Stand-up:2009-01-12

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Falka

Zrobione

  • trochę flockowatych (m.in. tłumaczenie strony z info o aktualizacji i jakiejś innej, chyba bugi)
  • poczytałam trochę bugów i zajrzałam na zmiany Huberta w Calenarze (nic ciekawego tam nie było;)
  • popatrzyłam na GWO (dodałam dwa nowe terminy, które Marcoos dorzucił do mozillowatego słownika na Wiki)
  • miałam lekki młyn i nie pamiętam, co w ogóle robiłam…

Plany

  • skończyć tłumaczenie flockowych stronek
  • pozbierać się po młynie i zrobić coś konkretnego (może GWO lub akutalizacja strony o Flocku na browsehappy.pl)

Gandalf

Zrobione

  • Pare elementow Mozilla Community Sites
  • Ogarniecie sie w Mountain View

Plany

  • Rozwazyc migracje naszego wiki na MCT?
  • Bugzilla 3.2
  • www.aviary.pl na nowy wordpress

Pytania i/lub problemy

  • Zawalilem bug sprinta :(
  • Czy chcemy zmienic theme wiki?

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem pl/calendar do 2009-01-11 14:10:28 +0100 dla mozilla-1.9.1 i mozilla-central
  • Zgłosiłem 3 nowe bugi, rozwiązałem i zweryfikowałem po jednym
  • Uczestniczyłem w sobotnim Bugs review - przygotowałem 2 łatki do bugów, dodałem komentarze do kilku, jeden przypisałem do innej osoby

Plany

  • Dalej zajmować się celami na najbliższe pół roku
  • Kontynuować nowy plan kwietniowych wyborów
  • Jak zostanie czas - zaproponować reorganizację GWO
  • Sprawdzić browser/toolkit - ost. 3 tygodnie
  • Przygotować kilka łatek do błędów zgłoszonych przeze mnie i przez Kasię

Pytania i/lub problemy

  • Czekam na rozwiązanie bugów związanych z aktualizacją Matriksa
  • Nvu.pl wciąż nie działa, Sunbird.pl też

Joasia

Zrobione

  • najważniejsza papierkowa robota w FIFO
  • gnome-games po review

Plany

  • kontynuować papierki [FOBy się zbliżają]
  • kontynuować gnome

Pytania i/lub problemy

  • Czy Wojciech miałby czas i zajrzał w gnome-games w kontekście szachowym?

kasia

Zrobione

  • sprawdzenie zawartości katalogów: alerts, autoconfig, cookie i global (zadanie z okresu próbnego)

Plany

  • praca z Falką nad tłumaczeniem Flocka

Pytania i/lub problemy

  • problemy z komunikacją kogoś kto dopiero przyłącza się i jest właściwie zielony

Malin

Zrobione

  • Małe szkolenie u Huberta z obsługi hg, kilka porad, trochę dobrych praktyk itp.

Plany

  • Uaktualnić informacje o SeaMonkey na aviarowym wiki (linki do hg, tinderboksów itp.).
  • Zacząć regularne QA SeaMonkey.

Marcoos

Zrobione

  • Firefox 3.1b3 pl - gotowy do wydania
  • poprawki błędów w Fx
  • poprawki błędów na ME

Plany

  • przejrzeć otwarte błędy w Fx+tk

Pytania i/lub problemy

  • osoby jadące na FOSDEM - możecie się dopisać tutaj? :)

Nikdo

Zrobione

  • Pidgin i bugi ze SLE

Plany

  • rozliczenie SLE z Wojciechem
  • nadrobienie zaległości commitowych GNOME
  • poprawki bugów w evolution


Piecu

Zrobione

Bieżące do 2009-01-11 19:49 +0100

Plany

Przede wszystkim muszę zrobić w końcu tę autokonfigurację i potestować parę webmaili.

Pytania i/lub problemy

Sesja się zaczyna...

