Stand-up:2008-12-01

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • drobne poprawki w TLT aby pracowac z tym pod Mac OS X (oraz przy okazji Windows)

W trakcie

  • dokanczanie compare-locales

Plany

  • przetlumaczyc kilkadziesiat stringow z suite/, a nastepnie Venkman, DOMi oraz Chatzilla...
  • synchronizacja tlumaczen Fx/Tb z Sm
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Pytania i/lub problemy

  • znalazlem kilka "ciekawych" niescislosci w tlumaczeniach Tb i Fx (i przy okazji Sm) -> zaloze dla nich krowy gdy znajde na to chwile czasu

Falka

Zrobione

  • kilka ubitych krów flockowych + bieżące
  • zgłoszone kilka krów SeaMonkey
  • kujońsko zaliczone egzaminy w terminie "0" :-)
  • piwo ze Stefem

Plany

  • ubić trochę krów flockowych + bieżące
  • dalej zająć się szukaniem błędów w Sm
  • zajrzeć na GWO
  • uaktulanić tekst o Flocku na browsehappy.pl

Pytania i/lub problemy

  • Hubert: Stef mówił, że przydałaby się jakaś pomoc z Calendarem (mam nadzieję, że nie pomyliłam nazwy – C. nie ma w matriksie, więc teraz polegam na swojej dziurawej pamięci). Jakby co, to chętnie pomogę.
    to zdaje się numer jeden z tej listy: http://wiki.aviary.pl/FIFO:Oldies - Joasia 
  • Nie wiem, czy się obudzę na stand-up – padam z nóg i idę właśnie odsypiać cały weekend.

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem pl/calendar do Thu, 27 Nov 2008 21:26:04 +0100
  • Wszystkie przelewy i rozliczenie wysłane
  • Ogłosiłem wyniki głosowania w sprawie przyjęcia Piotrów
  • Zajmowałem się rzeczami związanymi z Novellem
  • Wysłałem odpowiedź na zgłoszenie kandydata na tłumacza

Plany

  • Wziąć udział w telekonferencji novellowej
  • Zająć się uporządkowaniem wyborów w kwietniu
  • Dalej zajmować się celami na najbliższe pół roku
  • Poprawić stronę "Dołącz do nas"
  • Jak zostanie czas - zrobić przepakowywaczkę Lightninga
  • Jak zostanie czas - zaproponować reorganizację GWO

Pytania i/lub problemy

  • Wciąż czekam na jakieś dane od Piotrów do artykułu na blogu
  • Jaki jest status review SUSE?
  • Czekam na buga w sprawie głosowania dot. Joanny

Joasia

Zrobione

  • naniesione poprawki do brasero i wysłane
  • opieka nad dwoma bohaterami Szymonem i Michałem:
  • Szymon skończył swoje zadanie; zrobiony, wypełniony i wysłany na team formularz oceny
  • uśmiechnęłam się do gandalfa i stasia w sprawie miejsca na serwerach aviary dla plików FIFO

Plany

  • dalszy ciąg opieki nad Michałem
  • czekam na review gnome-games
  • kontynuować gnome-applets

Pytania i/lub problemy

  • postanowić co z Szymonem
  • jak wam się podoba FOB (Formularz Oceny)?
  • czekam na decyzję w sprawie miejsca na pliki FIFO


Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx+tk

Plany

  • dopomóc w ewakuacji Biofizyki

Nikdo

  • SLE po trzykroć
  • (przypominam - nie ma mnie od 8 do 12)


Shooya

Zrobione

  • 2. runda review SLEx - tłumaczenie, korekta
  • część 3. rundy
  • kilka definicji w GWO i glosariusz po review lionbridge

Plany

  • dokończyć 3. rundę - korektę wew. SLEx
  • GWO, glosariusz,
  • uzyskanie oficjalnej terminologii SLEx na przyszłość (po konferencji w środę?)

Stas

Zrobione

  • wysłałem dziś moją pracę magisterską promotorowi!

Plany

  • zacząć powoli wracać do życia i nadrabiać zaległości


Teo

Zrobione

  • Założyłem kilka bugów na bap
  • Założyłem kilka bugów na bmo
  • uaktywniłem się na GWO

Plany

  • QA plików AMO
  • GWO

Pytania i/lub problemy

  • Stef, co z QA do Firebuga?


