Stand-up:2008-08-04

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • jestem od soboty w Mountain View

Plany

  • walczyc dalej z Jet-lagiem
  • zobaczyc co gdzie i jak i zaczac ta praktyke
  • zabrac sie znowu za SM PL
  • otrzymac od Malina sprawdzona Chatzille
  • przyjzec sie blisko Silme i Verbatimowi

Problemy

  • nie jestem pewny czy bede na Stand-Upie bo wszystko sie tu troche opoznia...


Falka

Zrobione / Plany

  • Flock - bieżące (trunk)
  • trochę GWO
  • mała pomoc przy tłumaczeniu Gandalfa

Gandalf

Zrobione

  • Firefox+ Summit
  • Praca nad community.mozilla.org
  • Wstepne tlumaczenie Manifestu Mozilli

Plany

  • Dalej tlumaczenie manifestu
  • Duza zmiana w Silme - obsluga plikow wielojezykowych (po, xliff, tc)
  • Fennec?
  • SUMO
  • Aktualizacje Wordpressa i Bugzilli


Hubert

Zrobione

  • Dodałem drobne poprawki do Sunbirda
  • Dokończyłem głosowanie w sprawie Teo
  • Zaproponowałem zmiany w dołączaniu/wyborze nowych ludzi
  • Poprosiłem o podanie kosztów podróży (czekam do 15 sierpnia)
  • Zaproponowałem stworzenie ankiety - oceny Aviary.pl
  • Odezwałem się do Cleriica (obiecał zacząć coś robić na przełomie czerwca/lipca)
  • Wypowiedziałem się w sprawie tłumaczenia SQLite Manager (Teo: nie mam nic przeciwko temu, co tłumaczą ludzie Aviary.pl, ale wykorzystanie Bugzilli, to już inna sprawa - tutaj się waham)
  • Zgłosiłem buga w sprawie aktualizacji aliasów pocztowych

Pytania i problemy

  • Wciąż czekam na stworzenie i aktualizację stron wiki projektów
  • Czekam na stworzenie i aktualizację Matriksa przez kierowników projektów (do końca lipca - czas minął, co z tym)
  • Byte gdzieś zniknął, niedługo wersja 0.9, mile widziane zgłoszenia błędów
  • Gandalf - leżą na Tobie nierozwiązane bugi...

Plany

  • Rekrutacja - reorganizacja ogłoszeń
  • Rekrutacja - dokończyć temat przyjmowania nowych ludzi
  • Propozycje mające na celu usprawnienie zarządzania naszą grupą (później)
  • Przeprowadzić głosowanie w sprawie przyjęcia na stałe do zespołu Piotra Zaryka (przełożone na później, po dyskusji)

Joasia

Zrobione

  • poprawione UI Brasero
  • UI conduit [dziś wrzucę do SVN]

Plany

  • czekam na review help Brasero i będę nanosić poprawki
  • help coduit, a co ;)
  • inne, jeśli coś będzie
  • szefostwo zgodziło się na urlop w październiku i mogę jechać do Krakowa, do kogo się zgłosić po dalsze instrukcje?

Malin

Zrobione

  • QA tłumaczenia do ChatZilli (zostało kilkadziesiąt stringów, jeszcze dziś będzie gotowe).

Plany

  • Ostateczne dokończenie QA helpa do Kuriera Poczty.

Marcoos

Zrobione

  • Firefox+ Summit
  • aktualizacja Google Snippets

Plany

  • Fennec
  • pomóc G. przy manifeście
  • MDC, SUMO

Nikdo

Zrobione

  • atak na GWO na podstawie wyfiltrowanych tłumaczeń SLED

Plany

  • GNÓME

Uwagi

  • @Zaryk - teraz patrzę i widzę, że trochę nabruździłeś mi w kopii roboczej tym zmerdżowaniem razem z review - muszę ręcznie konflikty naprawiać :/
  • @TomaszD - widzę update banshee w svn gnome, ale nie widzę żadnego znaku o review itp. bugzilli i mailach...

