Stand-up:2009-11-30

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Koala 0.1.2 RC wydana

Plany na ten tydzien

  • wydac Koale 0.1.2
  • przygotowac SeaMonkey 2.0.1 PL

Plany

  • dokonczyc czesci helpa na ktore niestartczylo czasu
  • Pozamykac bledy poprawione w SeaMonkey 2.0 rc2
  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl

Arteek

Zrobione

  • To co w zeszłym tyg, czyli nic nie tłumaczyłem.
  • Zmigrowałem na nowy komputer. Tak bajdełejem to Ubuntu1 naprawdę fajny jest:-)

Plany

  • Jeśli czas pozwoli, potłumaczę dokumentację F-spota
  • Upgrade do alfy Lucida Lynksa. Potestuję GNOME 2.29.

Pytania i/lub problemy

  • Czy mamy jakiś skrypt/metodę na automagiczną aktualizację przetłumaczonego pliku po z najnowszego dostępnego pota? Na razie robię to ręcznie z pomocą istniejącego skryptu aviarowego oraz półoknem nowego pota po lewej i pl.po po prawej. Niewygodne to i czasochłonne.

--Joasia 19:58, 30 lis 2009 (PST) poedit ma taką funkcję w menu Katalog -> Aktualizuj z pliku POT

Falka

Zrobione

  • poodzywałam się w bugach Sb/Lt i potestowałam access keys
  • nauczyłam się modyfikować rozszerzenia bez psucia ich :D
  • wprowadziłam poprawki z bugów do kilku tekstów na SUMO

Plany

  • SUMO (dokończyć wreszcie tekst o otwieraniu plików .pdf!)

Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie dzisiaj

Gandalf

Zrobione

  • Nic

Plany

  • Aktualizacja wynikow dla phpBB
  • Kompozer

Pytania i/lub problemy

  • Zmienilem strefe czasowa na -7.

GmbH

Zrobione

  • Aktualizacja phpBB
  • Aktualizacja eZ
  • Aktualizacja VenusVenus

Plany

  • SUMO

Hubert

Zrobione

Plany

  • QA nowych rzeczy w KompoZerze, jak już wyjaśni się sprawa znikających licencji

Pytania i/lub problemy

Joasia

Zrobione

  • nic, koszmarny tydzień

Plany

  • dokończyć review pidgina
  • koniecznie zaległe rekrutacyjne (Zosia mnie zaraz zabije!)
  • opiekować się Arturem
  • wysłać monit Marcinowi Wojciechowskiemu
  • wysłać monit TomkowiD w sprawie osoby z rekrutacji, które wziął pod swe skrzydła i milczy
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • tłumaczenie gnome

Pytania i/lub problemy

  • czy gdybym nie zdążyła do środy rano dokończyć review Zosi, ktoś mógłby się tego podjąć?

kasia

Zrobione

  • Niewiele - Szkoła Polska oraz przygotowania do Jasełek zabierają mi dużo czasu.

Plany

  • dokończyć tekst.

Pytania i/lub problemy

  • Nadmiar obowiązków nieaviarowych.
  • To ponownie pisze Wawrzek więc mogą być błędy i takie tam (jestem na spotkaniu Zarządu Szkoły Polskiej).

Marcoos

Zrobione

  • poprawki 3.6
  • aktualizacje mozilla.com / -europe.org

Problemy

  • mało czasu

Pytania

  • Stef: 523626 i 526126 - in-product pages dla Tb3 - zrobisz je, czy może stroną mozillamessaging.com ma się zająć zespół odpowiedzialny za Mozilla.com i Mozilla-Europe.org?

