Stand-up:2008-12-15

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • przygotowane wydanie 1.1.14 pl-PL
  • compare-locales jest juz w stanie sprawdzac lokalizacje rozszerzen - moze byc przydatne dla naszych tlumaczy rozszerzen

W trakcie

  • dokanczanie compare-locales

Plany

  • przetlumaczyc kilkadziesiat stringow z suite/, a nastepnie Venkman, DOMi oraz Chatzilla...
  • synchronizacja tlumaczen Fx/Tb z Sm
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Pytania i/lub problemy

  • znalazlem kilka "ciekawych" niescislosci w tlumaczeniach Tb i Fx (i przy okazji Sm) -> zaloze dla nich krowy gdy znajde na to chwile czasu...

Falka

Zrobione

  • Calendar
    • skończone przeglądanie zaległych zmian w hg
    • zgłoszone trochę bugów
  • Flock – bieżące
  • mała korekta relnotes Firefoksa dla Marcoosa

Plany

  • bieżące flockowate
  • poweryfikować błędy calendarowe i zgłosić co trzeba na bmo; skończyć przeglądać wszystkie pliki i zaznaczyć się w Matriksie na zielono :-)
  • dalej testować SeaMonkey

Inne

Do czwartku muszę skończyć pierwszą wersję pracy dyplomowej, więc mogę zniknąć i nie dawać znaków życia.

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem pl/calendar do Sat, 13 Dec 2008 15:33:28 +0100 dla mozilla-1.9.1 i mozilla-central
  • Zgłosiłem buga w sprawie przyjęcia Joanny
  • Rozwiązałem 6 bugów w pl/calendar (jak dobrze mieć znów QA :-))
  • Zweryfikowałem jeden bug w toolkicie
  • Bug 2086 w sprawie strony "Dołącz do nas" prawie rozwiązany
  • Wypełniłem ankietę Mozilli
  • Odpowiedziałem na jeden mail w sprawie rekrutacji

Plany

  • Przeglądnąć pl/browser i pl/toolkit
  • Dalej zajmować się celami na najbliższe pół roku
  • Kontynuować nowy plan kwietniowych wyborów
  • Rozwiązać błąd 2086 ("Dołącz do nas")
  • Jak zostanie czas - zrobić przepakowywaczkę Lightninga
  • Jak zostanie czas - zaproponować reorganizację GWO

Pytania i/lub problemy

  • Zorganizować głosowanie w sprawie przyjęcia Joanny
  • Ptak: obiecałeś mi rzeczy z MDC na FIFO
  • Czekam na rozwiązanie bugów związanych z aktualizacją Matriksa

Joasia

  • Bartosz Piec zastępcą w FIFO! :)
  • nie przetłumaczone nic. od soboty jestem w Poznaniu, wracam jutro po południu
  • mamy dwóch bohaterów: jeden nie odesłał pliku z poprawkami po pierwszym review, drugi nie odesłał tłumaczenia do pierwszego sprawdzenia [niby termin mija dziś wieczorem]. Jeśli się to nie zmieni - w środę będę się do nich próbować dobijać.
  • czekam na review gnome-games
  • FLK: w sprawie pytania o zadania z FIFO:Oldies - myślę, że można je spokojnie usuwać po wykonaniu, chyba że jest chęć archiwizowania to można stworzyć tabelkę niżej na tej samej stronie i tam je przenosić [i usuwać po np. kilku miesiącach].
  • mamy dziś kolejnego bohatera? czy on jednak woli QA?


Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx+tk w central 1.9.1
  • przedłużyłem o rok domenę mozilla.net.pl

Plany

  • Fx+tk...

Pytania i/lub problemy

  • brak

Nikdo

Zrobione

  • różne review gnome
  • sle

Plany

  • sle
  • gnome

Pytania i/lub problemy

Stef

  • bieżące bez opóźnień, zaszłości ogólnie chyba brak
  • trochę (przejściowo) brakuje czasu na dodatkowe zadania jak review Firebuga dla Teo, Gandalfowe silme, GWO i inne nowe pomysły
  • w planach, poza tym co zwykle
    • spotkanie ze Staszkiem i kogo tam się jeszcze da wyciągnąć w tygodniu
    • ogólny przegląd celów i problemów (do końca roku)
      • zajrzeć do notatek z krk

