Stand-up:2009-01-19

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Falka

Zrobione

  • Flock: bieżące, tłumaczenie stronek .html, walka z krowami zgłoszonymi przez Kasię
  • Calendar: przejrzałam zmiany wprowadzone przez Hubera

Plany

  • wykończyć zaległe krowy
  • odświeżyć tekst o Flocku na browsehappy.pl

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem pl/calendar do 2009-01-14 21:56:22 +0100 dla mozilla-1.9.1 i mozilla-central
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.1 do 2009-01-12 23:56:19 -0800 (en-US)/2009-01-09 00:13 +0100 (pl)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 2009-01-16 01:01:10 -0600 (en-US)/2009-01-10 21:07 +0100 (pl)
  • Zgłosiłem 3 bugi
  • Przekazałem Joannie obowiązki związane z rekrutacją
  • Przygotowałem 8 patchy

Plany

  • Dalej zajmować się celami na najbliższe pół roku
  • Kontynuować nowy plan kwietniowych wyborów
  • Jak zostanie czas - zaproponować reorganizację GWO
  • Zgłosić buga dot. atEndOfSession w SeaMonkey

Pytania i/lub problemy

  • Czekam na rozwiązanie bugów związanych z aktualizacją Matriksa
  • Proszę o styczniową aktualizację Matriksa - na jego podstawie będę aktualizował naszą stronę

Joasia

Zrobione

  • niewiele: jeden z bohaterów nadal się nie odzywa, drugim zajmuje się Bartek
  • odpowiedziałam na jedno ogłoszenie rekrutacyjne, dziś o 21:45 mamy na IRCu gościa
  • w gnome nic

Plany

  • na bieżąco FIFO [i rekrutację]

Pytania i/lub problemy

  • czy ktoś zna odpowiedź na mojego maila odnośnie SeaMonkey? Domyślam się, ale wolę mieć pewność
  • jest jakiś plan pracy do gnome 2.26 czy jeszcze za wcześnie?

kasia

Zrobione

  • Sprawdzenie tłumaczenia Flocka.
  • Sprawdzenie tłumaczenia strony "Tune up".


Plany

  • Kontynuacja pracy nad Flockiem.


Pytania i/lub problemy

  • Pytania zadaję Falce, która rozwiewa moje wątpliwości

lemiel

Zrobione

  • Nic, nie wyszło/nie dało się.

Plany

  • Zrobić to czego brakuje do SM 2.0aX

Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx+tk @ 1.9.1
  • bieżące Fx+tk @ mozilla-central
  • trochę bugów z bap

Plany

  • przejrzeć oczekującą kolejkę próśb o r+

Pytania i/lub problemy

  • SUMO. Co z tym czymś robimy? :)

Nikdo

Zrobione

  • następna runda śledzi + poprawki ich bugów
  • przeglądanie gimp-gap (w toku)
  • ...

Plany

  • gnome
  • rozliczenie śledzi

Piecu

Zrobione

  • QA tłumaczenia człowieka z FIFO
  • Aktywność na bap

Plany

  • Nadrobić zaległości
  • Cały czas mnie czeka ta autokonfiguracja...

Pytania i/lub problemy

  • Cały czas sesja...
  • Wybaczcie, ale nie dam dzisiaj rady się pojawić (patrz pkt 1)

Shooya

Zrobione

  • zupełnie nic, patrz niżej

Plany

  • na razie brak - zaliczenia w toku, sesja nadciąga

Pytania/Problemy

  • niestety nie mogę się połączyć z serwerem Mozilli, nie będzie mnie więc raczej na stand-upie.

