Stand-up:2010-04-26

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • dostosowanie Mozmilla do obslugi zlokalizowanych wydan binarnych Fx (review pending)

Plany

  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Barbra

Zrobione

  • W zasadznie nic

Plany

  • Testy Thundenbirda 3.1 (o ile się pojawią)
  • Strona wiki z przydatnymi informacjami związanymi z testowaniem

Pytania i/lub problemy

  • Brak test case'ów do tb 3.1...

Falka

Zrobione

  • rzuciłam okiem na zmiany w Calendarze (trunk, 1.9.1 i 1.9.2), ale nic godnego czepienia się nie znalazłam (25/04/10)
  • zgłosiłam kilka bugzillowych krów
  • zgłosiłam kilkanaście błędów odnośnie pomocy Sm
  • naniosłam poprawki z bugów SUMO

Plany

  • dalej sprawdzać pomoc Sm
  • pobawić się bugzillą
  • przejrzeć pliki do Calendara w końcu (od kilku miesięcy próbuję się za to zabrać…)
  • przygotować sobie plan działania odnośnie krowy nr 3112

Inne

  • nie będzie mnie na stand-upie

Gandalf

Zrobione

  • Bugzilla repos

Plany

  • Kompozer
  • phpBB

GmbH

Zrobione

  • Załatwiłem przedłużenie sponsoringu serwera
  • W trakcie: załatwianie modułu PDO MySQL (pod Drupala 7.x)

Plany

  • SUMO

Pytania i/lub problemy

  • W weekend padł na chwilę serwer MySQL - już jest OK

Hakon

Zrobione

  • Pierwsze kroki w Aviary...
  • Kolekcjonowanie loginów i haseł do systemów Aviary
  • Powołanie zespołu do lokalizacji Bugzilli
  • Nowe repozytorium Bugzilli (dzięki Gandalf)
  • Uwagi do tłumaczenia Bugzilli 3.6 (3.4.6)

Plany

  • Wyznaczenie harmonogramu pracy na Bugzillą
  • Wydanie gałęzi 3.6 oraz 3.4.6

Pytania i/lub problemy

  • Brak


Hubert

Zrobione

  • Rozwiązywanie "sprawy Bugzilli"
  • Wysłałem rozliczenie spotkania do Mozilli
  • Zaktualizowałem stronę o nas (głównie pod kątem zmian w Bugzilli)
  • Przekazałem Basi trochę instrukcji i planów
  • Zgłosiłem jednego buga
  • Zaktualizowałem stronę wiki Lightninga, w związku z pojawieniem się gałęzi comm-1.9.2
  • Przygotowałem compare-locales dla gałęzi comm-1.9.2 dla katalogu calendar (dla wszystkich lokalizacji). Uaktualniane są co godzinę, podobnie jak te dla trunka
  • Przygotowałem nowe testowe buildy polskiego Lightninga. Działają z Thunderbirdem 3.2 i powinny działać z SeaMonkey 2.1 (ale tego już nie sprawdzałem).
  • Dodałem mikropodsumowanie pokazujące stan polskiej lokalizacji projektu Calendar dla gałęzi comm-1.9.2
  • Usunąłem się Matriksie z kilku miejsc (niektórymi rzeczami nie zajmuje się już od bardzo dawna, nie wiem dlaczego wciąż byłem tam umieszczony)
  • Uczestniczyłem w dyskusji w sprawie "Poradnika". Proszę zgłaszać Leszkowi uwagi do 17 maja, potem umieszczę linka na wiki (oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zgłaszać uwagi później)
  • Odpisałem na maila w sprawie finansowania symulatora rodeo
  • Wysłałem Arturowi zadania testowe (stanowisko: tester). Pierwsze zadanie, które wysłałem w weekend - już zrobione - więc wysłałem ocenę. Drugie wysłałem dziś, więc na ocenę trzeba będzie trochę poczekać
  • Wysłałem na team odpowiedzi, jakie nadeszły na pytanie "Gdybym mógł/mogła zmienić jedną (tylko jedną) rzecz w zespole, to byłoby to"

Plany

  • Odpocząć

Pytania i/lub problemy

  • Nie mogę się doprosić rozwiązania istotnych bugów, zgłoszonych w zeszłym roku, tych niezwiązanych z tłumaczeniem

Joasia

Zrobione

  • rekrutacyjne - parę maili, jeden FOB dla HUberta
  • Bugzilla - dyskusje, decyzje, itp

Plany

  • dwa review rekrutacyjna
  • uczelnie dla Huberta a wcześniej dowiedzieć się w jakich projektach są braki kadrowe i na jakich stanowiskach
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • skończyć pidgina
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome

kasia

Zrobione

  • sprawdzone dwa kolejne teksty SUMO

Plany

  • Praca na bugzilla i SUMO

Pytania i/lub problemy

lemiel

Zrobione

  • Pomoc Kuriera Poczty uaktualniona do wersji 2.x.