Stas

Zrobione

Plany

  • więcej serach engines dla Fenneka
  • testy koala 0.1.2 rc i update docsów powyżej

Pytania i/lub problemy

  • nie mam czasu na fennec web l10n :/

Stef

Zrobione

  • tłumaczenie tb - in-product pages
  • walka z bugami różnej maści i proweniencji

Pytania, prośby i problemy

  • w jakich okolicznościach zrezygnowaliśmy z tłumaczenia rg fx?
  • www? bug 2772 - co dalej?
  • win7

Plany

  • tłumaczenie i przygotowania do wydania tb
  • test fx36bn
  • napisać ws bugzilli na team
  • testerka tb?
  • backlog i gwo
  • zakończyć sprawę z nightly.aviary.pl
  • reszta jak zwykle, walczyć i nie poddawać się oraz masa innych

Teo

Zrobione

  • Bieżące AMO
  • Korekta strony Reviewer's Guide

Plany

  • AMO


Pytania i/lub problemy

  • Straciłem cierpliwość do Gandalfa. :(

Wawrzek

Zrobione

  • Okazało się, że przygotowanie środowiska zabiera trochę więcej czasu niż się spodziewałem (np. brak zaczyna być problemem), ale właściwe wszystko już jakoś działa, głównie dostęp do SVN oraz ustawienia poczty.

Plany

  • Przetłumaczyć case-study z ANO (zaczynając od cooliris).
  • Przyglądnąć się Thunderbirdowi 3 (beta cośtam z OpenSUSE 11.2 oraz 3.0rc1 na MacOSX).


Pytania i/lub problemy

  • Jak na razie nie mam problemów nie do pokonania)
  • Mogę nie być na stand-upie jako, że Kasi nie ma, a dzieckiem trzeba się zająć.
  • Znacie jakiś edytor plików po na konsole tekstową?

Witia

Zrobione

  • Przymiarki do SUMO

Plany

  • Korekta i tłumaczenie SUMO
  • Finalizacja przekazania AMO

Wojciech

Zrobione

  • Zapytanie w N.I i N.PL o przedłużenie umowy (patrz niżej).
  • Nic więcej (nieformalny urlop w Aviary).

Plany

  • Może coś trącić w Bugzilli itp.
  • Inne ważne rzeczy.

Pytania i/lub problemy

  • Chciałbym jeszcze chwilę kontynuować ów wspomniany urlop.
  • Ponieważ nie otrzymaliśmy do dziś dnia przedłużenia umowy z N.I. (umowa teoretycznie wygasła), Hubert zdopingował mnie o monit w tej sprawie. Nie dowiedziałem się niczego w N.I ani w N.PL, poza informacją, że A. McCluskey i A. Aguilar już nie pracują w N.I. Zamierzam wysłać ponowienie zapytania do P. Dilon, który nie odpowiada.

