Stand-up:2010-01-18

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • Koala 0.1.2 rc2 wydana

Plany

  • zajac sie bugami Koali zgloszonymi przez stasia
  • wydac Koale 0.1.2
  • poprawa zgloszonych bledow w tlumaczeniu SeaMonkey 2.0
  • dokonczyc czesci helpa na ktore niestartczylo czasu
  • Pozamykac bledy poprawione w SeaMonkey 2.0
  • zajac sie krowami zgloszonymi przez obydwie Kasie
  • dokonczenie synchronizacji z Tb/Fx - ujednolicenie zmian w terminologii pozostalo
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opisy SeaMonkey dla browsehappy.pl

Pytania i/lub problemy

  • stas: jak potwierdzisz, ze krowy 22085 i 22086 sa poprawione w Koali 0.1.2 rc2, to wydaje to jako ostateczna wersje 0.1.2

Arteek

Zrobione

  • Przetłumaczony rozdział dokumentacji F-Spot

Plany

  • Dalsze tłumaczenie

Pytania i/lub problemy

  • Posiałem gdzieś hasło do SVN. Czy mógłbym poprosić o ustawienie nowego bądź przypomnienie mi starego? Dziękuję
  • Nie będzie mnie dziś na SU

Falka

Zrobione

  • drobne zmiany we Flocku
  • przetłumaczyłam dwa teksty z SUMO
  • jak sugerował Witia, założyłam stronę z listą tekstów SUMO, nad którymi pracujemy
    • ale nie umiem jej dodać do listy projektów na stronie głównej -_-"

Plany

  • więcej SUMO
  • bugi wszelakie, o ile bap ożyje
  • popatrzeć na Camino i poszukać bugów

Pytania i inne

  • Joasia: możesz zajrzeć na listę tekstów SUMO i dać znać, czy lista tekstów dla bohaterów jest aktualna?
  • standardowo nie będzie mnie mnie na SU

Gandalf

Zrobione

  • Bugzilla przygotowana do uruchomienia (prawie)
  • Troche pracy przy planach Mitchell na przyjazd do Polski
  • Proby postawienia bugzilli na rootnode. nieudane

Plany

  • Postawic jutro bugzille
  • phpBB
  • Mitchell dalej
  • rootnode dalej

Pytania i/lub problemy

  • ktos ma doswiadczenia z rootnode?


Hubert

Zrobione

  • Wysłałem do MozEu prośbę o sfinansowanie kwietniowego spotkania (będę rozmawiał o tym z Williamem na FOSDEM-ie)
  • Przygotowałem sobie dane do rozmowy z Williamem - dane porównawcze dotyczące kosztów poprzednich spotkań
  • Posprzątałem pliki wysyłane do MozEu (dotyczące poprzednich spotkań) i udostępniłem je Joannie i Stefowi

Plany

  • QA nowych rzeczy w KompoZerze, jak już wyjaśni się sprawa znikających licencji. Gandalf, czy już to ustaliłeś?
  • Zajmować się rzeczami do rozwiązania, o ile nasza Bugzilla będzie działać

Pytania i/lub problemy

  • Staś: czekam na odpowiedzi na moje maile.
  • Do 5 lutego znów będę miał mało czasu.
  • Z racji tego, że decyzji w sprawie finansowania nie będzie w ciągu najbliższych tygodni - można się jeszcze dopisać na listę (2010-02-04 21:00 CET), ale w sprawie gadżetów należy się pytać Teo (bardzo możliwe, że jest już za późno)

Joasia

Zrobione

  • wysłane info o rozmowie z Agatą i późniejsze jej odwołanie
  • nic ponadto, mnóstwo pracy

Plany

  • monitorować sprawę Agaty
  • rzucic okiem na rzucic okiem damned-lies.master.pl.po
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • rzucić okiem na http://wiki.aviary.pl/Mozilla:SUMO i wpisać uwagi, o które prosiła Falka
  • skończyć pidgina
  • wysłać monit Marcinowi Wojciechowskiemu
  • wysłać monit TomkowiD w sprawie osoby z rekrutacji, które wziął pod swe skrzydła i milczy
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • tłumaczenie gnome


Pytania i/lub problemy

  • brak

kasia

Zrobione

  • Poprawki do listu do uczelni (nie zgłoszone do buga)

Plany

Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Tym razem nic.

