Stand-up:2008-11-17

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • SeaMonkey 1.1.13 pl-PL wydane
  • SeaMonkey 1.1.13 pl-PL dla Mac OS X wydane - bylbym wdzieczny gdyby ktos z OS X mogl to jeszcze potestowac

W trakcie

  • synchronizacja tlumaczen Fx/Tb oraz Sm: wydlubalem juz kilkaset roznic w tych samych stringach...
  • dokanczanie compare-locales

Plany

  • II faza tlumaczenia Sm2.0a2pre: 950 stringow pozostalo. Sprawdzic to co juz mi Lemiel podeslal w tej sprawie.
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania

  • patrz wyzej (SeaMonkey 1.1.13 pl-PL dla Mac OS X wydane - bylbym wdzieczny gdyby ktos z OS X mogl to jeszcze potestowac)

Falka

Zrobione

  • różne flockowe
  • bardzo mało GWO
  • bardzo mała korekta firefoksowych tekstów (about:rights i coś tam jeszcze chyba było) + tłumaczenie relnotes

Plany

Nic nie planuję, ciągle nadrabiam zaległości. Ale cały czas mam oko na Flocka i może zajrzę na GWO.

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit en-US (do Thu Nov 13 21:00:35 CET 2008) - pl (do Fri Nov 14 20:59:34 2008 +0100)
  • Zaktualizowałem pl/calendar do Wed, 12 Nov 2008 20:57:31 +0200
  • Zgłosiłem 9 bugów dot. Firefoksa i toolkitu, otworzyłem ponownie 3.
  • Krótki urlop - próbowałem się spotkać w Pradze z kimś z Czilli, ale nie dostałem odpowiedzi na e-mail.

Plany

  • Zgłosić pozostałe bugi dot. Firefoksa/toolkitu (zostało 3-6)
  • Zwrócić poniesione koszty za październikowe spotkanie (zlecić przelewy)
  • Zorganizować głosowanie w sprawie dwóch Piotrków (od 19.11)
  • Zająć się uporządkowaniem wyborów w kwietniu
  • Dalej zajmować się celami na najbliższe pół roku
  • Zrobić przepakowywaczkę Lightninga
  • Jak zostanie czas - zaproponować reorganizację GWO

Pytania i/lub problemy

  • Jaki jest status review SUSE?
  • Czekam na buga w sprawie głosowania dot. Joanny

Joasia

Zrobione i plany

  • skończe gnome-games i wysyłam do review, nic ponadto
  • planów konkretnych brak
  • z problemów: doba za krótka

lemiel

Zrobione

  • Kilkadziesiąt stringów do SeaMonkey 2.0a2

Plany

  • Skończyć do spółki z Adrianem stringi do SM 2.0a2, opuszczając ewentualnie kawałki związane z Chatzillą
  • jak się uda to help do SM wrzucić do FIFO

Pytania i/lub problemy

  • FIFO dalej nie dotknięte


Marcoos

Zrobione

  • Firefox 3.1 pl gotowy na wydanie beta 2 (dzięki pomocy reszty zespołu w zeszłym tygodniu - wielkie dzięki!)
  • Firefox 3.0.4 - relnotes na ME
  • about:rights w hg (dla 3.1) i w cvs (dla 3.0.5)

Plany

  • dopieścić about:rights w hg (dla 3.0.5 już nie zdążymy za bardzo)

Pytania i/lub problemy

  • brak

Nikdo

Zrobione

  • śledzie - podział, organizacja i review
  • śledzenie gnome (dyskusje, commity itp)


Plany

  • śledzie
  • dalsze kierunkowanie entuzjazmu teamiu gnome ;-)

Pytania i/lub problemy

  • jak idzie ze śledziami?

Piecu

Zrobione

Plany

Pytania i/lub problemy

  • proszę o zerknięcie do krowy 2001 i zgłaszanie uwag, co powinno się jeszcze pojawić


Shooya

Zrobione

  • SLED 11 (tłumaczenie i przeglądanie tłumaczeń społecznościowych w trakcie)
  • odpowiedź w sprawie przyjęcia do zespołu
  • dyskusje mailowe na bieżąco, w miarę sił i możliwości

Plany

  • SLED, SLED i jeszcze raz SLED, aż do końca (jego lub mojego)
  • GWO

Stas

z powodu pracy m**** (patrz niżej) nie będzie mnie jeszcze w tym tygodniu, sorry!

