Stand-up:2010-05-24

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • zaktualizowane strony wiki SeaMonkey i Matrix

Plany

  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Problemy

  • dlaczego na bap to krowa dalej zacheca do zgloszenia nowego bledu?
  • /me domaga sie ponownie powrotu pastwiska ;)
  • spedzilem praktycznie caly tydzien w Pizie/Florencji/Siennie , dlatego malo co bylem w stanie zrobic...

Falka

Zrobione

  • poszlajałam się z Joasią po Londynie w sobotę (aviarowe mikro-spotkanie!)

Plany

  • zrobić to wszystko, co planowałam zrobić w zeszłym tygodniu

Pytania i/lub problemy

  • w piątek wieczorem odłączyli mi Internet - zmieniamy ISP i stary nas już odłączył, a nowy coś nie śpieszy się do podłączania, nie wiem, jak długo będę offline
  • dodatkowo mój laptop był bezużyteczny (bezdyskowy) przez weekend, więc nie dało się nawet offline pracować >_<
  • nie będzie mnie na stand-upie

Gandalf

Zrobione

  • Spotkalem sie z Balkanska spolecznoscia podczas Mozilla Balkans 2010
  • dokończyłem tłumaczenie Fenneca 1.1

Plany

  • Testy Fenneca 1.1
  • KompoZer
  • phpBB 3

GmbH

Zrobione

  • -

Plany

  • Aktualizacja eZ
  • SUMO
  • Drupal 7.x

Pytania i/lub problemy

  • Brak czasu :(
  • Gandalf: Czy udało się coś załatwić w sprawie gadżetów dla forumowiczów?

Hakon

Zrobione

  • QA techniczne Bugzilli 3.6

Plany

  • Wydanie gałęzi 3.6 zgodnie z harmonogramem (termin ostateczny 3.06.2010)
  • Następnie opracowanie harmonogramu wydania gałęzi 3.4.6
  • Wydanie gałęzi 3.4.6 zgodnie z harmonogramem

Pytania i/lub problemy

  • Z powodu ilości wprowadzanych zmian kilkudniowe opóźnienie wydania wersji 3.6 RC
  • Różnice między stage a czystą instalacją Bugzilli.
  • Potrzebna dodatkowa pomoc przy testowaniu gałęzi 3.6

Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.1 do 2009-12-22 20:18:26 -0800 - rev 26702 a27adfe241f5 (en-US)/2009-10-31 18:42:28 +0100 - rev 930 e6108f02777e (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-05-23 12:30 CET (brak zmian)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.2 do 2010-04-08 13:42:40 -0400 - rev 34019 6e4ba2fb6418 (en-US)/2010-04-09 17:39:52 +0200 - rev 1038 8de36b4b9d33 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-05-23 12:30 CET (jeden naprawiony błąd - zweryfikowany)
  • Rozwiązałem ostatniego buga (poza tracking-bug) w calendar/pl
  • Podpisałem wydanie Lightninga 1.0b2
  • Zgłosiłem buga do naszej lokalizacji Bugzilli
  • Zgłosiłem buga na bmo dot. projektu Calendar
  • Zaktualizowałem stronę wiki Jak tłumaczyć (usunąłem poradnik Lotusa, dodałem poradnik Leszka)

Plany

  • Sprawdzić zmiany w browser/toolkit dla mozilla-central
  • Przejrzeć miejsca na najbliższe spotkanie

Pytania i/lub problemy

  • Nie mogę się doprosić rozwiązania istotnych bugów, zgłoszonych w zeszłym roku, tych niezwiązanych z tłumaczeniem
  • Marcoos: czas na lokalizację Weave upływa 24 maja (wydanie RC)...
  • Martwi mnie trochę to, w jaki sposób wprowadza się zmiany w tłumaczeniu Bugzilli

Joasia

Zrobione

  • w tygodniu dużo pracy, w weekend Londyn, w tym szlajanie się z Falką :)

Plany

  • napisać i wysłać na team FOBa Joasi N.
  • Piecowi odpowiedzieć na maila
  • wysłać maile do pierwszych uczelni
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome

Pytania i/lub problemy

  • -

kasia

Zrobione

  • Po wytężonej pracy związanej ze sprawdzaniem Bz, odpoczywałam.


Plany

  • Brak

Pytania i/lub problemy

  • Gdybym umiała, napisałabym dytyramb na cześć Teo. Nieustannie jestem pod wrażeniem wykonanej przez niego pracy.

lemiel

Zrobione

  • Jeden rozdzialik pomocy Kuriera Poczty SM przetłumaczony.

Plany

  • Więcej przetłumaczonej pomocy K.P. SM.

