Stand-up:2009-05-11

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • zgloszenie Gandalfowi ostatnich problemow z Silme blokujacych wydanie 0.5

Plany na pozniej

  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie
  • dokonczyc compare-locales
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • dolaczyc lokalizacje DOM Inspectora
  • dolaczyc przetlumaczony Help
  • dolaczyc wiecej wyszukiwarek do Sm2PL niz tylko Google
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS


Falka

Zrobione

Nic, brakło czasu.

Plany

Nic konkretnego, próbuję się uczyć do obrony.

Inne

Nie będzie mnie na stand-upie.

Gandalf

Zrobione

  • nic :(


Plany

  • KompoZer
  • www.aviary.pl

GmbH

Plany

  • Kontynuacja tematu SUMO
  • Przygotować HOWTO SUMO dla stażystów

Pytania i/lub problemy

  • Kompletny brak czasu w minionym tygodniu


Hubert

Zrobione

  • Zgłosiłem 28 bugów
  • Zajmowałem się listą rzeczy do rozwiązania (po części stąd ww. bugi)
  • Wysłałem mail do Malina, z pytaniem co się z nim dzieje
  • To co kiedyś wysłałem mailem na temat gadżetów umieściłem na wiki, czekam na ewentualne uwagi 7 dni od daty publikacji
  • Zapytałem MozEu, czy akceptują wysłany expense report. Akceptują, ale pieniędzy na razie nie ma.
  • Kilka innych maili

Plany

Pytania i/lub problemy

  • Jest nade mną konkretna burza, jakby mnie nie było na stand-upie, to pewnie przez problem z zasilaniem
  • Wciąż nie dostałem zwrotu kosztów z Mozilli
  • Gandalf - kiedy naprawisz bugi dot. KompoZera?
  • Dziś po stand-upie pierwsze naprawianie starych bugów. Potrzebni: Adrian, Gandalf, Marcoos i Nikdo.
  • Status GWO i SUMO w Matriksie pokazuje, że konieczna jest zmiana kierownika. Wojciech, Marek - czy to pomyłka, czy chcecie zmian?

Joasia

Zrobione

  • FIFO i rekrutacja: bieżące
  • Przemek dołącza na 3 miesiące do SUMO
  • GNOME: niestety nic

Plany

  • kontynuować powyższe

kasia

Zrobione

  • Analiza jakości tłumaczenia SeaMonkey - kontynuacja


Plany

  • jak wyżej

Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Nic. Tylko Joasi zapytałem o tłumaczenia pomocy do SM w FiFo. I obejrzałem tłumaczenie pomocy w SM 2.0a3, a właściwie jego brak.

Plany

  • Nie jestem pewien, czy w tym tygodniu będę w stanie coś zrobić - firma mi się przeprowadza na drugi koniec miasta. W przyszłym może. - Co robić - tłumaczyć pomoc do SM.

Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx+tk

Plany

  • dokończyć bugi z dashboardu (nie udało mi się teraz)

Pytania i/lub problemy

  • mam jedną kwestię do omówienia po stand-upie, niejawną
  • nad Krakowem burza, a mój net co chwilę pada, tak więc nie gwarantuję, że będę na IRC-u dzisiaj

Piecu

Zrobione

  • Bieżące do 2009-05-10 16:53 +0200
  • Aktualizacja statusu na wiki Tb

Plany

  • Autokonfiguracja, tym razem ostatecznie. Daję sobie czas do końca tygodnia, choć wezmę się za to pewnie dopiero w weekend. I pewnie będę potrzebował kogoś do testowania...