Zrobione

  • komentarze bieżących bugów i minimalny udział w dyskusjach mejlowych
  • magisterka..

Plany

  • magisterka

Stef

  • z bieżących tb, edytor, fl, fx, tk, ..
  • trochę bugów tu i tam
  • silme
  • ja jestem ślepy czy Babelzilla nie posiada systemu kontroli wersji dla tłumaczeń?

Plany

  • gazella - chciałem spotkać się z Agorą ale brakuje koordynacji/informacji, jak nic się nie ruszy do niedzieli to z czystym sumieniem zaproponuję wywalenie tego "projektu"
  • znaleźć notatki z krk i zająć się w pierwszej kolejności tym do czego się zobowiązałem, popatrzeć również na problemy do rozwiązania przez następne pół roku
  • kilka innych, chyba ciekawych pomysłów, zależnie jak to z czasem będzie

Teo

Zrobione

  • QA AMO i trochę tłumaczenia
  • Zapoznawanie się z nową odsłoną AMO dla deweloperów


Plany

  • Zrobić QA nowych stringów
  • Uaktywnić się na GWO


Pytania i/lub problemy

  • Jestem beznetowy do środy i nie będę dzisiaj na standupie :(


Witia

Zrobione

  • Bieżące tłumaczenia AMO
  • Sprawdzenie i drobne poprawki w relnotes Fx 3.0.4, about:rights

Plany

  • Przesłać tłumaczenia AMO do sprawdzenia przez Teo, wrzucić do repozytorium

Wojciech

Zrobione

  • SLED 11.
  • Trochę GWO.

Plany

  • SLED 11.
  • GWO przy okazji - brak czasu.

