Stand-up:2010-03-29

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • wyslane ogloszenie o Falce na stanowisku QA SeaMonkey

Plany

  • dokonczyc przedzieranie sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Pytania i/lub problemy

  • Hubert: czy w zwiazku z moim przyjazdem w czwartek do Krakowa, bede mial mozliwosc gdzies przenocowac w nocy z czwartku na piatek? ;)

Falka

Zrobione

  • posprzątałam w bugach Sm (poweryfikowałam trochę starych, otworzyłam ponownie kilka zamkniętych i zgłosiłam ze dwa nowe)
  • przejrzałam zmiany w Sb (28/03/10)
  • wprowadziłam zmiany do dwóch tłumaczeń z SUMO zgłoszone w bugach (i przy okazji zamknęłam te bugi)

Plany

  • przejrzeć zmiany Sb i poszukać baboli w plikach/programie
  • przetłumaczyć dwa pozostałe zaklepane teksty SUMO i wylosować sobie kolejne
  • może przejrzeć helpa Sm
  • rzucić okiem na GWO – jak ostatni raz tam zaglądałam, to kończyły się hasła, przy tłumaczeniu których czuję się kompetentna

Pytania / Inne

  • Stef, Gandalf: po raz kolejny proszę o uaktualnienie Waszego statusu na stronie wiki Flocka.
  • Nie będzie mnie na stand-upie, spóźnię się na postandupowe spotkanie.

Gandalf

Zrobione

  • Przygotowania do lokalizacji Fenneca

Plany

  • phpBB
  • Kompozer
  • Bugzilla 3.6

GmbH

Zrobione

Plany

  • Sprawdzić bugi SUMO

Pytania i/lub problemy

  • Notoryczny brak czasu

Hubert

Zrobione

Plany

  • Zajmować się rzeczami do rozwiązania
  • Przygotować to, czego jeszcze brakuje w związku z kwietniowym spotkaniem - wybrać i zarezerwować restaurację
  • Wysłać kolejne zaproszenia na nasze spotkanie do gości (poprzednio zaproszeni się nie zjawią)
  • Sprawdzić zmiany w browser/toolkit

Pytania i/lub problemy

  • Staś: czekam na odpowiedzi na moje maile
  • Heidi: czekam na wyjaśnienia w sprawie nieobecności na stand-upach
  • Gandalf: czekam na rozpropagowanie info o tym, że szukamy szefa MDC
  • Adrian, Gandalf: czy coś się stało, że "polski" dashboard jest taki czerwony od ponad miesiąca?
    • czekam z rozpoczeciem lokalizacji SeaMonkey 2.1 do momentu pojawienia sie pierwszej lokalizowalnej alfy na horyzoncie (Adrian)

Joasia

Zrobione

  • rekrutacyjne - kilka maili, review Joanny
  • wysłny monit Marcinowi Wojciechowskiemu i Agacie Andrzejewskiej
  • uzupełniona część maili uczelni dla Huberta (w sumie 32)

Plany

  • review dla Justyny
  • douzupełnić maile uczelni dla Huberta
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • skończyć pidgina
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome

Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Tym razem znowu nic.

Plany

  • Zrobić chociaż kawałek tej pomocy do Kuriera Poczty SM.

Marcoos

Zrobione

  • bieżące w mozilla-central
  • stringi "lorentzowe" w Firefoksie
  • bieżące w mozilla.com

Plany

  • testy lorentzowych paczek Fx

Pytania i/lub problemy

  • Stef - kiedy zaktualizujesz brakujące rzeczy w mozillamessaging.com?
  • Teo - zakładanie stowarzyszenia via IRC nie jest wg mnie zgodne z prawem, czy to nie może się po prostu odbyć na spotkaniu w Krakowie?


Stef

Niewiele - choroba, problemy z komputerem, kompletna dezorganizacja, zawalona beta tb i powolny powrót do wcześniejszej aktywności.

Teo

Zrobione

  • Częściowe tłumaczenie oraz QA zrobionych rzeczy dla AMO 5.9
  • Przygotowania do założenia stowarzyszenia
  • Tłumaczenie i pierwsze testy Bugzilli 3.4.6
  • Dopilnowanie sprawy gadżetów na spotkanie (wszystko gotowe)

Plany

  • Bieżące
  • Odpocząć

Pytania i/lub problemy

  • Brak

TomaszD

Zrobione

  • GNOME QA
  • Porządki w Ubuntu
  • ...