Pytania i/lub problemy

  • Dziś mnie raczej nie będzie.

Marcoos

Zrobione

  • aktualizacje mozilla-central
  • Weave / Firefox Sync (choć prawdopodobnie nieco za późno)

Plany

  • przepchnąć Firefox Sync pl (sign-off)

Pytania i/lub problemy

  • czekam na uwagi do Weave, to tłumaczenie było robione w dużym pośpiechu

Piecu

Zrobione

  • Bieżące do 2010-05-22 22:07 +0200
  • Zrobiłem listę osób aktualnie będących w rekrutacji (już jakiś czas temu, ale nie byłem ostatnio na SU), ale czekam na info od Joasi

Plany

  • Póki co chyba brak, ktoś potrzebuje rąk do pomocy?

Pytania i/lub problemy

  • Joasia - odpowiesz mi na maila?

stef

Zrobione

  • coś tam pewnie z tb

Prośby i problemy

Teo

Zrobione

  • QA Bugzilli

Plany

  • AMO 5.11

Pytania i/lub problemy

  • Prośba do wszystkich o testy Bugzilli.

Wawrzek

Zrobione

  • Postawienie funkcjonującej Bugzilli-3.6
  • Część QA technicznego Bugzilli-3.6

Plany

  • Dokończyć sprawdzania Bz-3.6

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Korekta językowa na SUMO

Plany

  • SUMO: tłumaczenie i korekta


Zapis spotkania

(21:00:05) Joasia: zaczynamy
(21:00:06) Joasia: adriank
(21:00:13) Joasia: adriank: w ostatniej chwili zdazyles ;)
(21:00:26) adriank: poza sprawami z bap do gandalfa ndd
(21:00:42) Joasia: adriank: co robiles w PiSie? :P
(21:00:57) Joasia: pytania do adriank?
(21:01:00) adriank: damn it...
(21:01:08) adriank: ze to tak za brzmi :P
(21:01:12) Joasia: adriank: nie wiedziales, ze to tak zabrzmi? :P
(21:01:18) adriank: nie :P
(21:01:32) Joasia: Barbra sie nie wpisala, Falka sie wpisala
(21:01:34) Joasia: gandalf
(21:01:38) ***adriank idzie zmienic 's' na 'z'
(21:02:07) mode (+hhhh adriank GmbH Hakon Joasia) by hubert
(21:02:08) mode (+hh Teo Witia) by hubert
(21:02:17) gandalf: Joasia: n.d.d :)
(21:02:24) Joasia: pytania do gandalfa?
(21:02:29) GmbH: gandalf: Czy coś wiadomo na temat koszulek dla forumowiczów?
(21:02:38) gandalf: GmbH: nie, ale jest postep
(21:02:47) gandalf: tzn. chyba dostalem konto na intl.store.mozilla.com
(21:02:52) GmbH: Tzn.?
(21:02:53) gandalf: z ktorego bede mogl zamowic
(21:02:56) GmbH: OK
(21:02:56) Hakon: gandalf: czy repozytorium bz 3.6 moze sie aktualizowac na stage automatycznie?
(21:02:57) gandalf: postaram sie dac znac w tygodniu
(21:03:02) hubert: chyba ;)
(21:03:03) adriank: gandalf: moje pytanie z wiki: dlaczego krowa zacheca do zglaszania bledow na bap? ;)
(21:03:12) gandalf: Hakon: jak ktos napisze crona, albo post-commit hook to tak
(21:03:21) gandalf: adriank: bo nie zmienilem ikony
(21:03:29) Joasia: nie zmieniac!
(21:03:32) Joasia: ja tam lubie krowy
(21:03:41) Joasia: czy jeszcze jakies pytania do gandalfa?
(21:03:43) hubert: ikona mi nie przeszkadza
(21:03:53) adriank: Joasia, gandalf ja preferuje rewert na pastwisko ;)
(21:03:53) hubert: co innego te wszystkie krowy
(21:03:55) Hakon: gandalf: czy moze sie przynajmniej raz na dobe kopiowac tam gdzie trzeba?
(21:04:00) hubert: krowujące severity
(21:04:01) hubert: itd.
(21:04:10) gandalf: Hakon: odpowiedzialem juz na to pytanie
(21:04:20) gandalf: "member:Hakon: jak ktos napisze crona, albo post-commit hook to tak"
(21:04:25) Joasia: gandalf: kto moze napisac tego crona albo post-commit?
(21:04:31) gandalf: kazdy
(21:04:43) Joasia: gandalf, Hakon: ustalicie sobie to jakos po standupie?