Teo

Zrobione

  • Niestety w tym tygodniu Mozilla ucierpiała na braku mojego czasu. :(

Plany

  • QA plików podesłanych przez Witię


Zapis spotkania

(21:00:01) hubert: zaczynamy
(21:00:01) hubert: adriank
(21:00:11) nikdo: Joasia:  tzn?
(21:00:17) Joasia: nikdo: malenstwo
(21:00:29) nikdo: fajne są ATRki i Dashe
(21:00:30) adriank: nikdo: taka maszyna na kilknascie osob z lat 60-tych
(21:00:34) hubert: nie ma pytań?
(21:00:36) hubert: to FLK
(21:00:44) nikdo: z lat 60 to chyba się wam pomyliło :)
(21:00:49) FLK: nic do dodania
(21:00:49) adriank: ;)
(21:00:54) hubert: pytania
(21:00:55) hubert: ?
(21:00:59) ***nikdo nie może się wpisać
(21:01:07) hubert: to teraz ja
(21:01:07) nikdo: bo serwer nie odpowiada
(21:01:10) hubert: pytania do mnie?
(21:01:15) Joasia: nikdo: mi pare godzin nie odpowiadal
(21:01:22) hubert: nikdo: już się naprawiło
(21:01:32) Joasia: hubert: tak bez ostrzezenia sie zepsulo?
(21:01:39) hubert: Joasia: tak
(21:01:58) hubert: Matrix, Matrix!
(21:02:11) hubert: będę niedługo stronę o-nas aktualizował w oparciu o to
(21:02:22) hubert: nie widzę pytań
(21:02:23) hubert: Joasia
(21:02:48) Joasia: ja mam ogloszenie parafialne, co widac na wiki
(21:03:03) hubert: Joasia: może maile do spamu poszły? :)
(21:03:05) Joasia: zastepca w FIFO zostal Bartosz Piec, ale to nie ma, wiec nie bedzie oklaskow
(21:03:18) Joasia: hubert: zrobilam czary mary z filtrami i troche sie uspokoilo
(21:03:19) FLK: mam pytanie do Joasi: czemu Cię w Matriksie nie ma? ;)
(21:03:35) Joasia: FLK: prosze pytanie skierowac do kierownika projektu :D
(21:03:45) Joasia: FLK: ewidentnie nie byl aktualizowany od maja ;)
(21:03:49) hubert: FLK: widocznie ktoś go nie uaktualnił :)
(21:03:57) FLK: :)
(21:04:00) hubert: Joasia: czym się zajmujesz?
(21:04:05) Joasia: FLK: albo jest to bardzo _znaczace_
(21:04:13) Joasia: hubert: tlumacze gnome, a przynajmniej probuje :)
(21:04:23) hubert: to męcz nikdo :P
(21:04:27) hubert: marcoos
(21:04:49) hubert: aha, dziś o 21.45 ma być ktoś do sprawdzenia
(21:04:52) Joasia: hubert: a moze ja jeszcze nie skonczylam? :D
(21:04:56) marcoos: nic do dodania, moze poza tym, ze za trzy dyszki zaklepalem opcje na domene mozilla.pl
(21:05:01) Joasia: hubert: no wlasnie o to mialam zapytac, ok
(21:05:27) hubert: nikdo
(21:05:32) adriank: marcoos: byla wolna?
(21:05:40) marcoos: opcja
(21:05:42) marcoos: nie domena
(21:05:43) adriank: czy opcja na jak sie zwolni?
(21:05:51) marcoos: tak, jak sie zwolni, to bedzie moja
(21:06:03) nikdo: mamy teraz 3 rundę sle
(21:06:14) nikdo: może do środy się z Wojciechem wyrobimy
(21:06:35) Joasia: nikdo: Ty masz cos wspolnego z gnome-games, nie?
(21:06:39) hubert: w dwójkę to robicie?
(21:06:51) nikdo: Joasia: tak przeglądam powoli
(21:06:56) nikdo: hubert: tak
(21:06:59) Joasia: nikdo: ok
(21:07:00) hubert: a reszta?
(21:07:13) nikdo: nie opłaca się tego dzielić
(21:07:17) nikdo: po prostu
(21:07:17) hubert: a, ok
(21:07:32) hubert: stef
(21:08:00) hubert: Teo się wpisał, Piecu był tutaj, ale serwer leżał więc jemu się nie udało
(21:08:13) hubert: nie ma pytań
(21:08:24) hubert: to kończymy