Pytania i/lub problemy

  • stef: kiedy beta Tb?
  • Raczej nie dam rady dzisiaj się pojawić


Stas

Plany

  • GWO workflow

Stef

Zrobione

  • bieżące i inne drobne

Plany

  • bieżące
  • działające bonsai2
  • qa dla Teo

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf: bap@2430 (deki)
  • Gandalf: co z tym mirrorem dla dragonii?
  • Gandalf?: mam problem z antyspamem na dh
    • pomimo iż zatrzymywanie jest wyłączone w ustawieniach skrzynki (999 w polach kwarantanny i przenoszenia) wiadomości są zatrzymywane a ja dostaję powidomienie (konkretniej jedna została zatrzymana 9 maja z 10.cośtam pkt)
  • Hubert: widziałeś ten raport?
  • Piecu: czy mógłbyś uaktualnić swój status?
    • Zrobione --Piecu 18:39, 11 maj 2009 (PDT)
  • Piecu: autokonfiguracja! Chciałbym jakiś podstawowy zestaw serwerów mieć w najbliższej becie...
    • Zamierzam do końca tygodnia --Piecu 18:39, 11 maj 2009 (PDT)
    • Kiedy beta? --Piecu 18:39, 11 maj 2009 (PDT)
  • Czy ktoś z zespołu byłby chętny do pomocy w testowaniu tb (na stałe)?

Teo

Zrobione

  • Tłumaczenie 2 nowych plików statycznych do AMO
  • Aktualizacja i poprawki 14 nowych plików statycznych do AMO Uff!

Plany

  • QA tego co zrobi Witia

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf i Stef; To samo pytanie co tydzień temu – co z phpBB3?

Witia

Zrobione

  • Sprawdzenie i publikacja bieżących zmian na AMO
  • Sprawdzenie i poprawki pliku "about" AMO

Plany

  • Sprawdzanie i publikacja tłumaczeń plików html z AMO
  • Sprawdzanie i ujednolicanie przetłumaczonych stringów AMO
  • Sprawdzić tłumaczenie "European XUL survey"

Wojciech

Zrobione

  • Załatwienie kilku starych bugów.
  • Rozpoczęcie opisów stanowisk pracy (Obowiązki i cele).
  • Rozpoczęcie opracowywania Regulaminu zleceń komercyjnych.

Plany

  • W związku z wprowadzaniem ISO 9001 w Aviary.pl - dokończenie opisów stanowisk pracy i wspomnianego wyżej regulaminu.
  • Pogonić Wiesława w sprawie bugów dot. GWO.
  • Zastanowić się nad przyszłością GWO.

Problemy

  • W odpowiedzi na pytanie Huberta: Jako że nie ma w chwili obecnej nikogo zainteresowanego GWO, podanie się do dymisji oznaczałoby uśmiercenie projektu. Dlatego w tej chwili zmiana byłaby bez sensu. Jutro napiszę do Zespołu okólnik w tej sprawie i zastanowimy się.
  • Update: śledząc dyskusję na stand-upie dopatrzyłem się przyczyny pytania Huberta. Już poprawione.

