Stand-up:2009-04-27

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione (od 6-tego kwietnia)

  • wydanie Sm 1.1.16 PL
  • obecnosc na spotkaniu w Krakowie
  • biezace zmiany w suite i powiazanych

Plany na pozniej

  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie
  • dokonczyc compare-locales
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • dolaczyc lokalizacje DOM Inspectora
  • dolaczyc przetlumaczony Help
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Falka

Zrobione

  • Flock – bieżące i trochę bugów

Plany

  • różne flockowate
  • nic konkretnego, powoli data obrony mi się zbliża

Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie dzisiaj

Gandalf

Zrobione

  • troche pracy z marcoosem nad nowa www.aviary.pl
  • aktualizacja na dreamhoscie przebiega sprawnie
  • napisalem rozszerzenie :)

Plany

  • skonczyc aviary.pl
  • wydac silme 0.5
  • tlumaczenie bugzilli

GmbH

W trakcie

  • Aktualizacja tłumaczenia interfejsu SUMO

Plany

  • Dalsze prace nad SUMO


Hubert

Zrobione

  • Wysłałem mail do Mozilli w sprawie sfinansowania gadżetów (odpowiedź: nie przy tej okazji, w następnym wniosku trzeba te gadżety po prostu uwzględnić)
  • Wysłałem ostatni mail do Byte'a z podziękowaniem za współpracę
  • Usunąłem Byte'a z listy członków zespołu, skasowałem konto intrawiki i zgłosiłem buga w sprawie usunięcia jego konta pocztowego
  • Zgłosiłem kilka innych bugów
  • Wysłałem mail w sprawie stowarzyszenia
  • Napisałem krótką notkę o naszym spotkaniu na blogu MozEu
  • Zamknęliśmy sprawę rekrutacji testera (niestety musieliśmy mu podziękować)
  • Zabrałem się za rzeczy do rozwiązania przez nast. 6 miesięcy (+ te sprzed pół roku)
  • Wysłałem krótką instrukcję dot. otrzymywania aviarowych gadżetów

Plany

  • Kontynuować temat gadżetów
  • Wysłać jutro rozliczenie do Mozilli

Pytania i/lub problemy

  • Proszę szefów projektów o aktualizację Matriksa do końca kwietnia
  • Termin przysyłania rachunków ze spotkania w Krakowie mija dziś o 22:00

Joasia

Zrobione

  • Niewiele, głównie bieżące maile

Plany

  • FIFO: sprawdzić podesłane tłumaczenie, odpisać jeszcze jednej osobie
  • GNOME: review doku vinagre, kulki; tłumaczenie user guides


Plany

  • Ptaku, co z odpowiedzią na mail ode mnie?


lemiel

Zrobione

  • Przez ostatnie 3 tygodnie nic.

Pytania i/lub problemy

  • Jak zdążę dotrzeć z pracy to będę.


Marcoos

Zrobione

  • relnotes Fx 3.0.9
  • relnotes Fx 3.0.10
  • przekopałem się przez stare maile (od sierpnia) w OTRS ME
  • bieżące fx+tk

Pytania i/lub problemy

  • brak

Nikdo

Zrobione

  • teaming runda 1

Plany

  • gnome zaległości
  • bugzilla

Piecu

Zrobione

  • Bieżące do 2009-04-26 19:48 +0200

Plany

  • Autokonfiguracja... Wciąż...
  • Muszę sobie zainstalować trunka Tb, bo chyba się tam trochę pozmieniało


Shooya

Zrobione

  • I runda tłumaczenia Teaming

Plany

  • kolejne tury tłumaczenia Teaming


Stef

  • bieżące i poza tym bardzo mało :(

Teo

Zrobione

  • QA ujednoliceń i kilka poprawek
  • Tłumaczenie nowych stringów AMO

Plany

  • Sprawdzenie i ujednolicenie z interfejsem AMO plików *.thtml

Pytania i/lub problemy

  • Stef, Gandalf – co z phpBB3?
  • Nie mogę połączyć się z moznetem…


Witia

Zrobione

  • AMO - ujednolicenie tłumaczenia "editor", poprawki w kilku innych stringach
  • Zrobiony roboczy słowniczek tłumaczeń AMO
  • Zaktualizowane AMO w Matriksie
  • Wysłane rachunki do Huberta

Plany

  • Kontynuacja ujednolicania tłumaczenia AMO

Pytania i problemy

  • Gandalf: wspominałeś w Krakowie, że warto byłoby zrobić w realu sprint/warsztat, żeby popracować wspólnie nad konkretnymi projektami. Czy to jest luźny pomysł, czy masz jakiś konkretniejszy plan? Może przynajmniej jednodniowy w Warszawie?

Wojciech

Zrobione

  • I tura Teaming.
  • Trochę przy GWO.

Plany

  • GWO.
  • Wg potrzeb Zespołu.
  • Po aktualizacji - prace przy Evolution oraz ogólne sprawdzanie Gnome 2.26.


