Stand-up:2010-04-12

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • udzial w spotkaniu w Krakowie
  • uparcie ignorowalem informacje, ze "dzis nie damy rady zalozyc stowarzyszenia" - i je jednak zalozylismy :)

Plany

  • dokonczyc przedzieranie sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Falka

Zrobione

  • Uczestniczyłam w sobotę w spotkaniu przez Skypa
  • I w sumie tyle, projekty nieaviarowe miały wyższy priorytet

Plany

  • SUMO (tłumaczenie + bugi)
  • Skończyć sprzątanie w bugach Sm
  • Przejrzeć zmiany do Sb
  • Zrobić wszystko inne, co planowałam zrobić w ciągu ostatnich 2 tygodni

Pytania/Inne

  • Jakiś czas temu weryfikowałam sporo zamkniętych bugów i utkwiłam na tych z serii wontifx, invalid, later itp. Co się z nimi robi? Też weryfikuje?
    • Dobrze jest jeśli ktoś zweryfikuje każdy błąd, w tym wontfix. Czasem nawet zdarzają się pomyłki przy zamykaniu. --Hubert 18:56, 12 kwi 2010 (PDT)
  • Nie będzie mnie na stand-upie

GmbH

Zrobione

  • Aktualizacja Matrixa

Plany

  • Zająć się sprawami ze spotkania

Pytania i/lub problemy

  • Mam pilną rzecz do zrobienia - nie będzie mnie na standupie

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.1 do 2009-12-22 20:18:26 -0800 - rev 26702 a27adfe241f5 (en-US)/2009-10-31 18:42:28 +0100 - rev 930 e6108f02777e (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-04-08 20:00 CET (brak zmian)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.2 do 2010-04-08 13:42:40 -0400 - rev 34019 6e4ba2fb6418 (en-US)/2010-03-28 19:37:15 +0200 - rev 1029 6878374b297a (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-04-08 20:00 CET (zgłoszony jeden bug)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 2010-03-18 08:04:42 +0100 - rev 39570 a34839be79aa (en-US)/2010-03-28 19:33:30 +0200 - rev 1093 882f04d2bc3b (pl). Przejrzane wszystkie zmiany wrzucone do repozytorium, en-US: 2010-03-18 08:04:42 +0100, pl: do 2010-03-28 19:33:30 +0200 (zgłoszone 2 bugi). W pl nie ma jeszcze ostatnich zmian z en-US.
  • Udało się dopiąć wszystkie szczegóły dot. spotkania w Krakowie
  • Odpisałem Irinie w sprawie Choice Power Team
  • Wysłałem maila Rozliczenie wydatków za spotkanie. DEADLINE: 2010-04-18 17:00 CEST - proszę uważnie go przeczytać
  • Przygotowałem listę rzeczy do zrobienia na najbliższe 6 miesięcy
  • Zgłosiłem 19 bugów (większość związanych z listą TODO wspomnianą wyżej)

Plany

  • Zabrać się rzeczy z listy
  • Przyjrzeć się MDC i zgłosić kilka bugów

Pytania i/lub problemy

  • Staś: czekam na odpowiedzi na moje maile
  • Heidi: czekam na wyjaśnienia w sprawie nieobecności na stand-upach
  • Stef: mógłbyś odpisać na maile (dot. Tb) w ciągu kilku dni?
    • OK --Stef 17:54, 12 kwi 2010 (PDT)

kasia

Zrobione

  • Nic

Plany

  • bugi
  • praca nad bugzilla

Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • 2/3 pliku mail_help dla SM doprowadzone do zgodności z diffem z 2.0.

Plany

  • Skończyć tego diffa i tłumaczyć plik.

Pytania i/lub problemy

  • Może mi się nie udać dotrzeć na 21 do domu (jest 19:55).

Marcoos

Zrobione

  • Firefox/Lorentz
  • przedłużyłem domenę mozillapl.net

Plany

  • zaktualizować m-c
  • zająć się listą błędów na b.a.p
  • zabrać się za odświeżenie kodu www.aviary.pl

Piecu

Zrobione

  • Przestudiowałem statut i poradnik dla tłumaczy
  • Byłem na spotkaniu w Krakowie
  • Odgarnąłem najważniejsze maile

Plany

  • Odgarnąć resztę maili (w tej chwili 888), nic więcej na pewno nie dam rady...

