Stand-up:2009-03-02

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic :(

Plany na pozniej

  • dokonczyc compare-locales
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • dolaczyc lokalizacje DOM Inspectora oraz Chatzilli
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Falka

Zrobione

  • różne flockowe
  • QA Calendara, zgłoszone/zweryfikowane ze dwa bugi

Plany

  • Flock: zgłosić (po raz kolejny) problem z niedziałającym bonsai, wprowadzić zaległe zmiany, trochę bugów
  • QA Calendara
  • pobawić się SeaMonkey
  • zajrzeć na GWO

Gandalf

Zrobione

Plany

  • Pomóc Ptakowi ruszyć z MozCampem
  • Znaleźć kolejnych chętnych do organizacji MozCampu
  • Tłumaczenie Bugzilli (już chyba 3.4 :( )
  • Dokończyć przenoszenie aviary.pl na śliczne, nowiutkie wp2.7
  • zajrzeć na GWO

Problemy

  • Miałem problemy z pocztą. Jak ktoś chciałby mojego udziału w jakiejś dyskusji albo odpowiedzi w jakimś bugu to piszcie ponownie pliz!

Heidi

Zrobione

  • Bieżące tłumaczenie Camino

Plany

  • Tłumaczenie Camino 2 - oczekuję na sygnał z grupy lokalizacyjnej

Pytania i/lub problemy

  • Nieustający problem z pocztą Aviary - krótko mówiąc nie działa i nie wiem, czy to kwestia hasła czy ustawień.

Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem l10n/pl/calendar do 2009-02-26 14:54:00 +0100
  • Rozwiązałem 3 bugi dot. Sunbirda
  • Zająłem stanowisko w sprawie uwag do usuwania osób z zespołu i nowych zasad wyborów zarządu. Zamierzam to zamknąć w ciągu tygodnia.
  • Wysłałem mail (drugi) do Williama w sprawie finansowania naszego spotkania

Plany

  • Dalej zajmować się celami na najbliższe pół roku
  • Dokończyć sprawę finansowania kwietniowego spotkania przez Mozillę

Pytania i/lub problemy

  • Przypominam, że sprawy mozillowe, o ile nie są tajne, poruszamy na grupie mozilla.dev.l10n.pl
  • Czekam na rozwiązanie bugów związanych z aktualizacją Matriksa

Joasia

Zrobione

  • bieżące kontakty z naszym kandydatem na testera
  • nic poza tym, na głowie miałam powrót z emigracji, brakło czasu

Plany

  • bieżące i nadrobić GNOME, bo od tygodnia nie tknęłam
  • czekam na FOBa Przemka od Bartka

Pytania i/lub problemy

  • w perspektywie mam jeszcze wyjazd do miasta docelowego czyli Poznania, więc rodzina może mnie tu na różne strony odciągać od komputera :-/

kasia

Zrobione

  • założone konto na Bugzilli Flocka
  • sprawdzona lista z leksemem "blog", błędy zgłoszone

Plany

  • zadanie od Falki: uaktualnić tekst o Flocku na browsehappy.pl

Pytania i/lub problemy

  • dziś nie będę obecna, za co przepraszam

Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx+tk @ central (brak bieżących w w 1.9.1)

Plany

  • bugi z bap

Nikdo

Zrobione

  • gnome rev, tłumaczenie itp

Plany

  • gnome rev, tłumaczenie itp

Pytania i/lub problemy

  • Wojciech - dlaczego nie commitujesz evolution? co się może zepsuć?

Piecu

Obrobiłem się z maili i nawet na kilka odpowiedziałem (w tym z bap). Dajcie mi jeszcze z tydzień i powinienem wrócić do życia (weekend powinienem mieć luźniejszy).

Dzisiaj nie dam rady się pojawić.