Plany

  • Dalej GNOME QA

Pytania i/lub problemy

  • -

Witia

Zrobione

  • Pytania polonistyczne podczas rekrutacji na IRC-u oraz komentarz językowy na temat maila kandydatki

Plany

  • Komentarze do poradnika dla tłumaczy

Pytania i/lub problemy

  • Miewam problemy z siecią, mam nadzieję, że uda mi się wejść na IRC-a

Wojciech

Zrobione

  • Doróbki w SLE11 SP1.
  • Sprzątanie w starych błędach na bap.
  • Wykonanie dla Teo "Poradnika dla tłumaczy..." w formacie odt (OpenOffice.org).
  • Przekazanie Mu kilku uwag do treści tegoż Poradnika.
  • Trochę nowości w GWO.

Plany

  • Ankieta nt. GWO.

Pytania i/lub problemy

  • Evolution musi poczekać.
  • W sprawie opublikowania Poradnika - jest on już w postaci umożliwiającej eksport do różnych formatów, dodawanie komentarzy itp. Dalsze decyzje należą do Autora.


Zapis spotkania

(21:00:04) hubert: zaczynamy
(21:00:07) hubert: adriank
(21:00:12) Wojciech: Dobry wieczór!
(21:00:15) adriank: hubert: odpowiedzialem na wiki
(21:00:20) Wojciech: chyba zdążyłem ;-)
(21:00:34) hubert: adriank: widziałem, ale nie da się teraz lokalizować czy jak?
(21:01:02) adriank: hubert: da sie, ale to nie ma sensu, bo zbyt wiele rzeczy sie zmienia w te i wewte
(21:01:05) hubert: mamy taki wewnętrzny wymóg, że lokalizujemy na bieżąco do miesiąca poślizgu po en-us
(21:01:14) hubert: a części wspólne 2 tyg.
(21:01:52) hubert: adriank: http://wiki.aviary.pl/Obowi%C4%85zki_i_cele#Cel_4
(21:02:02) hubert: co do noclegu - masz od czwartku rezerwację
(21:02:09) hubert: od 14
(21:02:39) hubert: inne pytania?
(21:02:48) adriank: hubert: wiem, ale nie widze sensu trzymania sie sztywno czegos, co na chwile obecna nie ma sensu. Preferuje zajmowanie sie zgloszonymi bledami na chwile obecna
(21:03:29) adriank: jak KaiRo oglosi date pierwszej alfy, to wtedy bedzie mialo sens zaczac ;)
(21:03:52) hubert: adriank: ok, niech będzie, ale zmień status w matriksie
(21:03:53) hubert: gandalf
(21:04:11) gandalf: wpisuje sie
(21:04:17) hubert: Falka się wpisała
(21:04:19) hubert: GmbH
(21:04:31) GmbH: Cześć, wpisałem się na Wiki, nie mam pytań.
(21:04:56) hubert: na jakim etapie jest sumo?
(21:05:06) hubert: tzn. czy wszystko idzie na bieżąco?
(21:05:24) hubert: GmbH?
(21:05:32) GmbH: W zasadzie tak
(21:06:09) hubert: GmbH: przydało by się tutaj info: http://wiki.aviary.pl/Matrix?title=SUMO&action=edit
(21:06:11) hubert: co i jak
(21:06:14) hubert: teraz ja
(21:06:31) GmbH: OK
(21:06:47) hubert: gandalf: dlaczego Fennec jest czerwony od dawna?
(21:06:56) gandalf: hubert: bo nie ma wydan
(21:07:17) hubert: gandalf: heh
(21:07:31) hubert: gandalf: http://wiki.aviary.pl/Obowi%C4%85zki_i_cele#Cel_4
(21:07:43) hubert: pytania do mnie?
(21:07:56) Joasia: hubert: ja w sprawie szkol
(21:08:10) hubert: tak?
(21:08:17) gandalf: hubert: mozilla nie oglosila zadnej l10n phase w zakresie fenneca 1.1
(21:08:32) Joasia: hubert: tam sa teraz takie same z nazwami, bez adresow www i maili. pytanie brzmi: googlac i wrzucac do formularza?
(21:08:44) hubert: gandalf: tłumaczymy trunka na bieżąco
(21:08:54) gandalf: hubert: kto "my"?
(21:08:55) gandalf: i po co?
(21:09:07) TomaszD: a m?j bug http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=3068 do fenneca nadal wisi :P
(21:09:19) hubert: gandalf: nie pamiętam, zaakceptowałeś to
(21:09:28) gandalf: nie pamietam, zebym to akceptowal
(21:10:00) hubert: gandalf: a ja tak :)