Zapis spotkania

(21:00:02) hubert: zaczynamy
(21:00:06) hubert: GmbH
(21:00:23) GmbH: Czesc! Brak pytan :)
(21:00:29) hubert: ja mam pytanie - dlaczego tutaj http://wiki.aviary.pl/Matrix jest na czerwono?
(21:00:38) hubert: nie chcesz już SUMO, czy pomyłka?
(21:01:14) hubert: GmbH?
(21:01:16) Witia: Joasia: już rozumiem :)
(21:01:34) wojciech [chatzilla@moz-AE37FB1.adsl.inetia.pl] wszedł do pokoju.
(21:01:40) tryb (+o wojciech) przez hubert
(21:01:42) wojciech: Cześć!
(21:01:58) GmbH: O ile pamietam to kolor czerwony oznacza znaczne opoznienie powyzej 6 miesiecy...
(21:02:06) Joasia: Witia: gut, jeszcze zostal stef :D
(21:02:34) Teo [chatzilla@moz-666F42E5.acn.waw.pl] wszedł do pokoju.
(21:02:38) stef: Joasia: ze mną nie będzie tak łatwo ;-)
(21:02:41) hubert: GmbH: nie ten czerwony
(21:02:43) Teo: witam
(21:02:45) hubert: ten oznacza "#FF0000
(21:02:46) hubert: Pobrzebne osoby na to stanowisko (liczba) "
(21:02:49) hubert: :)
(21:02:53) hubert: na dole masz legendę
(21:02:57) tryb (+o Teo) przez stef
(21:02:58) hubert: popraw proszę 
(21:03:27) GmbH: Ten jasniejszy tez nie bo jest opoznienie > 6 miesiecy ;)
(21:03:28) hubert: czy wystarczy Ci na razie ten jeden tłumacz, czy jeszcze potrzeba jednego?
(21:03:42) GmbH: Zobaczymy jak mu pojdzie...
(21:04:02) hubert: GmbH: #FF8080
(21:04:02) hubert: Opóźnienie powyżej 6 mies. w realizacji niektórych lub wszystkich zadań
(21:04:12) kasia [kasia@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk] wszedł do pokoju.
(21:04:15) hubert: inne pytania do GmbH?
(21:04:20) hubert: kasia: wpisz się
(21:04:23) tryb (+o kasia) przez hubert
(21:04:25) Joasia: GmbH: masz juz zadanie?
(21:04:40) GmbH: Przygotuje :)
(21:04:50) hubert: aha - i strona wiki SUMO
(21:05:07) hubert: teraz ja
(21:05:11) hubert: pytania do mnie?
(21:05:33) hubert: wojciech: GWO - chcesz zrezygnować?
(21:05:50) stef: qe
(21:05:55) stef: ?!
(21:06:06) hubert: gandalf: kiedy będą naprawione bugi dot. KompoZera
(21:06:13) hubert: stef: http://wiki.aviary.pl/Matrix
(21:06:23) hubert: wojciech gdzieś poszedł
(21:06:35) hubert: no to wrócimy do pytania jak dojdzie do wojciecha
(21:06:51) Joasia:  hubert z wiki: W odpowiedzi na pytanie Huberta: Jako że nie ma w chwili obecnej nikogo zainteresowanego GWO, podanie się do dymisji oznaczałoby uśmiercenie projektu. Dlatego w tej chwili zmiana byłaby bez sensu. Jutro napiszę do Zespołu okólnik w tej sprawie i zastanowimy się. 
(21:06:58) gandalf: hubert: wpisuje sie
(21:06:58) stef: oj, dzisiaj krótko chyba nie będzie.
(21:07:02) ***wojciech już jest; poprawiał Matrix ;-)
(21:07:16) hubert: ok
(21:07:26) hubert: Joasia
(21:07:28) GmbH: #FF8080 - "Tylko najważniejsze zadania realizowane terminowo"
(21:07:28) GmbH:  - to też nie pasuje ;)
(21:07:39) gandalf: wpisany
(21:07:55) Joasia: ndd
(21:08:12) kasia: Hubert: właśnie się wpisywałam, ale coś mnie wyrzuciło
(21:08:34) hubert: GmbH - patrz raczej na "Kolory pól w tabeli dla pozostałych projektów"
(21:08:38) Joasia: GmbH: stworz cos pomiedzy :)
(21:09:02) GmbH: Dobra dobra ;)
(21:09:30) GmbH: Czarny bedzie chyba OK ;)
(21:09:34) Joasia: :D
(21:09:38) stef: lol
(21:09:53) hubert: dlaczego "GNOME niestety"?
(21:10:26) hubert: Joasia?