Stef

  • bieżące bez większych opóźnień
  • mam zaległości z dodatkowymi sprawami i generalnie problem brakującego czasu
  • znowu mnie nie będzie
  • plan: nadrabiać

Teo

Zrobione

  • QA ostatnich zmian na AMO
  • Poprawki starych tłumaczeń AMO
  • Wypowiedzi w kilku bugach

Plany

  • Dalsze prace nad kolejnymi zmianami AMO
  • Dokończenie tłumaczenia pliku privacy.thtml

Witia

Zrobione

  • AMO: sprawdzone i opublikowane tłumaczenia nowych komunikatów
  • AMO: sprawdzone i opublikowane poprawki od Teo w dawniejszych tłumaczeniach komunikatów, a także w umowie programisty i stronie błędu 404

Plany

  • AMO: przejrzeć i opublikować kolejne poprawki od Teo

Wojciech

Zrobione

  • Pidgin dla N.I.

Plany

  • Rozliczenie SLED11.
  • Zaglądnąć do GWO.
  • Zabrać się za Evolution.
  • Przegonić dzikie krowy wałęsające się po GNOME.

Pytania i/lub problemy

  • Brak czasu :-(

Zaryk

Zrobione

  • damned-lies aktualizacja (czeka na wrzucenie do svn)
  • library-web (czeka na wrzucenie na svn)

Plany

  • dalsze prace nad GNOME
  • dalsze prace nad GWO

Pytania i/lub problemy

  • Jaki status SLE11 i kiedy rozliczenie?
  • czy mi się wydaje, czy mamy dziwny zastój (patrz dyskusje dot. GWO na team@?
  • co się dzieje z Tomaszem Dominikowskim?
  • Wojciech: o co chodzi z krowami wałęsającymi się po GNOME? :D
  • Hubert: dlaczego mam odmowę autoryzacji jabber hubert@hubertgajewski.com? (mój jid zaryk@jabster.pl)
  • czy ludki z GNOME mają pojęcie o zmianach w l10n.gnome.org - m.in. połączenie z Vertimus (nie dostrzegłem odzewu na liście dyskusyjnej GNOME)?