Plany

  • Dalej uaktualniać pomoc do SeaMonkey.

Marcoos

Zrobione

  • MozEu/pl dla Firefoksa 3.6

Plany

  • brak konkretnych

Stef

Zrobione

  • tłumaczenie tb, ostatnie drobiazgi na 1.9.1 przygotowując się do 3.0.1
  • poprawki do tk/fx/mobile
  • dopisałem się do Spotkanie:2010-04-09 ale nie wiem co to za koszulki za 40PLN w związku z czym nie wiem jaki rozmiar
  • backlog w zasadzie działa, ruszyłem z gwo
  • walka z bugami różnej maści i proweniencji
  • spotkanie warszawskiej komórki zespołu

Pytania, prośby i problemy

  • Adrian: lagujesz mi z review łatek dla editora - wiem bap leży ale lagujesz dłużej i jak wstanie...
  • Teo: jak rozumiem używasz nightly tb3.0pl (z 1.9.1) - aktualizują się automatycznie?
  • Hubert/Teo: nie wiem co to za koszulki za 40PLN (na spotkanie) w związku z czym nie wiem jaki rozmiar
  • GmbH: o co chodziło z planetą w zeszłym tygodniu?
  • win7 i osx czyli problem z testami i jakością tb
  • bap nie ma już zbyt długo

Plany

  • tłumaczenie tb
  • dalej gwo
  • reszta jak zwykle, walczyć i nie poddawać się

Teo

Zrobione

  • Tłumaczenie nowych elementów Get Personas
  • Testy i QA Get Personas
  • Poprawki do stron Firefoksa

Plany

  • Testy i QA Get Personas
  • Tłumaczenie nowych elementów AMO
  • Sprawdzić tłumaczenie nadesłane przez Wawrzka

Pytania i/lub problemy

  • Brak

TomaszD

Zrobione

  • Przez ostatni miesiąc niewiele, bodajże dwa zgłoszone raporty błędów zamknięte, naprawione.

Plany

  • Czekamy na string freeze GNOME 2.30 przed rozpoczęciem prac na poważnie (22 luty)
  • SLED 11 SP1

Pytania i/lub problemy

  • -

Wawrzek

Zrobione

  • Tłumaczenie części opisów testów AMO
  • Tłumaczenie opisu dodatku Coolris

Plany

  • kontynuować tłumaczenia AMOwych case-study


Pytania i/lub problemy

  • od wtorku jestem w Amstedamie na kursie MySQL z ograniczonym dostępem do netów

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie i korekta tekstu na SUMO
  • Zgłoszone poprawki do tekstu o Fx 3.6 na mozilla-europe.org
  • Spotkanie warszawskiej placówki Aviary :)

Plany

  • Korekta i tłumaczenie SUMO

Wojciech

Zrobione

  • Nawiązanie kontaktu z N.I. w sprawie SLE11 SP1.
  • Z planowanego spamowania bugzilli nic nie wyszło, ze znanych powodów.

Plany

  • SLE11 SP1.
  • Jeśli bugzilla zmartwychwstanie, 1001 nowych zgłoszeń.

Pytania i/lub problemy

  • Przypominam o zgłoszeniach do pracy przy SLE.
  • Przypominam o przedyskutowaniu w Zespole, czy chcecie październikowego zjazdu w Bieszczadach.
  • Ponawiam pytanie o 64-bitowe produkty Mozilli dla Linuksa.