Zapis spotkania

[21:00] <Joasia>  stef: zaczynamy!
[21:00] <marcoos> tzn. Fennec i security
[21:01] <stef>    właśnie, zaczynamy
[21:01] <gandalf> re
[21:01] <gandalf> wpisuje sie
[21:01] <stef>    arteek
[21:01] <hubert>  spóźnienie jedna minuta
[21:01] <stef>    pytania od/do?
[21:01] <arteek>  Joasia pomogła, pytań dodatkowych brak
[21:02] <stef>    adriank się nie wpisał
[21:02] <stef>    GmbH :)
[21:03] <GmbH>    Cześć! Wszystko jest na wiki, porobiłem aktualizacje, brak pytań...
[21:03] <stef>    nice :)
[21:03] <stef>    pytania do?
[21:03] <hubert>  co to venusvenus?
[21:03] <stef>    silnik planety
[21:03] <gandalf> PlanetPlanet
[21:03] <GmbH>    Następca PlanetPlanet ;)
[21:04] <hubert>  GandalfGandalf
[21:04] <hubert>  :D
[21:04] -->| wawrzek (wniewodnic@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk) has joined #aviarypl
[21:04] <stef>    no dobrze, hubert
[21:04] <marcoos> baden-baden
[21:04] <hubert>  ja wracam do żywych za 2 tygodnie
[21:05] <stef>    to się wtedy zacznie...
[21:05] <Joasia>  :)
[21:05] <hubert>  gandalf: jak tam KompoZer?
[21:05] <gandalf> hubert: no progress :(
[21:05] <gandalf> ale zajme sie tym w tym tygodniu
[21:05] |<-- arteek has left irc.mozilla.org:6697 (Quit: Ex-Chat)
[21:06] <hubert>  tak tak
[21:06] <stef>    hmmm
[21:06] <hubert>  przyszłego roku ;)
[21:06] * adriank wpisuje sie...
[21:06] <stef>    ok, Joasia
[21:06] <gandalf> postaram sie wczesniej
[21:06] <Joasia>  ndd, ostatni tydzien bylam lekko niezywa
[21:06] <Joasia>  prosba na wiki do osob zwiazanych z sumo glownie
[21:06] <stef>    TomekD to w ogóle aktywny ostatnio cokolwiek jest?
[21:06] <Joasia>  gdybym sie do srody nie wyrobila
[21:07] <Joasia>  stef: tomekD ma fale
[21:07] <stef>    y?
[21:07] <Joasia>  stef: przyplyw w okolicy wydania nowego gnome, odplyw przez pozostala czesc czasu
[21:07] <stef>    aha
[21:08] <stef>    marcoos: :)
[21:08] <marcoos> poza pytaniem: gdzie szybko i tanio kupic N900, nie mam nic do dodania :)
[21:08] * adriank wpisal sie
[21:09] <adriank> marcoos: w Niemczech :P
[21:09] <hubert>  marcoos: zapytam jutro kumpla z Nokii
[21:09] <stef>    no to tera ja
[21:09] <stef>    dwa pytania ogólne na wiki
[21:10] <Witia>   Co to jest rg fx?
[21:10] <hubert>  właśnie...
[21:10] <stef>    https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=529596
[21:10] <stef>    i drugie odnośnie http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2772
[21:11] * stas sie wpisal
[21:12] <hubert>  Teo: Ty już skończyłeś robić QA tego Firefox Guide?
[21:12] <stef>    z tym reviewers guide to myślałem, że chcemy sami to tłumaczyć (tak jak w przypadku 3.5) - co się zmieniło?
[21:12] <Teo>     prawie
[21:12] <Teo>     ostatni akapit mi został
[21:13] <hubert>  Teo: chcesz dołączyć do buga i tam dyskutować, czy jakieś wewnętrzne review jeszcze?
[21:13] <Teo>     zaraz po stanupie wrzucę na moazilla@
[21:13] <stef>    dobra, nie dowiem się
[21:13] <stef>    siłą rzeczy Teo
[21:14] <hubert>  stef: Łukasz przetłumaczył
[21:14] <hubert>  imho tak lepiej
[21:14] <stef>    hubert: od kiedy Łukasz jest w zespole i tak lepiej?
[21:14] <hubert>  stef?
[21:14] <stef>    (chce tylko wiedzieć co mnie ominęło)
[21:14] <marcoos> mmd tez tlumaczylo rg swego czasu