(21:10:32) Joasia: ?
(21:10:35) gandalf: chyba "niestety nic"
(21:10:35) Joasia: aaa
(21:10:35) gandalf: ;)
(21:10:41) Joasia: za szybko pisalam
(21:10:47) Joasia: gandalf ma racje, zaraz poprawie
(21:10:53) Joasia: przepraszam
(21:10:56) luo [opera@7022B700.846E3C09.43DC2829.IP] wszedł do pokoju.
(21:11:24) hubert: kasia
(21:12:03) ***wojciech obawia się, że nadchodząca ostra burza może spowodować konieczność wyłączenia kompa
(21:12:03) hubert: nie ma pytań
(21:12:07) kasia: nie mam pytań
(21:12:11) hubert: to lemiel
(21:12:20) lemiel: nie mam pytań itp.
(21:12:37) hubert: marcoos
(21:12:44) marcoos: nic do dodania :)
(21:13:29) hubert: Piecu
(21:13:31) Joasia: wojciech: zafunduj mu survival!
(21:14:00) hubert: stef: Piecu ma pytanie do Ciebie
(21:14:18) stef: Piecu: załóżmy że za 2tyg freeze
(21:14:40) wojciech: Joasia: komu? mojemu żywicielowi?
(21:14:45) stef: jakby co to mogę pomóc z testami.
(21:14:56) Joasia: wojciech: :)
(21:15:02) hubert: stas
(21:15:11) Joasia: wojciech: mowisz, ze nie gryzie sie reki itp...?
(21:15:32) wojciech: dokładnie!
(21:15:47) hubert: nie ma pytań do stasia
(21:15:48) hubert: stef
(21:15:50) stef: gandalf: http://wiki.aviary.pl/Stand-up:2009-05-11#Stef
(21:16:10) stef: hubert: jedno też do ciebie
(21:16:13) ***marcoos chcialby by ktos z MoCo zostal na po-standupie :)
(21:16:25) hubert: stef: marcoos mi na to buga zgłosił
(21:16:26) gandalf: marcoos: ja bede
(21:16:30) gandalf: stef: przyjze sie temu
(21:16:34) marcoos: na co?
(21:16:35) hubert: gandalf: będzie bug naprawiał :P
(21:16:36) gandalf: mam maly sajgon w tym momencie
(21:17:13) stef: aha
(21:17:20) stef: a poza tym
(21:17:23) hubert: marcoos: na duplikaty w calendar
(21:17:33) marcoos: hubert: a, o to... nie o to mi teraz chodzilo :)
(21:17:43) stef: to może być sporo ruchu w  bbugach mejlowo tulkitowych
(21:18:10) hubert: pytania od/do stefa?
(21:18:10) stef: prosiłbym o zwrócenie uwagi na r?
(21:18:45) stef: szczególnie marcoos a... ;-)
(21:19:05) hubert: Teo
(21:19:20) marcoos: jesli ktos mnie prosi na ircu o r do jakiegos buga, to ignoruje takie prosby, o ile nie podaje numeru buga :)
(21:19:40) stef: a kiedy ty bywasz na ircu?
(21:19:50) marcoos: np. teraz :)
(21:19:58) hubert: Teo: kiedy mogłby by być gotowe koszulki?
(21:19:59) ***stef zwykle prosi w bugach
(21:21:00) hubert: Witia
(21:21:52) Witia: Brak pytań
(21:21:57) hubert: wojciech
(21:22:07) Teo: przepraszam, nie mam nic do dodania
(21:22:20) ***wojciech jest
(21:22:21) hubert: Teo: a moje pytanie?
(21:22:30) stef: wojciech: ale o co chodzi?
(21:23:23) wojciech: chodzi o to, że w matrix wpisałem w polu "Kierownik" kolor oznaczający "potrzebne nowe osoby"
(21:23:34) stef: fajnie
(21:23:37) wojciech: no i Hubert zapytał, czy chcę zrezygnować
(21:23:47) wojciech: a ja to potraktowałem bardzo poważnie
(21:24:00) stef: ale nie przypominam sobie abyśmy mieli w zwyczaju zmieniać kierowników
(21:24:10) stef: projektów przez matrix
(21:24:12) stef: .
(21:24:15) Joasia: stef: jest przymus pracy?
(21:24:28) stef: słucham?
stas stef 
(21:24:34) hubert: halo
(21:24:37) hubert: stand-up jest
(21:24:37) hubert: gandalf
(21:24:41) stef: ej
(21:24:44) Joasia: stef: napisalam to zanim dokonczyles zdanie
