Stand-up:2009-01-26

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • aktualne suite/

Plany na po sesji

  • dokonczyc compare-locales
  • zrobic system do tworzenia paczek EGG dla Silme i comp-loc
  • dokonczenie synchronizacji z Tb - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • synchronizacja z Fx (tylko kilka encji)
  • poprawa sporej ilosci access keys
  • dolaczyc lokalizacje DOM Inspectora oraz Chatzilli
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Pytania

Falka

Zrobione

  • flockowe bieżące + trochę bugów zgłoszonych przez Kasię
  • przejrzałam zmiany calendarowe z zeszłego tygodnia

Plany / Inne

  • Sesja mi się zaczęła i mam egzaminy w ten weekend, więc niczego konkretnego nie planuję (chociaż chciałabym skończyć walkę z bugami).
  • Będę w Polsce od 29.01 do 9.02, w związku z czym mogę mieć ograniczony dostęp do netu. Nie wiem, czy pojawię się na następnym stand-upie.

Gandalf

Zrobione

  • MCS: phpBB, licencje, przygotowania do feedbacku dla designerow, zamykanie prac nad projektem
  • Silme - przygotowania do wydania
  • blog post na temat projektow hybrydowych
  • Przygotowania do wspolpracy miedzy Mozilla a Gemiusem (statyyyyy!! ;])

Plany

  • bugzilla
  • wydac silme
  • zaktualizowac wordpressa do 2.7 na aviary.pl

Pytania i/lub problemy

  • czy moge jakos pomoc z przygotowaniami do zlotu?
  • Ptak: sheppy jest w MtV. Bede z nim gadal na temat L10n MDC. Czy masz jakies szczegolowe uwagi poza FUBAR?

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem pl/calendar do 2009-01-24 02:50:47 +0100 dla mozilla-1.9.1 i mozilla-central
  • Zgłosiłem 2 bugi
  • Przygotowałem patcha do jednego buga w calendar/
  • Propozycja pokrywania kosztów

Plany

  • Dalej zajmować się celami na najbliższe pół roku
  • Kontynuować nowy plan kwietniowych wyborów
  • Ruszyć ostro z przygotowaniami do kwietniowego spotkania
  • Rozwiązać bugi 463273 i 475278

Pytania i/lub problemy

  • Czekam na rozwiązanie bugów związanych z aktualizacją Matriksa
  • Proszę o styczniową aktualizację Matriksa - na jego podstawie będę aktualizował naszą stronę

Joasia

Zrobione

  • FIFO: jedno review i wysłanie przemkowi zrzutów, o które prosił
  • nic poza tym, cały weekend grałam w Baldur's Gate =]

Plany

  • kontynuować to co powyżej :)

kasia

Zrobione

  • Podgląd "Dziennika zmian" Flocka
  • Przegląd informacji na Wiki


Plany

  • Sprawdzenie "Manifestu Mozilli"


Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Aż 15 stringów do ChatZilli przetłumaczyłem.

Plany

  • Przetłumaczyć kolejne stringi do ChatZilli.

Nikdo

Zrobione

  • stats i arkusz do rozliczeń śledzi
  • popr. bogów w evo
  • review gimp-gap

Plany

  • gnome
  • odpocząć
  • ...

Pytania i/lub problemy

  • infrastruktura i domena dla polskiego centrum gnome (które to opracowuje Zaryk)


Ptak

Zrobione

  • brak

Plany

  • brak, oczekiwanie na jakąkolwiek poprawę super Deki Wiki ;)


Pytania i/lub problemy

  • brak


Stas

Zrobione

  • Aviarowo: prawie nic, przepraszam.

Plany

  • Przeżyć tydzień

Pytania i/lub problemy

  • Czy jest ktoś, kto chciałby byc ownerem SLED-a na bugs.aviary.pl? Obecnie to jestem ja i chyba dobrze byloby to zmienic.
  • Interia zapytuje o mozliwosc znalezienia sie w Firefoksie jako druga wyszukiwarka (zamiast WP). Moge zglosic buga u nas w tej sprawie i poprosic o dyskusje, ale najpierw chcialbym poruszyc ten temat na SU


Teo

Zrobione

  • Sprawdzenia plików.thtml do AMO i bieżące


Plany

  • Będzie krucho z czasem, więc bez planów - bieżące

TomaszD

Zrobione

  • nic

Plany

  • GNOME po sesji
  • więcej cierpliwości dla rozliczeń Novell :]

Pytania i/lub problemy

  • brak

Witia

Zrobione

  • Przetłumaczone i opublikowane nowe stringi na AMO
  • Zgłoszony błąd dotyczący odmiany słowa "menedżer"
  • Udział w dyskusji przy innych bugach na b.a.p

