Stand-up:2010-03-22

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • poprawa kilku bledow tlumaczeniowych w Sm 2.0.x

Plany

  • wyslac ogloszenie o Falce na stanowisku QA SeaMonkey
  • dokonczyc przedzieranie sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Falka

Zrobione

  • zweryfikowałam kilkadziesiąt błędów Sm, sporo otworzyłam ponownie
  • uaktualniłam stronę Flocka na wiki
  • przetłumaczyłam dwa krótkie teksty na SUMO i zaktualizowałam tabelkę

Plany

  • zająć się naprawionymi błędami Sm, których z różnych powodów nie chcę/mogę zweryfikować
  • przejrzeć zmiany Sb i poszukać baboli w plikach/programie
  • przetłumaczyć dwa pozostałe zaklepane teksty SUMO i wylosować sobie kolejne
  • może przejrzeć helpa Sm
  • rzucić okiem na GWO – jak ostatni raz tam zaglądałam, to kończyły się hasła, przy tłumaczeniu których czuję się kompetentna

Pytania / Inne

  • Stef, Gandalf: na flockowej stronie na wiki ciągle jesteście w tabelce, mogę Was wyrzucić? :> Nie wiem, kiedy Gandalf był tam ostatnio aktualizowany, Stef siebie nie aktualizował od jesieni 2008. Wy się w ogóle Flockiem zajmujecie? Jak tak, to proszę o aktualizację statusu.
  • nie będzie mnie na stand-upie

Gandalf

Zrobione

  • domeny opłacone
  • kolejne boty odciete od naszej bugzilli

Plany

  • phpBB 3
  • Kompozer
  • Stare bugi
  • Bugzilla - odpowiedziec na maile i zobaczyc gdzie jestesmy, posprzatac repo.

Pytania i/lub problemy

  • ktos chce pomoc z bugzilla?

Hubert

Zrobione

  • Udział w rozmowie rekrutacyjnej z Justyną i wysłanie opinii na rekrutacja#aviary.pl
  • Próba ustalenia na czym polegał problem z wydaniem Tb 3.1b1 - wygląda na to, że a) musimy zaplanować coś na takie sytuacje awaryjne b) zawaliła Mozilla publikując info o sign-offach w wątku o string freeze
  • Udało mi - po kolejnych mailach - uzyskać z Mozilli odpowiedź w sprawie finansowania naszego spotkania
  • Wysłałem zaproszenia na nasze spotkanie do gości
  • Zarezerwowałem restaurację na piątek i kręgle na niedzielę
  • Zarezerwowałem dodatkowe miejsca w hotelu (oprócz Diodi). Wybrałem Hotel Matejko - 50 metrów od Diodi
  • Zgłosiłem buga w sprawie kwietniowych wyborów zarządu i audytora
  • Opierając się o projekt statutu przygotowałem pytanie do poddania pod głosowanie w sprawie zwiększenia liczebności zarządu i stworzenie 2-osobowej komisji rewizyjnej (zamiast audytora). Na uwagi czekam do poniedziałku wieczorem, potem ogłaszam 7-dniowe głosowanie
  • Przygotowałem ogłoszenie rekrutacyjne dot. specjalisty ds. marketingu (ewangelizatora) - proszę o uwagi ASAP
  • Upomniałem się o odpowiedzi na zaległe maile
  • Poprosiłem o aktualizację statusów w Matriksie
  • Wypowiedziałem się w kilku bugach

Plany

  • Zajmować się rzeczami do rozwiązania
  • Przygotować to, czego jeszcze brakuje w związku z kwietniowym spotkaniem
  • Opublikować ogłoszenie w sprawie kierownika MDC i specjalisty ds. marketingu
  • Zaktualizować pl/calendar. Falka - jakieś pomysły na Non Participant?
    • Ta opcja służy do powiadamiania ludzi, że inni się spotykają, więc może "Do wiadomości"? (czy jakieś inne FYI) --Falka 18:20, 21 mar 2010 (PDT)