Stas

Zrobione

  • nieobecnosc w Krakowie

Plany

  • Nadgonic z fennekiem

Stef

Zrobione

  • tłumaczenie tb dociągnięte i znowu na bieżąco (trunk)
  • dyskusja z Hubertem na mozilla.dev.l10n.pl o niewydawaniach
  • spotkanie w krk
  • napisałem w sprawie qa bz do Kasi, zgodziła się, przejęliśmy (razem jeszcze z Teo i Krzyśkiem)
    • stare bugi na bap
    • dostęp do repozytorium dla Teo
  • problem wrotki w tb wrócił - potrzebna pomoc
    • jak to jest tłumaczone w evolution, outlook, windows mail, … ?
  • przywracanie ustawień bap po migracji do 3.6
  • walka z bugami różnej maści i proweniencji

Pytania, prośby i problemy

  • zna ktoś działające jabberowe transporty msn/skype?

Plany

  • bz, tb
  • backlog, gwo
  • transplantować tłumaczenia do tb3.1
  • i inne…

(nie będzie mnie dzisiaj raczej)

Teo

Zrobione

  • Tłumaczenie Bugzilli 3.6
  • Przygotowania do spotkania w Krakowie - Stowarzyszenie
  • Udział w spotkaniu w Krakowie

Plany

  • Bieżące (Stowarzyszenie, Bugzilla, AMO)
  • Odpoczynek

Pytania i/lub problemy

  • Brak

TomaszD

Zrobione

  • -

Plany

  • nadgonić review

Pytania i/lub problemy

  • -

Wawrzek

Zrobione

  • Nic

Plany

  • Co bogowie, znaczy się, Teo ześlą

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Korekta językowa Fenneca
  • Udział w spotkaniu w Krakowie
  • Dyskusje na bap
  • Przystąpiłem do grupy rekrutacyjnej

