Stand-up:2008-10-13

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • I faza tlumaczenia Sm 2.0a2pre gotowa

W trakcie

  • synchronizacja tlumaczen Fx/Tb oraz Sm: wydlubalem juz kilkaset roznic w tych samych stringach...
  • wydanie Sm 1.1.12 PL dla Mac OS X
  • sporo spraw dotyczacych Silme

Plany

  • II faza tlumaczenia Sm2.0a2pre: 950 stringow pozostalo
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • Za tydzien lece do Paryza, wiec mnie na Stand-Upie nie bedzie
  • Za dwa tygodnie wracam z Paryza, wiec mnie rowniez na Stand-Upie nie bedzie

Falka

Zrobione

  • różne flockowe
  • wizyta w Krakowie

Plany

  • dobić flockowe bugi, dokończyć lokalizację i przygotować Flocka do wydania wersji 2.0
  • zabrać się za GWO (mam już nawet przypominajkę ustawioną w kalendarzu!)

Przepraszam za nieobecność na stand-upie. Z powodu ewakuacci lotniska najpierw mój lot się opóźnił, a potem go odwołali i zamiast o 16 dotarłam do domu o 21, czyli jakąś godzinę po rozpoczęciu stand-upa.

Gandalf

Zrobione

  • Zaktualizowana Bugzilla
  • Nowe szablony do MCT
  • Praca nad Silme - glownie rozwazania nad wyborem mechanizmu logowania i czyszczenie diffowania
  • Nowy webmail.aviary.pl i mailboxes.aviary.pl

Plany

  • pomóc przy sprincie MDC
  • Zmergowac Silme do trunka
  • Praca nad Mozilla Community Sites
  • Wydanie Community Wiki

Hubert

Zrobione

  • Aktualizacja pl/calendar (Wed, 08 Oct 2008 21:37:55 +0200 - rev 90)
  • Spotkanie w Krakowie
  • Wysłałem informację na temat zwrotów poniesionych kosztów dot. naszego spotkania - kto nie dostał maila - proszę alarmować. Czekam 14 dni (nie będzie przypomnienia) na skany rachunków, paragonów, biletów. W sprawie zwrotu kosztów za paliwo zapytam Mozillę.

Problemy

  • Wciąż czekam na stworzenie i aktualizację stron wiki projektów

Plany

  • Zaplanować cele dla zarządu na najbliższe 6 miesięcy
  • Wysłać maila do Mozilli w sprawie zwrotu kosztów za paliwo i jak rozliczyć bilety rodzinne

Joasia

Zrobione i plany

  • wysłany mail w sprawie fifo
  • zajrzeć do manifestu mozilli (jeszcze dziś)
  • gnome-games jeszcze nie wysłane, tomek mnie obije :(

Malin

Zrobione

  • Ostatnio niewiele, choroba i nawał pracy...

Plany

  • Poprawki do tłumaczenia ChatZilli

Marcoos

Zrobione

  • Fx 3.1 aktualny na 19:30 dzisiaj. :)
  • pojawiłem się na zlocie
  • kupiłem domenę bugzilla.pl

Plany

  • pomóc przy sprincie MDC (raczej jednak: _przed_ sprintem MDC)
  • jak znajdę chwilę, to rozeznać się ws. SUMO

Pytania

  • gdzie leżą pliki zlokalizowanej Bugzilli? Katalog podlinkowany na www.aviary.pl/projekty/bugzilla jest PUSTY!

Nikdo

Zrobione

  • "obsługa" nowych ochotników do GNOME

Plany

  • ochotnikom nie popuścić
  • przyjrzeć się Bz 3.2

Piecu

  • Jestem chory i nie będzie mnie dzisiaj..

stef

  • bieżące l10n tb/edytor, qa fl
  • silme
  • gazella
  • krk
  • w planach:
    • dokończyć wikistronę tb
    • gazella, firebug, silme
    • to co obiecałem w krk (jak sobie poprzypominam)

Teo

Zrobione

  • Udział w spotkaniu w Krakowie

Plany

  • Korekta zmian AMO
  • Bieżące zmiany na AMO

Witia

Zrobione

  • Udział w spotkaniu w Krakowie

Plany

  • Sprint MDC
  • Bieżące zmiany na AMO
  • Sprawozdanie ze spotkania

Wojciech

Zrobione

  • Udział w spotkaniu w Krakowie.
  • Wdrażam się w funkcję JKS.

