Stand-up:2008-10-06

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • sprawdzenie tlumaczenia ChatZilli

W trakcie

  • tlumaczenie Sm 2.0a2pre
  • wydanie Sm 1.1.12 PL dla Mac OS X
  • sporo spraw dotyczacych Silme

Plany

  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme


Falka

Zrobione

  • różne flockowe

Plany

Brak na ten tydzień (chociaż postaram się mieć oko na Flocka). W związku z lotem do Krakowa muszę do środy oddać masę zadań uczelnianych, na które normalnie miałabym czas do poniedziałku.

Hubert

Zrobione

  • Aktualizacja pl/calendar (do Sun, 05 Oct 2008 19:21:01 +0200 - rev 523)
  • Aktualizacja strony wiki Mozilla Sunbird
  • Spotkanie z ludźmi z jednego z portali

Pytania i problemy

  • Wciąż czekam na stworzenie i aktualizację stron wiki projektów
  • Proszę o aktualizację Matriksa przed spotkaniem - to ma związek z zapotrzebowaniem na nowych ludzi
  • Proszę wybrać menu na sobotnią kolację

Plany

  • Dalsze rzeczy, związane z naszym spotkaniem, w tym agenda, tematy do rozmowy, mapka
  • Rekrutacja - reorganizacja ogłoszeń - chciałbym na naszej stronie publikować ogłoszenia o rekrutacji
  • Propozycje mające na celu usprawnienie zarządzania naszą grupą (później)
  • Zaproszenie ludzi z mozillapl.org przez PW

gandalf

Zrobione

Plany

  • Dalsze prace nad Mozilla Community Theme i Mozilla Community Sites
  • Dalsze prace nad Contribute Wiki
  • Dalsze prace nad Silme - merge do trunka, jakis formalny release.
  • Lokalizacja Bugzilli 3.2
  • Aktualizacja naszych Wiki, Wordpressa.
  • Lokalizacja BlueGriffon dopiero jak sie okaze czy to poważny projekt, czy kolejny Vapoware.

Problemy

  • Nadal nie mam pomysłu co z naszą pocztą i spamem :?
  • Potrzebuje konta do GWO - Wojciechuuuuu :)

Joasia

Zrobione i plany

  • gnome-games zaczęte, ale mamy gościa od środy na tydzień i posiadam ograniczoną ilość czasu wolnego
  • czekam na pakiet informacyjny GWO od Wojciecha, ale dedukuje że on mocno zajęty skoro jeszcze nie dotarł.

lemiel

Zrobione i plany oraz inne

  • nic, nastawiam się na alfę SM 2.0
  • na stand-up pewnie nie dotrę, bo w domu nie będę miał siły włączyć komputera
  • menu do Paese wybrałem, podeślę albo wypełnię online jak dostanę dostęp do arkusza - poszedł request

Marcoos

  • Zrobione - Fx 3.1 beta, sign-off via Hubert
  • Plany - wybrać menu, pojawić się w weekend w Diodi :)

Nikdo

  • ogólnie bez zmian - kiepsko z czasem
  • trochę poprawek w gnome-main-menu i w yast dla opensuse 11.1

Stas

  • coraz mniej Aviary/Mozilli, coraz więcej pracy magisterskiej (termin oddania promotorowi: 20 listopada)
  • nieco pomogłem Dragonowi przy organizacji tłumaczenia opensuse
  • w zeszlym tygodniu zakonczyla sie jedna ankieta
  • w piatek konczy sie druga ([1])
  • jesteśmy po code freeze do fx3 b1 i mamy jedno locale więcej :) (bułgarski)

stef

  • laguję jakby trochę mniej
  • tb b1 → sd a3
  • bieżące qa fl, l10n tb/edytor
  • silme
  • gazella
  • wywaliłem bota
  • wszystko to o czym zapomniałem
  • w planach:
    • ustalić co z l10n lightninga
    • dokończyć wikistronę tb
    • gazella, firebug
    • qa lightninga odłożone do czasu pojawienia się jako część tb
    • może help sm