Zapis spotkania

(21:00:00) hubert: zaczynamy
(21:00:04) hubert: gandalf
(21:00:27) hubert: nie wpisał się jeszcze 
(21:00:29) hubert: to ja teraz
(21:00:43) hubert: bugs review skończył się klapą
(21:00:53) hubert: nie planuję organizować kolejnych
(21:01:05) hubert: pytania do mnie?
(21:01:27) hubert: gandalf: kiedy nasz strony będą działać?
(21:01:33) gandalf: juz lece
(21:01:34) Teo [chatzilla@moz-666F42E5.acn.waw.pl] wszedł do pokoju.
(21:01:40) tryb (+o Teo) przez hubert
(21:01:41) Teo: cześć
(21:01:43) gandalf: hubert: a kiedy nie dzialaja?
(21:01:57) hubert: w ogóle
(21:01:59) hubert: zgłosiłem buga 2 tygodnie temu
(21:02:06) hubert: nvu.pl
(21:02:10) hubert: a sunbird.pl też
(21:02:19) gandalf: z bugami jest ciezko, bo duzo ich schodzi
(21:02:22) gandalf: a, te strony
(21:02:25) gandalf: myslalem ,ze wszystkie
(21:03:09) hubert: pytania do mnie?
(21:03:27) hubert: czekam też na aktualizację Matriksa
(21:03:34) hubert: sami chcieliście raz na 3 miesiące :P
(21:03:49) hubert: Joasia
(21:04:00) hubert: foby?
(21:04:02) ***gandalf idzie sie wpisac
(21:04:04) Joasia: nic do dodania, Wojciecha nie ma, więc pytań brak
(21:04:12) Joasia: hubert: Formularze Oceny Bohaterów ;)
(21:04:18) hubert: aa
(21:04:28) Wojciech [Mibbit@moz-260EED8F.internetdsl.tpnet.pl] wszedł do pokoju.
(21:04:38) Joasia: o wilku mowa? :)
(21:04:41) hubert: aha, Joasia przejmie ode mnie rekrutację, ogłoszę niebawem mailem
(21:04:42) Wojciech: Dobry wieczór!
(21:04:45) tryb (+o Wojciech) przez hubert
(21:04:47) nikdo: hej Wojciech 
(21:04:50) nikdo: :)
(21:04:53) Wojciech: chyba udało mi się dostać
(21:05:00) Joasia: Wojciech: jest pytanie ode mnie do Ciebie na wiki :)
(21:05:04) hubert: Wojciech: jest pytanie na wiki do Ciebie od Joanny
(21:05:05) Wojciech: (przez ten mibbit)
(21:05:05) hubert: :)
(21:05:09) Malin [chatzilla@A40816C9.9C9767D3.E265EA5A.IP] wszedł do pokoju.
(21:05:13) Malin: hej
(21:05:17) Wojciech: już patrze
(21:05:30) tryb (+o Malin) przez hubert
(21:05:34) Malin: przepraszam za spóźnienie :-)
(21:05:42) hubert: Wojciech: odpowiesz potem
(21:05:45) hubert: Malin
(21:05:48) zaryk: cześć Malin :)
(21:06:22) hubert: nie ma pytań do Malina?
(21:06:52) hubert: marcoos
(21:06:58) marcoos: ndd
(21:07:34) hubert: marcoos: wpisałem się na http://wiki.aviary.pl/Aviary.pl:FOSDEM_2009#Kto_jedzie.2C_sk.C4.85d_i_kiedy
(21:08:10) hubert: właśnie: Wojciech - czas na decyzję ws. FOSDEM-u się kończy :)
(21:08:11) hubert: nikdo
(21:08:35) nikdo: jak widać na wiki
(21:08:41) nikdo: walczyliśmy z pidginem
(21:08:48) nikdo: i bugami
(21:08:55) hubert: jak z tym review?
(21:09:06) hubert: znaleźliście coś?
(21:09:09) nikdo: ja zrobiłem, Wojciech przejrzał
(21:09:13) nikdo: dużo znalazł
(21:09:14) nikdo: ztcw
(21:09:15) hubert: w sensie: coś do poprawki
(21:09:17) hubert: o
(21:09:25) hubert: nie zgłaszaliście jeszcze?
(21:09:26) nikdo: ale właśnie po to robi się review
(21:09:35) nikdo: tzn jak zgłaszali?
(21:09:45) nikdo: to było wewnętrzne review przed oddaniem roboty
(21:09:45) hubert: nikdo: dokładnie :)
(21:09:56) hubert: a nie po?
(21:09:59) nikdo: w czwartek wychodzi RC2
(21:10:02) ***gandalf sie dooooopisal
(21:10:14) nikdo: być może dostaniemy nową paczkę bugów
(21:10:23) nikdo: ale to nie tak zaraz
(21:10:23) kasia [kasia@moz-877B737F.zone4.bethere.co.uk] wszedł do pokoju.
(21:10:40) hubert: nikdo: ok, tak pytałem :)
(21:10:52) nikdo: na razie się uspokoiło
(21:10:58) hubert: gandalf
(21:10:59) nikdo: teraz w pracy mamy release w piątek
(21:10:59) użytkownik zaryk wyszedł z pokoju (quit: Ping timeout).
(21:11:14) zaryk [chatzilla@3692106E.9438887A.AE49F881.IP] wszedł do pokoju.