Plany

  • Zredagować (z Hubertem) odpowiedź na wspomniany list od N.I.
  • Ożywić GWO (nowi edytorzy, usunięcie martwych dusz itp.).
  • Zająć się moim podopiecznym stażystą.
  • Inne, wg potrzeb.

Zapis spotkania

(21:00:07)  hubert:  zaczynamy 
(21:00:08)  gandalf:  uvic korzysta z trzech narzedzi: usource, blackboard i moodle 
(21:00:10)  hubert:  adriank 
(21:00:49)  hubert:  nie widzę pytań 
(21:00:52)  adriank:  hubert: brak pytan 
(21:01:00)  hubert:  gandalf 
(21:01:14)  gandalf:  obecny 
(21:01:22)  hubert:  melduję, że nowy webmail działa 
(21:01:24)  #  User nikdo joined channel #aviarypl 
(21:01:27)  hubert:  nawet nieźle 
(21:01:27)  gandalf:  wohoo! 
(21:01:29)  gandalf:  :) 
(21:01:30)  #  hubert sets mode +o nikdo on #aviarypl 
(21:01:39)  nikdo:  dobry 
(21:01:39)  gandalf:  wydaje mi sie, ze jest znacznie lepszy od squirrela 
(21:01:44)  gandalf:  hej nikdo :) 
(21:01:51)  hubert:  nikdo: jak wesele? 
(21:01:53)  #  User Wojciech joined channel #aviarypl 
(21:01:55)  hubert:  brakowało nam Ciebie 
(21:01:58)  #  hubert sets mode +o Wojciech on #aviarypl 
(21:02:01)  nikdo:  ;-) 
(21:02:09)  gandalf:  dobrze sie skonczylo? ozenili sie na koncu? 
(21:02:09)  Wojciech:  Dobry wieczór! 
(21:02:17)  Wojciech:  Przepraszam za spóźnienie 
(21:02:18)  nikdo:  wesele ok - tylko zdążyłem się jeszcze rozchorować ;-) 
(21:02:24)  hubert:  dobry wieczór 
(21:02:28)  nikdo:  gandalf: nawet przed się ożenili ;-) 
(21:02:36)  nikdo:  tzn na początku 
(21:02:36)  Wojciech:  właśnie wróciłem ze spotkania z szefem firmy, z którą współpracuję... 
(21:02:38)  hubert:  nikdo: kiedy rusza tłumaczeni Bugzilli 3.2? 
(21:02:49)  nikdo:  nie wiem ;-) 
(21:02:50)  gandalf:  no przed to juz troche przesada :] nie wiedza jak budowac napiecie... 
(21:02:59)  gandalf:  hubert: juz rusza, w sensie ja juz tlumacze 
(21:03:03)  hubert:  nikdo: a kiedy masz czas? :) 
(21:03:08)  nikdo:  gandalf już tam coś kiedyś merdżował 
(21:03:14)  hubert:  oo 
(21:03:15)  gandalf:  nikdo: czekam na review od Ciebie 
(21:03:32)  nikdo:  ok. muszę to wszystko ogarnąć... 
(21:03:36)  gandalf:  ale nie pasywnie, wlasnie synchronizuje do ostatniego 3.2 
(21:03:37)  hubert:  może teraz uda się szybciej niż ostatnio 
(21:03:52)  hubert:  nie widzę pytań do gandalfa 
(21:04:00)  hubert:  wszyscy cieszą się z webmaila :) 
(21:04:03)  hubert:  to teraz ja 
(21:04:05)  #  User stef joined channel #aviarypl 
(21:04:12)  #  hubert sets mode +o stef on #aviarypl 
(21:04:26)  hubert:  ja zorganizowałem spotkanie ;) 
(21:04:32)  hubert:  reszta na wiki 
(21:04:41)  hubert:  z problemów to jeszcze jeden 
(21:04:50)  hubert:  powoli zaczynam odczuwać wczorajsze kręgle 
(21:04:57)  stef:  :) 
(21:04:59)  hubert:  aha 
(21:05:00)  nikdo:  tylko czemu to wiki tak powoooooli działa... 
(21:05:03)  gandalf:  hubert: jak wyniki kregli? :D 