Zapis spotkania

(21:00:00) hubert: zaczynamy
(21:00:03) gandalf [gandalf@moz-9E8D44E6.chm.mozilla.hq] wszedł do pokoju.
(21:00:07) hubert: adriank się wpisał?
(21:00:15) adriank: hubert: tak :)
(21:00:29) hubert: pytania?
(21:00:36) adriank: brak
(21:00:36) wojciech [chatzilla@moz-BC3D8001.adsl.inetia.pl] wszedł do pokoju.
(21:00:39) tryb (+o gandalf) przez hubert
(21:00:43) tryb (+o wojciech) przez hubert
(21:00:47) wojciech: Dobry wieczór!
(21:01:11) hubert: adriank: biletów na lotnisko nie rozliczasz?
(21:01:20) hubert: tak mi się przypomniało
(21:01:31) hubert: a gandalf: na rozliczenie masz 59 minut
(21:01:34) adriank: hubert: nie chcialo mi sie tych swistkow po 4,75zl szukac ;)
(21:01:38) shooya [piotr@moz-7C0BE2B7.neoplus.adsl.tpnet.pl] wszedł do pokoju.
(21:01:39) hubert: :D
(21:01:42) adriank: ups, 3,75
(21:01:42) tryb (+o shooya) przez hubert
(21:01:50) gandalf: hubert: poddaje.
(21:02:06) hubert: Falka wpisała się na wiki
(21:02:25) hubert: Falka: zaktualizuj mi status Sb/Lt na wiki :)
(21:02:28) hubert: no to teraz gandalf
(21:02:33) gandalf: ja sie wpisuje wlasnie
(21:02:39) hubert: to GmbH
(21:02:49) gandalf: glownie - aktualizacja www.aviary.pl do wp2.8
(21:02:57) hubert: GmbH: zająłem się tematem brakujących osób do projektu
(21:03:12) GmbH: Pytanie do gandalfa - pytałeś może o dofinansowanie serwera?
(21:03:22) GmbH: Hubert - widziałem - dzięki bardzo
(21:03:34) gandalf: GmbH: mail?
(21:03:42) gandalf: GmbH: a, tak, pytalem
(21:03:51) gandalf: GmbH: musisz napisac do williama
(21:03:55) gandalf: zaraz dam Ci email
(21:03:57) gandalf: on to zalatwi
(21:03:57) hubert: GmbH; jak masz jakieś sugestie: np. z kim chciałbyś pracować, to możesz zaproponować sam :)
(21:04:21) wadimd [chatzilla@moz-C661A8BA.lanet.net.pl] wszedł do pokoju.
(21:04:27) tryb (+o wadimd) przez hubert
(21:04:27) wadimd: dobry
(21:04:30) hubert: bry
(21:04:39) GmbH: Jak będzie tyle osób to będę wybierać ;)
(21:04:50) hubert: inne pytania do/od GmbH?
(21:05:18) GmbH: Więcej nie mam...
(21:05:20) hubert: to teraz ja
(21:05:28) hubert: gandalf: masz nowego buga
(21:05:33) gandalf: hubert: widzialem
(21:05:35) gandalf: dzis sie tym zajme
(21:05:49) hubert: wyślę za godzinę maila z podsuwaniem rozliczenia
(21:06:01) hubert: jak ktoś ma uwagi - to ma 24 godziny - potem wysyłam do MozEu
(21:06:14) hubert: i
(21:06:19) hubert: MATRIX! :D
(21:06:31) hubert: zaktualizujcie proszę
(21:06:36) ***gandalf sie chowa
(21:06:45) ***hubert Cię widzi :P
(21:07:02) hubert: pytania do mnie/
(21:07:03) hubert: ?
(21:07:29) hubert: no to Joasia
(21:07:31) Joasia: ndd
(21:07:37) Joasia: pytanie do Ptaka, ale go tu nie widze
(21:07:39) Joasia: jest na wiki
(21:07:44) gandalf: ja tylko chcialem spytac o MozCamp
(21:07:53) gandalf: czy ktos poza Ptakiem mysli o organizacji mozcampu?
(21:08:05) gandalf: bo chcialem pomoc :)
(21:08:29) hubert: ja myślałem, ale zniechęciła mnie ta komunikacja z MozEu
(21:08:50) gandalf: hubert: eeej, nie niechec sie :)
(21:09:14) hubert: powiedzmy, że mam ważniejsze rzeczy do roboty ;)
(21:09:46) hubert: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2009-04-17#Problemy_do_rozwi.C4.85zania_przez_nast.C4.99pne_p.C3.B3.C5.82_roku
(21:09:49) hubert: Joasia
(21:10:17) hubert: aj 
(21:10:20) hubert: już była ;)
(21:10:22) Joasia: :)
(21:10:31) hubert: marcoos
(21:10:41) marcoos: nic do dodania, ale mam pytania do g :)
(21:10:47) marcoos: gandalfa
(21:11:08) marcoos: gandalf: Fennec?
(21:11:28) hubert: Joasia: miałem napisać wczoraj maila odnośnie wykonanego tłumaczenia, ale to nie takie proste, jak wyglądało :)
(21:11:43) Joasia: hubert: ok