(21:11:15) kasia: witam wszystkich
(21:11:19) zaryk: przapraszam, net mi szwankuje, nie wiem, czy dotarło
(21:11:23) hubert: hej kasia
(21:11:25) hubert: wpisz się
(21:11:30) hubert: http://wiki.aviary.pl/Stand-up:2009-01-12
(21:11:45) hubert: dopisz się tak, żeby alfabetycznie było :)
(21:11:49) zaryk: Malin: mam pytanie, czy znasz jakąś dobrą publikację/witrynę internetową ze streszczeniem zasad poprawnej polszczyzny, zauważyłem, że w zespole (niestety) czasem mamy problemy z przecinkami itp.
(21:11:50) gandalf: ja, ktos ma jakies pytania?
(21:12:11) hubert: zaryk: so.pwn.pl :)
(21:12:16) Piecu [chatzilla@moz-AA65508B.chello.pl] wszedł do pokoju.
(21:12:19) Piecu: Witam wszystkich
(21:12:25) hubert: gandalf: co do wiki - wyślij maila na team :)
(21:12:33) Joasia: zaryk: wiekszosc serwisów pwn.pl
(21:12:36) hubert: na stand-upach nie podejmujemy takich decyzji 
(21:12:40) gandalf: hubert: wysle
(21:12:43) hubert: hej Piecu
(21:12:48) tryb (+ooo kasia Piecu zaryk) przez hubert
(21:13:07) hubert: no to teraz gandalf
(21:13:21) Wojciech: so.pwn.pl jest do niczego
(21:13:21) Wojciech: działają pod publikę
(21:13:22) zaryk: faktycznie :D a jakaś szczególna, papierowa publikacja nie przychodzi wam przypadkiem na myśl?
(21:13:24) hubert: aj, powtarzam się
(21:13:45) Wojciech: porozgladam się
(21:13:54) Malin: zaryk: dokładnie, ja zazwyczaj z tych serwisów korzystam
(21:14:10) Malin: na so.pwn.pl masz zasady pisowni i interpunkcji polskiej, tam wszystko jest
(21:14:17) zaryk: ok, porozglądam się
(21:14:19) hubert: Wojciech: nie zgodzę się, zasady ortograficzne są raczej uniwersalne
(21:14:30) Wojciech: to tak
(21:14:34) Witia: zaryk: słownik poprawnej polszczyzny
(21:14:36) Joasia: Wojciech: jak już się rozglądniesz to można prosić o maila na team?
(21:14:51) Wojciech: mozna
(21:15:04) zaryk: Wojciech: będę wdzięczny
(21:15:06) hubert: Piecu
(21:16:37) użytkownik Wojciech wyszedł z pokoju (quit: Quit: http://www.mibbit.com ajax IRC Client).
(21:16:48) hubert: Teo
(21:16:53) Teo: nie mam pytań, praca wre
(21:17:04) Wojciech [Mibbit@moz-260EED8F.internetdsl.tpnet.pl] wszedł do pokoju.
(21:17:15) Falka [chatzilla@moz-61F2F818.brnt.cable.ntl.com] wszedł do pokoju.
(21:17:23) hubert: marcoos: przypomnienie na jabberze poszło do wszystkich :P
(21:17:25) Falka: uch, przepraszam, zaczytałam się
(21:17:34) Falka: hubert: dzięki za przypomnienie :)
(21:17:35) hubert: tak mi było łatwiej
(21:17:35) marcoos: hehe
(21:17:38) Wojciech: przepraszam, to mibbit nie działa stabilnie
(21:17:39) marcoos: czesc Falka 
(21:17:41) marcoos: czesc Wojciech :)
(21:17:51) tryb (+oo Falka Wojciech) przez hubert
(21:17:59) Wojciech: cześć! :-D
(21:18:19) hubert: nie ma pytań do/od Teo
(21:18:20) hubert: to Witia
(21:18:35) Witia: Nie ma pytań
(21:19:32) hubert: Wojciech
(21:19:44) Wojciech: jest
(21:19:49) hubert: Wojciech: FOSDEM i pytanie od Joanny :)
(21:19:57) Wojciech: Może odpowiem alfabetycznie
(21:20:16) Wojciech: Hubert: dziekuję za wsparcie, jutro dam odpowiedź
(21:20:59) Wojciech: Joanna: zaglądnę, tylko proszę o informacje dot. dostępu
(21:21:15) Wojciech: rozumiem, ze nie można pobrać i zainstalować szczów działających?
(21:21:26) Wojciech: tj. szachów działajacych
(21:22:09) Joasia: Wojciech: to jest z galezi 2.26 wiec bedzie problem
(21:22:09) Wojciech: Zaryk: te krowy to błedy w GNOME (znalazłem trochę) 
(21:22:14) nikdo: "Nikdy nefoukejte psovi do ucha"
(21:22:22) Wojciech: wg. nazwy nadanem im onegdaj przez Wadima
(21:22:40) hubert: w sprawie szachów: mogę pomóc jak trzeba :)
(21:22:42) Joasia: Wojciech: plik z tlumaczeniem jest w naszym repozytorium, jesli wolisz mailem: podesle
