Stand-up:2009-07-06

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • aktualne zmiany w suite/
  • zgloszony bug (wraz z patchem) o update lokalizacji DOM Inspectora. Po dokonanym review marcoosa, czeka teraz na review Shawn Wilshera i push do repo (lokalizacja DOMi jest wewnatrz repo DOMi...)

Plany dlugoterminowe

  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • dolaczyc przetlumaczony Help
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Falka

Zrobione

  • przejrzałam zmiany w Sb, nie było nic wartego buga (stan na dzień 3.07.09)
  • trochę zmian w tłumaczeniu (w tym bugi blokujące wydanie)

Plany

  • potestować SeaMonkey
  • rzucić okiem na zmiany w Sb i przejrzeć wszystkie pliki
  • bieżące flockowe
  • może trochę GWO (m.in. porządki w etykietach)

Inne

  • nie będzie mnie dzisiaj (aczkolwiek mogę pojawić się o 22 na kanale, gdyby ktoś coś chciał)

GmbH

Zrobione

  • Sprawdzenie nadesłanych tłumaczeń SUMO
  • Dalsze przygotowania do aktualizacji forum

Plany

  • Dokończyć migrację PlanetPlanet na Venus
  • SUMO UI
  • Rozwiązać bugi na bugs.aviary.pl

Pytania i/lub problemy

  • Bug dotyczący SUMO UI jest "niby" poprawiony -> zgłosić nowy
  • Problemy z kompilacją Redland RDF (migracja Venus)
  • Brak czasu

Hubert

Zrobione

  • Zgłosiłem 2 bugi
  • Szybkie QA ostatnich zmian nadesłanych przez rekrutowaną osobę
  • Szkolenie (przed zadaniem) dla rekrutowanego testera
  • Uruchomiłem ankietę Oceniamy siebie i innych - proszę sprawdzić pocztę
  • Wysłałem pożegnalnego maila Malinowi (został usunięty z zespołu)

Plany

  • Kontynuować temat gadżetów
  • Zajmować się listą rzeczy do rozwiązania
  • Kontynuować rekrutację kandydata na testera
  • Opublikować wyniki ankiety
  • Sprawdzić zmiany w browser/toolkit
  • Rozwiązać buga 2538
  • sprawa dalszych losów MDC

Pytania i/lub problemy

  • Co z informacją dla prasy z okazji wydania Fx 3.5?
  • Ponad 2 tygodnie temu upomniałem się o status w 20 bugach. Kiedy dostanę odpowiedzi?

Joasia

Zrobione

  • FIFO i rekrutacja: zostały na dziś po standupie trzy review do zrobienia [z pomocą GmbH przy jednym!], poza tym bieżące
  • GNOME: review accerciser, wrzucony help do mahjongga do aviarowego avn, tkniety user manual
  • wypełniłam ankiete Huberta

Plany

  • kontynuować powyższe

kasia

Zrobione

  • nic

Plany

  • przeglądnąć SM

Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Tylko wysłałem Adrianowi ostatnią wersję pomocy do Kuriera Poczty w SM, łącznie z dwoma kawałkami z FIFO.

Plany

  • Usunąć proste błędy z BAP
  • Wrócić do tłumaczenia pomocy dla Kuriera Poczty SM i zintegrować kawałek z FIFO

Marcoos

Zrobione

  • coś tam wydaliśmy, nawet paru ludzi to pobrało.. :)
  • przygotowałem we współpracy z Witią, FLK i resztą zespołu strony powiązanie z tym wydaniem
  • zaktualizowałem kompatybilność słownika do Firefoksa 3.5
  • przygotowałem nową wersję tego słownika zgodną z 3.6a1 i równoległymi wersjami Tb i SMk

Plany

  • Mozilla Hacks

Pytania i/lub problemy

  • Co z MDC?