Proszę o informację na maila, jeśli jest jakiś na to sposób (mam Neostradę)

Stas

Zrobione

  • mało Aviary, dużo Mozilli :)

Plany

  • pomóc przy GWO

Pytania i/lub problemy

  • brak

Teo

Zrobione

  • Zrealizowany plan na ten tydzień - tłumaczenie pliku privacy.thtml z AMO

Plany

  • Przygotowanie zmian tłumaczenia AMO

TomaszD

Zrobione

  • Runda 3 Novell

Plany

  • brak konkretów póki co (sesja)

Pytania i/lub problemy

  • -

Witia

Zrobione

  • AMO: poprawione i opublikowane pliki Nomination i Sandbox
  • Dyskusje na b.a.p

Plany

  • Poprawić kolejne pliki z AMO
  • Zgłosić poprawki do polityki prywatności na mozilla-europe.org
  • Przygotować test językowy dla kandydatów do Aviary

Zaryk

Zrobione

  • Runda 3 Novell
  • infrastruktura GNOME

Plany

  • GNOME

Pytania i/lub problemy

  • Będzie logo GNOME?
  • Jakieś szanse na przyspieszenie prac na GWO? Może mógłbym zyskać status administratora, przeprowadzać na team głosowania w sprawie haseł i zatwierdzać je?