Piecu

Zrobione

  • Przejrzałem to, co Stef wrzucił ostatnio, przejrzałem Shreddera i zgłosiłem kilka bugów
  • Znalazłem komputer z Vistą i zainstalowałem tam Shreddera w celu sprawdzenia integracji z Windows Desktop Search, ale uruchomiły się tylko jakieś szczątki :|
  • Zacząłem studia ;)

Plany

  • Jeszcze poprzeglądać Shreddera

Inne

  • Czy to, że ten Shredder się tak uruchomił, to normalne?
  • Czy osoba nieobecna na spotkaniu może głosować na prezesa?
  • Przepraszam, że mnie ostatnio dwa razy nie było, ale raz mi wyleciało z głowy, a raz nie dałem rady...

shooya

Zrobione

  • Parę plików openSUSE 11.1 przetłumaczonych
  • poza tym nic szczególnego, masa spraw do załatwienia w związku z początkiem roku na uczelni

Plany

  • testowanie openSUSE jak czas pozwoli

Witia

Zrobione

  • Przetłumaczone nowe stringi AMO i wysłane Teo do sprawdzenia

Plany

  • Opublikować zmiany na AMO
  • Spotkanie w Krakowie

Zaryk

Zrobione i plany

  • poprawki w Transmision BitTorrent
  • zrobić jak najwięcej do wydania GNOME 2.24.1

Pytania

  • Jak z moją kandydaturą?