Stas

last-minute update: przepraszam, ale muszę wyjść zaraz z domu i nie będzie mnie na SU...

Zrobione

  • Firefox Plus Summit

Niezrobione

  • Update google snippetów. Miałem się tym zająć dziś, ale nie wyszło, chciałem jutro, ale Marek już zrobił. Przepraszam.

Plany

  • review tłumaczenia manifestu, o który Gandalf prosił już kilka dni temu
  • popchnięcie do przodu spraw organizacyjnych, takich jak:
    • głosowania
    • proces decyzyjny w Aviary.pl
    • używanie bugzilli do celów różnych
  • GWO

Teo

Zrobione

  • Niestety nic z zaplanowanych spraw

Plany

  • Poprawki tłumaczeń plików .html do AMO
  • Ruszenie polskich opisów rozszerzeń do AMO

Pytanie

  • W nawiązaniu do dzisiejszej dyskusji na team@aviary.pl Czy członkom Aviary nie wolno tłumaczyć rozszerzeń, czy tylko wykorzystywać do tego celu Bugzillę?
Staszyna 18:36, 4 sie 2008 (PDT): chodziło o firmowanie tego jako Aviary.pl -- dyskusja i decyzja IMO potrzebne.
  • Czy ktoś może zmienić kolor mojego nicka na wiki?
Staszyna 18:36, 4 sie 2008 (PDT): jesli chodzi o to, ze jest czerwnony, a nie niebieski, to po prostu kliknij nań i utwórz swoją wikistronę. W mediawiki (system wiki, którego używamy) linki, które prowadzą do nieistniejących stron są domyślnie czerwone.


TomaszD

Zrobione

  • Właściwie nic, parę drobnych spraw na boku niezwiązanych z Aviary (soundconverter, umtsmon), aha no i aktualizacja banshee

Plany

  • Review helpa brasero

Wojciech

Zrobione

  • Trochę na GWO.
  • Trochę zgłoszeń błędów w GIMPie.
  • Załatwiony kłopot z iTermem.

Plany

  • GWO.
  • GIMP.
  • Przygotowania do urlopu.

Różne

  • Uważam, że Koleżanki i Koledzy tłumaczący rozszerzenia mogliby korzystać z Bugzilli.
  • Uprzejmie przypominam o stronach do różnych dyskusji na GWO.
  • Szczególnie proszę o przedyskutowanie terminów oczekujących (?), bo ich liczba zastraszająco rośnie.
  • Będę się mógł zająć bliżej GWO dopiero pod koniec tygodnia.
  • Mogę nie zdążyć na stand-up; jeśli tak, to z góry przepraszam.