Piecu

Zrobione

  • Nic, poza obrobieniem maili :/
  • ...ale zaraz zamierzam nadrobić :)
  • I wypełniłem ankietę! :D

Plany

  • Nadrobić bieżące

Pytania i/lub problemy

  • stef: Co z autokonfiguracją? Kiedy będzie można przetestować na żywo?

Shooya

Zrobione

  • kolejna runda Teaming

Plany

  • sesja, książki, handouty, notatki


Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie na stand-upie

Stef

  • tłumaczenie tb
  • kilka dni nie miałem netu
  • walka z bugami
    • na bap zabieram się za toolkit, dla samego tb jest już niewiele
    • na bmo głównie błędy dot tb (ui/x, i18n, l10n)
  • udział w spotkaniu w Warszawie z okazji wydania Firefoksa 3.5

Plany

  • qa firebuga dla Teo i to co zwykle

Prośby

  • bug 686: prośba o potwierdzenie czy problem występuje również pod Ubuntu
    • nowy profil, Firefox pobrany ze stron Mozilli

Teo

Zrobione

  • Przetłumaczone nowe elementy na AMO
  • QA AMO
  • Zgłoszenie kilku bugów na bmo dotyczących AMO
  • Przetłumaczenie nowych elementów Firebuga
  • Udział w spotkaniu w Warszawie z okazji wydania Firefoksa 3.5