Zapis spotkania

(21:00:21)  hubert:  zaczynamy 
(21:00:24)  hubert:  adriank 
(21:00:31)  adriank:  hubert: ale g jest po H ;) 
(21:00:40)  hubert:  :P 
(21:00:55)  adriank:  brak pytan z mojej strony 
(21:01:06)  hubert:  FLK 
(21:01:16)  FLK:  ode mnie też pytań brak 
(21:01:33)  FLK:  za to jest prośba o QA Flocka :) 
(21:01:43)  FLK:  wersja 2.0 powinna wyjść w przyszłym tygodniu 
(21:01:47)  hubert:  po stand-upie ustalmy kto będzie miał laptopa z kamerą 
(21:02:03)  gandalf:  adriank: dzieki 
(21:02:10)  gandalf:  FLK: sciagam 
(21:02:11)  #  User shooya joined channel #aviarypl 
(21:02:15)  #  hubert sets mode +o shooya on #aviarypl 
(21:02:22)  hubert:  gandalf 
(21:02:36)  gandalf:  a nie mozna by tak jednak, zeby h bylo przed g? 
(21:02:44)  hubert:  gandalf: myślę, że sprawę poczty można odłożyć do spotkania 
(21:02:48)  gandalf:  ok 
(21:02:48)  Joasia:  FLK: pokorzystam sobie z niego w pracy :) 
(21:03:20)  hubert:  gandalf: zgłoś enhancement do RJP :D 
(21:03:25)  gandalf:  FLK: od dzis Flock 2.0 bedzie moja domyslna przegladarka na pewien czas. Ostatnio sporo eksperymentuje (wlasnie jestem w trybie - wikia search+yahoo zamiast google) 
(21:03:33)  gandalf:  wiec spoko :) 
(21:03:47)  FLK:  super :) 
(21:03:49)  hubert:  teraz ja 
(21:03:58)  hubert:  patrzcie na temat 
(21:04:04)  hubert:  proszę wybrać z menu 
(21:04:11)  hubert:  http://paese.pl/pl/restauracja/menu 
(21:04:38)  hubert:  http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2008-10-10#Szczeg.C3.B3.C5.82owe_tematy_dyskusji 
(21:04:43)  hubert:  proszę dopisywać tematy 
(21:05:10)  hubert:  zaupdate'ować Waszego ulubionego Matriksa http://wiki.aviary.pl/Matrix jeszcze przed spotkaniem 
(21:05:37)  gandalf:  ej! zadnych pytan do mnie? 
(21:05:52)  hubert:  nikt z forum mozillapl.org nie odpowiedział na nasze zaproszenie 
(21:05:59)  gandalf:  hubert: :(( 
(21:06:02)  gandalf:  jak sadzisz czemu? 
(21:06:03)  hubert:  gandalf: :D 
(21:06:23)  hubert:  może powinniśmy następnym razem zaproponować nocleg, jak stas sugerował 
(21:06:37)  adriank:  gandalf: gdzie bedziesz 10-12 pazdziernika? ;) 
(21:06:40)  hubert:  mój mail mógł być też lepiej napisany 
(21:06:43)  gandalf:  adriank: nie wiem 
(21:07:01)  hubert:  gandalf: jakbyś się zdecydował, to daj mi natychmiast znać - to dużo zmienia 
(21:07:06)  hubert:  pytania do mnie? 
(21:07:10)  Witia:  hubert: ja może będę wcześnie w Krakowie. W Diodi można się od 14 instalować? 
(21:07:12)  Joasia:  hubert: moze oni na forum byli zarejestrowani pod mailami, na ktore przychodzi glownie spam i sa rzadko sprawdzane? tak tez sie zdarza 
(21:07:13)  shooya:  tak 
(21:07:29)  shooya:  hubert: cos drgnelo w sprawie glosowania/listu od Wojciecha? 
(21:07:49)  hubert:  shooya: nie widziałem żadnego buga 
(21:07:52)  hubert:  Witia: można 
(21:07:59)  adriank:  hubert: moze sprobowac im wyslalc zaproszenia jako wiadomosci prywatne na forum? 
(21:08:00)  hubert:  tylko muszę im dać znać i sam tam przybyć o 14 
(21:08:22)  hubert:  adriank: fakt, zapytam w ten sposób 
(21:08:49)  hubert:  inne pytania? 
(21:09:10)  hubert:  aha, wysłałem maila na prywatną skrzynkę Byte'a 
(21:09:13)  hubert:  brak reakcji 
(21:09:46)  stef:  dziwne, czasem bloguje.. 
(21:09:58)  hubert:  ale mnie ignoruje :) 
(21:10:10)  stef:  masz do niego telefon :) 
(21:10:18)  hubert:  a fakt - zapomniałem 
(21:10:49)  hubert:  Joasia 
(21:10:59)  Joasia:  nic do dodania poza tym co na wiki 
(21:11:06)  Joasia:  wojciecha nie ma, wiec nie mam go jak zapytac 