Zapis Spotkania

(21:00:22)  hubert:  zaczynamy 
(21:00:27)  hubert:  adriank 
(21:00:34)  adriank:  jestem 
(21:00:47)  hubert:  Joasia: jakby co to pomogę 
(21:00:48)  #  User Teo joined channel #aviarypl 
(21:00:56)  Teo:  witam 
(21:00:58)  Malin:  hej 
(21:01:03)  hubert:  hej Teo 
(21:01:06)  #  hubert sets mode +o Teo on #aviarypl 
(21:01:08)  Joasia:  Teo: wiem jak rozwiazac Twoj problem :) 
(21:01:24)  hubert:  Joasia: http://en.wikipedia.org/wiki/Sabre_(computer_system) :) 
(21:01:24)  Teo:  jaki problem? 
(21:01:32)  Joasia:  Teo: z kolorem nicka na wiki : 
(21:01:33)  Joasia:  :) 
(21:01:49)  hubert:  nie ma pytań do Adrianera 
(21:01:51)  hubert:  to teraz ja 
(21:02:10)  hubert:  trochę zrobiłem w tym tygodniu: pytania do mnie? 
(21:02:23)  Joasia:  hubert: ja mialam tylko o krakow, pozostalych brak 
(21:02:26)  #  User nikdo joined channel #aviarypl 
(21:02:39)  Malin:  Cleriic się odezwał? 
(21:02:46)  hubert:  nie 
(21:03:25)  hubert:  odpowiedź dla Teo jest na wiki (krótko: nie ma przeszkód) 
(21:03:37)  Teo:  Joasia: Dzięki - zobaczę później 
(21:03:40)  hubert:  inne pytania? 
(21:03:47)  #  User TomaszD joined channel #aviarypl 
(21:03:47)  Teo:  Hubert: dzięki 
(21:03:58)  hubert:  hej TomaszD nikdo - wpiszcie się 
(21:04:04)  hubert:  Joasia 
(21:04:14)  Joasia:  nic do dodania 
(21:04:24)  TomaszD:  hej 
(21:04:36)  Joasia:  dlubie sobie, topie sie i walcze o urlop :) 
(21:04:38)  hubert:  aha - w sprawie Piotra Zaryka - wolał poczekać na nowe jasne zasady głosowania 
(21:05:01)  hubert:  nie widzę pytań do Joanny... 
(21:05:22)  hubert:  to Malin 
(21:05:25)  hubert:  gdzieś był człowieku? 
(21:05:48)  #  hubert sets mode +oo TomaszD nikdo on #aviarypl 
(21:06:03)  Malin:  maj i czerwiec był w pracy przekopany, praktycznie na nic czasu nie miałem, a cały lipiec spędziłem na urlopie w Hiszpanii :-) 
(21:06:30)  hubert:  musimy jakieś powiadomienia kalendarzowe wprowadzić :) 
(21:06:30)  adriank:  Malin: ale teraz bierzesz sie do roboty, nie? ;) 
(21:06:36)  Malin:  teraz już wracam do normalnego funkcjonowania, w pracy będzie trochę luźniej, przynajmniej do końca sierpnia, więc mam trochę czasu, żeby coś zrobić 
(21:06:42)  Malin:  adriank, jasne :-) 
(21:06:57)  hubert:  accesskeys były skopane w SM ostatnio jak patrzyłem 
(21:07:04)  hubert:  inne pytania? 
(21:07:22)  adriank:  hubert: w 1.1.x czy 2.x? 
(21:07:38)  hubert:  2.x 
(21:07:46)  adriank:  to calkiem mozliwe 
(21:08:01)  adriank:  bo jeszcze duzo tam nie bylo robione 
(21:08:31)  hubert:  lecimy dalej 
(21:08:34)  hubert:  marcoos 
(21:08:51)  marcoos:  obecny 
(21:08:54)  TomaszD:  ok wpisałem się 
(21:09:34)  hubert:  marcoos: ja powinienem robić chyba QA tych google'owych 
(21:09:37)  hubert:  ale nie wiem co jak i gdzie 
(21:09:58)  marcoos:  https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=444568 
(21:11:01)  hubert:  ścigaj mnie o takie rzeczy 
(21:11:17)  hubert:  nie widzę innych pytań do marcoosa 
(21:11:51)  hubert:  marcoos, Malin: jesteście niealfabetycznie :P 
(21:12:01)  hubert:  nikdo 
(21:12:21)  nikdo:  jestem 
(21:12:50)  nikdo:  2 uwagi na wiki ;-) 
(21:12:56)  Malin:  hubert, poprawione :> 
(21:13:04)  hubert:  najfajniej by chyba było, jakby zespół GNOME zajął się GWO, wtedy by to może ruszyło 