Pytania i/lub problemy


Zapis spotkania

(21:00:00) hubert: zaczynamy
(21:00:03) hubert: adriank
(21:00:21) adriank: moja prosba z wiki:
(21:00:46) hubert: co do mac os x -> zgłoś się do marcoosa, stasia, gandalfa, byte'a, heidiego
(21:00:49) adriank: Ci co maja OS X jakby mogli zainstlowac SeaMonkey 1.1.13 pl-PL i sprawdzic czy dziala
(21:00:57) hubert: ... FLK
(21:01:08) hubert: chyba tyle osób tego używa
(21:01:09) FLK: adriank: linka podrzuć
(21:01:25) adriank: http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/seamonkey/releases/1.1.13/contrib-localized/seamonkey-1.1.13.pl-PL.mac.dmg
(21:01:28) hubert: nie widzę innych pytań
(21:01:30) hubert: FLK
(21:01:36) FLK: brak
(21:01:57) hubert: zbraniecki się nie wpisał
(21:02:04) hubert: teraz ja
(21:02:09) hubert: pytania do mnie?
(21:02:26) hubert: Joasia: kto jest Twoim opiekunem?
(21:02:45) Joasia: hubert: tomek dominikowski
(21:02:52) Joasia: a wczesniej byl nim zaryk
(21:02:53) hubert: męcz go o buga :)
(21:03:06) Joasia: hubert: rozmawialam z nim o tym, poczekam az skoncza sledzia
(21:03:12) hubert: ok
(21:03:17) hubert: to teraz Joasia :)
(21:03:19) zbraniecki: hubert: jus, wiem, wiem
(21:03:21) zbraniecki: jus ide
(21:03:31) Joasia: nic do dodania, poza tym ze mi sie nie chce zapisac wiki
(21:03:43) shooya [piotr@moz-781374DE.neoplus.adsl.tpnet.pl] entered the room.
(21:03:43) hubert: Joasia: wrrr... :)
(21:03:44) zbraniecki: ale co ja moge... nauczylem sie surfowac, opalilem sie, troche nauczylem sie polinezyjskiego?
(21:03:45) zbraniecki: ;)
(21:03:54) mode (+oo shooya zbraniecki) by hubert
(21:03:58) Joasia: i ze moge stazowac i drugie tyle: omijaja mnie glosowania :)
(21:04:06) Joasia: juz, zapisalo sie
(21:04:19) FLK: wyrzuciło mnie?
(21:04:25) shooya: witam wszystkich
(21:04:27) hubert: FLK: nie
(21:04:32) Joasia: FLK: nie
(21:04:32) hubert: jakieś pytania do Joasi?
(21:04:36) hubert: hej shooya
(21:04:41) FLK left the room.
(21:04:43) FLK [blabla@moz-8B2B6ED2.brnt.cable.ntl.com] entered the room.
(21:04:47) Joasia: ja mam jeszcze pytanie do ogoli
(21:04:48) Joasia: ogolu*
(21:04:51) hubert: tak?
(21:05:04) mode (+o FLK) by hubert
(21:05:11) Joasia: dlaczego na FIFO sa tylko dwa zadania z gnome, a reszta nic?
(21:05:22) Joasia: tak chcieliscie a teraz co? :)
(21:05:27) lemiel: czas
(21:05:28) hubert: Joasia: ja nie mam nic do tłumaczenia
(21:05:35) hubert: jedynie QA
(21:05:40) Joasia: ok
(21:05:55) Joasia: no to w takim razie gnome bedzie mial duzo rak do pracy ;)
(21:06:03) hubert: :)
(21:06:08) Joasia: lepiej dla nas :)
(21:06:13) hubert: cisza, to idźmy dalej
(21:06:20) hubert: lemiel
(21:06:31) lemiel: nic do dodania
(21:06:33) FLK: grr, ale lagi.. i do tego mnie wyrzuca
(21:06:59) lemiel: na bieżąco z Adrianem staram się porozumiewać i  malinem
(21:07:04) hubert: Joasia: lemiel pomoże z FIFO :)
(21:07:06) hubert: o
(21:07:10) hubert: a gdzie jest Malin?
(21:07:14) hubert: co się z nim dzieje?
(21:07:15) zbraniecki: Joasia: bo moje wykopalas :(
(21:07:17) adriank: FLK: Twoj provider z niznanych powodow mam chyba jakies ograniczenia do polaczen z serwerami Mozilli...
(21:07:21) lemiel: no nie iwem, wczoraj mowił, że może dziś dotrze
(21:07:22) zbraniecki: Joasia: zartuje, dodam cos dzis albo jutro
(21:07:38) hubert: lemiel: męcz go ;)
(21:07:41) Joasia: zbraniecki: sa w FIFO:Oldies :)
(21:07:53) hubert: marcoos
(21:08:08) marcoos: ndd
(21:09:14) hubert: nikdo
(21:09:14) marcoos: pytania do mnie?
(21:09:29) nikdo: jestem
(21:09:44) hubert: nikdo: Ty się pytasz o status SLED-a? :)
(21:10:36) nikdo: pytam przy okazji jak idzie 
(21:10:54) nikdo: każdy dostał po 17 tys słów do rev
