Stand-up:2009-03-30

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • wstepny review patcha do silme.io

Plany na pozniej

  • dokonczyc compare-locales
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • dolaczyc lokalizacje DOM Inspectora
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Problemy

  • moje szanse na przybycie do Krakowa bardzo zmalaly z przyczyn ode mnie niezaleznych (obowiazkowe zajecia na uczelni do piatku poznego popoludnia :( ). Zobacze ale czy da sie z tego jakos zwolnic...

Falka

Zrobione

  • Flock - bieżące
  • Calendar - chciałam przejrzeć zmiany, ale nie było nic nowego (stan na dzień 29/03/09)
  • GWO - oznaczyłam trochę nowych terminów jako oczekujące, pododawałam etykiety; gdyby ktoś chciał czyścić słownik, można go przefiltrować po etykietach "do wyrzucenia?" lub "duplikat"

Plany

  • Flock - bieżące, bugi
  • Calendar - bieżące, przejrzeć jeszcze raz wszystkie pliki
  • GWO - poklikać sobie ;)

Pytania i/lub problemy

  • GWO: co ze słownictwem biznesowym? Dosyć sporo tam jest różnych ROI, account balance, org chartów i innych. Przez chwilę chciałam dodać etykietę "biznes", ale chyba pozbycie się tego byłoby lepszym pomysłem. Co Wy na to?

Wojciech 18:22, 30 mar 2009 (PDT) Biznesowe ogólne można wyrzucić - są do tego inne słowniki; biznesowe - stricte informatyczne: nie mam zdania.

Anonim Nie jestem pewien, ale czy to potem nie bedzie sie odbijalo na roznych aplikacjach typu OpenOffice Calc oraz biznesowym slownictwie w np. Gnome? Ja bym nie wyrzucal pochopnie. Jaki z tego zysk?

Wojciech 18:54, 30 mar 2009 (PDT) Racja. Trzeba się zastanowić.

  • nie będzie mnie dzisiaj

Gandalf

Zrobione

  • Silme *prawie* wydane. Jeden blocker, z patchem i wstepnym review of Adriana
  • czwartek/piatek hackowanie z Pikiem nad webappami do lokalizacji w Mozilli
  • prace nad nowym pastebinem w django - wspacie dla zdjec, filmow, diffowania i paru innych fajnych rzeczy
  • nowe rozszerzenie do Firefoksa - onlinereload - przeladowuje strony ktore byly offline po polaczeniu sie z siecia

Plany

  • wydanie MCS 1.0
  • wydanie Silme 1.0
  • Lokalizacja Bugzilli 3.2
  • Aktualizacja lokalizacji Fenneca
  • Aktualizacja nvu (hint - BlueGriffon zostanie wydany za okolo 9 miesiecy)


Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.1 do 2009-03-23 01:08 (en-US)/2009-03-21 23:41 (pl)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 2009-03-23 01:08 (en-US)/2009-03-21 23:42 (pl)
  • Zgłosiłem 11 błędów
  • Zamknąłem projekt Gazella
  • Rozwiązałem kilka problemów z listy
  • Wysłałem zaproszenia do 5 osób z forum MozillaPL.org

Plany

  • Zarezerwować drugi apartament na spotkanie
  • Uzgodnić warunki i zarezerwować 2 restauracje (piątek 17.04 i sobota 18.04)

Joasia

Zrobione

  • FIFO i rekrutacja - bieżące [zastój]
  • GNOME: zaczęta dokumentacja User Guides

Plany

  • kontynuować powyższe i zaglądnąć w poprawki w dokumentacji Vinagre i Kulek

kasia

Zrobione

Plany

  • Sprawdzanie Seamonkey


Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Nic

Pytania i/lub problemy

  • Siedzę w pracy, nie będzie mnie.


Marcoos

Zrobione

  • niewiele
  • bieżące 1.9.1

Plany

  • bieżące central + bugi


Piecu

Zrobione

  • Bieżące do 2009-03-22 20:39 +0100

Plany

  • Skończyć tę autokonfigurację. Sukcesywnie, powoli...

Pytania i/lub problemy

  • Hubert, postaram się dzisiaj, najpóźniej jutro wysłać Ci zdjęcie

Shooya

Zrobione

  • pustki

Plany

  • tajne/poufne (pytania w tej sprawie proszę kierować do Wadima, hasło: żyrafy wcho... przepraszam...: SLE)


Teo

Zrobione

  • Częściowe QA AMO

Plany

  • Padła mi płyta główna. Kiedy będę dostępny netowo – nie wiem. Ewentualny kontakt leszekzgmail.com
  1. czy potrzebujesz wsparcia plyta? Mam chyba jakas wolna. --Gandalf 18:53, 30 mar 2009 (PDT)


Witia

Zrobione

  • Poprawki do relnotes Fx 3.0.8
  • Sprawdzanie tłumaczeń AMO od Teo
  • Głosowanie nad zasadami wyborów i nazwą osoby kierującej

Plany

  • Dalsze korekty AMO

Pytania i/lub problemy

  • Strony sunbird.pl najprawdopodobniej nie będzie z racji zakończenia rozwoju Sunbirda

Wojciech

Zrobione

  • Zarezerwowałem i opłaciłem hotel na spotkanie.
  • Zabrałem głos tu i ówdzie w dyskusjach.
  • Poza tym nic; wypoczynek po dużym projekcie witryny internetowej i najwyraźniej brak potrzeb Zespołu w zakresie moich możliwości.

