Stand-up:2008-10-27

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Falka

Zrobione

  • Flock pl gotowy do wydania (Woohoo!)
  • trochę GWO

Plany

  • zlikwidować pozostałe drobne błędy i dopieścić tłumaczenie Flocka
  • trochę więcej GWO
  • poczytać gandalfowy manifest

Hubert

Zrobione

  • Aktualizacja pl/calendar (Wed, 22 Oct 2008 18:36:01 +0200 - rev 690)
  • Kilka dni w Barcelonie na Mozilla Camp Europe 2008
  • Ogłoszenie dot. testera opublikowane
  • Podsumowanie budżetu naszego spotkania w Krakowie

Plany

  • Rozgłosić nasze ogłoszenia rekrutacyjne
  • Sprawdzić l10n/pl/browser
  • Wysłać do Mozilli rozliczenia naszego spotkania

Pytania i/lub problemy

  • Wojciech, TomaszD: gdzie są bugi w sprawie głosowania Zaryka i Shooyi?
  • Wojciech: chciał co tydzień znać stan pracy nad SLED-em. Ile % jest zrobione (przetłumaczone i sprawdzone)?

Joasia

Zrobione

  • skończone i oddane mgr :D
  • FIFO ruszyło (i tymczasowo FIFO:Oldies)
  • wróciłam do gnome-games

Plany

  • kontynuować pracę nad trzema powyższymi
  • zaprzyjaźnić się z GWO w końcu

Pytania i/lub problemy

  • proszę wpisywać listę zadań do FIFO !
  • wszelkie komentarze n/t FIFO mile widziane.
  • istnieje ryzyko że się spóźnię - jutro z rana mamy release a tu jeszcze coś nie działa i siedze w pracy jeszcze (a mamy 19:40)

lemiel

Zrobione

  • Rozpocząłem tłumaczenie/sklejanie interfejsu SeaMonkey do wersji 2.0a1. Jest prościej niż myślałem, bardzo dużo stringów takich samych, ale pozmieniali np. "..." na "…" itp. Nowości z Chatzilli, ale to z tym co malin zrobił pójdzie prosto.
  • Wgrałem w końcu zdjęcia Teo ze spotkania na Flickra - co prawda kolejność opisów nie jest do końca adekwatna do zamyślonej, ale tak się tam zdjęcia wgrały.

Plany

  • Skończyć to tłumaczenie rozpoczęte w punkcie Zrobione,
  • Rozpisać rozdziały/sekcje pomocy do Kuriera Poczty w FIFO

Pytania i/lub problemy

  • brak

Marcoos

Zrobione

  • aktualizacje Firefoksa i toolkitu
  • uczestniczyłem w EU MozCamp 08
    • zostałem demokratycznie (demokratycznie inaczej?) wyznaczony na ochotnika do opowiedzenia historii AvPL (slajdy)

Plany

  • MDC, SUMO(?)

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu w tym tygodniu...

Nikdo

Zrobione

  • blabla śledź
  • review byzanz, tasque, library-web dla Piotra
  • organizacja gimp
  • ustalenia www z Piotrem

Plany

  • śledź
  • gnome niewiemco

Pytania i/lub problemy

  • do 5. jestem w Niemczech, wieczorami offline

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2008-10-27 19:22 +0100
  • Trochę (acz niewiele) testów Flocka

Plany

  • Muszę trochę błędów poweryfikować...

Pytania i/lub problemy

Shooya

Plany

  • SLED 11
  • GWO
  • List do Wojciecha w sprawie stażu/podsumowanie dotychczasowej pracy

Stef

  • bieżące l10n tb/edytor, qa fl
  • silme
  • gazella
  • dokończyłem wikistronę tb

Plany

Teo

Zrobione

  • Niestety mało, brak czasu


Plany

  • Zaangażowanie w GWO
  • Niestety nie będę na stand-upie - godzinę temu padł mi system.


Witia

Zrobione

  • Sprawdzone i poprawione relnotes Flocka
  • Sprawdzony Fennec

Plany

  • Bieżące zmiany na AMO
  • Przesłać Gandalfowi poprawki Fenneca

Wojciech

Zrobione

  • GWO: Zaakceptowano sporo słów. Gorące słowa uznania dla Falki i Klapka.
  • GWO: Dodano Piotra (Zaryka) Makowskiego do Grona Wspaniałych Odytorów.
  • GWO: Zakończono zbieranie deklaracji dalszego udziału; oczyszczanie z martwych dusz skończy się zapewne jutro. Uaktualnienie Matriksa i strony projektu wkrótce.
  • SLED 11: Otrzymano potwierdzenie udzielenia zlecenia.
  • Wybory: Zakończono zbieranie kandydatur.
  • Wybory: Zgłoszono propozycje uzupełnień w regulaminie wyborów (bug 1936).