Plany

  • QA AMO
  • QA Firebuga

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Witia

Zrobione

Plany

  • Tłumaczenie artykułów z hacks.mozilla.org
  • Bieżące zmiany na AMO


Zapis spotkania

(21:00:02) Joasia: zaczynamy
(21:00:06) Joasia: adriank sie nie wpisal :)
(21:00:09) Joasia: hubert
(21:00:13) GmbH: Czesc!
(21:00:15) hubert: są pytania ode mnie
(21:00:25) tryb (+o GmbH) przez Joasia
(21:00:31) hubert: pierwsze do marcoosa
(21:01:06) hubert: marcoos?
(21:01:18) marcoos: tak?
(21:01:20) BartZ: Joasia: "adriank sie nie wpisal" - gdzie sie nie wpisal?
(21:01:31) hubert: pytanie do Ciebie jest na wiki
Użyj "/help <polecenie>" aby uzyskać pomoc dla określonego polecenia.
W tym kontekście dostępne są następujące polecenia:
action, away, chanserv, clear, clearall, ctcp, debug, deop, devoice, help, invite, j, join, kick, list, me, me, memoserv, mode, msg, names, nick, nickserv, notice, op, operserv, operwall, part, ping, query, quit, quote, remove, say, time, topic, umode, version, voice, wallops, whois, whowas.
(21:01:48) hubert: bug 2527
(21:02:14) marcoos: nie wiem, czemu ten bug jest przypisany do mnie, skoro gandalf tym rzadzil i mial jakby pomocnikow dookola tego
(21:02:42) hubert: na spotkaniu ustaliliśmy, że gandalf rozsyła
(21:02:52) hubert: a kierownicy projektów mu przygotowują materiały
(21:03:05) marcoos: poza tym, skoro odpowiednia informacje przygotowalo mmd...
(21:03:18) ***adriank stracil sesje poraz drugi w ciagu 3 minut podczas proby zapisania czegos na wiki.aviary.pl...
(21:03:33) hubert: mmd nie napisało nic o aviary
(21:03:36) Joasia: adriank: nie poddawaj sie
(21:03:50) hubert: zerknij do loga ze spotkania
(21:04:11) hubert: jest też drugie pytanie ode mnie - ale wszyscy je ignorują :(
(21:04:27) Joasia: hubert: czyje sa te bugi?
(21:04:42) hubert: różnie
(21:04:48) hubert: wszystkie mają severity blocker
(21:04:50) hubert: łatwo znaleźć
(21:04:54) Joasia: hubert: jesli sie nie poprawi na nastepny standup przygotuj imienna liste
(21:04:59) Joasia: hubert: bedziemy nekac
(21:05:01) hubert: ok
(21:05:02) Joasia: pytania do huberta?
(21:05:19) Joasia: nie widze
(21:05:23) Joasia: GmbH
(21:05:41) Joasia: umknales mi bo przyszedles w ostatniej chwili :)
(21:06:02) GmbH: Czy ktos kompilowal Redland RDF ;)? Poza tym brak pytan...
(21:06:31) stef: GmbH: mała prośba
(21:07:03) GmbH: Tak?
(21:07:05) stef: mógłbyś to organizować tak, aby w najbliższej przyszłości można było planetę umieścić w stage?
(21:07:35) GmbH: Tzn.?
(21:08:49) stef: np żeby wszystkie pliki dało się łatwo przenieść do naszego svna, bez jakiś cudów wianków z edytowaniem ich tylko w tym celu
(21:09:57) GmbH: OK, pogadamy po standupie...
(21:10:00) stef: k
(21:10:09) Joasia: pytania do GmbH ?
(21:10:31) Joasia: wyczerpaly sie
(21:10:33) Joasia: to teraz ja
(21:10:36) Joasia: nie mam nic do dodania
(21:10:46) Joasia: podziekowania dla GmbH z jednym review :)
(21:10:59) GmbH: ;)
(21:11:02) Joasia: pytania do mnie?
(21:11:22) Joasia: brak
(21:11:26) Joasia: to teraz kasia
(21:11:35) kasia: tak
(21:12:09) Joasia: kasia: rozwin, prosze :)
(21:12:52) kasia: nie mam pytań
(21:12:56) Joasia: ok
(21:12:59) Joasia: pytania do kasi?
(21:13:20) Joasia: lemiel
(21:13:28) lemiel: uwaga do Huberta
(21:13:42) hubert: tak?
(21:14:22) lemiel: Aby te go pożegnalnego maila wysyłać również na innego niż aviarowy mail, bo, przy braku odzywania się możńa ząłożyć, że jest nie czytany i adresat nie dostaje informacji końcowej również - konto jest kasowane?
(21:14:39) lemiel: to tak przy okazji Malina
(21:14:59) hubert: konto jest kasowane po 30 dniach dopiero
(21:15:00) lemiel: i ndd
(21:15:08) hubert: można pomyśleć o tym
(21:15:18) Joasia: lemiel: ja mam pytanie do Ciebie ale to po standupie
(21:15:22) lemiel: ok
(21:15:25) Joasia: pytania do lemiela?
(21:15:44) Joasia: marcoos