Plany

  • Poprawki do polityki prywatności na mozilla-europe.org
  • Dalsze sprawdzanie plików AMO


Zaryk

Zrobione

  • szkic polskiego centrum gnome
  • gnome damned lies

Plany

  • zacząć masowe zatwierdzanie haseł w GWO (procedura w trakcie opracowań)

Pytania i/lub problemy

  • co sądzicie o szybkim zatwierdzaniu haseł z GWO na drodze głosowania?
  • jakie są możliwości przejęcia domen gnome.pl i gnomepl.org (są zajęte, początkowo Polskie Centrum GNOME planuję dać na gnome.aviary.pl) i kto mógłby sie tym zająć? http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2303

Zapis spotkania

(21:00:05) hubert: zaczynamy
(21:00:19) hubert: adriank|afk pewnie nieobecny duchem
(21:00:22) hubert: Falka
(21:00:42) Falka: nic do dodania
(21:01:06) hubert: to teraz ja
(21:01:11) lemiel: Adrian mi pisał, że kompletnie nie ma czasu
(21:01:26) hubert: przejrzycie http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2009-04-17#Za_co_p.C5.82aci_Aviary.pl
(21:01:46) hubert: dokonałem tam parę zmian (na korzyść przybywających)
(21:01:51) hubert: pytania?
(21:01:55) Teo [chatzilla@moz-666F42E5.acn.waw.pl] wszedł do pokoju.
(21:02:01) Teo: cześć
(21:02:08) stas_: dla mnie to wyglada bardzo sensownie
(21:02:09) hubert: no i Matrix
(21:02:12) hubert: zostały 4 dni
(21:02:17) tryb (+o Teo) przez hubert
(21:02:19) hubert: hej Teo
(21:02:41) hubert: pytań nie widzę
(21:02:42) hubert: Joasia
(21:02:49) Joasia: nic do dodania
(21:02:52) Joasia: :)
(21:03:22) hubert: zapomniałem ogłosić na blogu, że mamy szefa HR :)
(21:03:28) Joasia: eee tam
(21:03:29) hubert: kasia
(21:03:35) Joasia: hubert: na stronie aviary nadal jestem na stazu ;)
(21:03:38) kasia: tak?
(21:03:50) hubert: Joasia: będzie aktualizacja po 1 lutym
(21:04:00) hubert: dlatego ważna jest aktualizacja matriksa
(21:04:02) kasia: nie mam nic do dodania
(21:04:05) hubert: bo stąd będę brał dane
(21:04:15) hubert: kasia: nie widziałem buga w sprawie założenia konta...
(21:04:18) kasia: męczę Falkę
(21:04:19) Joasia: hubert: a co do matriksa to prosze z jego wysokoscia kierownikiem
(21:04:20) hubert: zgłaszałaś?
(21:04:45) hubert: Joasia: tak, matrix to zmartwienie kierowników :)
(21:05:08) hubert: kasia?
(21:05:47) hubert: wyślij mi odpowiedź mailem
(21:05:48) hubert: lemiel
(21:05:55) lemiel: nic do dodania
(21:06:27) kasia: Próbuję zgłosić błąd
(21:06:40) hubert: kasia: coś nie działa?
(21:06:46) kasia: ale link do zakładania kąt nie działa
(21:06:59) hubert: http://bugs.aviary.pl/enter_bug.cgi?product=Administracja kontami
(21:07:01) hubert: ten jest dobry
(21:07:03) hubert: już poprawiam
(21:07:09) hubert: teraz nikdo
(21:07:09) kasia: dziękuję
(21:07:23) nikdo: jak widac
(21:07:45) nikdo: nie mam serca do matriksa
(21:07:45) hubert: kasia: link na wiki też poprawiłem
(21:07:51) hubert: nikdo: wiem :)
(21:08:01) hubert: jest jeszcze przynajmniej parę innych osób
(21:08:14) hubert: Marcoos miał to usprawniać, ale coś nie widać zmian 
(21:08:26) zaryk: właśnie dodałem Polskie Centrum GNOME do matriksa
(21:08:28) zaryk: :)
(21:08:33) kasia: ok, próbuję jeszcze raz
(21:08:54) hubert: zaryk: co to?
(21:09:09) zaryk: ano nasz nowy projekt
(21:09:10) kasia: Hubert: nie działa
(21:09:10) hubert: nikdo: kurs dolara Wam służy teraz :)
(21:09:22) zaryk: polskiej strony GNOME
(21:09:30) nikdo: owszem
(21:09:34) zaryk: właściwie mój projekt, póki co
(21:09:47) Falka: kasia: http://bugs.aviary.pl/enter_bug.cgi?product=Administracja%20kontami
