Stand-up:2009-09-28

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • bylem na spotkaniu w Krakowie
  • wydanie Koala 0.1 wypuszczone

Plany

  • dolaczyc przetlumaczony Help
  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie

Plany dlugoterminowe

  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Falka

Zrobione

  • byłam w Krakowie

Plany

  • bugi na bfc
  • SUMO
  • cośtam jeszcze


GmbH

Zrobione

  • Dodatkowe modyfikacje tekstowej captchy (m.in. odświeżanie)

Plany

  • Przejrzeć maile i bugi dotyczące SUMO
  • Migracja forum

Hubert

Zrobione

  • Rzuciłem okiem na poprawki Joanny tekstów rekrutowanych osób
  • Spotkanie w Krakowie :-)
  • Wysłałem maila w sprawie rozliczeń - deadline za niecałe 2 tygodnie

Plany

  • Sprawdzić browser/toolkit
  • Przygotować listę problemów do rozwiązania na nast. pół roku
  • Przejrzeć protokół ze spotkania
  • MozCamp w Pradze

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf: dlaczego błędy dot. KompoZera nie są poprawione?
  • Witia: na czym stanęło z AMO?

Joasia

Zrobione

  • kraków
  • dwa review rekrutacyjne
  • taki piękny protokół napisałam :)

Plany

  • wrzucić protokół na intrawiki
  • kontynuować rekrutacyjnie

Pytania i/lub problemy

  • pasowałoby wrzucić gdzieś newsa, że aviary ma pięć lat
  • Teo - jakieś testowe zadania do FIFO


lemiel

Zrobione

  • Skończyłem wprowadzać zmiany z diffa do tego jedego pliku pomocy.

Plany

  • Obiecuję poprawę w wydajności.

Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx 3.6
  • bieżące Fx "3.7" (moz-central)
  • zgłoszenie Fx 3.6 pl do wydania bety

Plany

  • Praha! :)

Pytania i/lub problemy

  • brak


Stef

Zrobione

  • spotkanie w krk
  • tłumaczenie tb
  • walka z krowami różnej maści i proweniencji

Plany

  • tłumaczenie tb
  • zgłosić buga z łatką przekierowującą pomoc tb dla 3.0 i nowszych gdzieś na thunderbird.pl
  • dalej l10n tools + zebrać feedback
  • dalej gwo, interfejs do edycji razem z Gandalfem
  • zakończyć sprawę z nightly.aviary.pl
  • poszukać słabych punktów tłumaczenia w polskim Lightningu (dla Gandalfa)
  • pojawić się w Pradze
  • inne pospotkaniowe i
  • reszta jak zwykle, dzielnie walczyć i się nie poddawać
  • nadrobić zaległości w spaniu

Pytania, problemy i inne takie

Teo

Zrobione

  • Tłumaczenie nowych stringów w AMO
  • Udział w spotkaniu w Krakowie
  • ...

Plany

  • Bieżące AMO (dużooo)

TomaszD

Witia

Zrobione

  • Udział w spotkaniu w Krakowie :)

Plany

  • zgłosić komentarze do statutu oraz poradnika dla tłumaczy
  • tłumaczenie i sprawdzenie plików AMO