[21:15] <hubert>  Irina go prosiła, to przetłumaczył
[21:15] <stef>    Teo: w sumie, to doskonale rozumiem
[21:15] <stef>    tak
[21:15] <marcoos> no i dobrze, mamy mniej roboty
[21:15] <hubert>  ważne, by było QA z naszej strony
[21:15] <gandalf> Teo: wrzucilem aktualizacje, http://projects.aviary.pl/phpbb/
[21:15] <hubert>  bo bez tego nie za bardzo
[21:15] <Teo>     gandalf: Ok
[21:15] <gandalf> stef: Lukasz sie uczy
[21:15] <gandalf> imho to dobry pomysl, zeby mial sie od kogo uczyc
[21:15] <stef>    i potem doszliśmy do wniosku że chcemy sami takie rzeczy tłumaczyć, na którymś ze spotkań...
[21:16] <gandalf> ja go traktuje nieomal jak stazyste
[21:16] <Joasia>  kto to jest lukasz?
[21:16] <hubert>  Joasia: patrz bug
[21:16] <marcoos> heh
[21:16] <marcoos> The following files of Polish Spellchecker Dictionary 1.0.20091103 have been made public by a Mozilla Add-ons editor:
[21:17] <stef>    czyli Irina decyduje o tym jak mamy pracować?
[21:17] <marcoos> no i po co mam robic czestsze aktualizacje, jak i tak trzeba miesiac czekac na łaskę akceptacji
[21:17] <wawrzek> Nie wiedzialem, ze chowacie ludzi w bugach, to sie nazywa tiochnika
[21:17] <gandalf> Joasia: Lukasz Kluj, ten z Lewisa
[21:17] <stef>    bez sensu
[21:17] <marcoos> masakra
[21:17] <Joasia>  aa
[21:17] <Joasia>  bylo mowic ze nasz PRowiec :)
[21:17] <gandalf> stef: irina decyduje o RG
[21:18] <gandalf> stef: jesli jestesmy przeciwni temu, by agencja PR tlumaczyla to, to mozemy poprosic Mozille, aby nam wysylala a nie jemu, ale wolalbym miec powody ku takiej decyzji
[21:18] <stef>    a my, niczym malowane krowy uśmiechamy się do wszystkiego...
[21:18] <gandalf> historycznie powodem byla bardzo niska jakosc tlumaczen przychodzacych z MMd
[21:18] <marcoos> mysle, ze mamy kupe innej roboty
[21:18] <marcoos> i jesli lewispr chce robic rg, to fajnie
[21:18] <stef>    nie wiem
[21:19] <stef>    nie podoba mi się sposób, niekoniecznie efekt
[21:19] <stef>    ale to później
[21:19] <stef>    dalej
[21:19] <stef>    wawrzek - pytania?
[21:19] <gandalf> sposob byl dosc sensownie zrobiony
[21:19] <gandalf> irina wysylala maila do stasia, marcoosa i do mnie i do lukasza
[21:19] <gandalf> i huberta
[21:19] <gandalf> hubert wyslal na team
[21:19] <gandalf> lukasz przetlumaczyl
[21:19] <gandalf> teo wzial QA
[21:19] <stef>    gandalf: kiedy indziej
[21:19] <wawrzek> edytor plikow po na konsole?
[21:19] <gandalf> jesli Teo powie, ze tlumaczenie jest bardzo niskiej jakosci, bedziemy myslec co dalej
[21:19] <hubert>  gandalf: na mozilla@
[21:19] <stef>    wawrzek: vim :P
[21:20] <wawrzek> no to jestem w domu :)
[21:20] <Teo>     gandalf: nie jest źle
[21:20] -->| arteek (arteek@moz-AF91ECFA.chello.pl) has joined #aviarypl
[21:21] <gandalf> Teo: fajnie by bylo dac Lukaszowi prace domowa w postaci Twojego poradnika itp.
[21:21] <marcoos> jak chcesz cos potlumaczyc, to na webdashboardzie jest bug o stronie o bezpieczenstwie :)
[21:21] * marcoos ma masakrycznego laga
[21:21] <arteek>  przepraszam za ucieczkę
[21:21] <Teo>     gandalf: mogę wysłać mu linka
[21:22] <stef>    ok, to teraz Witia
[21:22] <wawrzek> (ja znikam, dziecko wzywa)
[21:22] <Witia>   Głosy sprzeciwu nie dotarły, więc można oficjalnie zakończyć przekazanie Teo kierownictwa AMO.