(21:05:11)  Malin:  no właśnie, u mnie się też wlecze strasznie 
(21:05:14)  hubert:  mail w sprawie wysłania mi skanów wysłany - nie będzie przypomnienia 
(21:05:26)  hubert:  gandalf: nie mogłem sobie poradzić ze Staszkiem 
(21:05:48)  gandalf:  :) 
(21:05:48)  nikdo:  kręgle na wii? 
(21:05:50)  hubert:  za słabo grałem :) 
(21:05:51)  nikdo:  czy live? 
(21:05:54)  gandalf:  hahaha! 
(21:05:54)  hubert:  nikdo: live 
(21:06:17)  hubert:  nie widzę pytań do mnie 
(21:06:28)  hubert:  czyli wszyscy mail otrzymali 
(21:06:33)  Witia:  hubert: Skończę na jutro sprawozdanie ze spotkania. Wrzucić je na intrawiki? 
(21:06:33)  hubert:  i już skanują rachunki 
(21:06:40)  hubert:  Witia: tak 
(21:06:52)  hubert:  i wyślij też na team 
(21:06:58)  hubert:  ok 
(21:07:00)  hubert:  Joasia 
(21:07:05)  Joasia:  jestem 
(21:07:10)  hubert:  piękne fifo 
(21:07:12)  Joasia:  ktos ma juz jakies uwagi w sprawie fifo ? 
(21:07:18)  hubert:  najbardziej mi się "bohater" podobał :) 
(21:07:21)  gandalf:  kiedy zaczynamy wrzucac? 
(21:07:39)  hubert:  Joasia niech zdecyduje :) 
(21:07:54)  stef:  hubert: a mogą być zdjęcia? 
(21:08:03)  hubert:  stef: nie 
(21:08:08)  stef:  k 
(21:08:10)  Joasia:  gandalf: juz bys chcial? bo ja myslalam ze to jeszcze rozwazania beda, ale skoro tak to przygotuje i wysle maila jak bedzie gotowe, ok? 
(21:08:41)  hubert:  stef: ale następnym razem zapytam Moz czy by się też na zdjęcia nie zgodzili 
(21:08:59)  stef:  spoko 
(21:09:02)  gandalf:  Joasia: no ja mam pare 
(21:09:02)  hubert:  Joasia: zostałaś koordynatorem fifo :) 
(21:09:05)  Wojciech:  co to jest to fifo? 
(21:09:14)  Malin:  http://wiki.aviary.pl/FIFO 
(21:09:15)  hubert:  Wojciech: patrz maile 
(21:09:22)  gandalf:  Joasia: ale czy jak wrzuce cos na fifo to ja staje sie kontaktem dla nowych w tej sprawie? 
(21:09:23)  Malin:  Wojciech: plus mail na team@ 
(21:09:26)  hubert:  Marcoos 
(21:09:27)  Wojciech:  Patrze - to z dzisiaj? 
(21:09:39)  Malin:  tak 
(21:09:40)  marcoos:  mam dodatkowe pytanie 
(21:09:42)  Joasia:  gandalf: bylo o to pytanie w mailu, ktory dostalam 
(21:09:46)  Joasia:  tfu 
(21:09:48)  hubert:  tak? 
(21:09:49)  Joasia:  gandalf: wyslalam 
(21:10:06)  marcoos:  pytanie brzmi - co ze sprintem mdc, blogowaniem i postowaniem o nim na niusgrupy? 
(21:10:31)  hubert:  kto to koordynuje? 
(21:10:37)  hubert:  stas? 
(21:10:44)  hubert:  dobrze pamiętam? 
(21:10:47)  Joasia:  gandalf: idea byla taka, zeby odciazyc kierownikow poszczegolnych projektow, wiec wychodzi na to, ze ja bede kontaktem, chyba ze ktos bedzie mial cos przeciwko 
(21:11:41)  gandalf:  ok 
(21:11:47)  hubert:  marcoos: ja myślę, że możemy to ogłaszać, zakładam, że staś nad tym panuje (on załatwia gadżety?) 
(21:12:31)  hubert:  ja muszę zablogować coś o spotkaniu :) 
(21:12:44)  stef:  nie jestem pewien ale jest krowa o tym. 