Plany

  • GWO: Dalsze akceptowanie i kierowanie niektórych terminów do dyskusji.
  • SLED 11: Organizacja pracy i jej rozpoczęcie.
  • Wybory: Ciąg dalszy po naradzie na dzisiejszym spotkaniu.
  • Bug w sprawie przyjęcia Piotra (Shooi): wysłałem do Niego prośbę o przesłanie mi podsumowania działalności w Aviary.pl, planach itp. Bug zostanie otwarty po otrzymaniu odpowiedzi.

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf: Emalie z GWO giną w naszym serwerze pocztowym.
  • Zespół: Patrz → http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1936 - co z tym robimy?
  • Gandalf: Co z plikiem pl_PL do Fenka (oraz z odnośnikiem do tłumaczonej wersji)?
  • Nikdo: Musimy pogadać o organizacji prac przy Śledziu.

Zaryk

Zrobione

  • library-web (do review)
  • byzanz
  • tasque (do review)
  • rozpoczęta migracja z GNOME:Słownik do GWO

Plany

  • wykonanie projektu witryny GNOME dla użytkowników
  • migracja GNOME:Słownik -> GWO
  • Tłumaczenie GIMP-a

Pytania i/lub problemy

  • Bardzo się cieszę, że w końcu wykonano szablon strony Stand-upowej. Ułatwia życie.
  • Możliwe, że nie będę dzisiaj na Stand-upie
  • Czekamy na review Tomka w sprawie przyjęcia mnie do zespołu
  • Może ktoś by zmienił w takim razie na stronie o-nas Piotr Zaryk na Piotr Makowski, biorąc pod uwagę, że Zaryk to pseudonim?