Witia

Zrobione

  • Udział w dyskusjach językowych na wiki i b.a.p

Plany

  • Sprawdzić i opublikować zmiany tłumaczeń AMO przygotowane przez Teo

Wojciech

Zrobione

  • SLED11 - trochę pracy normalnej, szarpanina z N.I. oraz Lionbridge.
  • Ekspertyza zgłoszonych przez Liona błędów interpunkcyjnych.

Plany

  • Jak wyżej.

Zaryk

Zrobione

  • ukończona migracja GNOME:Słownik -> GWO + weryfikacja haseł
  • moja część SLE11

Plany

  • korekta części Wojciecha SLE11
  • dalsze prace nad GWO


Zapis spotkania

(21:00:01) hubert: zaczynamy
(21:00:03) hubert: adriank
(21:00:49) adriank: jestem
(21:00:54) hubert: nie widzę pytań
(21:00:58) hubert: FLK
(21:01:16) Wojciech [chatzilla@moz-260EED8F.internetdsl.tpnet.pl] entered the room.
(21:01:28) Wojciech: Dobry wieczór!
(21:01:33) hubert: FLK: Joasia dobrze odpowiedziała
(21:01:38) hubert: nie mam QA do calendar/
(21:01:39) FLK: obecna, aczkolwiek niedospana
(21:01:39) FLK: pytanie na wiki
(21:01:39) FLK: dobry wieczór :)
(21:01:44) hubert: dziś wyślę maila
(21:01:45) mode (+o Wojciech) by hubert
(21:01:48) FLK: ok
(21:01:50) hubert: dobry wieczór
(21:02:06) Wojciech: Czy można zmienić "topic", np. na "SeaMonkey rulez" albo coś w tym rodzaju?
(21:02:08) hubert: FLK: chcesz być QA projektu Calendar? :)
(21:02:21) FLK: mogę być, Flock się nudny robi :)
(21:02:25) hubert: Polish localization team
(21:02:28) adriank: Wojeciech: dlaczego? ;)
(21:02:28) FLK: i praktycznie nie mam nic do roboty
(21:02:29) hubert has changed the topic to: Polish localization team
(21:02:42) hubert: o super :)
(21:02:47) hubert: bardzo mi brakuje QA
(21:02:50) hubert: inne pytania?
(21:02:59) Wojciech: adraink: Chciałbym raz coś fajnego
(21:03:00) FLK: raczej nie
(21:03:11) hubert: teraz ja
(21:03:14) adriank: Wojciech: :P
(21:03:19) hubert: jestem bardzo zajęty ostatnio
(21:03:25) hubert: i muszę coś z tym zrobić
(21:03:33) hubert: wkrótce będzie jakiś mail w tej sprawie
(21:03:38) hubert: pytania do mnie?
(21:03:41) Wojciech: adriank: to źle?
(21:03:56) hubert: Wojciech: ja mam do Ciebie
(21:03:58) hubert: jaki status?
(21:04:03) hubert: ile % gotowe
(21:04:10) adriank: Wojciech: zdecydowanie nie :)
(21:04:28) Joasia has changed the topic to: aviary.pl - Impossible is nothing
(21:04:32) ***Wojciech słucha uważnie
(21:04:34) Joasia: Wojciech: prosz
(21:04:43) Wojciech: Joasia: dzięk
(21:04:48) adriank: Joasia: :D
(21:05:03) hubert: Wojciech?
(21:05:18) Wojciech: tak?
(21:05:27) hubert: dostanę odpowiedź?
(21:05:32) hubert: nie ma czasu 
(21:05:32) hubert: potem
(21:05:35) hubert: Joasia
(21:05:37) marcoos [marcoos@moz-EB99BD6.citynet.pl] entered the room.
(21:05:37) mode (+o marcoos) by ChanServ
(21:06:02) hubert: Joasia: z Szymon już wiesz - odpisałem na maila
(21:06:08) Joasia: trzeba cos postanowic w sprawie Szymona, ale mysle ze nie teraz, tylko za kilka dni jak sie wszyscy zapoznaja z ocena
(21:06:08) hubert: FOB mi się podoba
(21:06:15) Joasia: hubert: jeszcze nie przeczytalam
(21:06:30) Joasia: stasia i gandalfa nie ma, wiec pytanie do nich pozniej
(21:06:40) hubert: zgłoś im buga
(21:06:43) hubert: inne pytania?
(21:06:57) Joasia: nie
(21:07:01) hubert: marcoos