[21:22] <gandalf> Teo: albo opisz mu co ma do poprawienia, zeby nie czul sie opieprzony ;)
[21:22] <Teo>     już zrobiłem QA
[21:22] <hubert>  Witia: proszę info ma mozilla.dev.l10n.pl
[21:22] |<-- wawrzek has left irc.mozilla.org:6697 (Quit: wawrzek)
[21:23] <Witia>   hubert: ok
[21:23] <hubert>  Witia: a potem zgłoś mi buga, żebym poprawił o-nas i wiki mozillowe
[21:24] <hubert>  a Ty ze swojej strony popraw stronę wiki amo i matrix
[21:24] <Witia>   Tak zrobię
[21:24] <stef>    ok, wracamy do początku
[21:24] <stef>    adriank się już wpisał
[21:25] <stef>    pytania od/do?
[21:25] <stef>    nie widzę
[21:25] <stef>    gandalf
[21:25] <gandalf> ndd
[21:26] <stef>    ja mam takie pytanie
[21:26] <stef>    kiedy chcemy mieć ponownie sprawne www?
[21:26] <gandalf> WFM
[21:27] <stef>    gandalf: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2760
[21:28] <stef>    stas
[21:29] <stas>    ndd
[21:29] <stef>    ktoś chciałby coś jeszcze dodać?
[21:29] <stas>    bug o fennec web l10n jest przypisany do mnie, ale prawie na pewnie sie nie wyrobie
[21:29] <stas>    wiec prosze o pomoc
[21:29] <gandalf> stef: "ponownie sprawne" sugeruje, ze kiedys bylo sprawne, a teraz przestalo. tymczasem z tego co wiem, www.aviary.pl dziala lepiej niz kiedykolwiek wczesniej i jest w pelni sprawne. To, ze sa bledy do poprawienia nie neguje tego co napisalem wczesniej. To zas, ze www.aviary.pl dziala i to dziala dobrze powoduje, ze priorytet tych problemow jest dla mnie nizszy niz np. Kompozer/phpBB i nie jest krytyczne
[21:29] -->| wawrzek (wniewodnic@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk) has joined #aviarypl
[21:29] <hubert>  a Wojciech był?
[21:29] <stef>    aaa
[21:29] <stef>    zapomniałem o Wojciechu
[21:29] <gandalf> masz czas, poprawiaj, ale szczerze mowiac uwazam, ze wazniejsze jest abys przygotowal cos z GWO
[21:30] <stef>    przepraszam
[21:30] <stef>    Wojciech
[21:30] <stef>    Twoja kolej
[21:30] <Wojciech> ładnie, co z oczu to i z serca
[21:30] <Wojciech> wystarczy zniknąć na tydzień i od razu...
[21:31] <Joasia>   Wojciech: ktos o Ciebie pytal przed tygodniem, ale nie pamietam kto
[21:31] <Wojciech> o! to miło
[21:31] <stef>     gandalf: no to tu się różnimy, jak dla mnie www.aviary.pl nie działa lepiej niż dwa miesiące temu
[21:31] <Wojciech> krótkie wyjaśnienie: cierpię na "zmęczenie materiału"
[21:32] <gandalf>  stef: podasz przyklad?
[21:32] <Wojciech> ale już się trochę zieram
[21:32] <Wojciech> tj. zbieram
[21:32] <stef>     sek
[21:32] <Wojciech> tak więc, nie martwcie się
[21:32] <stef>     gandalf: http://www.aviary.pl/promocja/mozilla-firefox/
[21:33] <Wojciech> a jeśli byłoby coś pilnego, dawajcie znać
[21:33] <gandalf>  stef: poprawiam
[21:33] <stef>     gandalf: ale to tylko przykład
[21:34] <stef>     nie chodzi o to żebyś rzucił się do edytora i zmieniał
[21:34] <hubert>   panowie, jest 3 minuty po czasie, tempo! :)
[21:34] <stef>     tylko reagował na zgłaszane problemy.
[21:34] <stef>     słusznie, kończymy
[21:34] <gandalf>  stef: mi tez nie. moge poprawic to co najwazniejsze, ale nie uwazam, aby www.aviary.pl nie dzialalo lub dzialalo zle
[21:34] <stef>     chyba że ktoś chce coś jeszcze dodać
[21:35] <stef>     koniec