(21:04:48) gandalf: jasne
(21:04:57) Joasia: hubert
(21:05:02) Joasia: tfu
(21:05:04) Joasia: Hakon
(21:05:08) Hakon: ndd
(21:05:10) Joasia: hubert: sorry, za chwile :)
(21:05:12) ***hubert nie jest tfu
(21:05:21) Joasia: Hakon: napisales ze potrzebna jest pomoc
(21:05:27) hubert: Hakon: czy panujesz nad tłumaczeniem Bugzilli?
(21:05:29) Joasia: Hakon: to ndd czy sa sprawy?
(21:05:35) hubert: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=3206#c7
(21:05:54) Hakon: joasia: tak, juz w zeszlym tygodniu, trzeba intensywnie klikac na stage
(21:06:20) Hakon: hubert: kontrolowane opoznienie spowodowala duza ilosc poprawek
(21:06:24) Joasia: Hakon: to moze wyslij email na team@ z prosba o zglaszanie wszelkich bugow, moze bedziemy uwazniej klikac :)
(21:06:36) hubert: Hakon: nie o to pytam
(21:06:50) hubert: tylko o to jak zmieniacie istniejące tłumaczenia
(21:06:59) hubert: IMHO wygląda to co najmniej dziwnie
(21:07:28) hubert: a przynajmniej nie to, do czego jestem (nie tylko tutaj) przyzwyczajony
(21:07:55) Hakon: hubert: no tak, faktycznie moze to wygladac
(21:09:44) Hakon: hubert: problem ze stage jest taki ze nie jest to czysta instalacja
(21:09:47) Joasia: dokonczycie pozniej
(21:09:50) Joasia: hubert
(21:10:08) hubert: Hakon: to nie ma ze stage'em nic wspólnego akurat
(21:10:19) hubert: pytania do mnie?
(21:10:38) Joasia: nie widze
(21:10:40) Joasia: to teraz ja
(21:10:41) hubert: marcoos: co z weave?
(21:10:44) Joasia: a
(21:10:46) hubert: dziś jest freeze...
(21:10:49) marcoos: przetlumaczone
(21:10:56) hubert: ?!
(21:10:57) hubert: kiedy?
(21:11:01) marcoos: dzisiaj
(21:11:13) hubert: co za gość :)
(21:11:16) marcoos: natomiast pewnie sie nie zmiescimy w czasie, zeby to sie pojawilo w wydaniu
(21:11:20) Joasia: szacun
(21:11:34) marcoos: stef mi mial pomoc, ale w koncu zrobilem to dzisiaj wieczorem
(21:12:04) hubert: ok, to sprawę QA dogadamy po stand-upie
(21:12:11) Joasia: hubert: cos jeszcze?
(21:13:13) hubert: nie
(21:13:50) Joasia: ok
(21:13:51) Joasia: to teraz ja
(21:14:02) Joasia: mam troche zaleglosci
joanna_niklas Joasia 
(21:14:24) Joasia: Piecowi wisze liste boheterow, hubertowi maile to uczelni, joanna_niklas czeka na FOBa
(21:14:35) Joasia: postaram sie do piatku ze wszystkim uporac
(21:14:40) Joasia: czy ktos ma do mnie pytania?
(21:15:14) Joasia: nie widze
(21:15:25) Joasia: lemiel sie wpisal, kasia tez
(21:15:31) Joasia: marcoos
(21:15:43) marcoos: ndd
(21:15:55) Joasia: pytania do marcoosa ?
(21:16:29) hubert: skąd pobrać weave :)
(21:16:33) hubert: ale to po stand-upie
(21:16:35) Joasia: Piecu, stef sie wpisali
(21:16:37) Joasia: Teo
(21:16:48) hubert: kasia go chwali 
(21:16:54) Teo: ndd
(21:17:14) Joasia: hubert: tak
(21:17:16) Joasia: pytania do Teo?
(21:17:40) Joasia: Wawrzek nieobecny
(21:17:44) Joasia: Witia
(21:17:52) Witia: Nie mam spraw
(21:17:59) Joasia: ktos ma sprawy do Witii?
(21:18:37) Joasia: nie widze
(21:18:43) Joasia: ktos cos jeszcze chcialby dodac?
(21:18:49) Joasia: o kims zapomnialam? :)
(21:19:00) hubert: basia
(21:19:06) Joasia: nieobecna
(21:19:08) hubert: pisała mi, że się zagapiła
(21:19:10) Joasia: a przynajmniej ja jej nie widze
(21:19:12) Joasia: a
(21:19:13) hubert: i nie będzie jej
(21:19:21) hubert: tyle
(21:19:32) Joasia: ok
(21:19:35) Joasia: czyli schluss
(21:19:37) Joasia: konczymy