(21:11:15)  Joasia:  chyba ze 
(21:11:32)  Joasia:  ktos ma strone gdzie sa fajnie opisane reguly gry w szachy po angielski i po polsku? :) 
(21:11:50)  hubert:  Joasia: wikipedia 
(21:12:00)  hubert:  wyślij maila do Wojciecha 
(21:12:20)  Joasia:  wikipedia oczywiscie 
(21:12:39)  hubert:  marcoos 
(21:12:44)  gandalf:  Joasia: http://www.cs.vu.nl/~aske/mtdf.html 
(21:12:59)  Zaryk:  Joasia skontaktuj się ze mną, zajmowałem się poprzednio gnome-games 
(21:13:12)  Joasia:  gandalf:  ??? 
(21:13:12)  marcoos:  ndd 
(21:13:21)  gandalf:  Joasia: algorytm do szachow 
(21:13:25)  gandalf:  aaa 
(21:13:28)  gandalf:  angielsku i polsku 
(21:13:29)  gandalf:  sorry 
(21:13:34)  Joasia:  gandalf: nic sie nie stalo :) 
(21:13:50)  gandalf:  chcialem jeszcze dodac ze BlueGriffonem zajme sie jak sie wyjasni na ile to powazny projekt 
(21:13:57)  gandalf:  w okolicach pierwszych wydan bede to tlumaczyl 
(21:14:06)  gandalf:  na bazie Composera 
(21:14:14)  hubert:  nikdo 
(21:14:37)  nikdo:  tak to ja 
(21:14:38)  marcoos:  a, jedna rzecz 
(21:14:46)  marcoos:  tak sobie mysle, ze matriksa trzeba pokroic 
(21:14:46)  hubert:  marcoos: tak? 
(21:14:58)  marcoos:  na kawaleczki :) 
(21:15:08)  marcoos:  jako szablony - per projeky 
(21:15:08)  gandalf:  Piecu: ja shreddera uzywam na codzien. na macos dziala ladnie 
(21:15:10)  marcoos:  per projekt 
(21:15:24)  hubert:  marcoos: po stand-upie pogadamy 
(21:15:26)  marcoos:  a sama strone zlozyc z {{Szablon:Matrix_Firefox}} itp. 
(21:15:28)  nikdo:  nic do dodania/zapytania 
(21:15:36)  Piecu:  gandalf: ja tez, ale dzisiejszonocny sie wywalil 
(21:15:37)  hubert:  bo to na większy temat może wyglądać 
(21:15:44)  hubert:  stas 
(21:15:45)  marcoos:  bo edycja takiego potwora, zwlaszcza rownolegle z innymi, to nie jest cos fajnego... 
(21:15:51)  gandalf:  Piecu: dzieki, to nie aktualizuje 
(21:15:52)  gandalf:  :) 
(21:16:04)  gandalf:  bo jade troche na ostrzu noza - uzywam go jako glownego 
(21:16:14)  Piecu:  chyba, ze to ta vista zglupiala... 
(21:16:24)  stas:  ja mam pytanie, ale to po SU 
(21:16:27)  Piecu:  ale normalnie odpalilo sie okno podzielone na 3 czesci bez zawartosci 
(21:16:30)  stas:  (o nocleg w krk z niedzieli na pon) 
(21:17:09)  stas:  i jeszcze: Warszawiacy! kiedy jedziemy do krk? 
(21:17:19)  FLK:  o, też o to miałam pytać 
(21:17:50)  hubert:  stas: nocleg nie-pon na życzenie mogę zarezerwować 
(21:18:02)  stef:  w piątek chyba nie? 
(21:18:04)  stas:  chcialem zapytac, czy cos mozesz polecic 
(21:18:07)  stef:  Piecu:pl? 
(21:18:22)  stas:  stef: jakas godzina bardziej pasuje niz inne? 
(21:18:27)  Piecu:  stef: tak 
(21:18:48)  hubert:  stef 
(21:19:05)  gandalf:  rozwazam wprowadzenie WYSIWYG do naszego wiki.aviary.pl 
(21:19:14)  stef:  Piecu: budują bez sprawdzania więc to może być kwestia brakujących stringów 
(21:19:16)  stas:  FLK: Ty przylatujesz najpierw do wwy? 
(21:19:20)  stef:  które  czekają  na pusha 
(21:19:22)  hubert:  Piecu też jakoś poza alfabetem :D 
(21:19:27)  FLK:  stas: tak 
(21:19:32)  Piecu:  nie, ja bylem pierwszy 
(21:19:37)  Piecu:  to stef zamotal :P 
(21:19:38)  stas:  czyli z Warszawy jada: FLK, stef, lemiel, witia, ja 
(21:19:50)  stas:  i Teo 
(21:20:00)  stas:  kogos nie zauwazylem? 
(21:20:37)  stef:  stas: załatwmy to może mailem  skoro i tak wszystkich nie ma. 
(21:20:43)  stas:  oki doki 
(21:20:45)  stas:  slusznie 
(21:20:47)  stas:  pisze mejla 
(21:20:53)  gandalf:  jasne, bawcie sie dobrze w pociagu... 
(21:20:53)  stef zamotał, fakt. 