Zapis spotkania

(21:00:01) hubert: zaczynamy
(21:00:03) hubert: Falka
(21:00:12) Falka: jestem
(21:00:15) Falka: pytań brak
(21:00:26) lemiel [lemiel@moz-B558F6DF.chello.pl] wszedł do pokoju.
(21:00:40) hubert: gandalfa dziś nie będzie
(21:00:44) hubert: to teraz ja
(21:00:49) lemiel: cześć wpiszę się, chociaż nic nie zrobiłem, ale mam małą rzecz do zrobienia w pracy
(21:00:52) hubert: Matrix!!!
(21:00:57) hubert: pytania?
(21:01:05) Joasia: hubert: caps lockiem
(21:01:23) hubert: MATRIX!!!
(21:01:34) hubert: lepiej? :)
(21:01:42) kasia [kasia@moz-877B737F.zone4.bethere.co.uk] wszedł do pokoju.
(21:01:45) Joasia: hubert: dobrze bedzie w stenogramie wygladalo
(21:01:53) hubert: haha
(21:02:02) hubert: nie widzę pytań do mnie
(21:02:04) hubert: Joasia
(21:02:08) Joasia: jestem
(21:02:18) Joasia: mamy jednego bohatera, ktoremu chyba podziekuje
(21:02:46) Joasia: dostal drugie zadanie z terminem 13 stycznia, 15 dostał ode mnie maila z przypomnieniem, na który nie odpisał do dziś
(21:02:51) stas_: pytanie do huberta: bedzie nowy obrazek gnome?
(21:03:05) hubert: stas_: jak ustalę co jest grane
(21:03:05) Joasia: chyba, że ktoś jest przeciw?
(21:03:11) Joasia: ponadto...
(21:03:14) hubert: nie zmieniałem tła
(21:03:30) Joasia: dziś o 21:45 rozmawiamy z Mieszkiem, jest już na kanale jako spitfire
(21:03:33) TomaszD: oops
(21:03:37) nikdo [nikdo@moz-C661A8BA.lanet.net.pl] wszedł do pokoju.
(21:03:38) TomaszD: zagadałem się w kuchni
(21:03:39) TomaszD: hej
(21:03:48) Joasia: ponadto...
(21:03:56) zaryk: no witamy, witamy
(21:04:00) nikdo: yo
(21:04:03) hubert: Joasia: wierzę, że intuicja Ci podpowie co robić :)
(21:04:05) Joasia: gdyby mi ktoś był w stanie potwierdzić, że w SeaMonkey piszemy bezosobowo?
(21:04:11) hubert: hej nikdo
(21:04:15) TomaszD: hubert, nie było mnie w Sieci, musiałem zerwać z nałogiem ;]
(21:04:18) Joasia: hubert: ja mam niezbyt łagodny charakter czasami :D
(21:04:26) hubert: Joasia: chyba tak samo jest w SM
(21:04:37) Joasia: hubert: tak samo w SM jak gdzie?
(21:04:47) hubert: TomaszD: to możesz ruszyć odpisywać na maile 
(21:04:48) Falka: jak wszędzie indziej ;)
(21:04:49) Joasia: lemiel: o dobrze, ze jestes
(21:04:53) hubert: Joasia: jak w Moz
(21:05:00) hubert: Moz -> Fx, Tb
(21:05:09) Joasia: lemiel: te pliki, ktore wrzuciles do FIFO to są aktualne?
(21:05:25) Joasia: hubert: Gnome?
(21:05:27) lemiel: nic ostatnio nie zmieniałem
(21:05:32) hubert: kasia i lemiel się jeszcze nie wpisali
(21:05:33) TomaszD: hubert, zacząłem od niedawna, np. Novell
(21:05:35) Joasia: lemiel: te same 
(21:05:36) hubert: marcoos
(21:05:41) Joasia: lemiel: chodzi mi o te, ktore tam sa
(21:05:42) marcoos: nd
(21:05:44) marcoos: ndd
(21:05:48) Joasia: lemiel: raz tylko cos wrzucales
(21:05:53) lemiel: Joasia to tak aktualne
(21:05:56) lemiel: raz tylko
(21:05:58) hubert: Joasia: gnome ma odrobinę inne zasady 
(21:06:04) tryb (+ooo kasia lemiel nikdo) przez hubert
(21:06:31) hubert: marcoos: odnośnie sumo
(21:06:35) Joasia: hubert: chodzi mi glownie o to, czy podczas tlumaczenia dokumentacji uzywa sie form osobowych czy bezosobowych? help, itp?
(21:06:44) marcoos: no wlasnie
(21:06:45) hubert: musiałbym pogadać z GmbH, czy już może
(21:06:53) hubert: czy to tak już całkiem zostawia
(21:06:57) marcoos: bo sa jakies wieksze ruchu wokol helpa do 3.1
(21:07:01) marcoos: ruchy
(21:07:07) hubert: Joasia: w Fx i Tb nie ma dokumentacji
(21:07:16) marcoos: w fx jest sÓmo
(21:07:17) hubert: ale bezosobowo było (jak takowa istniała)
(21:07:17) marcoos: :)
(21:07:23) Teo [chatzilla@moz-666F42E5.acn.waw.pl] wszedł do pokoju.
(21:07:35) tryb (+o Teo) przez hubert
(21:07:43) hubert: marcoos: przypomnij potem o tym sumo :)
(21:07:46) Teo: przepraszam za spóźnienie, witam wszystkich
(21:07:49) marcoos: ok
(21:07:54) hubert: hej Teo
(21:08:15) hubert: nikdo
(21:08:27) nikdo: jak widać
(21:09:02) hubert: nie widzę pytań do nikdo
(21:09:13) hubert: pieca nie ma dziś
(21:09:19) Joasia: hubert: do FF widze jest online
(21:09:41) marcoos: tak, to jest wlasnie slynne sumo
(21:09:42) hubert: Joasia: nie rozumiem :/