Zapis spotkania

(21:00:14) hubert: zaczynamy
(21:00:17) hubert: adriank
(21:00:21) adriank: ndd
(21:00:54) hubert: stef ma coś do Ciebie...
(21:01:16) stef: editora ma i pytanie o łatki
(21:01:19) adriank: hubert: ZAJME SIE TYMNJAK BAP WSTANIE
(21:01:25) adriank: sorry za caps...
(21:01:27) stef: fajnie
(21:01:27) hubert: ała :)
(21:01:30) stef: spox
(21:01:35) stef: thx
(21:01:35) adriank: stef: jedna latka, iirc?
(21:01:52) stef: chyba tak
(21:01:55) adriank: ok
(21:02:01) stef: nie pamiętam...
(21:02:07) hubert: arteek się wpisał - gandalf: ping, pomożesz mu z hasłem do svn?
(21:02:15) wawrzek [wniewodnic@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk] entered the room.
(21:02:32) hubert: falka się wpisała
(21:02:45) hubert: ma pytanie do Joasi - Joasia: ping
(21:02:56) mode (+h wawrzek) by hubert
(21:02:57) Joasia: przeghladarka podmawia wspolpracy, mnie moge sie wpisac :-/
(21:03:14) Joasia: hubert: ustosunkuje sie na wiki
(21:03:17) Joasia: jak zacznie dzialac
(21:03:21) gandalf: hubert: jasne
(21:03:22) Joasia: o, udalo sie
(21:03:24) hubert: okk
(21:04:02) hubert: gandalf
(21:04:14) hubert: gandalf: co z licencjami w KompoZerze
(21:04:22) gandalf: nie dotykalem tematu
(21:04:34) hubert: trzeba będzie odwołać polskie wydanie
(21:04:48) gandalf: nie
(21:05:07) hubert: ja QA nie zrobię dzień przed wydaniem
(21:05:48) hubert: kiedy się tym zajmiesz?
(21:05:48) gandalf: hubert: jak bugzilla stanie
(21:05:52) hubert: ok
(21:05:55) gandalf: hubert: licencje nie blokuja Ci robienia QA
(21:06:27) hubert: niby, tak, ale chcesz buga na każdy plik?
(21:07:03) gandalf: nie, po co?
(21:07:08) hubert: jak wizyta Mitchell?
(21:07:31) gandalf: prawdopodobnie cos malego wyjdzie z kilkoma osobami zajmujacymi sie prawem  i Internetem w Polsce
(21:07:52) hubert: fajnie
(21:08:02) hubert: inne pytania?
(21:08:30) gandalf: a w kwietniu? zorganizujemy jakies tournee po kilku uniwerkach w Polsce
(21:08:34) gandalf: typu Krakow, Wawa, Wrocek
(21:09:08) hubert: teraz ja, pytania do mnie?
(21:09:33) hubert: TomaszD, wawrzek: nie widzę Was tutaj: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2010-04-09#Kto.3F
(21:09:48) gandalf: jak ma na imie Arteek?
(21:10:28) Joasia: Artur
(21:10:31) hubert: stef: koszulki te, które miały być ostatnio
(21:10:43) stef: taa
(21:10:47) stef: czyli które?
(21:10:49) gandalf: Joasia: a na nazwisko?
(21:11:01) stef: te takie sportowe/
(21:11:01) stef: ?
(21:11:20) ***stef mamrocze coś o klawiaturze...
(21:11:33) wawrzek: Nasze plany wyprawowe do Polski musiały ulec zmianie, zamiast w kwietniu na święta jedziemy w maju na komunie mojej chrzestnicy
(21:11:33) hubert: stef: a miały być jakieś inne? :)
(21:11:37) TomaszD: hubert: postaram sie uzupelnic
(21:11:49) stef: nie wiem, nie pamiętam, zarobionym...