Pytania i/lub problemy

  • Staś: czekam na odpowiedzi na moje maile
  • Heidi: czekam na wyjaśnienia w sprawie nieobecności na stand-upach
  • Gandalf: przydałaby się aktualne informacje na stronie wiki KompoZera, chciałbym teraz robić bieżące QA
  • Wadim: nie widziałem nic na wiki odnośnie Bugzilli, czy ustaliłeś już co tam będzie do zrobienia?
  • Adrian: czekam na info na mozilla.dev.l10n.pl odnośnie zmian osobowych w QA SeaMonkey

Joasia

Zrobione

  • maile rekrutacyjne - dziś po standupie mamy na kanale Joannę
  • poza tym przydzielanie zadań, maile
  • gnome-games
  • uzupełniona część maili uczelni dla Huberta

Plany

  • douzupełnić maile uczelni dla Huberta
  • monitorować sprawę Agaty
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • skończyć pidgina
  • wysłać monit Marcinowi Wojciechowskiemu
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome, gnome

Pytania i/lub problemy

  • bardzo proszę wszystkich o uważne zapoznanie się z mailem Teo w sprawie stowarzyszenia i wzięcie udziału w spotkaniu założycielskim za tydzień

kasia

Zrobione

  • Zweryfikowane stare bugi.
  • Sprawdzone teksty tłumaczone przez Falke (SUMO)

Plany

  • niesprecyzowane

Pytania i/lub problemy

  • Walcze z wirusem drugi tydzien. Wawrzek moze mnie zawolac,gdybym byla potrzebna.

Marcoos

Zrobione

  • niewiele

Plany

  • strony EOL dla 3.0
  • zaktualizować mozilla-central

Nikdo

Zrobione

  • 1/3 tł. evolution

Plany

  • inwentaryzacja bugzilli

Pytania i/lub problemy

  • ...
  • ...
  • ...

Stas

Zrobione

Plany

  • odpowiedziec na mejle od Huberta (na pewno w tym tygodniu!)

Teo

Zrobione

  • Częściowe tłumaczenie i QA Get Personas 2.6

Plany

  • Zobaczymy co to będzie???

Pytania i/lub problemy

  • Brak

TomaszD

Zrobione

  • GNOME QA
  • Ubuntu-specific

Plany

  • Dalej to samo

Pytania i/lub problemy

Wawrzek

Zrobione

  • Pomoglem skonczyc tlumaczenie kolejengo wydania GetPersonas
  • Zaczalem tlumaczyc kolejna porcje AMO

Plany

  • dalej AMO
  • za tydzien mnie nie bedzie, bo jade do Amsterdamu

Pytania i/lub problemy

  • ostatnio sie wpisalem, ale jak to zwykle nasza Wiki zaprotestowala, a ja pobieglem kapac dziecko i juz tego nie widzialem
  • cala rodzina przez tydzien chora - nie pomaga to w pracy
  • Teo: zaczalem tlumaczyc kolejne stringi, mialem Ci podeslac, ale zostaly one na firmowej maszynie...

Witia

Zrobione

  • Korekta Get Personas

Plany

  • Ponowne przejrzenie poradnika dla tłumaczy i zgłoszenie ostatecznych komentarzy

Wojciech

Zrobione

  • Rozwiązanie kilku zaległych i kilku bieżących błędów.
  • Prace edytorskie przy Poradniku dla tłumaczy.
  • Dalsze słowa w GWO.
  • Artykuł w GWO dotyczący klikania → Kliknij, naciśnij, a może tupnij? związany z błędem 985.
  • Małe uaktualnienie SLE11 SP1.

Plany

  • Rozwiązanie błędów 2502 i 2503.
  • Dopracowanie wraz z Leszkiem Poradnika dla tłumaczy.
  • Pomoc przy Evolution.

Pytania i/lub problemy

  • Proszę nie liczyć na moją jakąś specjalną aktywność w najbliższym czasie - idą Święta, a cały dom jest na mojej głowie.
  • Co trzeba, żeby powyrzucać z Wiki nieaktualne już strony?