Ptak

Zrobione

  • Planowanie zrobienia lokalnego MozCamp


Plany

  • Zorganizować MozCamp :D

Pytania i/lub problemy

  • -

Shooya

Zrobione

  • wziąłem na siebie review x3 do GNOME 2.26, ale nie tknąłem ich na razie - miałem zlecenie płatne w tym tygodniu

Plany

  • review orca, libwnck, gcalctool do GNOME 2.26

Stas

...transmission interrupted... obrona 12 marca ... signal lost

Stef

  • bieżące
  • tb beta2 gotowy do testów
  • w związku z niedziałającym poprawnie flockowym bonsai: flf
  • rozszerzenie dla l10n.mozilla.org/dashboard (dzisiaj mailem na team)
  • uaktualniłem stronę wiki tb i matriksa
    • Zbyszek: kiedy miałeś ostatnio zainstalowanego polskiego thunderbirda?
  • qa firebuga się robi

Teo

Zrobione

  • Korekta pliku AMO (dywiz, polskie cudzysłowy, kliknąć w coś, przycisk itp.)
  • Wstępne tłumaczenie nowych stringów AMO


Plany

  • QA tego co zrobi Witia (oj już jest co robić)


TomaszD

Zrobione

  • Ukończone najważniejsze prace związane z GNOME 2.26 (przez ostatnie dwa tygodnie, tydzień temu mnie nie było)
  • Posprzątane raporty błędów związane z GNOME

Plany

  • Dopilnować pakiet seahorse, zobaczyć co z policykit-gnome oraz monitorować string exception freezes

Pytania i/lub problemy

  • brak

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenia nowych stringów AMO
  • QA tutoriali Inkscape'a

Plany

  • Wprowadzić zmiany na AMO
  • Skończyć layout sunbird.pl
  • QA kolejnych tutoriali Inkscape'a

Wojciech

Zrobione

  • korekta nautilus i gtksourceview, trochę z evolution (evolution nie commituję, żeby nie robić bałaganu).

Plany

  • dokończyć evolution + bieżące korekty wg potrzeb Zespołu.

Pytania i/lub problemy

  • (do Huberta): chyba czas zarezerwować hotel? Myślę, że można to uczynić a potem będziemy się martwić, czy Mozia zrefunduje część, czy całość, czy też nic. Jeśli nie, trudno, może nie zbankrutuję.