Plany

  • Porządki w GWO.
  • Inne, wg potrzeb Zespołu i moich możliwości.

Pytania i/lub problemy

  • Z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne czasu nie będę miał dużo.
  • Od dnia 1 kwietnia przechodzę do Netii. Teoretycznie nie powinno być przestojów ani problemów, ale może się zdarzyć, że będę przez jakiś czas odcięty od Internetu.

Zaryk

Zrobione

  • *jest* strona gnomepl.net

Plany

  • zacząć dalsze prace nad gnomepl.net

Pytania i/lub problemy

  • ucieszyłbym się na sugestie dot. rozwoju gnomepl.net od zespołu

Zapis spotkania

(20:59:55) hubert: zaczynamy
(20:59:57) hubert: adriank
(20:59:59) hubert: hej zaryk
(21:00:02) tryb (+o zaryk) przez hubert
(21:00:15) hubert: adriank się nie wpisał
(21:00:19) hubert: gandalf
(21:00:38) gandalf: yest
(21:00:52) hubert: gandalf: bugi
(21:00:58) gandalf: o, bugi
(21:01:06) gandalf: pare rozwiazalem, ale duzo zostalo, a pare chyba doszlo :)
(21:01:16) hubert: oj dużo
(21:01:23) hubert: w tym słynny z Nvu
(21:01:36) hubert: Nowy Kompozer będzie wcześniej niż za 9 mies.
(21:01:56) hubert: jak nie chcesz tego naprawiać - napisz maila - ktoś to przejmie
(21:01:56) gandalf: tak, tak, ja ta notke o griffonie tylko dla informacji
(21:01:59) hubert: ok?
(21:02:08) gandalf: chce :)
(21:02:22) ***hubert będzie patrzył na postępy
(21:02:28) hubert: aha
(21:02:53) gandalf: ok, robie bugi
(21:03:01) gandalf: chyba, ze ktos cos do mnie?
(21:03:03) hubert: gandalf: proszę o potwierdzenie mailowe mozEu na mój mail w sprawie finansowania
(21:03:18) hubert: ale to brzmi
(21:03:19) gandalf: hubert: dam im znac, ze o to prosisz :)
(21:03:25) hubert: ok
(21:03:33) hubert: Falki nie ma
(21:03:38) hubert: wpisała wszystko na wiki
(21:03:54) hubert: Wojciech odpowiedział na pytanie 
(21:03:57) hubert: to teraz ja
(21:04:06) Piecu: hubert: czy wyslesz jakis zapis rozmowy z Gutkiem?
(21:04:12) ***gandalf tez odpowiedzialo
(21:04:23) hubert: Piecu: nie wiem, czy mam logowanie
(21:04:29) hubert: włączone
(21:04:31) hubert: może Joanna
(21:04:56) hubert: pytania do mnie?
(21:05:04) Piecu: gandalf: ten anonim to ty? :)
(21:05:28) Joasia: hubert: tzn mam wyslac? moge
(21:05:40) hubert: Piecu prosi, a ja chyba nie mam loga
(21:05:47) gandalf: Piecu: tak :(
(21:05:49) hubert: no to teraz Joasia
(21:05:57) Joasia: ndd
(21:06:15) Joasia: wysle zapis rozmowy z Gutkiem za chwile
(21:06:24) Piecu: Joasia: dzieki, zapomnialem, ze cos dzisiaj ma byc
(21:06:41) hubert: marcoos
(21:06:48) kasia [kasia@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk] wszedł do pokoju.
(21:06:51) hubert: nazgłaszałem Ci trochę
(21:06:56) hubert: kasia: wpisz się proszę
(21:07:09) Joasia: poszlo
(21:07:15) marcoos: ndd
(21:07:28) hubert: aha
(21:07:30) hubert: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2008-10-10#Problemy_do_rozwi.C4.85zania_przez_nast.C4.99pne_p.C3.B3.C5.82_roku
(21:07:41) hubert: marcoos - co z tym matriksem?
(21:07:47) marcoos: chociaz ciekawi mnie, czy Moz jakos chce odpowiedziec na push jaki MS robi z IE8 w Polsce
(21:08:09) marcoos: hubert: trzeba wziac matriksa i pokroic tak, zeby kazdy rzad byl {{Szablon}}em
(21:08:13) użytkownik stas wyszedł z pokoju (quit: Client exited).
(21:08:17) marcoos: tzn. kazdy wiersz
(21:08:21) hubert: no wiem, Ty to miałeś robić :)
(21:08:22) gandalf: marcoos: zglosilem to barbarze w czasie MAOW
(21:08:29) marcoos: Barbarze?
(21:08:32) gandalf: marcoos: ona bedzie gadac z ta agencja prasowa co ja mamy
(21:08:47) gandalf: Barbara Hueppe, zajmuje sie mediami w europie, pracuje z Jane