Zapis spotkania

(21:00:07) Joasia: zaczynamy
(21:00:09) Joasia: adriank
(21:00:40) ***adriank juz sie wpisuje...
(21:00:40) Joasia: sie nie wpisal
(21:00:46) Joasia: falka sie wpisala
(21:01:10) Joasia: gandalf: pytanie do Ciebie od Falki, odpowiesz jej?
(21:01:22) Joasia: osoba, ktora jej cos wpisala anonimowo proszona jest o douzupelnienie rowniez
(21:01:26) Użytkownik wawrzek [niewod@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk] wszedł do pokoju.
(21:01:30) Użytkownik nikdo [nikdo@moz-DC983ABA.static.telsat.wroc.pl] wszedł do pokoju.
(21:01:30) Joasia: a nie pardon
(21:01:33) Joasia: to jej komentarz
(21:01:35) tryb (+hh wawrzek nikdo) przez hubert
(21:01:39) Joasia: gandalf sie nie wpisal
(21:01:44) Joasia: hubert
(21:01:46) gandalf: wpisal!
(21:02:04) ***hubert ma dużo pytań
(21:02:18) ***adriank sie wpisal juz
(21:02:25) hubert:     *  Staś: czekam na odpowiedzi na moje maile
(21:02:26) hubert:     * Heidi: czekam na wyjaśnienia w sprawie nieobecności na stand-upach
(21:02:27) hubert:     * Gandalf: przydałaby się aktualne informacje na stronie wiki KompoZera, chciałbym teraz robić bieżące QA
(21:02:29) hubert:     * Wadim: nie widziałem nic na wiki odnośnie Bugzilli, czy ustaliłeś już co tam będzie do zrobienia?
(21:02:29) Joasia: gandalf, adriankto poczekacie :)
(21:02:30) hubert:     * Adrian: czekam na info na mozilla.dev.l10n.pl odnośnie zmian osobowych w QA SeaMonkey
(21:02:37) Joasia: w sprawie bugzilli
(21:02:39) Joasia: dzis byl mail
(21:02:50) Joasia: kto na niego odpowie i co? przydaloby sie w miare szyblo
(21:02:52) Joasia: szybko*
(21:02:59) gandalf: hubert: ok
(21:02:59) hubert: nikdo odpowie
(21:03:08) hubert: przy okazji na moje pytanie mam nadzieję też :)
(21:03:11) adriank: hubert: bedzie dzis
(21:03:12) Joasia: nikdo: si?
(21:03:30) nikdo: mail?
(21:03:38) nikdo: owszem
(21:03:42) nikdo: jest na liście
(21:03:51) Joasia: nikdo: sprawdzam czy przyjales do wiadomosci i nie stawiasz oporu :)
(21:03:53) hubert: gandalf: zobacz na wiki Tb lub Sb - takie howto by mi przydało
(21:04:00) gandalf: ok, juz patrze
(21:04:30) Joasia: hubert: dla formalnosci: rozumiem ze mamy nabywac bilety itp? bo nie bylo maila w tej sprawie
(21:04:40) hubert: Joasia: tak
(21:04:43) Joasia: ok
(21:04:44) hubert: kupować bilety!
(21:05:00) Joasia: hubert: wyslesz maila rowniez?
(21:05:11) hubert: tak
(21:05:25) hubert: nikdo: a odpowiedź na moje pytanie?
(21:05:41) nikdo: nie miałem czasu na bz.
(21:05:52) nikdo: w najbliższych dniach mam zamiar się rozpatrzeć
(21:05:57) nikdo: w istniejących tł.
(21:06:37) hubert: ok
(21:06:41) hubert: Joasia: napisałem
(21:06:50) Joasia: pytania od/do Huberta?
(21:07:12) Joasia: to teraz ja
(21:07:28) Joasia: wlasnie znalazlam, gandalf zalezy mi na bugu 2803
(21:07:55) Joasia: prosze o powazne podejscie do sprawy, która przedstawił nam Teo w mailu