Zapis spotkania

(21:00:12) hubert: zaczynamy
(21:00:15) hubert: adriank
(21:00:16) gutek999: to ja również dziękuję, zmywam się
(21:00:20) gutek999: narazie!
(21:00:24) użytkownik gutek999 wyszedł z pokoju (quit: Quit: http://gutek999.jogger.pl/).
(21:00:31) hubert: śpi
(21:00:32) hubert: Falka
(21:00:44) Falka: nic do dodania
(21:01:34) hubert: Heidi
(21:01:47) hubert: widzę, że podałeś gandalfowi drugiego maila :)
(21:01:57) marcoos: to chyba pierwszy standup Heidiego :)
(21:02:08) marcoos: (chyba ze sie myle :))
(21:02:28) hubert: Heidi: http://wiki.aviary.pl/Pierwsze_kroki_w_Aviary.pl#E-mail
(21:02:38) nikdo [nikdo@moz-C661A8BA.lanet.net.pl] wszedł do pokoju.
(21:02:41) hubert: to dla programu pocztowego
(21:02:44) hubert: albo webmail: https://webmail.aviary.pl/
(21:02:47) hubert: hej nikdo
(21:02:49) użytkownik luo wyszedł z pokoju.
(21:02:51) tryb (+o nikdo) przez hubert
(21:02:58) hubert: pytania do/od Heidi?
(21:03:01) nikdo: czesc
(21:03:22) hubert: nie widzę, lecimy dalej
(21:03:24) hubert: to teraz ja
(21:03:40) hubert: Mozilla milczy w sprawie finansowania, dziś się odezwę znowu
(21:04:10) hubert: i proszę zerknąć na http://wiki.aviary.pl/Usuwanie_os%C3%B3b_z_zespo%C5%82u i http://wiki.aviary.pl/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Hubert
(21:04:28) hubert: i zamiast maili na team odnośnie Mozilli - piszcie na grupy :)
(21:04:30) hubert: pytania do mnie?
(21:05:04) hubert: aha, przesłuchiwaliśmy kandydata na testera, przed chwilą
(21:05:08) hubert: Joasia
(21:05:23) Joasia: nic do dodania, mialam urwanie glowy z wyjazdem
(21:05:39) hubert: Joasia: martwi mnie sprawa oceny Bartka - dlaczego to tak długo trwa?
(21:05:44) hubert: tłu
(21:05:46) hubert: Przemka
(21:06:01) Joasia: hubert: Bartek napisal, ze jest w mocnym niedoczasie, ale postara sie wyrobic
(21:06:08) hubert: na kiedy?
(21:06:22) hubert: to już prawie 3 miesiące...
(21:06:41) Joasia: moment, siegne do zrodel
(21:07:14) hubert: pytania do Joanny?
(21:07:24) hubert: kasia nieobecna, ale się wpisała, ktoś ma pytania?
(21:07:54) Joasia: hubert: napisal do mnie w piatek 27 lutego,
(21:07:55) Falka: będzie miał ktoś jakieś zadania dla niej?
(21:08:11) Falka: bo we Flocku ostatnio zastówj i Kasia narzeka, że nie ma co robić
(21:08:13) Joasia: hubert: tzn Bartek
(21:08:15) Falka: zastój*
(21:08:26) Joasia: Falka: gnome nie ma, prawda? :)
(21:08:38) hubert: Falka, tak, czekam tylko aż GmbH wróci, co ma nastąpić za parę tygodni
(21:08:44) Falka: Joasia: dunno
(21:08:50) Joasia: hubert: przycisne go, zeby sie wyrobil asap
(21:09:07) hubert: fajnie ;)
(21:09:10) hubert: marcoos
(21:09:22) marcoos: nic do dodania, pytania?
(21:09:39) hubert: marcoos: tak, Axel tylko approvale daje dla l10n?
(21:10:03) marcoos: no nie, robi jeszcze sporo innych rzeczy :)
(21:10:30) hubert: Joasia: Piecu obiecuje na wiki, że tydzień jeszcze potrzebuje - może daj Przemkowi znać ile to jeszcze potrwa
(21:10:44) hubert: w sensie, czy ktoś oprócz niego to jeszcze robi
(21:10:49) marcoos: chyba nie
(21:10:50) Joasia: hubert: o, nie przeczytalam
(21:10:51) hubert: bo wąskie gardło widzę :)
(21:10:58) marcoos: moze sipaq dla tb?
(21:11:00) Joasia: hubert: nie, Bartek sprawdzal wszystkie jego tlumaczenia
(21:11:03) hubert: pytania do marcoosa?
(21:11:14) marcoos: dla fx/tk raczej tylko Pike
(21:11:17) hubert: marcoos: bo przepadła poprawka jedna
(21:11:23) Joasia: hubert: wiec nie chce mu wchodzic w to, bo on Przemka prowadzil od poczatku
(21:11:23) marcoos: ktora?
(21:11:51) Joasia: hubert: napisze maila, ze sie przedluzy
(21:12:19) Joasia: hubert: to wczesniejsze to byla moja odp na Twoje pytanie skierowane zdaje sie do marcoos
