Stand-up:2009-10-05

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • prezentacja Koali w Pradze
  • wydanie Koala 0.1.1 wypuszczone

Plany

  • dolaczyc przetlumaczony Help
  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie

Plany dlugoterminowe

  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl
  • nowy projekt strony seamonkey.pl: zapewne na podstawie MCT/MCS

Falka

Zrobione

  • MozCamp!

Plany

  • flockowate drobiazgi
  • potestować Koalę z flockowymi plikami
  • stronie Flocka na wiki chyba przydałaby się aktualizacja
  • zająć się SUMO (i przy okazji potestować Verbatim dla Gandalfa)

Inne

  • nie będzie mnie dzisiaj, idę na trening

GmbH

Zrobione

  • Migracja forum

Plany

Hubert

Zrobione

  • Urlop
  • MozCamp w Pradze
  • Zgłoszony jeden bug w toolkicie
  • Rezerwacja Diodi na 9-11.04.2010
  • Ustalona data następnego spotkania

Plany

  • Sprawdzić browser/toolkit
  • Przygotować listę problemów do rozwiązania na nast. pół roku
  • Przejrzeć protokół ze spotkania
  • Zebrać adresy, na które mają być wysłane koszulki
  • Odpalić update Lightninga
  • Zerknąć na Camino, KompoZera, Bugzillę i AMO

Pytania i/lub problemy

  • Teo: co z koszulkami za 5 zł?

Joasia

Zrobione

  • MozCamp
  • kilka maili rekrutacyjnych

Plany

  • rozliczenie Krakowa
  • rekrutacja
  • gnome

Pytania i/lub problemy

  • czy komus cos obiecalam i nie pamietam?
  • Gandalf - sprawa naszych ogloszen prasowych

kasia

Zrobione

  • przyjechałam, nie zrobiłam nic (samo przyjechanie raczej nie jest robieniem)

Plany

  • skończyć dotychczasowe SUMO
  • nowe artykuły SUMO


Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Okazało się, że jednak cs_nav_prefs_navigator.xhtml wymaga więcej poprawek niż mi się wydawało i wcale nie jest jeszcze skończony (to kawałek pomocy SM).

Plany

  • Kontynuować wprowadzanie zmian z diffa do pomocy SM.

Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx3.6
  • bieżące Fx3.7 (moz-central)
  • MozCamp

Plany

  • coś z Hacks
  • przyjrzeć się bliżej Koali


Stef

Zrobione

  • tłumaczenie tb
    • mamy string freeze do wydania 3.0, pierwsze rc spodziewane pod koniec miesiąca
    • potrzebuję pomocy z 520376@bmo
  • Praga! :)
  • walka z bugami różnej maści i proweniencji

Plany

  • odespać co nieco
  • tłumaczenie tb
    • przejrzeć tłumaczenia
    • zorganizować szerokie qa
  • dalej l10n tools (+ zebrać feedback)
  • dalej gwo, interfejs do edycji razem z Gandalfem
  • zakończyć sprawę z nightly.aviary.pl (wykrywanie systemu, nagłówek, teksty, repo i review)
  • statut
  • poszukać słabych punktów tłumaczenia w polskim Lightningu (dla Gandalfa)
  • przetestować mozmill uszkadzając tooltip elementu i zobaczyć czy przejdzie
  • reszta jak zwykle, dzielnie walczyć i się nie poddawać

Pytania i/lub problemy

  • MCS themes na MozillaPL.org?
    • forum po migracji wygląda słabo
    • wiki nigdy mi się nie podobało
    • przy okazji włączymy się w projekt i go trochę rozpędzimy...
  • Hubertowy Lightning potrzebuje aktualizacji

Teo

Zrobione

  • Bieżące AMO
  • Wprowadzenie postulowanych zmian do projektu statutu
  • Niewielka pomoc dla GmBH przy przejściu forum na phpBB3

Plany

  • Bieżące AMO
  • W tym tygodniu muszę dokończyć Inkscape'a

Pytania i/lub problemy

  • Joasiu, co z testem Wawrzka?

Witia

Zrobione

  • AMO: przetłumaczone 2 pliki html
  • Zgłoszone komentarze do poradnika dla tłumaczy

