Stand-up:2010-01-11

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic - studia i inne sprawy mi caly czas pozeraja :( Postaram sie w najblizszym czasie ponadrabiac zaleglosci

Plany

  • zajac sie bugami Koali zgloszonymi przez stasia
  • wydac Koale 0.1.2
  • poprawa zgloszonych bledow w tlumaczeniu SeaMonkey 2.0
  • dokonczyc czesci helpa na ktore niestartczylo czasu
  • Pozamykac bledy poprawione w SeaMonkey 2.0
  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl


Arteek

Zrobione

  • Wpis na spotkanie
  • Z tłumaczeń praktycznie nic

Plany

  • Dokończyć w najbliższych 2 tyg dokumentacje F-Spot
  • Wrzucić na SVN moje uaktualnione poprzednie tłumaczenia

Pytania i/lub problemy

  • brak

Falka

Zrobione

  • nic – ostatni tydzień urlopu

Plany

  • SUMO
  • bugi wszelakie (jak bugzilla znów zacznie działać)
  • ogólnie nadrabianie zaległości

Inne

  • nie będzie mnie na SU

Gandalf

Zrobione

  • Verbatim znowu dziala

Plany

  • Naprawic bugzille
  • Rozwazyc RootNode lub analogiczna oferte (z pomoca Stefa)


Pytania i/lub problemy

  • Nie ma mnie dla nikogo poki bap nie wroci.
  • Mitchell w Polsce? Jest taka opcja, tylko czy jest po co? Szukam ludzi ktorzy wiedza/znaja/umieja organizowac miejsce i promocje wystapien ludzi ktorzy maja cos do powiedzenia.

GmbH

Zrobione

  • Nic

Plany

  • SUMO
  • Planeta

Pytania i/lub problemy

  • Brak wolnego czasu

Heidi

Zrobione

  • Camino 2.0.1

Plany

  • brak

Pytania i/lub problemy

  • brak

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.1 do 2009-09-17 11:35:43 +0200 - rev 26381 f3f8aeecc2bd (en-US)/2009-10-31 18:42:28 +0100 - rev 930 e6108f02777e (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-01-10 17:30 CET
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.2 do 2009-12-03 18:26:51 2009 -0800 - rev 33296 c059dcb5e81a (en-US)/2010-01-02 08:22:46 +0100 - 967 a88414226d57 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-01-10 17:30 CET
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 2009-12-12 13:39:26 -0800 - rev 35684 0fbd5f678509 (en-US)/2009-12-19 16:51:42 +0100 - rev 967 ede8224b63a3 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-01-10 17:30 CET (w pl brakuje zmian wprowadzonych w en-US po 20.12)
  • Szukałem obiektu na październikowe spotkanie (jedna propozycja wysłana na team)
  • Wysłałem kilka upomnień w sprawie kwietniowego spotkania.
  • Przygotowałem budżet kwietniowego spotkania.
  • Wysłałem ostateczne upomnienie Heidiemu. Zareagował pozytywnie - zostaje w zespole.

Plany

  • QA nowych rzeczy w KompoZerze, jak już wyjaśni się sprawa znikających licencji.

Pytania i/lub problemy

  • Staś: czekam na odpowiedzi na moje maile.
  • Marcoos: Ostatnie zmiany w 1.9.2, wrzucone przez Stefa, powinny znaleźć się w finalnym wydaniu Fx 3.6 (jeśli wyjdzie Fx 3.6 RC2) lub chociaż w 3.6.1 (jeśli RC2 nie wyjdzie).
  • Jeśli ktoś chce przybyć na kwietniowe spotkanie i nie płacić za siebie - czas na wpisanie się na listę mija po stand-upie

Joasia

Zrobione

  • wpisałam się na spotkanie
  • kilka maili rekrutacyjnych - za tydzień po standupie będziemy mieli gościa
  • więcej nie pamiętam, bo notatki mam na drugim kompie, ale chyba niewiele - b. dużo pracy
  • za chwilę wrzucę wadima w stanupowy szablon - zdaje się, że wypadł :)

Plany

  • skończyć pidgina
  • wysłać monit Marcinowi Wojciechowskiemu
  • wysłać monit TomkowiD w sprawie osoby z rekrutacji, które wziął pod swe skrzydła i milczy
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • tłumaczenie gnome
  • wysłać maila z inf. o rozmowie z Agatą na team

Pytania i/lub problemy

  • brak

kasia

Zrobione

  • Raczej nic

Plany

  • Skończyć sprawdzanie listu

Pytania i/lub problemy

  • Jestem w Amsterdamie
  • Czekam na kolejne zadania of Falki

lemiel

Zrobione

  • Uaktualniłem kawałek nav_help.xhtml do pomocy SeaMonkey.

Plany

  • Dalej uaktualniać pomoc do SeaMonkey.

Pytania i/lub problemy

  • Jak dotrę do hotelu i będzie sensownie działała sieć to się pojawię na standupie - jestem we Wrocławiu na delegacji.