(21:08:07) Joasia: mamy dziś po standupie gościa :)
(21:08:29) Joasia: poza tym ndd
(21:08:37) Joasia: pytania do mnie?
(21:08:38) hubert: który już czeka gotowy (sądząc po nicku)
(21:08:41) Joasia: hubert: tak
(21:09:07) Joasia: kasi nie ma
(21:09:09) Joasia: marcoos
(21:09:13) gandalf: Joasia: juz robie
(21:09:25) Joasia: gandalf: bog zaplac
(21:09:39) wawrzek: Jezeli potrzeba to Kasia jest obok mnie
(21:09:41) gandalf: Joasia: mysle, ze dogadamy sie na poziomie lokalnym co do zaplaty ;D
(21:09:43) marcoos: ndd
(21:09:59) Joasia: gandalf: jesli razem z Toba bedzie Twoj szef to chetnie piwo postawie :P
(21:10:06) gandalf: tylko?!?!?!
(21:10:08) Joasia: pytania do marcoosa?
(21:10:08) gandalf: pfff
(21:10:16) Joasia: gandalf: moze byc *krzynka :)
(21:10:27) Joasia: nikdo
(21:10:34) hubert: co się dzieje ze stefem?
(21:10:40) nikdo: jak widać
(21:10:43) Joasia: nikdo: potrzebujesz pomocy z evo? bo tam tego dosc duzo jest w l10n
(21:10:54) ***Wojciech piszę się do pomocy przy Evolution
(21:11:00) Joasia: uderz w stół :)
(21:11:04) gandalf: wlasnie, co ze stefem?
(21:11:11) nikdo: jest jeszcze evo-data-server
(21:11:13) Wojciech: a Wojciech się odezwie
(21:11:13) nikdo: wolne ;-)
(21:11:16) ***hubert jak zobaczy 100% przetłumaczone gnome 2.30 to postawi piwo
(21:11:30) Wojciech: słyszałeś, Wadim?
(21:11:33) Joasia: hubert: UI czy doku?
(21:11:34) nikdo: hubert: kiepska motywacja :P
(21:11:36) Wojciech: przy świadkach!
(21:11:46) nikdo: :)
(21:11:48) hubert: Joasia: UI
(21:11:51) Joasia: hubert: ok
(21:11:54) Joasia: PiotrDrag: slyszales?
(21:11:59) hubert: za dokumentację to kiepska motywacja :)
(21:12:05) Joasia: hubert: PiotrDrag odpowiada za wiekszosc roboty przy 2.30 :)
(21:12:08) hubert: a do UI zawsze brakuje kilku procent
(21:12:20) PiotrDrag: Joasia: no to chyba nie ma wyjścia i trzeba zrobić anjute ;)
(21:12:23) TomaszD: hubert, niewykonalne niestety, szkoda czasu na niekt?re pakiety
(21:12:24) Joasia: nikdo: to sie dogadajcie z Wojciechem :)
(21:12:25) TomaszD: :)
(21:12:39) Joasia: pytania od/do nikdo?
(21:12:41) hubert: TomaszD: nie ma czegoś takiego jak "niewykonalne"
(21:12:45) ***nikdo może postawić bez 100% ;-)
(21:13:11) Joasia: nikdo: rob to evo zamiast sie licytowac z hubertem :P
(21:13:18) TomaszD: hubert, nikt tego nie będzie robił, bo nie ma sensu = niewykonalne
(21:13:21) Joasia: stas_
(21:13:22) TomaszD: :)
(21:13:46) hubert: TomaszD: :P
(21:13:56) Joasia: stas_ spi
(21:14:02) Joasia: Teo
(21:14:12) TomaszD: hubert, zawsze jesteśmy otwarci na ochotników, to "tylko" dwa pakiety
(21:14:14) stas_: nie spi, ndd
(21:14:17) stas_: :)
(21:14:20) Joasia: stas_ ma laga
(21:14:24) Teo: ndd
(21:14:27) Joasia: pytania do/od stasia?
(21:14:30) Joasia: pytania do/od Teo?
(21:14:50) Joasia: TomaszD
(21:14:55) TomaszD: jak na wiki, dodałem tam pytanie dot. http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=3068 (fennec)