(21:12:19) Joasia: a
(21:12:56) hubert: marcoos: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=472998
(21:12:58) hubert: nikdo
(21:13:08) nikdo: jak widac
(21:13:30) marcoos: cholera
(21:13:34) hubert: Wojciecha nie ma, więc nie odpowie :)
(21:14:18) hubert: nikdo: widziałem maila, miałem coś napisać, ale mi się zapomniało
(21:14:34) hubert: odnośnie SLE
(21:14:39) hubert: pytania do nikdo?
(21:14:50) marcoos: bede 472998 dokladniej monitorowal
(21:14:53) nikdo: nie ma pospiechu
(21:15:08) nikdo: oni coś tam się urlopują do 5-tego
(21:15:09) nikdo: coś pisali
(21:15:14) hubert: yhym
(21:15:31) hubert: Ptak
(21:16:05) hubert: Ptak: ja trzymam kciuki za MozCampa i jakby co to pomogę w czymś co mogę na odległość :)
(21:16:36) hubert: Ptak: przypominam też o bugu - moje pytania odnośnie MDC :)
(21:17:15) Ptak: ok dzis uzupełnie 
(21:17:35) hubert: shooya
(21:17:51) shooya: pytan brak, jak we wpisie
(21:18:16) hubert: jak Wam się w ogóle GNOME'a tłumaczy?
(21:18:20) hubert: idzie ok?
(21:18:31) shooya: jak napisalem
(21:18:35) shooya: jeszcze nic nie zrobilem
(21:18:40) shooya: a i tak dostalem dopiero review
(21:18:53) marcoos: Ptak: gdzie chcesz MozCamp robic?
(21:18:54) shooya: wiec trudno mi powiedziec
(21:18:57) hubert: to było pytanie również do innych :)
(21:19:14) shooya: za innych odpowiedziec nie umiem :)
(21:19:15) Joasia: hubert: wolno, ale to z powodów osobistych
(21:19:15) Ptak: w Brzegu - o ile bedzie zainteresowanie 
(21:19:24) hubert: stas zajęty studiami jeszcze przez 2 tygodnie
(21:19:37) hubert: pytania do: stas
(21:19:38) hubert: ?
(21:19:53) Ptak: marcoos: najpierw musze sie ze wszystkim zorientowac, 
(21:20:21) hubert: Ptak: byłoby fajnie, choćby miało to być nie dla 20, tylko dla 5 osób :)
(21:20:27) hubert: stef
(21:20:47) stef: tak jak na wiki.
(21:21:01) hubert: stef: to rozszerzenie jest dla jakiej wersji i czego konkretnie? :)
(21:21:10) hubert: i please -> mozilla.dev.l10n.pl
(21:21:18) stef: czego wersji?
(21:21:28) hubert: jakiego programu?
(21:21:40) stef: fx3.1*
(21:21:41) hubert: Fx 3.0.6 mi wypluł, że niekompatybilne
(21:21:43) hubert: aha, ok
(21:22:21) Ptak: hubert: myślę, że może będzie wieksze zainteresowanie - ale... zobaczymy
(21:22:26) hubert: o Tb 3 b2 warto by było napisać na blogu lub na grupach :)
(21:22:44) stef: mam zaległości z publikowaniem...
(21:22:52) stef: ale postaram się.
(21:24:09) hubert: Teo
(21:24:15) Teo: nie mam pytań
(21:24:32) hubert: czekam na zdjęcia :)
(21:24:55) Teo: tak jak pisałem jutro
(21:25:30) hubert: tak się tylko przypominam :)
(21:25:37) hubert: TomaszD
(21:25:38) TomaszD: nic do dodania
(21:26:14) hubert: Witia
(21:26:24) Witia: Brak pytań
(21:27:24) Ptak: Witia: co robisz z lauoutem sunbirda? projektujesz? czy tniesz na kod? 
(21:27:31) hubert: Wojciecha nie ma, a jest pytanie do mnie - chciałem połączyć rezerwację Twojego noclegu z rezerwacją dla zaproszonych gości z mozillapl.org, dlatego się wstrzymałem
(21:27:50) Witia: Ptak: jedno i drugie, na razie layout
(21:28:01) Ptak: yhm 
(21:28:04) hubert: czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
(21:28:20) Ptak: jak cos mogę pomoc :P
(21:28:20) marcoos: ja mam
(21:28:33) hubert: marcoos, tak?
(21:28:44) marcoos: robimy jakis MozCamp w Krk? :)
(21:29:07) hubert: marcoos: zadałem gandalfowi parę pytań, czekam na odpowiedź
(21:29:17) hubert: marcoos: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2008-10-10#Problemy_do_rozwi.C4.85zania_przez_nast.C4.99pne_p.C3.B3.C5.82_roku, masz tutaj Matriksa na liście ;)
(21:29:30) hubert: jeszcze jakieś pytania?
(21:30:03) hubert: kończymy