(21:09:46) Joasia: hubert: pomoc :)
(21:09:46) hubert: a ok
(21:09:57) hubert: shooya nieobecny
(21:09:58) marcoos: nikt sie tym nie zajmuje
(21:10:06) hubert: hmmm...
(21:10:20) hubert: myślałem, że problem z neostradą już się rozwiązał...
(21:10:30) hubert: widać, że maili nie czyta
(21:10:38) hubert: było o problemach z ircem
(21:10:41) hubert: stas
(21:10:53) stas_: u mnie neo caly czas blokuje irc.mozilla.org
(21:10:54) stas_: ndd
(21:11:03) Witia: hubert: u mnie nadal na neostradzie nie działa irc :(
(21:11:38) hubert: no to Wojciecha ktoś w konia zrobił :P
(21:12:18) hubert: Teo
(21:12:22) Teo: nic dodać, nic ująć
(21:13:11) hubert: TomaszD
(21:13:22) TomaszD: nic ponad wpis w wiki, gnome zajmę się w lutym
(21:13:55) hubert: Witia
(21:14:07) Witia: Brak pytań
(21:14:27) Joasia: nikdo TomaszD zaryk: czy my mamy jakis plan pracy do wydania 2.26?
(21:14:46) nikdo: nie ma na razie
(21:14:46) TomaszD: jest na wiki podstawowy plan
(21:14:49) zaryk: ja kiedyś próbowałem zacząć coś takiego, ale nie czułem się kompetentny
(21:14:54) zaryk: by to ukończyć
(21:15:17) hubert: zaryk
(21:15:17) zaryk: nie do końca znam plan wydawniczy samego GNOME
(21:15:24) zaryk: więc to co na wiki
(21:15:30) TomaszD: 18 lutego jest string freeze
(21:15:31) zaryk: ale nie ma Wojciecha, więc chyba odpowiedzi nie uzyskam
(21:15:36) hubert: zaryk: logo będzie, jak dojdę dlaczego jest źle
(21:15:45) hubert: co do GWO - wyślij maila do Wojciecha
(21:15:46) nikdo: trzeba po prostu dobrać sie do listy z l10n.gnome.org
(21:16:01) Joasia: nikdo: czekamy do lutego na string freeze?
(21:16:19) marcoos: ok, czy osoby lecace na fosdem moglyby sie wpisac: http://wiki.aviary.pl/Aviary.pl:FOSDEM_2009 ?
(21:16:33) nikdo: jeśli coś ma > 100 untranslated+fuzzy to lepiej nie czekać
(21:16:46) TomaszD: GNOME przechodzi zmiany infrastrukturalne, będzie git zamiast svn
(21:16:58) TomaszD: ale to tylko info ważne dla mnie i nikdo
(21:17:15) TomaszD: chociaż zaryk mi pisałeś że można wrzucać przez stronkę
(21:17:15) hubert: kasia
(21:17:20) zaryk: tak, ale wciąż uważam
(21:17:21) Joasia: nikdo: aa... czyli sobie mozna ticketnac i z glowy?
(21:17:22) nikdo: ale to na wiosnę jak dobrze pójdzie
(21:17:25) zaryk: że zmiany w dl są bardzo istotne
(21:17:28) nikdo: Joasia: tak
(21:17:32) zaryk: i szkoda że nikt się temu bliżej nie przyglądał
(21:17:33) nikdo: zaryk: nie można wrzucać
(21:17:37) zaryk: z GNOME-owców
(21:17:51) TomaszD: zaryk, ja ostatnio nadrabiam mailowe zaległości i się temu przyglądam, spokojnie
(21:17:52) nikdo: możesz podrzucać na l10n ale ktoś i tak musi zrobić commit normalny
(21:18:02) hubert: kasia: jak idzie?
(21:18:09) nikdo: czyli de facto to co mamy z naszym svn i bugzillą
(21:18:14) zaryk: tak
(21:18:17) Joasia: zaryk: a nie mozna gdzies tam umiescic informacji, ze prosimy o blabla.. ?
(21:18:19) zaryk: tylko... w jednym miejscu
(21:18:23) zaryk: wraz ze statystykami
(21:18:27) Falka: hubert: kasia mi zgłosiła 30+ bugów do ubicia :)
(21:18:36) Falka: ubiłam 10, to się pojawiło kilkanaście kolejnych >_<
(21:18:36) hubert: ho ho
(21:18:39) hubert: no ładnie
(21:18:41) zaryk: Joasia: ale o co cho?
(21:18:49) zaryk: gdzie informacji?
(21:18:54) Joasia: zaryk: no mowisz o DL?
(21:18:55) hubert: lemiel
(21:19:07) zaryk: Joasia: tak
(21:19:17) lemiel: tak?
(21:19:21) Joasia: zaryk: o ile dobrze zrozumialam, martwisz sie ze teraz mozna tlumaczyc na dwa sposoby z tego tylko jeden jest pod kontrola, tak?
(21:19:21) hubert: nie ma pytań do lemiela
(21:19:37) hubert: ktoś ma jeszcze do kogoś jakieś pytania?
(21:19:37) kasia: Hubert: staram się
(21:19:49) zaryk: nie, martwię się, że jest mi niewygodnie bawić się w nasze svn, wpisywać bugi na bugzilla
(21:19:52) zaryk: i jak widzę nowe dl
(21:20:02) zaryk: to twierdzę, że obecny system stracił sens
(21:20:06) zaryk: tam można robić to wszystko
(21:20:11) zaryk: są ładne powiadomienia na mail
(21:20:12) Joasia: gadzeciarz z Ciebie :D
(21:20:14) zaryk: przy zmianach
(21:20:17) hubert: zaryk, nikdo, Joanna: to jest stand-up, nie zebranie GNOME :P
(21:20:25) hubert: kończymy