(21:13:29)  marcoos:  zdjecia z fx summit: http://flickr.com/photos/marcoos/sets/72157606460840146/ :) 
(21:13:50)  TomaszD:  nikdo, wrzuciłem do svn bo konieczne były poprawki z testów na żywo, nie było tego dużo a nie wygenerowanie podiff dawało tragiczne rezultaty 
(21:14:04)  hubert:  nikdo: potrzebujesz odpowiedzi od Tomasza teraz, czy niekoniecznie? 
(21:14:05)  TomaszD:  mogę proforma założyć buga 
(21:14:13)  hubert:  heh, spóźniłem się :) 
(21:14:27)  TomaszD:  *-nie 
(21:14:30)  nikdo:  ok - teraz juz nie ma sensu ;-) 
(21:14:55)  TomaszD:  spóźniłem się trochę, chciałem na wydanie 1.2.0 zdążyć 
(21:15:06)  TomaszD:  trochę się sfrustrowałem i tak wyszło 
(21:15:15)  TomaszD:  a review robiłeś już wcześniej i tak 
(21:15:26)  TomaszD:  to były tylko poprawki i drobna aktualizacja 
(21:15:41)  TomaszD:  większość ciągów "nowych" to stare ciągi z serii 0.13.x  
(21:15:47)  TomaszD:  przywrócili część funkcjonalności 
(21:15:54)  TomaszD:  trzeba było dopasować 
(21:15:56)  TomaszD:  tyle ode mnie 
(21:16:15)  hubert:  inne pytania? 
(21:16:41)  hubert:  no to stas 
(21:16:55)  hubert:  obecny tylko duchem? :) 
(21:17:13)  Malin:  tak, na wiki napisał :-) 
(21:19:07)  Joasia:  hubert: ja mam jeszcze jedna rzecz 
(21:19:10)  hubert:  Teo 
(21:19:10)  Teo:  nic do dodania 
(21:19:10)  Teo:  odpowiedzi mam :) 
(21:19:11)  hubert:  no to dalej 
(21:19:13)  hubert:  tak? 
(21:19:26)  Joasia:  hubert: jest szansa, ze wiecej osob, poza mna nie widzialo maila odnosnie podrozy. 
(21:19:38)  Joasia:  hubert: rozmawialam z tomkiem, pytajac sie czy cos dostal, powiedzial ze nie 
(21:19:58)  hubert:  zgłoście buga 
(21:20:00)  Joasia:  TomaszD: doszedl do Ciebie mail odnosnie podrozy do krakowa ? 
(21:20:02)  hubert:  może gandalf coś pozmieniał 
(21:20:05)  TomaszD:  faktycznie, coś mi Joasia mówiła, nic nie wiem o żadnej podróży 
(21:20:27)  Joasia:  hubert: mialam bardziej na mysli, zebys to jeszcze raz na team@ wyslal, na wszelki wypadek 
(21:20:36)  hubert:  wszyscy powinni go dostać 
(21:20:56)  hubert:  poszło na team 
(21:20:57)  Malin:  hubert, a kiedy to było wysłane? 
(21:21:02)  hubert:  31.07 
(21:21:32)  Malin:  to ja też nie mam 
(21:22:02)  TomaszD:  31.07 mam tylko wątek Asi o tym Gio 
(21:22:07)  hubert:  zgłoście buga, a ja wyślę jeszcze raz 
(21:22:16)  hubert:  a w spamie sprawdzaliście? 
(21:22:28)  Malin:  sekunda 
(21:22:29)  Joasia:  hubert: przekopalam wszystkie mozliwe foldery :) 
(21:22:56)  Malin:  nope, też nie ma 
(21:23:26)  TomaszD:  też nie ma 
(21:23:35)  hubert:  jeszcze ktoś nie dostał? 
(21:23:42)  Joasia:  niewykluczone.. 
(21:24:35)  hubert:  ok 
(21:24:42)  hubert:  TomaszD 
(21:24:54)  TomaszD:  nic do dodania 
(21:26:02)  TomaszD:  Joasia, pytałaś Piotra czy dostał? 
(21:26:22)  Joasia:  TomaszD: nie, nie rozmawialam z nim ostatnio, rzadko go widuje na gg 
(21:27:03)  TomaszD:  no nie pojawia się za często, ale w weekendy bywa dłużej  
(21:27:10)  TomaszD:  zapomniałem w ogóle o tej sprawie 
(21:27:37)  hubert:  poszło 
(21:27:40)  TomaszD:  (nie mówiąc że xchata odpaliłem przez przypadek...) 
(21:27:45)  hubert:  dobra, ktoś ma jeszcze jakieś pytania? 
(21:27:49)  hubert:  do kogokolwiek? 
(21:28:05)  Joasia:  TomaszD: w weekendy to ja zwiedzam najczesciej :D 
(21:28:31)  hubert:  ok, kończymy