(21:07:03) Wojciech: mogę odpowiedzieć Joannie?
(21:07:08) marcoos: ndd
(21:07:09) Joasia: Wojciech: mhm
(21:07:09) hubert: jasne
(21:07:21) Wojciech: FOB podoba mi się
(21:08:05) hubert: nie widzę pytań do marcoosa
(21:08:17) hubert: nikdo się wpisuje (I hope ;-))
(21:08:24) hubert: shooya
(21:08:37) shooya: pyta? brak, "wszystko" wy?l? dzisiaj
(21:08:54) shooya: mia?em zaj?cia w weekend, wi?c nie mia?em czasu wcze?niej
(21:09:07) Wojciech: shooya: nie będzie chyba potrzebna oficjalna terminologia
(21:09:12) hubert: shooya: UTF-8
(21:09:18) Teo: shooya: zmień kodowanie
(21:09:26) shooya: ok
(21:09:26) Teo: stefa niem, to pytań nie ma
(21:10:04) hubert: Wojciech: Witia właśnie podważył wykładnię ;-)
(21:10:09) hubert: Teo
(21:10:12) Wojciech: tak?
(21:10:21) Teo: tak?
(21:10:36) Witia: Wysłałem na team
(21:10:54) Wojciech: później zobaczę, bo tu nie mam poczty
(21:11:08) hubert: Teo: do Stefa musisz chyba maila wysłać :)
(21:11:15) hubert: nikdo
(21:11:22) Teo: tak też zrobię
(21:11:24) nikdo: słucham
(21:11:59) hubert: pytania do/od nikdo?
(21:12:04) Wojciech: tak
(21:12:22) Wojciech: hubert pytał o podstępy przy SLE
(21:12:28) nikdo: pytanie mam jedno - czy wszyscy w sle zdają sobie sprawę, że w tym tygodniu ma to być gotowe?
(21:12:46) nikdo: status jest taki, że lecą wewnętrzne review 2 rundy
(21:13:00) shooya: nikdo: ja tak, dlatego zaraz stad znikam
(21:13:00) nikdo: 1 paczka (moja) jeszcze nie jest nikomu przydzielona
(21:13:14) nikdo: trzeba poprawić bugi zgłoszone w ich bugzilli
(21:13:15) hubert: dla przypomnienia - robota jest skończona po QA :)
(21:13:24) hubert: bo inaczej znów będzie "fajnie" ;)
(21:13:27) nikdo: i wprowadzić uwagi z revewi LC
(21:13:48) nikdo: i w dodatku blokuje nas ten badziewny NLW
(21:13:53) hubert: zdążycie?
(21:14:23) nikdo: bo dopóki nie połączymy plików w 1 to nie ma sensu wprowadzac review ani poprawiac bugów
(21:14:31) Wojciech: jeszcze kilka dni pisania głupich pism i na pewno nie
(21:15:10) nikdo: w 1. mailu od nich było o 12 grudnia mowa
(21:15:11) Wojciech: jutro mam cay dzień roboczy z głowy przez redagowanie szczegółowej odpowiedzi dla N.I.
(21:15:12) nikdo: jako milestona
(21:15:14) nikdo: RC1
(21:15:26) nikdo: Wojciech: co ty chcesz tam refagować?
(21:15:28) Joasia: to wszystko jest on the record?
(21:15:30) nikdo: cały dzień
(21:15:35) hubert: Joasia: tak
(21:15:49) Wojciech: to, co uzgodnilismy
(21:16:11) nikdo: wątpię czy to im cokolwiek da do myślenia
(21:16:12) stas [stas@moz-4A5F12A0.rev.gaoland.net] entered the room.
(21:16:18) nikdo: już lepiej skupić się na robocie
(21:16:31) nikdo: 30 tys słów z mojej paczki czeka na review wewnętrzny
(21:16:50) stas: hej, sorry, ze spoznienie
(21:16:53) nikdo: Joasia: hubert ? o co chodzi z "to wszystko jest on the record" ?
(21:16:55) mode (+o stas) by hubert
(21:16:57) Wojciech: OK, to o czym mamy rozmawiać
(21:17:01) hubert: czy jest rejestrowane
(21:17:04) hubert: jest, bo jest stand-up
(21:17:07) Wojciech: o ile ta rozmowa dojdzie do skutku?
(21:17:09) hubert: tu nie ma tajemnic
(21:17:21) nikdo: i chcecie to na wiki wrzucać potem?
(21:17:29) Joasia: nikdo: dlatego pytalam