(21:24:55) marcoos: stef: zlitowalem sie i dwa r- dla Ciebie :)
(21:24:57) stef: rozmawiamy o wojciechu jeszcze! 
(21:25:12) stef: marcoos: thx :)
(21:25:20) gandalf: hubert: tak?
(21:25:31) użytkownik luo wyszedł z pokoju.
(21:25:35) hubert: gandalf: odpowiedź na moje pytanie
(21:25:36) Teo: Hubert: podam ci później
(21:25:43) gandalf: hubert: ktore?
(21:25:44) hubert: kiedy bugi do KompoZera będą rozwiązane?
(21:26:02) gandalf: hubert: odpisalem w podsumowaniu, komozer jest teraz na pierwszym miejscu w planach
(21:26:02) hubert: na b.a.p
(21:26:06) gandalf: ale nie wiem kiedy je rozwiaze
(21:26:16) hubert: to nie jest dobra odpowiedź :(
(21:26:38) stef: widać nie ma dobrej.
(21:26:48) hubert: gandalf: do 10 czerwca
(21:26:50) hubert: może być?
(21:26:52) adriank [chatzilla@moz-9E07E9B6.pool.mediaways.net] wszedł do pokoju.
(21:26:57) gandalf: hubert: postaram sie
(21:26:58) wojciech: czasami są jedynie mniej dobre (odpowiedzi)
(21:26:59) tryb (+o adriank) przez hubert
(21:27:12) gandalf: przyznam, ze nie rozumiem tego pytania do wojciecha o GWO
(21:27:35) wojciech: wyjaśnienie: patrz kilka linijek wyżej
(21:27:39) gandalf: wojciech odwala ogrom pracy przy GWO, wiecej niz wszyscy inni razem wzieci
(21:27:41) hubert: gandalf: Wojciech zaznaczył, że potrzebna jest zmiana kierownika, pytałem czy to nie pomyłka
(21:27:41) stef: ja w ogóle jestem bardzo zmartwiony całym wpisem Wojciecha..
(21:28:01) hubert: no i okazało się, że pomyłka
(21:28:17) wojciech: eeee, z tym ogromem to może przesada, fakt że poza mną nie widzę nikogo zainteresowanego
(21:28:20) hubert: adriank nas nawiedził na koniec
(21:28:24) hubert: ma coś do dodania?
(21:28:30) hubert: została nam minuta z hakiem
(21:28:35) gandalf: wojciech: zainteresowanych widzisz...
(21:28:46) gandalf: tylko nie przeklada sie to na hiperaktywnosc
(21:28:48) adriank: hubert: de facto nic do dodania...
(21:28:48) stef: jaka znowu minuta?
(21:28:57) stef: i do czego?
(21:29:05) adriank: stop
(21:29:11) hubert: stef: stand-up nie powinien przekraczać 30 minut
(21:29:16) stef: trudno
(21:29:20) hubert: adriank, to wpisz się jeszcze
(21:29:22) stef: ten przekroczy.
(21:29:25) hubert: pytania do adriana?
(21:29:34) hubert: adriank: wysłałem do Malina pytania co z nim
(21:29:46) adriank: kasia: dzieki za bugi. Mala prosba ale: mozesz nazwy plikow ktore dotycza wpisywac w tytule buga prosze?
(21:29:53) hubert: to odnośnie QA Chatzilli, Editora i czegoś tam jeszcze
(21:30:14) adriank: hubert: QA tego jest nierozlaczne z QA samego SeaMonkey
(21:30:24) hubert: czy kogoś pominąłem?
(21:30:35) stef: czy możemy już wrócić do wojciecha?
(21:30:56) kasia: Adriank: dobrze
(21:31:02) hubert: adriank: ale w Matriksie jest osobno
(21:31:23) hubert: stef: a masz jeszcze jakieś pytania do Wojciecha?
(21:31:23) adriank: hubert: tak, dla jasnosci
(21:31:31) stef: hubert: taaaaaaaaaaaaaaaaaak.
(21:31:39) hubert: to szybko :)
(21:31:41) stef: nie
(21:31:48) stef: żadne szybko.
(21:32:01) stef: wojciech: jesteś?
(21:32:07) ***wojciech nie umie szybko pisac...
(21:32:18) stef: i dobrze
(21:32:24) stef: nie ma takiej potrzeby
(21:32:26) hubert: stef: zadaj pytanie, czas leci