(21:15:56) marcoos: mam tylko pytanie ogólne, co robimy z MDC...
(21:16:12) marcoos: bo jest strasznie nieaktualne :/
(21:16:22) Joasia: marcoos: jakie masz propozycje?
(21:16:23) Piecu [chatzilla@moz-9EC510E5.chello.pl] wszedł do pokoju.
(21:16:33) tryb (+o Piecu) przez stef
(21:16:35) Joasia: Piecu: wpisz sie
(21:16:40) Piecu: wlasnie sie wpisuje
(21:16:45) marcoos: skontaktowac sie  ptakiem, zapytac, czy jest nadal tym zainteresowany
(21:16:53) adriank: marcoos: /dev/null i po problemie...
(21:17:03) adriank: ;)
(21:17:06) marcoos: jesli nie, poszukac kogos innego do tego, zebrac ochotnikow i robic sprinty :)
(21:17:14) Joasia: marcoos: mozesz sie tym zajac i dac znac za tydzien [albo i wczesniej] jaka dostales odpowiedz?
(21:17:15) stef: odpowie ze jest ale ma chwilowe problemy z czasem zapewne
(21:17:27) marcoos: adriank: ok, w ogole wrzucmy wszystko w /dev/null i zajmijmy sie uprawa burakow cukrowych :)
(21:17:39) marcoos: moge
(21:17:43) Joasia: marcoos: fajnie
(21:17:48) Joasia: marcoos: cos jeszcze?
(21:17:50) hubert: marcoos: dopisz mi to do planów na najbliższy tydzień - żebym się zajął
(21:17:53) marcoos: nic poza tym
(21:17:54) adriank: marcoos: conajmniej mniej stresu bedzie ;)
(21:17:54) hubert: mdc, nie buraki
(21:17:59) Joasia: :)
(21:18:19) marcoos: znaczy, hubert, w Twoje plany?
(21:18:23) Joasia: pytania do marcoosa ?
(21:18:26) Teo: marcoos: zaglądałeś do bugu http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2537
(21:19:01) hubert: tak
(21:19:11) Teo: i jaki odzew?
(21:19:14) marcoos: 3 -> 3.5 poprawilismy wszedzie chyba
(21:19:59) Joasia: zostalo nam 10 minut
(21:20:08) Joasia: ktos ma jeszcze pytania do marcoosa?
(21:20:30) marcoos: teo: tak
(21:20:41) Joasia: Piecu sie zdazyl wpisac
(21:21:10) Joasia: Piecu ?
(21:21:15) marcoos: hubert: ok, wpisane
(21:21:37) Joasia: spi
(21:21:39) Joasia: stef
(21:21:39) hubert: thx
(21:21:47) stef: ano
(21:21:49) stef: ndd
(21:21:53) Joasia: stef: odpowiadajac na Twoje pytanie: pilne to jest? bo 3.5 jeszcze nie mam w repo Ubu
(21:22:03) stef: niezbyt
(21:22:12) stef: ale fx z repo się nie nadaje
(21:22:24) stef: musi być paczka ze stron mozilli
(21:22:25) Joasia: stef: ok, to po standupie pogadamy :)
(21:22:29) Joasia: i sie zrobi
(21:22:34) Joasia: pytania do stefa ?
(21:23:02) Joasia: stef: jest do Ciebie pytanie od Pieca na wiki
(21:23:09) Teo: pdebrałeś Firebuga?
(21:23:11) Joasia: stef: zagladnij prosze
(21:23:15) stef: o, sek
(21:23:21) stef: Teo: tak
(21:23:23) Piecu: jak nie zdazylem
(21:23:26) Piecu: wpisalem sie
(21:23:41) Piecu: i mam pytanie do stefa (na wiki)
(21:23:49) Joasia: Piecu: napisalam ze zdazyles
(21:23:53) stef: Piec myślę że wkrótce
(21:23:59) Joasia: Teo
(21:23:59) Piecu: aaa, sorry :/
(21:24:06) BartZ: mam pytanie w zwiazku z zalacznikami .pdf w bugu 2501 - gdzie sa zrodlowe dokumenty, z ktorych zostaly wygenerowane pdfy?
(21:24:07) Teo: ndd
(21:24:22) Joasia: BartZ: poczekaj 10m
(21:24:27) Piecu: stef: a jest jakies nightly z tym?
(21:24:30) Joasia: pytania do Teo ?
(21:24:32) stef: ale póki co to się w ogóle kupy nie trzyma, nawet stringi są jeszcze hardkodowane
(21:24:38) Teo: BartZ: poczekaj cierpliwie
(21:24:40) hubert: stef: 'Niedostępność dla niepełnosprawnych' ma ucięte "ch"
(21:24:52) stef: :/
(21:24:54) Joasia: Witia
(21:25:06) Witia: Nie mam pytań
(21:25:11) hubert: stef: po stand-upie
(21:25:14) Joasia: pytania do Witii?
(21:25:36) Joasia: nie widze
(21:25:37) Joasia: adriank
(21:25:41) adriank: ndd
(21:25:49) Joasia: pytania do adriana?
(21:26:02) stef: Piec: więc chce najpierw to co w programie siedzi pomóc poprawiać, a pliki autokonfiguracji będą na serwerze więc można je w każdej chwili dodać, tylko mi przepustowości na wszystko na raz brakuje...
(21:26:14) Joasia: ktos chcialby cos powiedziec?
(21:26:41) Joasia: w takim razie konczymy