Plany

  • Tłumaczyć ten uaktualniony kawałek i może rzucić okiem na to, co Falka znalazła.

Marcoos

Zrobione

  • zarejestrowałem się na Summit
  • poza tym niewiele

Plany

  • zrealizować plany z zeszłego tygodnia...

Nikdo

Zrobione

  • drobne słówka w SLED
  • mały rev dla gnome

Plany

  • gnome

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • Ogarnąłem maile
  • Poudzielałem się trochę w różnych sprawach (na mailach i w bap)

Plany

  • Zrobić listę osób aktualnie w rekrutacji
    • na wiki czy intra?
  • Nadrobić QA Tb

Pytania i/lub problemy

  • Patrz wyżej

stef

Zrobione

  • tłumaczenie tb
  • tb3.1b2(1.9.2 branch) zostanie wydany prawdopodobnie w tym tygodniu

Pytania, prośby i problemy

  • żadnych

Plany

  • brak (nie planuję)

Teo

Zrobione

  • Bieżące AMO i GetPersonas
  • QA Bugzilli
  • Bieżące stowarzyszenia (zbieranie podpisów)

Plany

  • Bieżące AMO (zamrożenie kodu dla 5.10)
  • QA Bugzilli

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Wawrzek

Zrobione

  • Zaczałem instalować bugzillę 3.6

Plany

  • być gotowy na kolejne AMO
  • kontynuować testowanie/stawiania bugzilli

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

Plany

  • SUMO - tłumaczenie i korekta

Wojciech

Zrobione

  • Nic.

Plany

  • Brak. Jakieś propozycje?