Zapis spotkania

(21:00:01) hubert: zaczynamy
(21:00:05) hubert: Adrianera nie ma
(21:00:12) hubert: FLK
(21:00:17) FLK: nic do dodania
(21:00:47) hubert: następny jestem ja
(21:01:11) hubert: Wojciech: status SLED-a i błąd w sprawie shooyi
(21:01:27) hubert: są pytania do mnie?
(21:01:57) hubert: Wojciech?
(21:02:13) Wojciech: nie mam pytań
(21:02:23) Wojciech: tzn. mam
(21:02:26) stef: heh..
(21:02:27) hubert: Wojciech: ja chcę odpowiedzi :)
(21:02:32) Wojciech: już
(21:02:33) hubert: dobra, podasz mi je potem
(21:02:36) hubert: Joasia
(21:02:38) Wojciech: Status SLED
(21:02:47) Joasia: prosze sie wpisywac na FIFO!
(21:02:58) Joasia: wszyscy widzieli ze przenioslam dotychczasowe wpisy na inna strone?
(21:03:05) Wojciech: Czekam na Wadima, który opiekuje się SVN
(21:03:05) Joasia: co z tym zrobic?
(21:03:06) lemiel: tak
(21:03:11) Wojciech: o, przepraszam
(21:03:24) hubert: Joasia: mam problem - co mam zrobić, jeśli chcę sprawdzić kogoś kto będzie robił QA?
(21:03:34) hubert: od QA wymaga się innych rzeczy niż od tłumacza
(21:03:39) hubert: ktoś może dobrze tłumaczyć
(21:03:45) hubert: a nie znać się na QA
(21:03:45) Joasia: hubert: otoz to, dlatego bohaterowie nie beda robic QA
(21:03:47) hubert: i odwrotnie
(21:04:13) Joasia: hubert: na FIFO maja byc jedynie zadania do tlumaczenia
(21:04:14) hubert: Joasia: to jak mam kogoś sprawdzić, do kogo nie jestem pewien?
(21:04:17) hubert: aha
(21:04:28) hubert: ok
(21:04:31) hubert: niech będzie
(21:04:45) Joasia: hubert: jesli dana osoba sie sprawdzi to skieruje sie ja do jakiegos zespolu, a tam bedzie sprawdzana wg normalnych zespolowych zasad
(21:04:51) Joasia: hubert: czytales moje dzisiejsze maile?
(21:04:58) hubert: tak
(21:05:21) hubert: tylko w ten sposób nie sprawdzę nowej osoby od QA, ale nieważne
(21:05:27) hubert: inne pytania do Joasi?
(21:05:28) Joasia: hubert: Twoje zapotrzebowanie na QA przenioslam do FIFO:Oldies i jesli ktos bedzie mial czas to sie tym zajmie, ale to juz bedzie wewnatrz zespolu
(21:05:38) zaryk: przepraszam, ale będę musiał lecieć dzisiaj
(21:05:51) zaryk left the room (quit: Quit: "lecę bo chcę").
(21:06:02) hubert: dalej
(21:06:04) hubert: lemiel
(21:06:14) lemiel: nic ponadto
(21:06:21) hubert: mało tych zdjęć
(21:06:28) hubert: nie ma np. z Paese...
(21:06:55) lemiel: tych nie mam
(21:06:59) lemiel: nie mialem
(21:07:03) hubert: a kto robił?
(21:07:05) lemiel: to Teo trzeba pytać
(21:07:54) hubert: marcoos
(21:07:58) lemiel: Witia chyba też?
(21:08:30) marcoos: nic do dodaina
(21:08:33) nikdo [nikdo@moz-C661A8BA.lanet.net.pl] entered the room.
(21:08:39) mode (+o nikdo) by hubert
(21:08:46) nikdo: aloha
(21:08:51) hubert: Wojciech: masz Wadima - pogajcie offline :)
(21:08:55) hubert: hej nikdo
(21:09:01) Wojciech: zaraz pogadamy
(21:09:15) nikdo: offline się nie uda... ;-)
(21:09:22) hubert: nie ma pytań do marcoosa
(21:09:23) hubert: nikdo
(21:09:29) nikdo: jak widać
(21:10:39) hubert: Piecu
(21:10:47) hubert: stef: jest pytanie do Ciebie
(21:10:49) Piecu: ja tylko do stefa
(21:10:50) hubert: od Pieca
(21:11:01) stef: Piecu: z http://hg.mozilla.org/comm-central/annotate/cf14a12c282e/mail/locales/en-US/chrome/messenger/prefs.properties#l33
(21:11:30) stef: albo
(21:11:37) stef: http://hg.mozilla.org/comm-central/rev/20199beb5f0c dla czytelności
(21:11:51) Piecu: ale pytam w kontekscie zmiany katalog -> folder
(21:12:05) stef: a to bez kontekstu zmiana była
(21:12:16) stef: bez tego
(21:12:41) Piecu: to czemu jest folder?
(21:12:44) stef: z tamtym ruszymy jak marcoos ustosunkuje się do buga na bap
(21:12:54) stef: dot toolkitu
(21:13:10) stef: bo w większości miejsc w mail jest jednak folder
(21:13:13) marcoos: jakiego buga?
(21:13:29) stef: sek
(21:13:47) hubert: no to przeszliśmy do stefa :)
(21:13:57) stef: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=1948
(21:14:36) marcoos: to jest bardzo, ale to bardzo proste
(21:14:52) marcoos: ilekroć w en-US jest "directory", to powinniśmy w pl mieć "katalog"
(21:15:03) hubert: ustalcie to w bugu
(21:15:17) hubert: ok?