Plany

  • Komentarze do poradnika dla tłumaczy
  • SUMO


Zapis spotkania

[21:00:00] <hubert> zaczynamy
[21:00:04] <hubert> adriank
[21:00:07] |<-- adriank has left moznet (Ping timeout)
[21:00:10] <adriank_> wpisuje sie...
[21:00:19] =-= adriank_ is now known as adriank
[21:00:38] <hubert> Falka się wpisała
[21:00:40] <hubert> GmbH też
[21:00:51] <hubert> teraz ja
[21:01:13] -->| Teo (chatzilla@moz-666F42E5.acn.waw.pl) has joined #aviarypl
[21:01:21] <hubert> sprawdźcie maila w tym ten o nadsyłaniu rachunków
[21:01:27] <hubert> jest 7 dni na to niecałe
[21:01:41] <hubert> lista TODO na nast. 6 mies. gotowa: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2010-04-09#Do_zrobienia_przez_nast.C4.99pne_p.C3.B3.C5.82_roku
[21:01:43] <hubert> pytania?
[21:02:12] =-= Mode #aviarypl +h Teo by hubert
[21:02:16] =-= Mode #aviarypl +h adriank by hubert
[21:02:25] <hubert> lemiel się wpisał
[21:02:27] <hubert> marcoos
[21:02:37] <marcoos> ndd
[21:03:06] -->| Piecu (chatzilla@moz-3B53FA77.home.aster.pl) has joined #aviarypl
[21:03:09] <hubert> stas się nie wpisał
[21:03:12] <hubert> Piecu też nie
[21:03:13] <Piecu> Witam wszystkich
[21:03:15] =-= Mode #aviarypl +h Piecu by hubert
[21:03:16] <Piecu> Wpisuję się
[21:03:27] * adriank wpisal sie
[21:03:27] <hubert> stef się wpisał
[21:03:55] <stas> ups, sorry
[21:04:04] <hubert> pyta na wiki o wrotęk
[21:04:06] <hubert> wrotkę
[21:04:21] <hubert> i
[21:04:23] <hubert> "    *  zna ktoś działające jabberowe transporty msn/skype? "
[21:04:43] <hubert> ja na żadne z pytań nie znam odpowiedzi
[21:05:10] <hubert> Teo
[21:05:15] * Piecu się wpisał
[21:05:36] <Teo> ndd
[21:05:50] <hubert> Witia
[21:06:01] <hubert> TomaszD się nie wpisał
[21:06:01] <Witia> Wysyłałem maila w sprawie aktualnego statutu w formacie np. odt.
[21:06:30] <Teo> witia: zaraz poszukam
[21:06:46] <hubert> właśnie: Teo - jak uznasz, że sprawa statutu już zamknięta - rozwiąż proszę buga
[21:06:51] <adriank> Teo: najaktualniejsya wersja to powinna bzc, ktora ci wgralem na pendriva
[21:07:01] <Teo> hubert: oczywiście
[21:07:14] <TomaszD> ups
[21:07:16] <adriank> Teo: tam m.in. poprawilem te 2 przecinki
[21:07:26] <Teo> adrian: tak sądziłem, ale miałem Cie zapytać teraz
[21:07:45] <hubert> adriank
[21:07:53] <adriank> ndd
[21:08:01] <hubert> zasłużony :)
[21:08:13] <adriank> :)
[21:08:22] <hubert> bo nikt mu nie powiedział, że się "nie da" ;)
[21:08:53] <hubert> kasia się wpisała
[21:08:53] * TomaszD się wpisał
[21:08:55] <hubert> Piecu
[21:09:36] <Piecu> Dopisuję właśnie do krowy o wrotkach (heh) informacje o tym, jak to wygląda w MSO i OE
[21:09:41] <hubert> Piecu: często czytasz pocztę? ;)
[21:09:53] -->| wawrzek (wniewodnic@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk) has joined #aviarypl
[21:10:22] <hubert> stas
[21:10:36] <Piecu> Zaległości mam od 20 lutego. A od kilkunastu dni czytuję tylko najważniejsze maile
[21:11:00] <stas> ndd, mam nadzieje, ze Krakow sie udal i szkoda, ze nie moglem dolaczyc
[21:11:13] <hubert> stas: imho się udał
[21:11:40] =-= Mode #aviarypl +h wawrzek by hubert
[21:11:45] <hubert> wawrzek
[21:12:00] <wawrzek> hej, ndd
[21:12:10] <hubert> TomaszD
[21:12:26] <TomaszD> ndd
[21:12:35] <hubert> kogoś jeszcze pominąłem?
[21:12:41] <hubert> albo ktoś chciał o coś zapytać?
[21:12:54] <wawrzek> jest ze mna Kasia i mowi ndd
[21:13:05] <hubert> ok
[21:13:14] <Teo> hubert: wysyłałeś maila w sprawie rozliczeń do Krzyśka?
[21:13:23] <hubert> Teo: tak
[21:13:27] <hubert> kkurz: dotarło?
[21:13:39] <kkurz> hubert: tak
[21:13:47] <Teo> ok. pozostaje sprawa maila działu HR w jego sprawie
[21:14:01] <hubert> to już Joasia
[21:14:09] <hubert> inne pytania?
[21:14:11] -->| lemiel (lemiel@moz-51077557.chello.pl) has joined #aviarypl
[21:14:21] <lemiel> opóźnione cześć
[21:14:26] <Piecu> Nikt nie ma zdjęć? :(
[21:14:28] <hubert> lemiel rzutem na taśmę
[21:14:32] <hubert> pytania do lemiela?
[21:14:37] =-= Mode #aviarypl +h lemiel by hubert
[21:14:53] <hubert> Piecu: ktoś chyba robił
[21:15:10] <Teo> hubert:bez tego nie mogę założyć buga w sprawie konta
[21:15:12] <Piecu> Ja mam tylko jedno zdjęcie tablicy z karteczkami, to wrzucę gdzieś
[21:15:21] <hubert> proszę dopisywać linki tutaj: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2010-04-09#Zdj.C4.99cia
[21:15:27] <hubert> kończymy