(21:15:20) TomaszD: obecnie doszlifowuję Ubuntu
(21:15:51) Joasia: gandalf: ten bug to do Ciebie
(21:15:55) Joasia: pytania od/do Tomka?
(21:16:25) Joasia: wawrzek
(21:16:32) Joasia: wawrzek: wracajcie tam do zdrowia :)
(21:17:01) wawrzek: ja akurat bylem mniej dotkniety, ale i tak czulem sie jakos slabiej...
(21:17:21) wawrzek: ndd
(21:17:29) Joasia: pytania do wawrzka?
(21:17:39) Joasia: Witia
(21:18:09) Witia: Nie mam spraw
(21:18:17) Joasia: ktos ma sprawę do Witii?
(21:18:39) Joasia: Wojciech
(21:18:48) Wojciech: Na rozkaz!
(21:19:01) Joasia: Wojciech: jak sie ma Twoja deklaracja o braku czasu w zwiazku ze Świętami do chęci pomocy nikdo przy Evo? :)
(21:19:19) Wojciech: wiem z doświadczenia, że evo się przeciągnie
(21:19:30) Wojciech: więc może "jakoś to będzie"
(21:19:37) Wojciech: - tak po staropolsku
(21:19:38) Joasia: Wojciech: w sprawie wiki to nie wiem, ale strzelam ze wyrzucasz cala zawartosc i tyle?
(21:19:49) Wojciech: hm
(21:20:03) Wojciech: zbyt proste, zeby mogło byc prawdziwe
(21:20:09) TomaszD: z Evo to bez pośpiechu, najwyżej będzie na GNOME 2.30.1
(21:20:09) Joasia: ktos tu obeznany w sprawie wiki?
(21:20:13) Joasia: stas_: ?
(21:20:17) hubert: nikdo: http://live.gnome.org/UserGroups#GNOME_Poland - pasuje zaktualizować
(21:20:37) stas_: Joasia: ?
(21:20:42) TomaszD: o rany, Artur już dawno tego maila nie ma nawet
(21:20:56) PiotrDrag: lista mailingowa jest też błędna w damned lies
(21:20:57) TomaszD: tam jest wszystko nieaktualne
(21:21:03) Joasia: stas_: Co trzeba, żeby powyrzucać z Wiki nieaktualne już strony? 
(21:21:04) nikdo: ostatnie zmiany 2008
(21:21:41) gandalf: wazne info dla kazdego: http://www.laboiteverte.fr/wp-content/uploads/2010/03/first-contact-alien.png
(21:21:49) Joasia: pytania do Wojciecha?
(21:21:52) stas_: Joasia: co to znaczy "nieaktualne"?
(21:22:17) Joasia: stas_: zakladam ze Wojciechowi chodzi o usuniecie jakiejs strony z wiki
(21:22:28) Joasia: stas_ Wojciech: po standupie
(21:22:39) Joasia: adriank
(21:22:53) adriank: jestem
(21:23:07) adriank: ndd
(21:23:12) Joasia: pytania do Adriana?
(21:23:36) Joasia: gandalf
(21:23:57) gandalf: nie umiem przecenic wagi tej wiadomosci: http://www.laboiteverte.fr/wp-content/uploads/2010/03/first-contact-alien.png
(21:24:02) gandalf: poza tym ndd
(21:24:14) TomaszD: gandalf, http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=3068 ?
(21:25:35) gandalf: TomaszD: patrze
(21:25:38) stas_: TomaszD: naprawie tego buga
(21:25:44) stas_: gandalf: feel free przypisac do mne
(21:25:51) TomaszD: kthx :)
(21:26:23) Joasia: pytania do gandalfa?
(21:27:33) Joasia: ktos jeszcze chcialby cos dodac?
(21:27:40) Joasia: Wojciech: http://meta.wikimedia.org/wiki/History_of_wiki_deletion_process --> cos takiego znalazlam
(21:27:50) Joasia: konczymy