(21:23:03) Wojciech: poszukam, zwłaszcza że chciałem zająć się Evolution
(21:23:08) hubert: kasia: masz jeszcze 7 minut na wpisanie się :)
(21:23:17) Wojciech: w razie problemów będę pisał na team
(21:23:32) kasia: a nie jestem wpisana?
(21:24:04) hubert: kasia: nie widzę :)
(21:24:18) hubert: zaryk
(21:24:40) zaryk: się zgłasza
(21:24:41) Wojciech: Jeszcze jedno
(21:24:56) hubert: zaryk: jak to odmowę?
(21:25:03) Wojciech: wielka prosba o przyjrzenie się Zespołu terminom w GWO oznaczonym "?"
(21:25:10) Wojciech: tyle
(21:25:16) kasia: za Joasią
(21:25:26) Falka: Wojciech: każdy nowy termin ma znak zapytania
(21:25:34) Falka: więc do dyskusji to raczej nie wszystkie
(21:25:38) hubert: hmmm...
(21:25:48) hubert: kasia ja widzę tylko puste miejsca
(21:25:49) Wojciech: wiem, ale jest sporo starych, pozostawionych do zastanowienia
(21:25:51) hubert:  kasia
(21:25:51) hubert: [edytuj] Zrobione
(21:25:51) hubert:     * ...
(21:25:51) hubert:     * ...
(21:25:51) hubert:     * ... 
(21:25:51) hubert: [edytuj] Plany
(21:25:53) hubert:     * ...
(21:25:53) zaryk: dołączam się do prośby
(21:25:55) hubert:     * ...
(21:25:56) zaryk: GWO
(21:25:57) hubert:     * ... 
(21:25:59) hubert: [edytuj] Pytania i/lub problemy
(21:26:01) hubert:     * ...
(21:26:03) hubert:     * ...
(21:26:05) hubert:     * ... 
(21:26:07) hubert: zaryk?
(21:26:15) Joasia: Wojciech: a mnie nie wolno zatwierdzac terminow
(21:26:35) Joasia: Wojciech: dostaje info, ze tylko administratorzy; kiedys sie o to pytalam  nawet
(21:26:38) Falka: Joasia: chyba tylko Wojciech i admin mogą
(21:27:05) Joasia: Falka: no ale wtedy jak pozbyc sie "?" ? chyba ze jeno o dyskusje chodzi... 
(21:27:10) Wojciech: Joasia: moge napisać do Wieska, żeby rozszerzył grono adminów
(21:27:36) Falka: Joasia: wygląda na to, że przez dyskusję – przynajmniej ożyją jakoś ;)
(21:27:39) Wojciech: chodzi o to, ze szereg terminów jest mocno dyskusyjnych
(21:27:42) Falka: dyskusje*
(21:27:47) Joasia: Wojciech: nie musze byc adminem; tylko ze to wczesniej dzialalo bez potrzeby posiadania uprawnien :)
(21:28:06) hubert: kasia: Twój status?
(21:28:09) Wojciech: i dopóki wyniki dyskusji nie sa przekonujace, nie zatwierdza sie
(21:28:16) zaryk: Wojciech: najgorsze w tych dyskusjach jest to, że się sprzeczamy i nic z tego w konsekwencji nie wychodzi
(21:28:19) Joasia: Wojciech: rozumiem
(21:28:19) zaryk: podobnie z bugami
(21:28:23) użytkownik Wojciech wyszedł z pokoju (quit: Quit: http://www.mibbit.com ajax IRC Client).
(21:28:27) zaryk: każdy swoje
(21:28:33) zaryk: i pozostaje znak zapytania
(21:28:51) kasia: Hubert: jeżeli mam wpisywać, to co? Jest jakaś instrukcja?
(21:28:51) Falka: to może się umówić w jakiś wieczór na ircu i przedyskutować wszystko?
(21:28:52) Joasia: zaryk: bo widzisz, Ty jestes przekonany ze masz racje i inni sa przekonani ze maja racje :)
(21:29:07) zaryk: Joasia: ja nie jestem przekonany, że mam rację
(21:29:13) hubert: kasia: co robiłaś i co planujesz, jakie masz problemy :)
(21:29:21) zaryk: ja jestem przekonany, że potrzebujemy kompromisowego rozwiązania
(21:29:28) Falka: kasia: musisz się na stronie zalogować wcześniej
(21:29:29) Joasia: kasia: zamiast kropek piszesz: Zrobione [co zrobilas w ostatnim tygodniu], Plany [jakie masz plany na najblizszy], inne :)
(21:29:59) kasia: jestem zalogowana
(21:30:12) Falka: no to klikajna edycję przy swoim imieniu
(21:30:19) hubert: kasia: tu masz instrukcje http://wiki.aviary.pl/Kategoria:Stand-up
(21:30:29) hubert: dobra, wpiszesz się potem
(21:30:35) hubert: ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
(21:31:01) hubert: kończymy