(21:17:34) hubert: nikdo: wszystko podczas stand-upu idzie na wiki
(21:17:50) Wojciech: mozna wyciąć z loga
(21:17:52) nikdo: jak chcecie... ;-)
(21:17:57) Wojciech: z logu?
(21:18:16) nikdo: z dziennika!
(21:18:17) hubert: idźmy dalej
(21:18:19) hubert: Witia
(21:18:20) Wojciech: już kończę
(21:18:29) Witia: Nie ma pytań
(21:18:33) Wojciech: to pismo miało byc podstawą do dyskusji
(21:18:38) Wojciech: amen
(21:19:34) nikdo: ale z nimi o kwestiach językowych nie podyskutujemy...
(21:19:38) hubert: Wojciech: nikdo mnie przekonał, jak pisma nie będzie to trudno, a lepiej nie opóźniać tłumaczenia
(21:19:47) hubert: to teraz Wojciech
(21:19:52) hubert: już powiedział wszystko :)
(21:19:57) Wojciech: nic dodać, nic ując
(21:20:04) nikdo: pismo może być - ale nie na cały dzień roboty ;-)
(21:20:20) Wojciech: nie wszystko, ale to powiem po zakończeniu prac, o ile nie bedzie to zbyt niecenzuralne
(21:20:29) nikdo: ;-)
(21:20:44) hubert: stas się wpisuje
(21:20:45) hubert: zaryk
(21:20:50) nikdo: trzeba tylko ustalić jakieś wspólne stanowisko na ten meeting - tzn podsumowac wczorajsze maile
(21:20:58) ***stas sie wpisuje
(21:21:31) hubert: nikdo: może ustalimy, jak będzie wiadomo co z meetingiem
(21:21:33) Wojciech: no i uzgodnić termin, bo mi środa w zasadzie też nie pasuje - mam spotkanie z klientem
(21:22:04) hubert: no to ja bym już maila wysyłał, że się nam zmieniło
(21:22:10) hubert: dziś
(21:22:10) nikdo: dziwne, że się nie odzywają
(21:22:23) hubert: nie widzę pytań do zaryka
(21:22:27) Wojciech: ale o może kto inny wyśle, bo oni dostaną szału na widok takiego pisma ode mnie?
(21:22:58) hubert: dlaczego szału, nigdy nie przekładałeś spotkania?
(21:23:17) hubert: ja z pewnym portalem umawiałem się chyba 3 razy ;)
(21:23:30) Wojciech: obawiam się, ze stracili zaufanie do mnie
(21:23:38) hubert: stas: gdzie ten wpis :D
(21:23:54) stas: juz jest
(21:23:59) stas: ale to jak zwykle malutki update
(21:24:08) Wojciech: zresztą mogę przełozyc, tylko zdecydujcie się, na kiedy
(21:24:09) hubert: Wojciech: nikt za Ciebie maila nie napisze :)
(21:24:10) stas: tj malutki dla Was, ale wielki dla mnie
(21:24:17) stas: skonczylem dzis pisac magisterke ;D
(21:24:17) hubert: ja już napisałem kiedy nie mogę
(21:24:27) Joasia: stas: gratulacje ;)
(21:24:29) hubert: stas: gratulacje
(21:24:34) FLK: stas: gratulacje :)
(21:24:37) nikdo: stas: to możesz zająć się SLE
(21:24:38) nikdo: :P
(21:24:44) Joasia: stas: w sprawie miejsca na pliki fifo czekamy na odp gandalfa, czy zglaszac buga?
(21:24:46) Wojciech: O!
(21:25:01) Wojciech: stas: gratulacje
(21:25:03) stas: mam 3 tygodnie zaleglosci w mozilli, wiec chyba sle nie w tej chwili :)
(21:25:07) stas: dziekuje wszystkim
(21:25:13) Wojciech: zaraz wracam
(21:25:14) stas: to byly szalone 2 tygodnie :D
(21:25:31) stas: Joasia: ja bym zglosil buga w sprawie wlaczenia przesylania plikow na wiki
(21:25:39) Joasia: stas: ok
(21:25:39) stas: i drugiego w sprawie kont(a) na aviary.pl
shooya stas 
(21:25:49) stas: jedno drugiego nie wyklucza
(21:25:50) Joasia: stas: ?
(21:25:52) Joasia: stas: ok
(21:25:53) hubert: ma ktoś jeszcze jakieś pytania?
(21:26:35) hubert: kończymy