(21:10:00) hubert: Falka: poprawiłem na wiki
(21:10:14) hubert: zaryk: to proszę też o stronę wiki
(21:10:33) zaryk: hubert: dobrze, się zrobi :)
(21:10:42) hubert: Ptak
(21:10:54) kasia: na Wiki nadal jest źle
(21:11:21) kasia: administracja zaamiast administracja kontami
(21:11:52) hubert: Ptak: rozumiem, że wszystko stoi
(21:12:00) hubert: kasia: konflikt edycji był :)
(21:12:02) hubert: poprawiłem
(21:12:18) kasia: tak
(21:12:20) hubert: Ptak: jak to wygląda w innych lokalizacjach?
(21:12:21) kasia: już działa
(21:13:18) hubert: Ptak śpi
(21:13:19) hubert: stas_
(21:13:23) stas_: obecny
(21:13:30) stas_: zaktualizowalem matriksa
(21:13:40) stas_: wszystko w porzadku na surveys.mozilla.org
(21:13:44) hubert: nikt nas nie pytał o wyszukiwarkę
(21:13:45) stas_: pytania jak na wiki
(21:13:51) hubert: ale to nie przejdzie
(21:13:51) stas_: mnie pytano
(21:13:55) hubert: ja będę przeciw
(21:13:57) hubert: marcoos też
(21:14:20) stas_: fwiw, alexa wymienia wp na chyba 6, a interie na 7 miejscu
(21:14:27) hubert: nie potrzeba nam dwóch wyszukiwarek Google'a pod inną nazwą
(21:14:34) stas_: wiec w sumie wp jest lepszym wybrem wciaz
(21:14:35) hubert: ale wp ma netsprinta
(21:14:46) hubert: dlatego nie onet i nie interia
(21:14:59) stas_: jesli interiowy google daje lepsze wyniki niz netsprint, to rozwazylbym zmiene
(21:15:00) stas_: zmiane
(21:15:07) stas_: nie chodzi o silniki
(21:15:09) stas_: tylko o wyniki
(21:15:15) stas_: silnik googl mozna tweakowac
(21:15:27) hubert: zgłoś buga, ale szans mu nie wróżę
(21:15:32) stas_: k
(21:15:38) adriank|afk: jestem... Sorry za spoznienie :(
(21:15:47) hubert: nie widzę wartości dodanej
(21:15:53) hubert: adriank|afk: wpisz się
(21:15:56) hubert: Teo
(21:16:01) Teo: nie mam pytań
(21:16:01) adriank|afk: hubert: zaraz
(21:16:05) stas_: w8, moje drugie pytanie?
(21:16:15) stas_: ja nie mam juz wiele wspolnego ze sledem
(21:16:25) stas_: ostatnio ktos zglosil duzo bledow na bugs.av
(21:16:26) stas_: do sleda
(21:16:34) stas_: nie mam szans na ich poprawienie
(21:16:39) hubert: stas_: kiedyś sugerowałem by połączyć to z wiki. i www.
(21:16:48) hubert: ale gandalf zignorował moje maile
(21:17:04) hubert: aaa
(21:17:05) hubert: sled
(21:17:11) stas_: ?
(21:17:18) hubert: powinien być wojciech
(21:17:20) hubert: jest ownerem
(21:17:27) stas_: k
(21:17:38) gandalf [gandalf@moz-334F2010.mountainview.mozilla.com] wszedł do pokoju.
(21:17:38) tryb (+qo gandalf gandalf) przez ChanServ
(21:17:40) hubert: zmienisz sam?
(21:17:45) stas_: tak. jasne
(21:17:47) gandalf: witam
(21:17:53) hubert: gandalf: wpisz się proszę
(21:17:55) ***gandalf leci sie wpisywac zanim hubert nakrzyczy
(21:17:56) gandalf: ;)
(21:18:03) gandalf: agh!!!
(21:18:05) ***hubert był szybszy
(21:18:05) gandalf: nie zdarzylem :)
(21:18:17) hubert: wróćmy do Teo
(21:19:02) hubert: Teo: przypomnij się po stand-upie w sprawie koszulek
(21:19:08) hubert: chciałem o tym pogadać
(21:19:20) Teo: ok
(21:19:31) hubert: pytania do Teo?
(21:20:20) ***adriank|afk wpisal sie
(21:20:21) hubert: TomaszD
(21:20:27) TomaszD: nic do dodania
(21:20:35) hubert: TomaszD: odpisz na stare zaległe maile
(21:21:20) TomaszD: ok
(21:21:25) TomaszD: ale to nie w tym tygodniu jeszcze
(21:21:29) hubert: ok
(21:21:49) hubert: nie ma innych pytań
(21:21:51) hubert: to Witia
(21:22:09) Witia: Nie mam spraw
(21:22:23) hubert: dzięki za menedżera :)