(21:12:45)  hubert:  to co, kto jeszcze ogłasza sprint? 
(21:12:54)  hubert:  marcoos: chciałbyś przejąć sumo? 
(21:13:16)  marcoos:  nie 
(21:13:21)  marcoos:  tzn. na pewno nie na stale 
(21:13:51)  marcoos:  na razie bede chcial sie zorientowac jak to teraz wyglada i ile jest do zrobienia (pewnie duzo) 
(21:13:53)  hubert:  a tymczasowo do czasu aż GmbH będzie miał więcej czasu? 
(21:14:04)  hubert:  ok 
(21:14:08)  marcoos:  w tym tygodniu chcialbym to wiedziec :) 
(21:14:11)  hubert:  to jak się zorientujesz - daj znać 
(21:14:14)  marcoos:  k 
(21:14:18)  hubert:  inne pytania? 
(21:14:41)  hubert:  nie widzę 
(21:14:42)  marcoos:  ja nie mam :) 
(21:14:44)  hubert:  Malin 
(21:14:58)  gandalf:  marcoos: chce pomoc z SUMO 
(21:15:02)  Malin:  ode mnie żadnych pytań nie ma 
(21:15:07)  marcoos:  ok 
(21:15:47)  hubert:  nikdo 
(21:15:56)  hubert:  o 
(21:16:03)  hubert:  są jacyś ochotnicy do GNOME? 
(21:16:09)  nikdo:  są 2 sztuki 
(21:16:21)  nikdo:  ;-) 
(21:16:23)  hubert:  dobrzy, nie wiadomo, czy dużo się muszą nauczyć? 
(21:17:21)  nikdo:  no na razie pierwszy kontakt był - jesteśmy na etapie ustalania jakichś pierwszych próbek 
(21:17:24)  nikdo:  do zrobienia 
(21:17:32)  nikdo:  muszę tego przypilnować 
(21:17:52)  hubert:  ok, fajnie :) 
(21:18:09)  hubert:  jak nie zapomnę to zapytam za jakiś czas jak sprawa wygląda 
(21:18:15)  hubert:  pytania do/od nikdo? 
(21:18:35)  hubert:  Piecu jest chory 
(21:18:38)  hubert:  stef 
(21:18:42)  nikdo:  rozumiem, że protokół będie dopiero? 
(21:18:51)  hubert:  czy wyciągnąłeś od gandalfa potrzebne dane? 
(21:18:55)  stef:  bry, przepraszam za spóźnienie 
(21:18:55)  hubert:  nikdo: ze spotkania? 
(21:18:59)  hubert:  Witia roześle 
(21:19:00)  stef:  nie, jeszcze nie 
(21:19:00)  nikdo:  nu 
(21:19:26)  hubert:  stef: korzystaj z okazji ;) 
(21:19:30)  hubert:  pytania od/do stefa? 
(21:19:58)  hubert:  nie widać 
(21:19:59)  hubert:  Teo 
(21:20:57)  hubert:  nie ma pytań 
(21:21:02)  hubert:  Witia 
(21:21:09)  Witia:  Nie mam pytań 
(21:21:39)  Teo:  nie mam żdanych pytań 
(21:21:54)  hubert:  Wojciech 
(21:22:00)  Wojciech jest 
(21:22:07)  hubert:  Wojciech: czy mój mail wygląda ok? 
(21:22:14)  hubert:  oczywiście po poprawkach marcoosa 
(21:22:22)  Wojciech:  nie zdążyłem go jeszcze uważnie przeczytać, 
(21:22:31)  hubert:  ok, to jak przeczytasz daj mi znać 
(21:22:41)  Wojciech:  natomiast zauważyłem brak mojego dodatku o specjalistach 
(21:23:00)  Wojciech:  - w wersji po poprawkach oczywiście 
(21:23:11)  hubert:  tak - napisałem dlaczego 
(21:23:15)  Wojciech:  to, co dostałem koło południa było - jak napisałem - excellent 
(21:23:20)  hubert:  chcę tego uniknąć 
(21:23:32)  Wojciech:  specjalistów? 
(21:23:35)  gandalf:  musze lecic 
(21:23:38)  gandalf:  jakies pytania do mnie? 
(21:23:51)  hubert:  Wojciech: tak, napisałem w mailu dlaczego 