(21:08:53) marcoos: aha
(21:08:55) gandalf: nowa jakas
(21:09:03) gandalf: ale decyzje co do np. gazeta.pl musisz podjac Ty :)
(21:09:16) hubert: tą agencją, co musimy im mówić, że trzeba na coś zareagować? ;)
(21:09:35) marcoos: gazeta.pl sobie sama podjela decyzje :)
(21:09:47) marcoos: http://ie8.gazeta.pl/internet_explorer_8/0,0.html
(21:10:07) hubert: pogadamy potem
(21:10:11) hubert: Piecu
(21:10:24) Piecu: ndd
(21:10:29) hubert: zdjęcie :)
(21:10:41) hubert: Ptak się nie wpisał
(21:10:59) Ptak: zaraz sie wpisze :/
(21:11:03) hubert: shooya
(21:11:28) shooya: pytan brak, tj. sa, ale na priv
(21:11:50) shooya: zdrowie jest, wszystko w rodzinie tez ok
(21:12:06) hubert: nie wydaje mi się, żebyśmy mieli teraz jakiś tajny projekt...
(21:12:23) shooya: wg Wadima tajny
(21:12:27) shooya: wiec wiecej nie pisze
(21:12:28) hubert: pogadam z nim
(21:12:35) shooya: chodzi o Novella krotko mowiac
(21:12:48) shooya: i mowa raczej o drugiej polowie kwietnia
(21:12:55) shooya: jesli to juz cos mowi...
(21:13:09) hubert: Teo się wpisał
(21:13:22) hubert: Teo: jak to przeczytasz - jak sprawa koszulek?
(21:13:28) hubert: Witia
(21:13:46) Witia: Nie mam pytań
(21:14:18) hubert: sunbird.pl raczej zamykamy
(21:14:28) gandalf: zaryk: czy chcemy komponent gnomepl.net do bugzilli?
(21:14:42) hubert: nie dość, że przekazujemy domenę Mozilli, to jeszcze teraz wyszła sprawa zamknięcia Sunbirda
(21:14:49) zaryk: gandalf: a, byłbym zapomniał. pewnie, że chcemy!
(21:14:53) gandalf: hubert: wyglada na to, ze niestety Sun zwolnil wszystkich pracujacych nad kalendarzem i zostala tylko ekipa pracujaca nad lightningiem
(21:15:18) gandalf: zaryk: to zaktualizuj content. wydalismy juz 2.26, nie? :)
(21:15:29) marcoos: ekipa pracujaca nad sb i lt to ta sama ekipa
(21:15:38) hubert: Wojciech
(21:15:40) zaryk: gandaf: tak, zgadza się, miałem zastój ;)
(21:15:47) Wojciech: Zum Befehl, Herr Vorstandspräsident!
(21:16:24) gandalf: marcoos: no wlasnie juz nie do konca. z tego co mi pike powiedzial, zostalo paru ludzi i uznali, ze lepiej sie skupic na lightningu niz sunbidzie wiec na razie zawieszaja poki sie nie wyjasni na ile aktywni beda byli pracownicy Suna jako wolontariusze
(21:17:00) hubert: Wojciech: który hotel?
(21:17:17) Wojciech: Mikołaj wg prośby Bogusi
(21:17:37) hubert: yhym
(21:17:43) hubert: zaryk
(21:17:52) hubert: zaryk: kiedy gnomepl.net ma być gotowe?
(21:17:57) hubert: masz jakiś termin?
(21:18:07) Wojciech: hubert: czmu yhym? coś nie tak? odwołać?
(21:18:09) ***adriank jest...
(21:18:15) hubert: Wojciech: nie, tak pytałem
(21:18:17) ***adriank idzie siebie wpisac...
(21:18:18) zaryk: na razie nie
(21:18:28) tryb (+o kasia) przez hubert
(21:18:28) użytkownik marcoos wyszedł z pokoju (quit: Ping timeout).
(21:18:39) zaryk: zastanawiam się nad rozwojem tej witryny, ostatnio miałem niewiele czasu
(21:18:51) ***gandalf musi uciekac
(21:18:52) zaryk: mam nadzieję, że zespół też ma jakieś ciekawe pomysły
(21:18:52) gandalf: bbl
(21:19:50) hubert: adriank się nie wpisał
(21:19:52) hubert: kasia
(21:20:00) kasia: obecna
(21:20:02) hubert: kasia: zanim coś zapiszesz, korzystaj z podglądu
(21:20:07) hubert: na wiki
(21:20:51) hubert: nie ma pytań
(21:20:55) hubert: Ptak się nie wpisał
(21:21:01) hubert: ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
(21:21:37) ***adriank wpisal sie...
(21:22:10) hubert: pytania do adriank?
(21:22:23) Wojciech: zaryk: zespół proponuje, zeby wyrzucić ze stylów helveticę - bardzo zębata
(21:22:48) hubert: kończymy