Zapis spotkania

(21:00:08) Joasia: zaczynamy
(21:00:11) Joasia: adriank: sie nie wpisal :)
(21:00:13) Joasia: barbra
(21:00:20) barbra: wpisana
(21:00:35) Joasia: hubert: dlaczego Basia nie ma nic do roboty?
(21:00:46) hubert: Joasia: ma
(21:00:50) Użytkownik lemiel [lemiel@moz-51077557.chello.pl] wszedł do pokoju.
(21:00:54) tryb (+h lemiel) przez hubert
(21:00:58) hubert: przygotować wiki
(21:01:00) Joasia: " Brak test case'ów do tb 3.1... "
(21:01:11) hubert: no bo ich nie ma
(21:01:14) Użytkownik piecu [chatzilla@moz-3B53FA77.home.aster.pl] wszedł do pokoju.
(21:01:19) piecu: Witam
(21:01:19) hubert: może jak się beta 2 ukaże to będą
(21:01:23) tryb (+h piecu) przez hubert
(21:01:25) lemiel: cześć
(21:01:27) Joasia: a to mozilla za to odpowiada?
(21:01:43) hubert: Joasia: no chyba tak
(21:01:51) Joasia: a
(21:01:53) Joasia: myslalam ze my
(21:01:56) Joasia: falka sie wpisala
(21:02:06) Joasia: GmbH
(21:02:07) hubert: biorąc pod uwagę to jak Stef narzeka na to co się z Tb wyrabia
(21:02:16) hubert: to się nie dziwię, że nie ma test case'ów
(21:02:24) GmbH: Cześć, nie mam pytań...
(21:02:46) Joasia: hubert: a mozna to jakos pchnac tak jak zdolales cos osiagnac z MDC?
(21:03:05) Joasia: pytania do/od GmbH?
(21:03:27) Użytkownik Wojciech [chatzilla@moz-B0E0B1D0.adsl.inetia.pl] wszedł do pokoju.
(21:03:31) hubert: Joasia: już ostatnio Stef na nich nakrzyczał, że byle jak ogłoszenia o sign-offach dają
(21:03:33) Joasia: nie widze
Hakon hubert 
(21:03:37) Joasia: Hakon
(21:03:39) hubert: może nie tak od razu wszystko? ;)
(21:03:42) Wojciech: Czołem kochany Zespole!
(21:03:44) tryb (+h Wojciech) przez hubert
(21:03:47) Hakon: joasia: ndd
(21:03:59) Joasia: hubert: to jest dyskusja poza glownym watkiem ;) ja tam jestem multitaskerem
(21:04:05) Joasia: pytania od/do Hakona?
(21:04:15) hubert: ja mam
(21:04:20) Joasia: Hakon: na razie wszystko ok, nie brakuje ci niczego?
(21:04:22) hubert: na kiedy jest planowane wydanie 3.6?
(21:04:34) Użytkownik marcoos [marcoos@moz-E93DD5A.cityconnect.pl] wszedł do pokoju.
(21:04:34) tryb (+o marcoos) przez ChanServ
(21:04:38) Hakon: joasia: pewne braki szybko uzupelnie
(21:04:45) ***adriank wpisal sie
(21:05:10) Hakon: hubert: jak najszybciej, w tym tygodniu chyba osiagniemy string freeze
(21:05:24) hubert: ok
(21:05:59) Joasia: jeszcze ktos ma pytania?
(21:06:13) Joasia: hubert
(21:06:28) hubert: dużo się działo
(21:06:30) piecu: hubert, co zdołałeś osiągnąć z MDC?
(21:06:46) Użytkownik Wawrzek [Wawrzek@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk] wszedł do pokoju.
(21:06:49) wadimd: Hakon: a jest gdzieś testowa bz z bieżącym tłumaczeniem?
(21:06:49) hubert: w zeszłym tygodniu nic
(21:06:59) tryb (+h Wawrzek) przez hubert
(21:07:06) piecu: a w ogóle?
(21:07:22) adriank: hubert: co z napisaniem na stronie startowej MDC ze nieaktualizowane to jest?
(21:07:24) Hakon: wadimd: jeszcze nie, musz epoprosic gandalfa o synchronizowanie stage z repozytorium
(21:07:52) hubert: piecu: dodałem trochę bugów tutaj: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=519025 i trochę innych
(21:08:00) hubert: część już naprawiona
(21:08:25) piecu: bugi widziałem, ale że naprawione to jeszcze nie...
(21:08:45) hubert: piecu: poszukaj te zgłoszone przeze mnie do MDC
(21:08:49) Joasia: jakies jeszcze pytania do/od Huberta?
(21:09:09) adriank: Joajeszcze moje pytanie ;)
(21:09:24) Joasia: tak, oprocz Twojego
(21:09:54) hubert: piecu: https://bugzilla.mozilla.org/buglist.cgi?quicksearch=558875%2C560132
(21:10:13) hubert: adriank: jest bug na to
(21:10:26) adriank: hubert: hmm, nie widzialem takiego
(21:10:36) adriank: na pastwisku czy bmo?
(21:10:39) Joasia: znajdzcie go a ja ide dalej
(21:10:45) Joasia: hm, to teraz ja
(21:10:46) Joasia: ndd
(21:10:49) Joasia: pytania?
(21:11:09) hubert: adriank: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2010-04-09#Do_zrobienia_przez_nast.C4.99pne_p.C3.B3.C5.82_roku
(21:11:25) Joasia: kasia sie wpisala. Wawrzek dzis tez w jej imieniu sie wypowiadasz?