(21:10:11) gandalf: hubert: nie widze sensu lokalizowac trunka
(21:10:17) gandalf: na tym etapie
(21:10:20) gandalf: nie ma bazy uzytkownikow
(21:10:27) gandalf: nie ma stabilnego UI
(21:10:42) gandalf: (bazy dla nightly)
(21:10:43) gandalf: a w ogole cala baza uzytkownikow jest mala
(21:10:46) gandalf: i nie ma kompilacji nocnych
(21:11:06) Użytkownik adriank_ [chatzilla@moz-D4B2B5CC.pool.mediaways.net] wszedł do pokoju.
(21:11:06) TomaszD: fenneca? są
(21:11:08) gandalf: jak to sie ustabilizuje i pojawi sie wieksza baza uzytkownikow to bedzie mialo sens
(21:11:11) gandalf: TomaszD: co sa?
(21:11:13) hubert: Joasia: zrób tak, by było dobrze dla Ciebie
(21:11:17) TomaszD: nightly builds
(21:11:29) stef: hubert: rozmawiałeś z Wadimem/Kasią w sprawie bz?
(21:11:38) hubert: z Wadimem
(21:11:41) gandalf: TomaszD: l10n?
(21:11:47) Użytkownik adriank opuścił pokój (quit: Ping timeout).
(21:12:04) TomaszD: gandalf, używam kompilacji multi, więc jest i pl_PL
(21:12:06) hubert: stef: Wadim "sprzeda"
(21:12:09) Użytkownik adriank_ nazywa się teraz adriank
(21:12:14) hubert: pytania do/od Joasi?
(21:12:17) gandalf: TomaszD: nie powinno byc, skoro jestesmy czerwoni
(21:12:28) gandalf: ah, czekaj, to jest nightly
(21:12:32) Joasia: poza tym ndd :)
(21:12:35) gandalf: wiec mozesz miec half-baked kompilacje
(21:12:41) TomaszD: gandalf, nie wiem co to znaczy czerwoni, ale część ciągów nie jest przetłumaczona, przynajmniej do niedawna 
(21:12:42) gandalf: I stand my case
(21:12:49) hubert: lemiel
(21:12:59) tryb (+hhh adriank lemiel Wojciech) przez hubert
(21:13:32) lemiel: ndd, tyle, że na pytanie z ostatniej rozmowy mogę powiedzięć, że mam dużą szansę na zmianę miejsca pracy - nie firmy - powinienem mieć więcej czasu
(21:13:44) hubert: lemiel: fajnie :)
(21:13:51) hubert: marcoos
(21:14:19) marcoos: poza tym co na wiki, ndd
(21:14:36) hubert: napisałeś coś o stowarzyszeniu
(21:14:41) hubert: ale to może po stand-upie
(21:14:46) hubert: Teo: co o tym myślisz?
(21:14:57) Teo: o czym?
(21:15:14) marcoos: o tym:
(21:15:16) marcoos: zakładanie stowarzyszenia via IRC nie jest wg mnie zgodne z prawem, czy to nie może się po prostu odbyć na spotkaniu w Krakowie
(21:16:52) Teo: dla mnie nie ma już sprawy. dziękuje wszystkim, którzy zgłosili swój akces, ale nawet prezes nie ma zamiaru byc założycielem
(21:17:15) hubert: zanosi się nie dłuższą dyskusję
(21:17:18) hubert: po stand-upie
(21:17:24) hubert: stef
(21:17:28) stef: ndd
(21:17:30) adriank: Teo: to ile osob sie zglosilo?
(21:17:43) Teo: dla mnie nie ma już sprawy. dziękuje wszystkim, którzy zgłosili swój akces, ale nawet prezes nie ma zamiaru byc założycielem
(21:17:58) hubert: stef: marcoos pytał o coś Ciebie na wiki chyba
(21:18:07) stef: sek, zara sprawdzę
(21:18:10) Teo: nie jestem upoważniony do podawania liczby i kto w tej sytuacji zgłosił akces
(21:18:23) marcoos: o brakujacy bodajze 1 string na mozillamessaging.com
(21:18:38) marcoos: ja nie zglosilem, bo nie wierze w zakladanie stowarzyszenia przez internet
(21:18:55) marcoos: do stowarzyszenia zakladanego w realnym swiecie sie zglosze :)
(21:19:16) hubert: teraz Teo
(21:19:16) Teo: czekaj następne 3  lata
(21:19:20) Teo: ndd
(21:19:25) stef: marcoos: te megabajty? Pewnie dzisiaj, tak jak całą resztę…
(21:19:32) marcoos: ok, fajnie :)
(21:19:43) hubert: zwracam uwagę na wpis Teo :)