(21:11:02) hubert: a w tym sensie
(21:11:11) nikdo: i pytam przy okazji jak daleko są...
(21:11:31) hubert: z wiki wynika, że daleko ;)
(21:11:47) shooya: hubert: z wiki to juz teraz nic nie wynika
(21:11:52) shooya: nie sugerowalbym sie :)
(21:12:15) hubert: prosiłem Wojciecha o status - odesłał mnie do wiki
(21:12:18) nikdo: projekt NLW jest podzielony
(21:12:20) hubert: więc to jedyne co mam
(21:12:32) nikdo: i nie można prosto tego połączyć
(21:12:37) nikdo: i uzyskać statystyk
(21:12:37) shooya: hubert: a ja dostalem info, zeby nic nie dodawac juz do wiki, mimo, ze robie rev
(21:13:01) hubert: od Wojciecha?
(21:13:13) shooya: nie, raczej od Wadima :)
(21:13:20) nikdo: tzn ja napisałem, że ten etap nie pójdzie poprzez .po
(21:13:32) nikdo: pracę podzieliłem sam
(21:13:34) hubert: uzgodnijcie offline :)
(21:13:36) zbraniecki left the room (quit: Connection reset by peer).
(21:13:45) hubert: idźmy dalej
(21:13:46) nikdo: nie tak jak poprzednio, że każdy się zgłaszał ;-)
(21:14:03) gandalf [gandalf@moz-B9F4563B.wireless.uvic.ca] entered the room.
(21:14:04) mode (+qo gandalf gandalf) by ChanServ
(21:14:08) hubert: Piecu
(21:14:26) Piecu: ja mam tylko prośbę o zerknięcie do krowy 2001
(21:15:27) hubert: zerknę
(21:15:32) hubert: nie widzę pytań
(21:15:37) hubert: shooya
(21:16:37) shooya: absolutnie zadnych
(21:16:37) hubert: Piecu: część providerów oferuje konta w różnych domenach, to jest przewidziane?
(21:16:42) gandalf: czy ktokolwiek poczul, ze mu b.a.p nie dziala?
(21:16:50) gandalf: po upgradzie do 3.2rc2?
(21:17:14) hubert: gandalf: był problem z kontem nobody
(21:17:23) lemiel: dzisiaj zmieniałem ustawienia email, nie było problemów ;)
(21:17:54) hubert: stas zajmuje się magisterką
(21:18:03) hubert: Stef nieobecny
(21:18:10) hubert: Teo też nie będzie
(21:18:22) hubert: Witia
(21:18:30) gandalf: hubert: tak, wiem
(21:18:33) Witia: Brak pytań
(21:18:34) gandalf: nie wiem jak to rozwiazac
(21:18:38) Piecu: hubert: tak
(21:18:40) hubert: gandalf: wpisz się proszę
(21:18:44) gandalf: nie wiem czy powinnismy akceptowac konta nieistniejace
(21:18:47) gandalf: hubert: juz lece
(21:19:07) hubert: gandalf: wszystkie konta QA są niestniejące :)
(21:19:25) gandalf: hubert: wiec chyba wszystkie powinny wywalac?
(21:19:43) hubert: no właśnie nie wywalają :)
(21:20:00) gandalf: fajnie :D
(21:20:00) hubert: nie ma pytań do Witii
(21:20:04) hubert: Wojciech nieobecny
(21:20:15) gandalf: to moge tylko krotko o sobie?
(21:20:17) hubert: został nam gandalf :P
(21:20:19) gandalf: zaraz sie wpisze
(21:20:20) gandalf: ok
(21:20:25) hubert: co słychać?
(21:20:32) gandalf: 1) Zaktualizowalem bz, i przygotowalem sobie srodowisko do tlumaczenia
(21:20:38) gandalf: musze zaktualizowac tlumaczenie 3.0 na 3.2
(21:20:41) gandalf: i zobaczyc ile brakuje
(21:20:57) gandalf: 2) zamykam ciagle silme, ostatni tydzien pracowalem nad brzydkim bugiem od adriana
(21:21:05) gandalf: ale teraz juz powinno byc z gorki - dokumentacja i wydanie
(21:21:22) gandalf: 3) MCS posuwa sie do przodu, czekam na kwestie licencji od prawnikow
(21:21:29) hubert: mcs?
(21:21:34) gandalf: 4) Zbieram sie do aktualizacji aviary.pl do wordpressa 2.7
(21:21:36) gandalf: mozilla community sites
(21:21:52) hubert: aaa :)
(21:21:57) gandalf: 5) Nie wiem czy grupa novellowa potrzebuje pomocy z tlumaczeniem SLEDa, zglaszalem sie jako rezerwista
(21:22:24) gandalf: 6) obiecalem pomoc ze skryptami do SLEDa i zawalilem, przepraszam, chorowalem troche i bylem na hawajach
(21:22:24) gandalf: koniec
(21:22:25) wojciech [chatzilla@moz-260EED8F.internetdsl.tpnet.pl] entered the room.
(21:22:35) wojciech: Dobry wieczór!
(21:22:44) gandalf: wojciech: ! :D
