Tomaszowi 
(21:22:33)  hubert:  pytania? 
(21:22:53)  hubert:  nie widzę 
(21:22:56)  hubert:  nikdo 
(21:23:27)  nikdo:  no jak widać 
(21:23:46)  hubert:  nie widzę pytań 
(21:23:48)  hubert:  Teo 
(21:23:52)  Teo:  mam pytanie do GmbH 
(21:24:14)  Teo:  Co się dzieje z eZPublisz. nie listuje mi Inne 
(21:24:46)  GmbH:  Teo: Mi listuje bez problemu... 
(21:24:54)  GmbH:  Sprawdz czy jest OK... 
(21:24:57)  Teo:  drugie do Huberta ile liczy w końcu staż? 
(21:25:10)  GmbH:  Byl upgrade serwera stad te wszystkie problemy... 
(21:25:13)  hubert:  okres próbny 
(21:25:15)  hubert:  3 miesiące 
(21:25:38)  hubert:  minął Ci ten okres? 
(21:25:46)  Teo:  wszystkie listuje tylko Inne nie 
(21:26:00)  Teo:  Hubert: chyba tak 
(21:26:18)  hubert:  sprawdzę 
(21:26:22)  Teo:  od kwietnia mięło już 3 miechy 
(21:26:23)  hubert:  ale nie teraz 
(21:26:49)  Teo:  Hubert: w tym tygodniu odrobię zaległości 
(21:27:00)  hubert:  jeszcze jakieś pytania? 
(21:27:07)  hubert:  został shooya 
(21:27:10)  TomaszD:  hubert, ja bym miał propozycję co do okresu próbnego, możemy to przedyskutować po stand-upie? 
(21:27:18)  Teo:  ja nie mam oprócz tego co na wiki 
(21:27:48)  hubert:  Teo: z moich obliczeń wynika, że 3 miesiące już minęły 
(21:28:04)  hubert:  TomaszD: tak, jasne 
(21:28:09)  hubert:  i tak mam ochotę na zmiany 
(21:28:12)  Teo:  tak mi si wydawało... :) 
(21:28:21)  TomaszD:  hubert, ok 
(21:28:23)  hubert:  shooya - nie widzę pytań 
(21:28:37)  hubert:  ktoś ma jeszcze jakiekolwiek pytania? 
(21:29:04)  hubert:  ok, kończymy