(21:19:51) hubert: "#  Tłumaczenie i pierwsze testy Bugzilli 3.4.6 "
(21:19:53) hubert: :)
(21:20:28) Teo: po dzisiejszych testach jest bardzo OK
(21:20:43) stef: ale co jest bardzo ok przepraszam?
(21:21:05) hubert: stef: Teo jest zadowolony z tego co mu się udało zrobić
(21:21:12) hubert: czyli, że tłumaczenie pasuje do interfejsu
(21:21:17) hubert: tak?
(21:21:24) stef: ale co mu się udało zrobić?
(21:21:37) stef: i o co w ogóle chodzi?
(21:21:46) hubert: przetłumaczył Bz 3.4.6 :)
(21:21:47) Teo: mało tego, że pasuje, to wsystko gra lącznie z polskimi komunikatami
(21:22:09) hubert: adriank się ucieszy :)
(21:22:17) hubert: pytania do Teo?
(21:22:23) Joasia: trzeba bedzie zaprosic tego Vitalya i otworzyc flaszke
(21:22:28) stef: o fajnie 101 wersja tłumaczenia…
(21:22:53) adriank: hubert: zdecydowanie :)
(21:22:54) hubert: stef: ale w ciem wiem, że przy tej adriank nie będzie się irytował
(21:23:09) hubert: s/w ciem/w ciemno
(21:23:10) Teo: stef: masz bugzillę?
(21:23:38) stef: Adrian irytował się bodajże na instalację na bap nie czyjeś lokalizacje
(21:23:45) stef: Teo: co to znaczy masz?
(21:23:49) Teo: zaraz mogę ci podesłać pl bys sprawdził
(21:24:17) Teo: pliki ma juz gandalf, hubert i wojciech
(21:24:39) Teo: ale to są z wczorajszego dnia
(21:24:43) stef: nie chcę sprawdzać rzeczy w których nie mam sprawdzić jak efektów sprawdzania
(21:24:55) Wojciech: tyle, że ja nie bardzo lubię korekt bez żywego organizmu...
(21:24:59) stef: tak jak weave
(21:25:02) hubert: dokończmy temat po stand-upie, bo nam się czas kończy
(21:25:10) Joasia: Teo: czy mozesz wyslac jakiegos oficjalnego maila na team@ ze plany postandupowe sa odwolane?
(21:25:16) hubert: Teo: może poproś gandalfa o postawienie tego gdzieś
(21:25:17) Joasia: zeby bylo wiadomo?
(21:25:26) hubert: TomaszD
(21:25:33) hubert: Joasia: a odwołane?
(21:25:37) TomaszD: ndd
(21:25:48) Joasia: hubert: a moze naszej bugzilli wrzucic tlumaczenie Teo? korzystamy z niej wszyscy
(21:25:57) Joasia: hubert: no Teo napisal ze nie zebral wystarczajacej ilosci chetnych
(21:26:11) Teo: hubert: nie ma quorum
(21:26:13) Joasia: a przynajmniej tak zrozumialam
(21:26:16) Joasia: ano wlasnie
(21:26:52) hubert: Witia się wpisał, ma problem z siecią
(21:26:54) hubert: Wojciech
(21:27:20) hubert: Joasia: ja miałem wątpliwości co do przeprowadzenia tego wszystkiego
(21:27:21) hubert: może inni też
(21:27:26) ***Wojciech jest i nie ma nic do dodania
(21:27:33) adriank: Teo: trzeba to ale po standupie jeszcze podyskutowac o tym
(21:27:41) hubert: choć ta cała dokmentacja wyglądała bardzo profesjonalnie
(21:27:59) hubert: Wojciech: jak ankieta: wybrałeś narzędzie?
(21:28:22) Wojciech: jeszcze nie - może coś z serwisów?
(21:28:35) hubert: wracamy do gandalfa
(21:28:42) hubert: gandalf: pytania od/do?
(21:28:49) Wojciech: z tych darmowych (i płatnych, jesli chce się więcej opcji)?
(21:28:59) Wojciech: nie mam doświadczenia
(21:29:07) hubert: Wojciech: nie wiem, co potrzebujesz
(21:29:15) hubert: jest jeszcze betterpolls.com
(21:29:28) Wojciech: kilka pytań tak/nie + kilka z opcjami do wyboru
(21:29:30) hubert: nie widzę pytań do gandalfa
(21:29:30) Joasia: Wojciech: bawiles sie nimi troche? moze po prostu wybierz na probe taki, ktory ci pasuje
(21:29:31) hubert: ani od
(21:29:45) hubert: kogoś pominąłem?
(21:29:57) hubert: ktoś ma jeszce jakieś pytania?
(21:30:04) hubert: kończymy