(21:12:00) Joasia: gandalf:  Szymański? zerkne w maile i potwierdze po standupie
(21:12:05) hubert: wawrzek: ale kiedy się określicie? tak/nie?
(21:12:18) gandalf: bo mam kogos o loginie artursz w gnomepl
(21:12:22) TomaszD: hubert: deadline juz przekroczony dot. finansowania?
(21:12:22) gandalf: tylko nie wiem czy to arteek
(21:12:43) hubert: TomaszD: przesunięty do 5 lutego
(21:13:00) wawrzek: a sorry, myślałem, że domyślnie jest 'nie' więc brak oznacze nie  
(21:13:01) TomaszD: hubert, ok uzupelnie w tym tygodniu
(21:13:05) hubert: albo do 4.02, nie pamiętam
(21:13:10) wawrzek: później poprawimy
(21:13:29) hubert: wawrzek: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2010-04-09#Nie_b.C4.99d.C4.85 :)
(21:13:58) hubert: Joasia
(21:14:05) Joasia: ndd
(21:14:13) hubert: Joasia: masz Tomka :)
(21:14:18) Joasia: Joasia: co?
(21:14:26) TomaszD: huh
(21:14:29) Joasia: a tak
(21:14:34) Joasia: rozmowimy sie :)
(21:14:46) hubert: super
(21:14:50) hubert: kasia się wpisała
(21:14:57) hubert: lemiel
(21:14:59) lemiel: ndd
(21:15:15) TomaszD: Joasia, ocb?
Teo TomaszD 
(21:15:31) Joasia: TomaszD: po standupie sie rozmowimy
(21:15:39) hubert: marcoos
(21:15:46) marcoos: ndd
(21:16:05) hubert: marcoos: pamiętasz o QA mozilla.com?
(21:16:12) hubert: chciałbym to komuś oddać
(21:16:21) marcoos: jacyś chętni?
(21:16:26) stef: robić łatki do tk/fx (tłumaczeniowe)?
(21:17:39) hubert: marcoos: może napisz maila, zgłoś buga albo coś takiego :)
(21:18:07) hubert: stef
(21:18:23) stef: wreszcie mi się udało pojawić...
(21:18:26) hubert: ma dużo pytań
(21:18:29) stef: większość jest na wiki
(21:18:33) stef: zawsze :)
(21:18:43) hubert: #  Adrian: lagujesz mi z review łatek dla editora - wiem bap leży ale lagujesz dłużej i jak wstanie...
(21:18:44) hubert: # Teo: jak rozumiem używasz nightly tb3.0pl (z 1.9.1) - aktualizują się automatycznie?
(21:18:46) hubert: # Hubert/Teo: nie wiem co to za koszulki za 40PLN (na spotkanie) w związku z czym nie wiem jaki rozmiar
(21:18:47) hubert: # GmbH: o co chodziło z planetą w zeszłym tygodniu?
(21:18:59) Joasia: gandalf: to moze byc on
(21:19:01) hubert: koszulki wyjaśnione
(21:19:03) hubert: gmbh nie ma
(21:19:06) stef: marcoos: robić ci łatki tłumaczeniowe do tk (cent)?
(21:19:07) Joasia: gandalf: ale tego nie wie nikt :)
(21:19:32) wawrzek: stef: co do testów tb na OSX mogę Ci pomóc
(21:19:37) marcoos: stef: łatki są zawsze mile widziane
(21:20:11) stef: wawrzek: byłbym wdzięczny, napiszę maila później, jesteś na mozilla@avpl?
(21:20:14) stef: marcoos: ok
(21:20:35) stef: hubert: koszulki tak, już skorygowałem wpis na wiki.
(21:20:40) hubert: stef: masz już wszystkie odpowiedzi od ludzi, którzy tu są?
(21:20:49) stef: chyba tak
(21:20:53) stef: możemy dalej
(21:21:04) hubert: Teo
(21:21:07) stef: więcej w każdym razie na ten moment nie pamiętam.