(21:15:20) marcoos: ilekroć jest en-US "folder", to powinniśmy mieć "kartotekę", ale przyjęło się (tak jak z menu "Edycja"), że to jednak jest "folder"
(21:15:44) Wojciech: gdzie i kiedy??
(21:16:24) hubert: czy są jakieś pytania do stefa?
(21:17:55) TomaszD [tom@moz-A2D0AD0F.sm-rozstaje.pl] entered the room.
(21:17:58) marcoos: najwyrazniej nie ma :)
(21:18:09) mode (+o TomaszD) by hubert
(21:18:18) hubert: TomaszD: wpisz się na wiki
(21:18:26) hubert: i załóż buga w sprawie Zaryka
(21:18:33) hubert: Witia
(21:18:39) Witia: Czy ktoś wie coś więcej o spotkaniu z Sethem w Warszawie?
(21:18:52) stef: ja nie
(21:19:03) stef: a co chciałbyś wiedzieć?
(21:19:59) Witia: Ja odpisałem, że chętnie bym uczestniczył, ale nic więcej nie wiem, nie dostałem maila.
(21:20:45) stef: ale tylko Anne, repall?
(21:20:57) marcoos: skomentowalem w bugu
(21:20:59) marcoos: dwa razy
(21:21:12) Witia: Tylko Anne, chyba
(21:21:12) stef: fajnie :)
(21:21:23) hubert: ok, inne pytania?
(21:22:20) hubert: Wojciech
(21:22:29) Wojciech: jestem
(21:23:06) hubert: co do buga 1936 - musisz sam to jakoś rozwiązać
(21:23:09) hubert: :)
(21:23:17) Wojciech: Aktualny status SLEDa - zlecenie potwierdzone, czekam na zorganizowanie przez Wadima SVN
(21:23:29) Wojciech: wtedy opracuję tabelkę, podział pracy itp.
(21:23:42) hubert: Wojciech: czyli 0%, tak?
(21:23:48) Wojciech: potrzebne będą też jakieś statystyki dot. aktualnych wersji, przekazanych przez N.I.
(21:24:10) Wojciech: tak, chyba że Wadim coś uczynił
(21:24:15) shooya [piotr@moz-8319882A.neoplus.adsl.tpnet.pl] entered the room.
(21:24:17) nikdo: nie mamy od nich danych
(21:24:25) nikdo: żadnego projektu nie wysłali jeszcze nam
(21:24:33) hubert: aha, jeśli z głosowania wyjdzie, że mam dalej szefować zespołowi, to to będą ostatnie wybory w tej formie
(21:24:34) stas [stas@moz-752A2672.w90-56.abo.wanadoo.fr] entered the room.
(21:24:38) nikdo: posłałem im adres ftp
(21:24:40) mode (+oo shooya stas) by hubert
(21:24:42) Wojciech: O! a Wy już od razu huzia na Wojciecha...
(21:24:43) shooya: witam wszystkich, wybaczcie spoznienie, zagapilem sie
(21:24:43) nikdo: ale nic nie przybyło
(21:24:57) nikdo: dziś pingnąłem Shane'a
(21:25:14) hubert: Wojciech: jesteś szefem, więc będę męczył Ciebie o status
(21:25:19) hubert: musisz wiedzieć co się dzieje
(21:25:26) Wojciech: nie mam nic przeciwko temu
(21:25:40) Wojciech: teraz bug 1936
(21:25:44) ***stef chciał zauważyć, że ustalanie czegokolwiek na ircu odnośnie obeecnych wyborów wydaje mu się złe
(21:25:55) hubert: shooya stas: wpiszcie się
(21:26:16) ***stef nie widzi również potrzeby przerywania obecnie trwającej procedury
(21:26:29) Wojciech: chciałbym, żebyście TERAZ podjęli uchwałę w sprawie głosowania plebiscytowego 
(21:26:39) ***Wojciech natomiast widzi taką potrzebę,
(21:26:52) Wojciech: bo procedura nie precyzuje 
(21:26:54) stef: dlaczego?
(21:26:55) hubert: Wojciech: stef już prosił kiedyś: nie na stand-upie
(21:27:00) Wojciech: niektórych zdarzeń,
(21:27:08) Wojciech: np. głosowania na 1 kandydaturę
(21:27:09) stef: nno taaaaaaaaaaak
(21:27:21) stef: końca świata również nie precyzuje..
(21:27:22) Wojciech: OK, to po stand u[ie
(21:27:56) hubert: shooya: Wojciech czeka na jakieś podsumowanie od Ciebie, potem zgłosi buga w sprawie głosowania 
(21:28:04) Wojciech: właśnie
(21:28:04) stef: nie, nie na ircu - po to się w to przez internet bawimy, aby wszyscy mogli się wypowiedzieć.
(21:28:06) shooya: hubert: wiem, dostalem maila
(21:28:40) hubert: Wojciech: jeśli nie dostaniecie informacji od Novella w ciągu dwóch dni - zadzwoń do mnie
(21:28:59) Wojciech: Zum Befehl, Herr Direktor!
(21:29:00) hubert: ja od środy jestem na Słowacji bez dostępu do sieci przez kilka dni
(21:29:04) hubert: :P
(21:29:34) hubert: coś od/do Wojciecha jeszcze?
(21:29:34) shooya: hubert: ale nie w hostelu?
(21:29:46) hubert: shooya: nie wiem gdzie
(21:29:54) hubert: nie biorę laptopa
(21:30:18) hubert: TomaszD i stas się nie wpisali
(21:30:21) hubert: macie coś dla nas?
(21:30:53) hubert: nie
(21:30:56) hubert: to kończymy
(21:30:58) hubert: dziękuję