Plany

  • Tłumaczenie plików AMO
  • Komentarze do poradnika dla tłumaczy i statutu


Zapis spotkania

(21:00:00) hubert: zaczynamy
(21:00:05) hubert: adriank nieobecy
(21:00:12) hubert: Falka też nie
(21:00:24) hubert: GmbH
(21:00:51) GmbH: Cześć! Nie mam pytań, reszta na wiki :)
(21:01:12) hubert: o, widzę małą rewolucję na forum :)
(21:01:23) adriank [chatzilla@moz-219C311C.pool.mediaways.net] entered the room.
(21:01:31) hubert: teraz ja
(21:01:33) GmbH: Tak, zmigrowane po długiej walce ;)
(21:01:34) hubert: pytanie do Teo
(21:01:39) hubert: co z koszulkami?
(21:01:56) Teo: sprawa w toku
(21:02:01) hubert: tymi zepsutymi
(21:02:07) hubert: to znaczy czekasz na odpowiedź?
(21:02:22) Teo: tak i na wyjaśnienia
(21:02:26) hubert: ok
(21:03:01) hubert: do wszystkich, którzy byli na spotkaniu (ostatnim i rok temu + osoby na mozcampie) - będę potrzebował Wasze adresy
(21:03:05) hubert: pójdzie mail w tej sprawie
(21:03:10) hubert: i przypominam o rozliczeniu
(21:03:13) hubert: został tydzień 
(21:03:15) hubert: pytania do mnie?
(21:03:17) stef: po co adresy?
(21:03:26) hubert: żeby wysłać koszulki
(21:03:33) Witia: To jednak w Krakowie następne spotkanie?
(21:03:41) stef: fx3.5?
(21:03:43) hubert: Witia: tak
(21:03:48) hubert: stef: nie tylko
(21:04:27) stef: możecie pchnąć uzasadnienie na team dlaczego w krk?
(21:04:29) hubert: Witia: jak Joasia znajdzie odpowiednie miejsce na czas, to będzie w Poznaniu, na razie takiego nie ma
(21:04:44) kasia: bo Kraków jest piękny
(21:04:47) Witia: Rozumiem
(21:04:52) kasia: i żyje nocą
(21:05:15) Joasia: kasia: Ty akurat chodzilas spac dosc wczesnie :D
(21:05:22) hubert: inne pytania?
(21:06:00) adriank: hubert: moge prosye teray ja_ Bo musze spadac...
(21:06:04) kasia: Joasia: bladym świtem (jak na Matkę -Polkę przystało)
(21:06:17) stef: adriank: utf8,  pls
(21:06:18) adriank: hubert: ouch, klawiatura :/
(21:06:25) hubert: adriank: spóźniłeś się
(21:06:39) hubert: ale niech będzie
(21:06:41) hubert: adriank
(21:06:42) hubert: pytania?
(21:06:45) adriank: hubert: wiem, sorry :(
(21:06:50) adriank: ndd
(21:07:32) hubert: Joasia
(21:07:38) Joasia: jestem
(21:07:43) Joasia: nic do dodania, 
(21:07:44) adriank: nara
(21:07:48) adriank left the room (quit: Quit: I'll be back).
(21:07:49) Joasia: odpowiedz mam dla Teo
(21:07:55) kasia: nara?
(21:07:58) Joasia: Teo: wawrzek sie dopiero przedwczoraj odezwal
(21:08:02) Teo: ndd
(21:08:05) hubert: Joasia: szukaj dalej lokalu, najwyżej za rok będzie w Poznaniu :)
(21:08:11) Joasia: hubert: dobrze
(21:08:27) Teo: ok kiedy zrobi zadanie
(21:08:47) Joasia: Teo: dostanie w ciagu najblizszych 24h i bedzie mial, tradycyjnie, tydzien
(21:08:58) Teo: OK
(21:09:23) hubert: inne pytania?
(21:09:34) Joasia: ode mnie nie
(21:09:40) hubert: kasia
(21:09:58) kasia: jestem
(21:10:02) kasia: nie mam pytań
(21:10:15) kasia: Falka ustala, co mam sprawdzać
(21:10:18) hubert: przypomniało mi się ciasto ze śliwkami :)
(21:10:30) kasia: miło, wierzę
(21:10:36) Witia: I naleśniki :)
(21:10:44) ***hubert nie miał przyjemności
(21:10:54) kasia: do usług następnym razem
(21:10:59) hubert: lemiel
(21:11:04) lemiel: ndd 
(21:11:25) lemiel: kasia nas rozpuściła...
(21:11:29) Joasia: nalesniki byly przepyszne
(21:11:34) Joasia: ciasto jeszcze lepsze
(21:11:41) stef: no :-)
(21:11:42) hubert: marcoos
(21:11:45) ***marcoos nie ma nic do dodania
(21:11:47) kasia: wiosną zrobię z jabłkami
(21:12:38) kasia: moge też zrobić pyszny tort
(21:12:39) stas [stas@moz-478C8651.chello.pl] entered the room.
(21:12:46) hubert: stef
(21:12:53) hubert: stef: jakiej pomocy potrzebujesz?
(21:13:22) stef: feedbacku, ccowania, głosowania, popychania
(21:13:25) stef: każdej
(21:13:30) stef: innymi słowy
(21:14:13) stef: mają plan postawić własne nielokalizowalne, okrojeone sumo dla 3.0
(21:14:42) hubert: w sprawie Lt - wpisałem sobie na listę todo