Zapis spotkania

(21:00:03) hubert: zaczynamy
(21:00:05) hubert: adriank
(21:00:12) adriank: ndd
(21:00:49) stef: adriank: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2636
(21:01:01) Joasia: wiki sie spsulo i mnie w kolko wylogowywuje
(21:01:22) adriank: stef: zajme sie tym po standupie
(21:01:37) hubert: GmbH
(21:01:59) stef: adriank: k, thx
(21:02:00) GmbH: Czesc! Nie mam pytan, reszta na wiki :)
(21:02:08) marcoos: Joasia: spróbuj usunąć cookies
(21:02:30) hubert: to teraz ja
(21:02:32) hubert: pytania do mnie?
(21:02:46) hubert: ja mam do Witii
(21:03:06) hubert: kto będzie robił QA, bo nie pamiętam za bardzo?
(21:03:26) Witia: Chodzi o AMO?
(21:03:39) hubert: tak
(21:03:53) Joasia: stef: za kolejnym rezem zadzialalo
(21:04:14) Witia: QA chce robić Teo, a kogoś mieć na tłumacza. Zespół rekrutacyjny ma tu jakiś pomysł.
(21:04:26) hubert: a, tak to miało być
(21:04:28) hubert: ok
(21:04:28) stef: Joasiu, to bardzo fajnie ale nie bardzo się orientuję co.
(21:04:47) Witia: Teo: nie pomieszałem?
(21:05:05) Teo: nie, nic nie pomieszałeś
(21:05:20) hubert: Joasia
(21:05:29) Joasia: jestem
(21:05:33) Joasia: taki piekny protokol napisalam
(21:05:35) Joasia: :)
(21:05:44) Teo: rozmawiałem z Joasią i jest pewien pomysł, ale pamiętaj, że robisz poprawność językową
(21:05:47) hubert: Joasia: co do newsa - gandalf powinien napisać
(21:05:49) Joasia: Teo: pamietasz o mnie?
(21:05:58) Joasia: no wlasnie, co z newsem?
(21:06:03) Joasia: bez sensu wrzucac go za tydzien
(21:06:08) Joasia: najlepiej wczoraj
(21:06:09) Witia: A tak, językowe QA robiłbym
(21:06:16) Teo: zaraz po stand upie wysyłam Ci plik, juz go przygotowałem
(21:06:34) Joasia: "skonczylismy 5 lat, z tej okazji trzy dni pilismy do nieprzytomnosci i mielismy taki fajny tort [tu fota]"
(21:06:42) ***marcoos ma problemy z netem, nie wiem, czy nie wylece zaraz :/
(21:06:54) ***marcoos jakby co nie ma nic do dodania ponad to, co na wiki :)
(21:06:56) Joasia: skoro mamy rozruszac ta strone to pasuje, zeby tam cos bylo
(21:07:30) Joasia: Teo: ok, dziekuje
(21:07:55) stef: a planeta olewa www.aviary.pl :-(
(21:08:05) hubert: lemiel
(21:08:07) Joasia: stef: oczywiscie, mocne to sherry, to mialo isc do marcoosa
(21:08:12) lemiel: ndd i dzięki za spotkanie
(21:08:21) Joasia: hubert: tzn nie masz komentarzy?
(21:08:34) Joasia: stef: to trzeba zrobic zeby nie olewala :)
(21:08:50) hubert: Joasia: do czego?
(21:09:13) Joasia: hubert: posrednio wyrazilam watpliwosc czy gandalf na pewno sie wyrobi z newsem w rozsadnym terminie
(21:09:28) stef: Joasia: ale ja nie mam na to żadnego wpływu, poza wpływem na GmbH 
(21:09:32) hubert: Joasia, a co ja mogę zrobić...
(21:09:46) hubert: on ma gdzieś, jak go o coś proszę...
(21:09:56) Joasia: hubert: napisac albo oddelegowac komus innemu? gandalf wymienial tych, ktorzy moga dodawac newsy
(21:09:58) hubert: marcoos
(21:10:02) marcoos: j/w
(21:10:27) hubert: Joasia: pytaj gandalfa, on za to odpowiada
(21:11:00) Joasia: hubert: wrocimy do tematu po standupie
(21:11:11) hubert: stef
(21:11:30) stef: ndd
(21:12:15) hubert: Teo
(21:13:28) hubert: Witia
(21:13:45) Witia: Nie mam pytań
(21:14:26) hubert: ktoś ma jeszcze coś dodania?
(21:14:30) hubert: kogoś pominąłem?
(21:15:13) hubert: kończymy