(21:22:44) hubert: gandalf: to wklej to tam ;)
(21:22:44) gandalf: witaj
(21:22:46) gandalf: ok
(21:22:50) hubert: wojciech: w ostatniej chwili :)
(21:22:51) wojciech: Przepraszam za spóźnienie; trochę jestem niezdrół
(21:22:55) Joasia: gandalf: gdzie byles?!?!
(21:22:56) hubert: Twoja kolej
(21:22:57) wojciech: tj. niezdrów
(21:22:58) hubert: słuchamy
(21:23:01) gandalf: Joasia: Oahu
(21:23:04) gandalf: Joasia: Honolulu
(21:23:10) Joasia: gandalf: ale nie dlatego ze byles chory? :)
(21:23:29) hubert: wojciech: z tym statusem review jest coś nie tak, ustalcie to po stand-upie 
(21:23:35) gandalf: Joasia: nie, rozchorowalem sie tam z przegrzania i niedowodnienia
(21:23:43) wojciech: a dlaczego?
(21:24:05) hubert: wojciech: wiki nie przedstawia prawdziwego statusu
(21:24:13) hubert: wojciech: pytania od/do?
(21:24:19) wojciech: do mnie?
(21:24:24) wojciech: słucham
(21:24:27) hubert: od i do :)
(21:24:34) gandalf: mam dwa sety na razie zdjec: http://flickr.com/photos/zbraniecki/sets/72157608909151927/ i http://flickr.com/photos/zbraniecki/sets/72157608993541901/
(21:24:36) gandalf: jakby ktos chcial
(21:24:41) wojciech: ode mnie -
(21:24:58) wojciech: 1. przepraszam za znikomą aktywność ogólnoaviarową -
(21:25:07) Joasia: gandalf: linki sie wytnie z loga :)
(21:25:09) wojciech: bardzo mało czasu
(21:25:10) hubert: co do reorganizacji GWO - to spokojnie, to co zaproponuję nie będzie proste
(21:25:23) wojciech: o, to brzmi groźnie...
(21:25:34) gandalf: Joasia: nie przeszkadza mi to, calkiem publiczne
(21:25:50) hubert: wojciech: i rewolucyjnie ;)
(21:26:10) wojciech: w moim wieku rewolucje nie są mile widziane ;-)
(21:26:17) mode (+o wojciech) by hubert
(21:26:32) gandalf: wojciech: czy moge prosic o to haselko do GWO?
(21:26:44) wojciech: po raz 3? nie ma sprawy
(21:26:46) hubert: wojciech: w takim razie potraktujesz ją jako coś odmładzającego ;)
(21:26:59) hubert: ma ktoś jeszcze jakieś pytania?
(21:27:00) ***wojciech musi się zastanowić...
(21:27:06) wojciech: ode mnie - 2
(21:27:10) gandalf: wojciech: a dostalem juz dwa razy? :D
(21:27:17) wojciech: tak
(21:27:25) wojciech: pytanie 2:
(21:27:28) ***gandalf nie widzi w swojej poczcie :(
(21:27:28) gandalf: ale mam troche balaganu wiec moze to byc moja wina
(21:27:33) gandalf: mozesz mi tytul przypomniec prosze?
(21:27:33) wojciech: do gandalfa głównie
(21:27:40) wojciech: co z powiadomieniami z GWO
(21:28:10) gandalf: bug id?
(21:28:10) gandalf: nie wiem?
(21:28:15) gandalf: naprawie jak dostane bug id :)
(21:28:22) wojciech: tytuł - Informacja dla edytorów słownika GWO
(21:28:36) wojciech: id zaraz
(21:28:46) wojciech: sprawa 3
(21:28:52) wojciech: SLED -
(21:28:54) hubert: tytuł powinien mówić co zrobić/co jest źle :)
(21:29:10) wojciech: po początkowych trudnościach z oprogramowaniem by Novell
(21:29:21) wojciech: praca ruszyła, przynajmniej u mnie z kopyta
(21:29:25) hubert: super
(21:29:31) hubert: miło słyszeć :)
(21:29:35) FLK: to z GWO to nie jest przypadkiem Bug 1967 - Maile słownikowe nie dochodzą?
(21:30:01) hubert: tyle?
(21:30:03) wojciech: na wiki nie wszyscy się wpisują, gdyż mój Zastępca wykazał się oddolną inicjatywą i
(21:30:09) hubert: bo nam czas minął
(21:30:27) gandalf: FLK: jest, dzieki
(21:30:30) gandalf: biore sie za to
(21:30:43) wojciech: obwieścił, że tabelka jest w ogóle do niczego niepotrzebna itd (zaraz okaże się, że Kierownik też jest niepotrzebny)
(21:30:54) hubert: hi hi
(21:30:57) Joasia: :D
(21:31:00) hubert: właśnie o tym pogadajcie po stand-upie
(21:31:03) hubert: kończymy stand-up
(21:31:09) wojciech: jesteśmy w kazdym razie w trakcie I rundy korekty
(21:31:21) wojciech: amen