(21:11:46) adriank: hubert: thx
(21:12:07) Joasia: Wawrzek spi
(21:12:08) Joasia: lemiel
(21:12:10) hubert: adriank: trzeba czytać wpisy stand-upowe :)
(21:12:16) lemiel: ndd
(21:12:22) Joasia: pytania do/od lemiela?
(21:12:31) Wawrzek: nie
(21:12:38) Wawrzek: konfiguruje MySQL
(21:12:44) Wawrzek: zeby mi dziala z bugzilla
(21:12:51) Joasia: marcoos
(21:13:05) Wawrzek: Czy sa jakies pytania do Kasi (to ja zawolam)
(21:13:05) marcoos: ndd
(21:13:35) Joasia: pytania do marcoosa?
wadimd Wawrzek 
(21:14:07) Joasia: wadimd
(21:14:37) wadimd: jak widać
(21:14:54) Joasia: pytania do wadima?
(21:15:11) Joasia: piecu
(21:15:19) Joasia: piecu: jak dla mnie wiki odpada, predzej intra
(21:15:45) piecu: ok
(21:16:03) Joasia: albo jakis wspoldzielony folder w gdocs
(21:16:20) Joasia: pytania do/od pieca?
(21:16:44) Joasia: stef sie wpisal
(21:16:45) Joasia: Teo
(21:17:04) Teo: ndd
(21:17:26) Joasia: pytania do Teo?
(21:17:55) Joasia: Witia
(21:18:12) Witia: Nie mam spraw
(21:18:36) Joasia: ktos ma sprawy do Witii?
(21:19:04) Joasia: Wojciech
(21:19:11) Wojciech: NDD
(21:19:15) hubert: Wojciech: jak to się dzieje, że nie zgłosiłeś jeszcze żadnego błędu do Fenneka? Gandalf tak dobrze to robi?
(21:19:23) Wojciech: eeee....
(21:19:38) Wojciech: bo ostatnio trochę pracy przy SLE było...
(21:19:39) Joasia: Wojciech: nie masz co robic?
(21:19:52) Wojciech: Fenneca?
(21:19:56) hubert: Wojciech: ostatanie 2 lata? :)
(21:20:09) Joasia: Wojciech: wpadles
(21:20:17) Wojciech: ale jeśli Zarząd uważa, że trzeba coś zrobić, to jestem do dyspozycji
(21:20:26) Wojciech: (zum Befehl)
(21:20:34) Joasia: przecież to nie obóz pracy!
(21:20:53) Wojciech: a zaraz, jakie ostatnie 2 lata?
(21:20:54) Joasia: Wojciech: jak faktycznie masz więcej zapału niż zadań to wystosuj maila na team, pewnie się ktoś znajdzie
(21:21:02) Joasia: z zadaniem do wzięcia
(21:21:13) Wojciech: przecież przez ostatnie 2 lata wykonałem b. wiele prac,
(21:21:31) Wojciech: np. korektę bugzilli ileśtam
(21:21:36) Wojciech: np. GWO
(21:21:39) hubert: Wojciech: ja mówię o Fenneku
(21:21:41) Wojciech: np. SLE
(21:22:00) Wojciech: no, fakt, z Fennekiem to trochę nie wyszło...
(21:22:12) Wojciech: przepraszam, to nie ze złej woli
(21:22:35) Wojciech: spróbuję się poprawić
(21:22:51) hubert: i co Gandalf na to?
(21:23:10) Wojciech: Gandalf najwyraźniej jest zadowolony
(21:23:22) hubert: nie mam więcej pytań...
(21:23:26) Wojciech: ma tzw. święty spokój
(21:23:37) Joasia: ktoś ma jeszcze pytania do Wojciecha?
(21:23:53) Joasia: adriank\
(21:23:55) hubert: trzeba chyba zdjąć Fenneka z listy projektów
(21:24:00) adriank: hubert: czy mozesz prosze gdzies umiescic skrypt ktory robi ta stronke z wynikami: http://l10n.mozilla.org/~hubert/tools/compare-locales/ - chetnie zrobilbym sobie cos takiego dla mojej wersji compare-locales (l10n-checks) ;)
(21:24:02) hubert: jak kiedyś zrobiliśmy z Flockiem
(21:24:06) hubert: i potem się od razu poprawiło
(21:24:14) adriank: pozatym ndd
(21:24:24) hubert: adriank: mogę, przypomnij się mailem
(21:24:27) Joasia: hubert: nie widze problemu
(21:24:32) adriank: hubert: ok, juz idzie
(21:24:47) Joasia: pytania do/od Adriana
(21:24:47) Witia: Ja niedawno zgłaszałem nieco poprawek do Fenneca :)
(21:25:29) Joasia: kogos pominelam?
(21:25:37) Joasia: ktos chcialby coś jeszcze dodać?
(21:25:45) Wawrzek: mnie
(21:25:50) Joasia: ups
(21:25:51) Joasia: Wawrzek
(21:25:53) Joasia: prosimy
(21:25:55) Joasia: :)
wadimd Wawrzek 
(21:26:16) Joasia: Wawrzek: wybacz
(21:26:34) piecu: ja też jednego zgłosiłem! :)
(21:26:55) Wawrzek: czy jest ktos z OpenSuse kto stawial na tym Bugzille?
(21:27:45) Hakon: Wawrzek: w czym problem?
(21:27:54) Hakon: Wawrzek: moge cos tam sprawdzic
wadimd Wawrzek Witia Wojciech 
wadimd Wawrzek 
(21:29:02) Joasia: Wawrzek, Hakon: omówcie szczegóły już po standupie
(21:29:06) Wawrzek: tak
(21:29:09) Joasia: ktoś coś jeszcze chciałby dodać?
(21:29:10) Wawrzek: ndd
(21:29:16) Joasia: ok
(21:29:18) Joasia: kończymy