(21:23:57)  Joasia moze nagle i niespodziewanie zniknac, bo przyszedl jakis fachowiec, bedzie grzebal po kablach i moze cos wyciagnac... 
(21:24:01)  Wojciech:  zaraz przeczytam ze spokojem 
(21:24:52)  Wojciech:  mam pytanie do teamu, w sprawie Rozporządzenia o wyborach Zarządu - 
(21:24:52)  hubert:  Witia: to już jest na intrawiki? 
(21:24:55)  nikdo:  Kasia się pyta czy sezon wyścigów na krowach się odbył? 
(21:25:00)  gandalf:  Joasia: zabij go! to hacker! Czytalas "Lamalem ludzi a nie hasla" Mitnicka? 
(21:25:02)  gandalf:  on tak sie wlamywal! 
(21:25:08)  Wojciech:  http://wiki.aviary.pl/Wybory_zarządu 
(21:25:13)  gandalf:  "jestem technikiem, przyszedlem naprawic serwery u was" 
(21:25:13)  hubert:  nikdo: odbył się 
(21:25:17)  Joasia:  gandalf: nie...to specjalista od tutejszego odpowiednika tpsa 
(21:25:34)  gandalf:  " tutejszego odpowiednika tpsa" - tym bardziej 
(21:25:40)  Wojciech:  DLACZEGO NIE SŁUCHACIE JAK STARZY MÓWI? 
(21:25:47)  Wojciech:  tj. STARSZY 
(21:25:54)  hubert:  Wojciech: ja przekazałem uwagi 
(21:26:28)  Wojciech:  wracając do rzeczy - i pytania do teamu w sprawie http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1936 
(21:26:40)  Wojciech:  - żeby nie było potem zastrzeżeń 
(21:27:01)  Wojciech:  chciałbym jutro uzgodnić ostateczną treść Rozporządzenia 
(21:27:13)  Wojciech:  i czekać na kandydatury 
(21:27:49)  Wojciech:  tak więc proszę o okazanie jakiegoś zainteresowania 
(21:28:12)  Wojciech:  pytania co do Rozporządzenia? 
(21:28:35)  stef:  jakiego pytania? 
(21:29:17)  hubert:  czy ktoś ma jeszcze jakieś inne pytania/problemy? 
(21:29:20)  Wojciech:  stef: pytania w sprawie Rozporządzenia o wyborach Zarządu Aviary.pzpr 
(21:29:24)  hubert:  została nam minuta :) 
(21:29:25)  stef:  ja mam jedną wątpliwość dot wybierania cienia, wieczorem pchnę maila na team 
(21:29:32)  Wojciech:  jeszcze nie koniec 
(21:29:36)  stef:  ale jakiego? 
(21:29:53)  hubert:  stef: czytaj maile :) 
(21:30:12)  Wojciech:  JEZU! Tak to jest, jak się nie słucha, gdy ktoś mówi → http://wiki.aviary.pl/Wybory_zarządu 
(21:30:22)  Wojciech:  punkt 2. 
(21:30:45)  hubert:  dobra, czy ma ktoś jeszcze coś stand-upowego? 
(21:30:50)  Wojciech:  GWO - w tym tygodniu osoby, które wyraziły zainteresowanie, otrzymają konta na GWO 
(21:30:58)  Joasia:  Wojciech: merci 
(21:31:00)  stef:  gdziee tam jest pytanie?!!11!q`11`1q`1| 
(21:31:13)  Wojciech:  Inne otrzymają okólnik w sprawie deklaracji o dalszym udziale w projekcie 
(21:31:55)  Wojciech:  Przypominam, że w sprawie działania GWO proszę zgłaszać bugi 
(21:32:00)  gandalf:  Wojciech: :D 
(21:32:02)  hubert:  ok, wszystko? 
(21:32:09)  stef:  hubert: temat maila/data; pls 
(21:32:22)  Wojciech:  hubert: niech będzie, wszystko 
(21:32:38)  hubert:  stef: bugmail: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1936 
(21:32:42)  hubert:  dobra, kończymy