(21:32:28) Joasia: stef: czy ew. mozemy kontynuowac dyskusje z wojciechem w formie pozastandupowej?
(21:32:57) stef: nie, nie sądzę aby było to dobre rozwiązanie.
(21:33:03) hubert: stef: pytanie!!!
(21:33:10) hubert: wrrr
(21:33:16) Joasia: hubert: spokojnie
(21:33:18) ***wojciech czeka cierpliwie
(21:33:27) stef: jak będę odpowiadał wam to nnie odpytam wojciecha
(21:33:50) stef: wojciech: o co chodzi z opisami stanowisk pracy?
(21:34:16) wojciech: otrzymałem polecenie służbowe → p://wiki.aviary.pl/Obowiązki_i_cele
(21:34:28) hubert: może o to: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2431
(21:34:56) hubert: to część tego: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2009-04-17#Problemy_do_rozwi.C4.85zania_przez_nast.C4.99pne_p.C3.B3.C5.82_roku
(21:35:12) wojciech: poza tym od zjazdu nosiłem się z zamiarem napisania regulaminu zleceń komercyjnych
(21:35:30) wojciech: żeby potem nie było nieporozumień i tzw. obrazy Boskiej
(21:35:40) Joasia: oo wlasnie, wojciech mi cos przypomnial. hubert: miales wyslac maila na team@ w tej sprawie
(21:35:44) stef: nie no świetnie, tylko dlaczego nic w tej sprawie nie poszło na team?
(21:35:52) hubert: Joasia: zajrzyj do buga :)
(21:36:18) adriank: kasia: thx :)
(21:36:20) wojciech: a nazwa "opis stanowiska pracy" to przez skojarzenie z ISO 9001
(21:36:34) stef: naprawdę myślicie że będzie szybciej jak Wojciech opracuje pod kątem Novella i później wszyscy się rzucimy na to
(21:36:34) hubert: stef: ależ poszło - http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2420
(21:36:43) wojciech: - tam kierownicy muszą coś takiego stworzyć
(21:36:45) Joasia: hubert: nic nie poszlo na team
(21:37:06) hubert: ups
(21:37:08) hubert: przepraszam
(21:37:15) hubert: już wysłałem
(21:37:17) stef: usiłując dostosować to do dopiero powstających założeń stowarzyszenia i innych projektów komercyjnych?
(21:37:36) hubert: stef: masz inne pytania do Wojciecha?
(21:37:45) stef: hubert: tak
(21:37:50) hubert: to proszę
(21:37:51) stef: hubert: nie prawda
(21:37:57) stef: nie poszlo
(21:37:58) Joasia: mi sie wydaje ze problem w przypadku zlecen byl nieco inny i na chwile obecna nie wymaga regulaminu, tylko tzw. friendly reminder
(21:38:08) stef: i nie karm mnie jakimiś meta bugami.
(21:38:49) wojciech: Joasia: regulamin się przyda; trudno się friendly reminduje gdy terminy leżą,
(21:38:57) stef: wojciech: o co tak naprawdę chodzi z GWO
(21:38:57) stef: ?
(21:39:03) wojciech: bo ktoś ma jakąś imprezę w akademiku
(21:39:22) Joasia: wojciech:  potraktuj to okreslenie jako ironiczne
(21:39:54) wojciech: stef: jesli chodzi o zamieszanie związane z wisem w Matrix,
(21:40:07) stef: nie, nie o nie.
(21:40:11) wojciech: to już jest załatwione - nieporozumienie
(21:40:13) wojciech: ale
(21:40:30) wojciech: było to bodźcem do zastanowienia
(21:40:46) wojciech: rzeczywiście projekt utknął w martwym punkcie
(21:40:55) wojciech: przyczyn jest kilka:
(21:40:57) stef: chodzi o teksty w stylu: Jako że nie ma w chwili obecnej nikogo zainteresowanego GWO
(21:41:08) wojciech: no bo nie ma
(21:41:10) stef: przy czym jeśli dobrze pamiętam zjazd
(21:41:24) hubert: wyjaśnijcie to sobie offline
(21:41:26) stef: to dyskusja była w innym tonie
(21:41:27) hubert: kończymy