Marcoos

Zrobione

  • bieżące Moz-Eu (relnotes dla nowych Firefoksów)

Plany

  • mozilla-central

Stas

Zrobione

  • nic

Plany

  • Fennec web l10n

Pytania i/lub problemy

Teo

Zrobione

  • Testy i QA AMO 5.5 – gotowe do jutrzejszego wydania
  • Udział w kilku bugach na bmo
  • Zamknąłem wszystkie bugi dotyczące AMO na bap (udało się, jak jeszcze działała)
  • Zgłosiłem krowę dotyczącą Thunderbirda 3

Plany

  • Testy i QA Get Personas

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf, czy teraz, jak Verbatim chodzi zajmiesz się phpBB?
    • jak tylko wróci bugs.aviary.pl :)

Wawrzek

Zrobione

  • Wstępne tłumaczenie opisu dodatku Coolris
  • Wstępne tłumaczenie części opisów testów AMO


Plany

  • Porządnie sprawdzić to co tłumaczyłem


Pytania i/lub problemy

  • Jesteśmy w Amsterdamie i nie ma na spotkaniu

Witia

Zrobione

  • AMO: korekta językowa pliku po
  • SUMO: poprawki i aktualizacja tekstu "Upgrading to Firefox 3.5"

Plany

  • Korekta i tłumaczenie SUMO
  • Może jakieś tłumaczenie z Mozilla Hacks

Wojciech

Zrobione

  • Nic.

Plany

  • Krowy w Gnome, po uruchomieniu bap.
  • Załatwienie zaległych spraw biurokratycznych.
  • Nic więcej.

Pytania i/lub problemy

  • Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
  • Obraziłem się na Mozillę za brak ogólnolinuksowej wersji 64 bit.
  • Obraziłem się na Ubuntu za wersję 9.10.
  • Chyba zainstaluję Gentoo.
  • A tak poza tym jestem zdrów.