(21:11:43) hubert: marcoos: który to bug?
(21:11:52) Joasia: hubert: najdluzej i tak czekam na odpowiedz od Ptaka
(21:12:23) stef: marcoos: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=482309
(21:12:27) marcoos: hubert: co ktory to bug?
(21:12:55) marcoos: aaa
(21:13:21) marcoos: o ile sie nie myle, to zeby wejsc do all-locales, trzeba miec najpierw budujaca sie l10n
(21:13:22) hubert: no mieliśmy się co tydzień dopisywać w cc ;)
(21:13:25) marcoos: czy nasza sie poprawnie buduje?
(21:13:56) hubert: gandalf śpi
(21:14:01) gandalf: sorry
(21:14:05) gandalf: jestem na konferencji
(21:14:12) gandalf: marcoos: Fennec jest aktualny
(21:14:19) gandalf: ale Pike nie chce dodawac nic do all-locales
(21:14:23) gandalf: wiec czekamy na odblokowanie tego
(21:14:38) hubert: wadimd
(21:14:53) wadimd: jak widać
(21:15:32) hubert: wadimd, wojciech: jak nie zapomnę to napiszę maila na team odnośnie tłumaczeń projektów komercyjnych
(21:15:33) wadimd: novellowaliśmy ogólnie
(21:15:48) hubert: a jak zapomnę to napiszę za parę tygodni
(21:15:52) Joasia: ...
(21:16:00) Joasia: hubert: przypilnowac Cie? :D
(21:16:08) hubert: :)
(21:16:09) hubert: czemu nie
(21:16:23) hubert: Piecu
(21:16:48) Piecu: ndd
(21:17:24) hubert: Ptaka nie ma, ale udzielił mi odpowiedzi, na które długo czekałem
(21:17:53) hubert: gandalf, kiedy MDC wraca do mediawiki? :D
(21:18:01) gandalf: hubert: :((((((((((((((((((
(21:18:05) gandalf: nie mam pojecia
(21:18:14) marcoos: a wraca?
(21:18:25) marcoos: tzn. a w ogole wraca?
(21:18:29) hubert: patrzyłem na to dziś i ja rozumiem Ptaka
(21:18:45) gandalf: marcoos: nie wiem
(21:18:48) gandalf: mam cholerna nadzieje
(21:18:48) hubert: no tak sobie pomyślałem, że mogłoby wrócić
(21:18:55) hubert: shooya
(21:20:10) hubert: stef
(21:20:21) ***adriank sadzi, ze dopoki ktos nie powie odpowiedzialnym za MDC prosto w twarz jak to teraz dziala, to sie nic nie zmieni :(
(21:20:21) stef: jestem
(21:20:26) hubert: stef: nie planujesz nic robić w tym tygodniu?
(21:20:40) hubert: adriank: już o tym myślałem
(21:20:44) stef: tylko zreorganizować się ;-)
(21:20:56) stef: a na serio to nie wiem
(21:20:57) hubert: wpisuj please na wiki plany
(21:21:07) hubert: może chcesz tłumaczyć SUMO? :)
(21:21:14) stef: jak mi starczy na coś czasu to to zrobię
(21:21:27) stef: a jest w jakimś systemie kontroli wersji?
(21:21:30) hubert: na stałe czy na chwilę?
(21:21:43) stef: ale co na stałe?
(21:22:16) hubert: czy chcesz potłumaczyć przez tydzień, czy być tam tłumaczem, jak w Tb
(21:22:30) stef: w sumo?
(21:22:37) hubert: tak
(21:22:56) stef: ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego na chwilę obecną...
(21:23:04) hubert: haha
(21:23:07) hubert: Teo
(21:23:11) Teo: nie mam dodatkowych pytan
(21:23:55) hubert: Witia
(21:23:56) stef: Teo: qa podeślę w tym tygodniu
(21:24:12) Witia: gandalf: pytanie wpisałem na wiki
(21:24:32) Teo: ale czego? bo czekam na Firebuga i phpBB3
(21:24:33) lemiel [lemiel@moz-B558F6DF.chello.pl] wszedł do pokoju.
(21:24:44) lemiel: cześć, dotarłem
(21:24:52) tryb (+o lemiel) przez hubert
(21:25:04) stef: Teo: oba
(21:25:14) Teo: dzięki
(21:25:25) hubert: Wojciech
(21:25:37) wojciech: Jestem!!!!
(21:26:14) hubert: daj znać, jak będą wyniki review LC
(21:26:22) wojciech: oczywiście
(21:26:53) hubert: gandalf
(21:27:01) hubert: jakie rozszerzenie napisałeś?
(21:28:44) hubert: no to lemiel
(21:28:52) lemiel: ja nic nie mam
(21:29:21) hubert: a plany?
(21:29:39) lemiel: aa
(21:29:52) lemiel: Help do Sm=M tłumaczyć
(21:30:13) lemiel: oj, do SM = SeaMonkey
(21:30:14) hubert: ktoś ma jeszcze do kogoś pytania?
(21:30:54) hubert: kończymy