(21:22:41) Witia: Jakoś wcześniej nie zwróciłem uwagi.
(21:23:52) hubert: zaryk
(21:23:57) zaryk: się zgłasza
(21:24:18) zaryk: chciałem tylko zwrócić uwage na fakt przygotowań do polskiego centrum gnome
(21:24:24) zaryk: o którym być może słyszeliście
(21:24:32) zaryk: jakie są możliwości przejęcia domen gnome.pl i gnomepl.org (są zajęte, początkowo Polskie Centrum GNOME planuję dać na gnome.aviary.pl) i kto mógłby sie tym zająć? http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2303
(21:24:36) hubert: zaryk: w sprawie głosowania zwróć się do nikdo
(21:24:44) ***gandalf sie wpisalo
(21:25:00) gandalf: zaryk: od kogo byloby przejmowanie?
(21:25:05) stas_: gnomepl.org bylo kiedys "w rodzinie"
(21:25:09) stas_: aflinta?
(21:25:10) zaryk: było
(21:25:24) zaryk: nikdo się bardziej orientuje, rozmawialiśmy ostatnio
(21:25:26) nikdo: gandalf: gnome.pl należy do jakiejś firmy z Bielska B.
(21:25:39) nikdo: ogólnie to kiepsko to widzę
(21:25:45) ***gandalf sie naprawde wpisalooooo :)
(21:25:52) gandalf: nikdo: a gnomepl.org ?
(21:25:54) nikdo: gnomepl.org do jakiegoś masowego rejestrowacza z CA
(21:26:00) gandalf: kurwamac
(21:26:03) gandalf: za przeproszeniem
(21:26:04) nikdo: na tyle na ile potrafię rozpoznać
(21:26:06) gandalf: aflinta zawalil?
(21:26:20) Joasia: gandalf: to jest nadal on the record :)
(21:26:26) nikdo: choć kto wie...
(21:26:50) hubert: zaryk: więc jak nikdo się na coś takiego zgodzi, to tak będziecie mieć w gnome :)
(21:27:23) zaryk: hubert: mówisz o zatwierdzaniu haseł GNOME? ja mówię o zatwierdzaniu haseł GWO ogólnie
(21:27:29) hubert: aha
(21:27:38) hubert: no to Wojciech 
(21:27:43) zaryk: właśnie
(21:27:47) hubert: ja nie wiem jak tam decydujecie
(21:27:47) nikdo: jakie zatwierdzanie?
(21:27:56) hubert: haseł w gwo
(21:28:01) zaryk: hasła niezatwierdzone (znak zapytania) w gwo
(21:28:08) zaryk: są niewidoczne bez zalogowania
(21:28:26) hubert: został nam adriank i gandalf
(21:28:30) gandalf: Joasia: co ja poradze? omsknal mi sie klawisz
(21:28:33) hubert: mamy 2 minuty
(21:28:41) gandalf: no to szybciuutko
(21:28:46) Falka: zaryk: są widoczne
(21:28:54) Falka: a przynajmniej ja widzę jakieś hasła ze znakami zapytania :)
(21:28:59) hubert: zaryk: pogadaj z Wojciechem w takim razie
(21:29:02) adriank|afk: jedna sprawa odemnie:  Bug 2301 -  zapamiętane (hasła) vs zapisane (hasła)   - prosze o opinie
(21:29:04) hubert: adriank|afk
(21:29:05) zaryk: ok
(21:29:11) Joasia: gandalf:  :D
(21:29:46) hubert: gandalf
(21:30:09) zaryk: gandalf: czy mógłbyś mi pomóc w kwestiach technicznych (postawienie jakiegoś wordpressa pod polskie centrum gnome i zaparkowanie tego na gnome.aviary.pl)?
(21:30:22) gandalf: zaryk: jasne
(21:30:33) gandalf: zaryk: opisz mi w bugu co dokladnie chcesz, i tam sie tym zajmiemy, ok?
(21:30:33) zaryk: gandalf: zajebioszczo ;)
(21:30:38) zaryk: ok
(21:30:38) gandalf: ew. zaloz dodatkowe bugi
(21:30:38) hubert: gandalf: odnośnie pomocy: po prostu czytaj uważnie maile
(21:30:43) hubert: z resztą sobie poradzę
(21:30:48) gandalf: hubert: to byl przytyk!!!
(21:30:56) hubert: :P
(21:31:08) hubert: a Ptaka poszturchaj na jabberze
(21:31:12) hubert: bo tutaj chyba śpi
(21:31:19) hubert: ktoś ma jeszcze coś?
(21:31:34) hubert: a odnośnie Mozilla/Gemius to zaraz Cię wypytam :)
(21:31:39) hubert: nie ma pytań?
(21:31:42) Joasia: ja, ale to off the record
(21:31:59) Joasia: chyba
(21:32:02) hubert: kończymy
(21:32:06) hubert: dziękuję