(21:20:56)  hubert:  nie widzę pytań do stefa 
(21:20:56)  gandalf zazdrosny 
(21:21:05)  hubert:  Piecu 
(21:21:17)  stef:  gandalf: a będziesz? 
(21:21:26)  Piecu:  pytania na wiki 
(21:21:28)  gandalf:  nie 
(21:21:32)  gandalf:  bede zazdrosny 
(21:21:33)  stef:  jakie bugi? 
(21:21:33)  gandalf:  :] 
(21:21:51)  Piecu:  powiadomienia nie doszly? 
(21:21:51)  stef:  odrobimy przy najbliższej okazji 
(21:21:59)  hubert:  Piecu: zasady w sprawie głosowania na prezesa przygotowuje stas 
(21:22:14)  hubert:  IMHO tylko obecni na spotkaniu mają możliwość oddania głosu 
(21:22:16)  stef:  zdaje się że mi coś zżera pocztę.. 
(21:22:23)  hubert:  bo głosowanie ma być tajne 
(21:22:32)  adriank:  hubert: obecni online tez? ;) 
(21:22:42)  adriank:  hmmm 
(21:22:45)  stef:  jakaś głodna, nawpół oszalała krowa pewnie.. 
(21:22:54)  hubert:  adriank: jak chcesz to zrobić, żeby głos był tajny? :D 
(21:23:19)  adriank:  hubert: zapewne jakos by sie dalo ;) 
(21:23:43)  adriank:  taka postawiona drukarka i kazdy przez net wydrukowuje glos ;) 
(21:23:54)  FLK:  zróbmy formularz i głosujmy tajnie – i tak wszyscy będą mieli lapki ;) 
(21:24:05)  FLK:  (albo prawie wszyscy;) 
(21:24:32)  hubert:  zobaczymy co stas przygotuje 
(21:24:37)  hubert:  shooya 
(21:24:40)  Joasia:  adriank: i przypadkiem komus sie wydrukuje kilka naraz? :D 
(21:25:05)  shooya:  hubert: tak? 
(21:25:10)  gandalf:  mozemy uzyc ankiet stasia :) 
(21:25:13)  gandalf:  do glosowania 
(21:25:13)  gandalf:  ! 
(21:25:48)  Piecu:  stef: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1926 | http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1927 | http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1925 
(21:25:58)  stef:  mhmm, thx 
(21:26:00)  hubert:  nie widzę pytań do shooyi 
(21:26:01)  adriank:  Joasia: raczej da sie policzyc ilosc glosujacych i ilosc glosow ;) 
(21:26:07)  hubert:  Witia 
(21:26:22)  Witia:  Nie mam pytań 
(21:26:46)  Joasia:  adriank: no, ale jak masz nadmiar i glosy na rozne osoby to sie robi problem, bo nie zapytasz kto na kogo glosowal ;) 
(21:27:10)  hubert:  Zaryk 
(21:27:33)  hubert:  Zaryk: w sprawie głosowania - nie widziałem żadnego buga 
(21:28:05)  Zaryk:  Tomasz nie napisał review 
(21:29:13)  hubert:  Zaryk: męcz go 
(21:29:17)  hubert:  nie zgłosił też buga 
(21:29:29)  Zaryk:  męczyłem go kilka razy w tym tygodniu, mhm 
(21:30:03)  Zaryk:  Tak swoją drogą, jeśli Aviary.pl będzie formalnie zarejestrowanym stowarzyszeniem, warto podać moje prawdziwe nazwisko - nie pseudonim. 
(21:30:04)  hubert:  napisz maila do niego z cc team 
(21:30:07)  Zaryk:  Piotr Makowski 
(21:30:22)  Zaryk:  choć w bardzo wielu miejscach posługuję się Zarykiem 
(21:30:24)  stef:  o ile będzie. 
(21:30:26)  Zaryk:  formalnie jestem Piotr Makowski ;) 
(21:30:32)  hubert:  nie wiedziałem :) 
(21:30:55)  hubert:  powinno być właściwe nazwisko :) 
(21:31:14)  hubert:  ktoś ma jeszcze jakieś pytania? 
(21:31:21)  stef:  to ja jeszcze tak wtrącę że jeśli komuś się wydaje że nie odpowiadam na maile to może być kwestia tego że do mnie wiadomość nie doszła nawet jak do innych doszła - tak właśnie się wtrącę.. 
(21:32:20)  Piecu:  nie doszly powiadomienia o tych bugach?
(21:33:22)  stef:  nie doszły, odpowiedź Falki o krowach też nie, za to Huberta tak - dzięki temu wiem że wogle była; itd.. 
(21:33:40)  #  FLK has left the chat (Quit: "Ping timeout" ). 
(21:34:01)  hubert:  dobra, kończymy 
(21:34:11)  stef:  chociaż powiadomienia o bugach może dojdą za kilka dni, moja skrzynka tak miewa