(21:14:47) hubert: dziś poszukam klucza
(21:15:04) stef: więc chciałbym doprowadzić jak najszybciej do pobłogosławienia tametego patcha i zająć się postawieniem czegoś.
(21:15:41) stef: GmbH: co sądzisz o MCS?
(21:15:50) hubert: do póki tam nic nie ma nie wiem, czy ten patch ma jakieś szanse
(21:16:18) stef: hubert: w jakim sensie nic nie ma/
(21:16:29) stef: s/\//?/
(21:16:46) hubert: http://pomoc.thunderbird.pl/
(21:16:48) hubert: no tu
(21:17:04) stef: ok, zaraz założę bugi na bmo
(21:17:29) stef: jak dorwę kogoś z uprawnieniami to będzie przynajmniej przekierowanie na wiki
(21:17:30) hubert: inne pytania?
(21:17:53) stef: do GmbH o MCS (^^)
(21:18:25) hubert: GmbH śpi
(21:18:28) GmbH: Myślę, że to dobre rozwiązanie dla tych społeczności które nie mają gotowych rozwiązań...
(21:18:29) stef: :/
(21:18:41) stef: nie mamy gotowego rozwiązania
(21:18:58) GmbH: Do czego nie mamy?
(21:19:04) stef: forum ledwo daje się czytać po migracji
(21:19:14) stef: wiki jest dziwne
(21:19:42) hubert: zanosi się na dłuższą dyskusję
(21:19:48) GmbH: ;)
(21:19:49) hubert: pogadajcie po stand-upie
(21:19:51) stef: o nagłówku (tym z wersjami programów też już dyskutowano)
(21:20:01) stef: k
(21:20:04) hubert: ja przy okazji też zerknę na nowe forum
(21:20:05) hubert: Teo
(21:20:16) Teo: ndd
(21:20:30) hubert: sprawa koszulek: ostatnie są zepsute
(21:20:32) hubert: Teo zrobi nowe
(21:20:38) hubert: i wyśle
(21:20:44) hubert: dlatego będę prosił o adresy
(21:20:53) Joasia: ok
(21:21:11) hubert: zresztą ze koszulki mozillowe, które nie dotarły do Krakowa musi też wysłać MozEu
(21:21:19) hubert: pytania?
(21:22:16) hubert: TomaszD
(21:22:20) TomaszD: wybaczcie za brak wpisu na wiki, nie mam siły na tablecie edytować. Robiłem ostatnio tylko drobne poprawki w GNOME. poza tym ndd.
(21:22:59) hubert: pytania?
(21:23:21) hubert: Witia
(21:23:51) hubert: co z AMO?
(21:24:09) hubert: może tak: Teo tłumaczy, Ty robisz QA tekstu
(21:24:14) hubert: a Teo też testuje
(21:24:17) Witia: Sprawa przyjmowania nowej osoby w toku, póki co zajmuję się AMO
(21:24:20) hubert: odpowiada Wam taki układ?
(21:24:21) mode (+o stas) by Joasia
(21:24:33) hubert: pytanie chyba głównie do Teo
(21:24:56) Teo: czyli zostaje tak jak było?
(21:25:10) hubert: no ja nie pamiętam jak było
(21:25:16) hubert: musicie coś ustalić :)
(21:25:27) Teo: Witia nadal jest kierownikiem
(21:25:34) hubert: to wiem
(21:25:49) hubert: ale nie chce być, więc chciałbym wiedzieć jak to będzie wyglądało
(21:25:53) Teo: my zawsze robiliśmy wszystko wspólnie
(21:25:56) Witia: W tej chwili robimy jak wcześniej
(21:25:57) Joasia: khm
(21:25:57) hubert: a słyszałem już różne wersje
(21:26:27) Teo: OK plan jest taki robimy nabór na tłumacza
(21:26:54) Teo: ja przejmuję AMO, Witia robi QA językowe
(21:27:02) hubert: a kto testy?
(21:27:09) Teo: Ja
(21:27:13) hubert: ok
(21:27:25) hubert: to potrzebuję buga zgłoszonego przez Witię, że trzeba tłumacza do AMO
(21:27:30) hubert: i tyle
(21:27:38) Teo: Dopóki nie będzie tłumacza, zostaje tak, jak jest
(21:28:16) hubert: inne pytania?
(21:28:17) Witia: Hubert: zgłoszę
(21:28:22) Teo: Wawrzek chyba już dostał tekst z AMO do testów tłumaczenia. Joasia coś na ten temat wie
(21:29:13) hubert: stas
(21:29:24) stas: hej, sorry za spoznienie
(21:29:25) Joasia: tak, cos na ten temat wiem
(21:29:29) stas: zdrowie nie dopisalo
(21:29:31) stas: ;)
(21:29:33) hubert: kogoś pominąłem?
(21:29:34) Joasia: :P
(21:29:42) hubert: stas: masz pół minuty
(21:29:52) stas: ndd
(21:30:09) hubert: raczej słaby raport :/
(21:30:24) stas: dales mi tylko pol minuty
(21:30:30) Joasia: ale sie wyrobil w czasie
stas stef 
(21:30:39) Joasia: stas: ja ci obiecalam cos wyslac, prawda?
(21:30:50) stas: Joasia: obiecalas
(21:30:56) hubert: ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
(21:31:12) hubert: kończymy