(21:21:18) stef: a nie, Teo. ^^
(21:21:25) Teo: ndd
(21:21:46) hubert: btw - czemu tam jest i Wadim, i Nikdo ?
(21:22:19) stef: Teo: jak aktualizujesz nightly tb?
(21:22:25) Joasia: hubert: aaaa to moze ja spsulam
(21:22:32) Teo: samo się
(21:22:45) hubert: Joasia, tak jest chyba od dawna...
(21:22:47) stef: k, thx
(21:23:16) hubert: TomaszD
(21:23:20) TomaszD: ndd
(21:23:53) hubert: TomaszD: niestety liczba zaproszeń na fosdem bardzo się zmniejszyła
(21:24:07) hubert: tych sponsorowanych
(21:24:39) hubert: wawrzek
(21:24:47) TomaszD: na fosdem moge sprobowac pojechac ze sponsoringu nokii, nie mialem czasu sie rozejrzec jeszcze
(21:24:51) wawrzek: ndd
(21:25:28) hubert: Witia
(21:25:37) Witia: Nie mam spraw
(21:26:06) hubert: notesy zapisane?
(21:26:41) Witia: Głowy zapchane koncepcjami
(21:26:52) hubert: zapisać, bo uciekną
(21:26:58) stef: bez przesady
(21:27:23) hubert: Wojciech
(21:27:28) stef: raptem ich parę chyba tylko było...
(21:27:30) Wojciech: jest
(21:27:37) hubert: Wojciech: co się dzieje z QA Fx mobile?
(21:27:53) Wojciech: QA Fx mobile?
(21:28:15) Wojciech: chyba nic, skoro nie wiem, co to jest
(21:28:18) Wojciech: Fennec?
(21:28:23) hubert: tak, ex fennec
(21:28:44) Wojciech: a jak się teraz nazywa?
(21:28:48) hubert: nie widziałem żadnych bugów
(21:28:59) hubert: to takie dziwne trochę...
(21:29:06) hubert: albo gandalf jest superdoskonały
(21:29:08) Wojciech: nic się nie dzieje
(21:29:12) hubert: Wojciech: Firefox
(21:29:17) Wojciech: ostatnia wersja, jaką testowałem, nie działała
(21:29:33) Wojciech: pobiorę i sprawdzę
(21:29:38) gandalf: zwracam uwage, ze to nie przeczy koncepcji huberta, jakobym byl superdoskonaly
(21:29:57) hubert: po stand-upie dokończymy
(21:30:02) Wojciech: niestety, na wirtualnym Win, bo mozilla wypięła się na Lkinuksa
(21:30:02) hubert: pytania do Wojciecha?
(21:30:27) hubert: co do spotkania w październiku, to wszystko zależy, czy znajdzie się dobre miejsce na to
(21:30:36) hubert: wtedy może być nawet na Helu
(21:30:42) gandalf: Wojciech: ???
(21:30:47) gandalf: Wojciech: buildy linuksowe sa i dzialaja
(21:30:52) hubert: ktoś ma jeszcze pytania?
(21:30:55) Wojciech: 64?
(21:30:56) hubert: kogoś pominąłem?
(21:31:09) Wojciech: hubert: nie tak
(21:31:35) hubert: Wojciech?
(21:31:36) Wojciech: bo jeśli znajdzie się super miejsce na Helu, w Bieszczadach czy Białowiezy
(21:31:49) Wojciech: a ludzie powiedzą, ze nie pojadą, bo za daleko, to co?
(21:31:56) hubert: to trudno, ich strata
(21:32:25) Wojciech: nie tylko - także strata organizatora, który musi poświęcić czas (i pieniądz)
(21:32:29) ***marcoos pojedzie gdziekolwiek :P
(21:32:35) hubert: skoro do Brukseli czy Pragi mogą dotrzeć, dotrą i tam
(21:32:41) hubert: czas się skończył
(21:32:49) hubert: kończymy