Zapis spotkania

(20:59:56) hubert: zaczynamy
(21:00:00) hubert: adriank
(21:00:07) Wojciech: Dobry wieczór i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
(21:00:09) hubert: nie wpisał się
(21:00:14) hubert: hej GmbH Wojciech
(21:00:16) hubert: arteek
(21:00:20) mode (+hh GmbH Wojciech) by hubert
(21:00:32) arteek: nic do dodania z mojej strony
(21:00:49) hubert: Falka się wpisała
(21:00:56) arteek: a, z wyjątkiem jednego
(21:00:59) hubert: tak?
(21:01:20) arteek: moja narzeczona chce ślub brac w kwietniu:-)
(21:01:36) arteek: na początku zasadniczo, zatem pomimo wpisu może mnie na spotkaniu nie być
(21:01:41) arteek: pewien nie jestem
(21:01:50) hubert: aha, ok
(21:02:22) Joasia: arteek: kwiecien niedaleko, a wy w polu z przygotowaniami? masz bardzo wyluzowana narzeczona, wiekszosc jakie znam bylaby spanikowana :)
(21:02:38) hubert: gandalf
(21:02:49) arteek: Joasia, spoko, ja dopiero załatwiam bierzmowanie;-)
(21:02:59) hubert: gandalf: Bugzilla dla mnie to mały problem teraz
(21:03:25) hubert: dla mnie to od jakiegoś czasu zbiór zadań do wykonania
(21:03:33) hubert: jak nie ma to stoję :)
(21:03:45) gandalf: to czemu maly?
(21:04:08) Joasia: hubert: urlop masz znaczy! na narty jedz, albo na spacer :)
(21:04:12) hubert: gandalf: bo jest jeszcze wiki na szczęście i inne zadania
(21:04:18) gandalf: pracuje nad bap teraz
(21:04:22) gandalf: dzis postaram sie postawic z powrotem
(21:04:29) hubert: urlop nie - do 5.02 będę miał bardzo mało czasu
(21:04:41) hubert: pytania do: gandalf, arteek?
(21:05:02) hubert: GmbH
(21:05:15) GmbH: Nie mam pytań
(21:06:01) hubert: pytania do GmbH?
(21:06:16) hubert: Heidi się wpisał :)
(21:06:41) hubert: to teraz ja
(21:06:55) hubert: jak ktoś wybiera się na spotkanie i jeszcze się nie wpisał - http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2010-04-09#B.C4.99d.C4.85_w_Krakowie_-_Aviary.pl
(21:07:11) hubert: to ma niecałe 53 minuty by to zrobić
(21:07:22) hubert: potem wypada z budżetu
(21:07:35) arteek: hubert, czy mam wpisać tam swoją w/w uwage?
(21:07:45) hubert: arteek: wpisz proszę
(21:07:48) arteek: ok
(21:08:18) hubert: stas - co z mailami?
(21:08:42) stas: beda w tym tygodniu, sry
(21:09:18) hubert: marcoos: co z patchami, których nie ma w fx 3.6 rc1?
(21:09:32) marcoos: beda w nastepnym rc
(21:09:40) hubert: ok
(21:09:47) hubert: pytania do mnie?
(21:10:23) hubert: Joasia
(21:10:27) Joasia: ndd, nie mam pytan
(21:11:39) hubert: kasia się wpisała
(21:11:50) hubert: wygląda na to, że nie wybiera się na spotkanie
(21:12:08) hubert: lemiel się wpisał
(21:12:24) hubert: marcoos
(21:12:29) marcoos: ndd
(21:13:11) hubert: stas
(21:13:16) hubert: Ciebie też nie będzie?
(21:13:32) gandalf: ja jeszcze chcialem jeden round table
(21:13:36) gandalf: jak skonczymy
(21:13:39) stas: ja sie przed chwia wpisalem
(21:13:44) hubert: a, widzę
(21:13:50) hubert: gandalf: ok
(21:14:30) stas: hubert: ale, tak naprawde to ja nie wiem nawet czy bede wtedy w polsce
(21:14:37) hubert: stas: dlaczego w bugu nie zapytasz o zdanie Wojciecha? :)
(21:14:51) Joasia: stas: ja tez nie, sie nie przejmuj
(21:15:06) stas: ja chcialbym uslyszec opinie od wszystkich najchetniej :)
(21:15:09) stas: bug 522002
(21:15:51) hubert: ja nie wiem jakie są kryteria - to co w pl nie odpowiada temu co w en-us, ale to nie temat na stand-up
(21:16:04) hubert: Teo
(21:16:23) Teo: ndd
(21:16:54) hubert: Wawrzek się wpisał
(21:16:57) hubert: Witia
(21:17:01) stas: kryteria sa tutaj https://wiki.mozilla.org/L10n:Mobile/Productization
(21:17:15) Witia: Nie mam spraw
(21:17:52) adriank left the room (quit: Ping timeout).
(21:18:36) hubert: Wojciech
(21:18:42) Wojciech: Jest
(21:18:43) hubert: jak urlop?
(21:18:57) Wojciech: aviarowy czy rzeczywisty?
(21:19:17) hubert: aviarowy, bo rzeczywisty to pewnie dużo pracy
(21:19:22) Wojciech: rzeczywisty to Nowy Rok w Bieszczadach
(21:19:29) hubert: aaa
(21:19:30) hubert: to miło
(21:19:40) Wojciech: aviarowy - dojrzewam do powrotu
(21:19:55) Wojciech: zamierzam to, co napisałem
(21:19:59) Wojciech: na razie
(21:20:19) hubert: aha, to jak Cię nie było biurokracja trochę się zmniejszyła
(21:20:24) hubert: miałem napisać maila i zapomniałem
(21:20:34) hubert: pytania?
(21:20:50) Wojciech: na razie nie mam
(21:20:56) hubert: adriank się nie wpisał i zniknął
(21:21:01) hubert: kogoś pominąłem?
(21:21:07) hubert: gandalf coś chciał dodać na końcu
(21:21:13) gandalf: tak
(21:21:15) gandalf: mitchell baker napisala do mnie dzisiaj
(21:21:18) hubert: 8 minut
(21:21:30) gandalf: mowiac, ze bedzie w europie
(21:21:42) gandalf: i pytajac czy mialoby sens zeby przyjechala do Polski
(21:21:50) gandalf: bo chcialaby
(21:21:50) hubert: fajne pytanie :)
(21:21:56) gandalf: ale zostalo malo czasu :(
(21:22:04) hubert: mało na co?
(21:22:08) gandalf: na organizacje
(21:22:13) gandalf: bo ona moze 27-28 stycznia
(21:22:22) hubert: organizację czego?
(21:22:24) gandalf: napisalem, ze to bardzo malo czasu na organizacje czegokolwiek
(21:22:25) gandalf: nie wiem
(21:22:29) gandalf: spotkania, prelekcji dla niej
(21:22:49) gandalf: okazji do wystapienia na jakiejs uczelni
(21:23:17) hubert: rozumiem, ale co od nas oczekujesz? :)
(21:23:27) gandalf: niczego, przedstawiam pomysl do dyskusji
(21:23:34) gandalf: bede jutro pytal ludzi z uniwerku
(21:23:39) gandalf: ale moze ktos ma jakies pomysly
(21:23:42) hubert: ok, ale to nie sprawa na stand-up
(21:23:46) gandalf: moze cos na AGH?
(21:23:50) hubert: możemy pogadać o tym po
(21:23:52) hubert: ok?
(21:23:54) gandalf: nie, nie, dlatego mowilem, ze to round table
(21:24:16) adriank [chatzilla@92BDD8C3.1A2400B3.AE061DE1.IP] entered the room.
(21:24:47) hubert: adriank: wpisz się
(21:25:50) hubert: chyba śpi
(21:26:01) hubert: kończymy