Stand-up:2010-05-31

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • naprawilem kilka bledow
  • zglosilem nowy L10n-changeset do akceptacji dla SeaMonkey 2.0.x (mam nadzieje, ze wejdzie do wersji 2.0.6)

Plany

  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Barbra

Zrobione

  • nic

Plany

  • testy tb 3.1

Pytania i/lub problemy

  • mam nadzieję, że uda mi się nadrobić zaległości w długi weekend

Falka

Zrobione

  • zweryfikowałam trochę błędów Sm
  • rozmawiałam z Bryanem – Flock 3.0 się zbliża i jak wyjdzie beta, będzie znowu można zabrać się za tłumaczenie

Plany

  • dokończyć testy Bugzilli 3.4.6
  • potłumaczyć trochę SUMO
  • bug 3122: wysłać linka do króciutkiej ankietki + umówić się z userami na testy stronki (najprawdopodobniej w przyszły weekend)

Inne

  • znowu mam problemy z organizacją wolnego czasu: walczę z chaosem, lenistwem i nadmiarem projektów, które wiszą nade mną i straszą, a im ich więcej, tym bardziej mam ochotę schować się w dziupli i poczekać, aż same sobie pójdą

Gandalf

Zrobione

  • nic

Plany

  • Kompozer
  • phpBB

Pytania i/lub problemy

  • pracuję nad Jetpack L10n i nad L20n - powinienem mieć wystarczająco czasu ale w zeszłym tygodniu słabo go organizowałem
  • postaram się lepiej w tym tygodniu albo pomogę Falce szukać cichego kąta w którym można się schować
  • ...

Hakon

Zrobione

  • Dalsze poprawki i korekty tłumaczenia Bz 3.6.

Plany

  • Bugzilla 3.6 RC - 1.06
  • Brak krytycznych błędów = Bugzilla 3.6 - 3.06

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na dzisiejszym SU.

Hubert

Zrobione

  • Wstępnie rzuciłem okiem na Firefox Sync. Muszę zrobić dokładne QA tego (przejrzeć zdanie po zdaniu porównując pl i en-US)
  • Upomniałem się o reakcję w kilku bugach

Plany

  • Sprawdzić zmiany w browser/toolkit dla mozilla-central
  • Przejrzeć miejsca na najbliższe spotkanie

Pytania i/lub problemy

  • Nie mogę się doprosić rozwiązania istotnych bugów, zgłoszonych w zeszłym roku, tych niezwiązanych z tłumaczeniem

Joasia

Zrobione

  • nic, za to spędziłam ponad 20h w pociągu :-/

Plany

  • napisać i wysłać na team FOBa Joasi N.
  • Piecowi odpowiedzieć na maila
  • wysłać maile do pierwszych uczelni
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome

Pytania i/lub problemy

  • -

kasia

Zrobione

  • Nic

Plany

  • Nic specjalnego

Pytania i/lub problemy

  • Z uwagi na zakończenie roku szkolnego w Szkole pPlskiej będę miała mniej czasu

Marcoos

Zrobione

  • bieżące mozilla-central (fx+tk)
  • przeniosłem tłumaczenie Weave Leszka do hg
  • bieżące moz-eu

Plany

  • Fx 3.6.4 relnotes

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • Nic chyba :(

Plany

  • Nie mam większych planów, gdyby ktoś potrzebował pomocy, to mogę się zaoferować

Pytania i/lub problemy

  • Czekam na odpowiedź od Joasi
  • Raczej nie uda mi się dzisiaj dotrzeć na SU

stef

Zrobione

  • drobne przy tb

Pytania, prośby i problemy

Teo

Zrobione

  • Korekta Firefox Sync
  • QA językowe Bugzilli 3.6
  • AMO 5.11 (w tym Firefox Cup)
  • GetPersonas 2.7
  • Tłumaczenie strony pobierania Firefox Sync
  • Tłumaczenie Google snippets dla Firefox Sync

Plany

  • QA AMO 5.11

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf, wracamy do phpBB. Co się dzieje?
  • Mogę być nieobecny, albo spóźniony na SU

Wawrzek

Zrobione

  • Technicze QA Bugzilli 3.6

Plany

  • Myślę, że zamiast rezygnować z Aviary przyjmę propozycję Huberta i przyłączę się do 'backend teamu'

Pytania i/lub problemy

Witia

Zrobione

  • Z racji nadmiaru pracy w tym tygodniu bez dokonań :(

Plany

  • Korekta i tłumaczenie SUMO

Wojciech

Zrobione

  • Pierwsze testy Gnoma 2.30.0 na Ubuntu 10.04.

Plany

  • Zastanowić się, co dalej.

Pytania i/lub problemy

  • W błędzie 3081 napisano: Totalną hipokryzją jest zamieszczanie w waszej witrynie jakichkolwiek reguł tłumaczeń. Muszę ze smutkiem stwierdzić, że jest w tym dużo prawdy. W tłumaczeniu jest mnóstwo dziwolągów - niektórych z nich nie było w poprzednich wersjach(!), w wielu przypadkach sprzecznych nie tylko z zapomnianym i porzuconym przez Zespół GWO, ale i z innymi wytycznymi, jak choćby "Bezpiecznie usuń napęd", czy "Wstrzymywanie" (onegdaj ustalono i ujednolicono "Uśpienie" w obrębie KDE i Gnome). Wobec takiego postępowania należy poważnie zastanowić się nie tylko nad wspomnianym GWO, ale też i nad sensem takich prac jak "Poradnik...", no i nad samym koordynowaniem tłumaczeń.
    • Wojciechu, nie wiem czemu przy kazdej okazji piszesz, ze Zespol zapomnial o GWO, ja nie zapomnialem, uzywam i kontrybuuje. --Gandalf 19:05, 31 maj 2010 (PDT)
  • Z powodów rodzinnych nie będzie mnie na SU, wzgl. się spóźnię, za co bardzo przepraszam.

Zapis spotkania

[21:00:09] <hubert> zaczynamy
[21:00:17] <hubert> adriank
[21:00:19] <gandalf> aye!
[21:00:21] =-= Mode #aviarypl +h adriank by hubert
[21:01:04] <adriank> hubert: ndd
[21:01:12] -->| Joasia1 (joanna@moz-20369723.adsl.inetia.pl) has joined #aviarypl
[21:01:15] <Joasia1> AAA
[21:01:16] <hubert> barbra się wpisała
[21:01:21] <Joasia1> juz sie wpisuje
[21:01:26] <hubert> Falka jest :)
[21:01:37] <Falka> jest i nie ma nic do dodania :)
[21:02:02] <hubert> kiedy ten Flock ma być?
[21:02:08] =-= Joasia1 is now known as Joasia
[21:02:14] =-= Mode #aviarypl +h Joasia by hubert
[21:02:17] <Falka> nie wiem, zero konkretów
[21:02:32] <hubert> yhym
[21:02:34] <hubert> gandalf
[21:02:41] <Falka> próbowałam dopytać, ale zasłaniają się info, że to "tajemnica" :/
[21:02:52] <gandalf> Falka: heh :( szkoda, ze to juz nie open-source
[21:02:58] <gandalf> ndd
[21:03:18] <gandalf> ale moze przynajmniej Flock 3 bedzie fanym browserem. Chetnie pomoge w jego tlumaczeniu lub QA
[21:03:32] <hubert> gandalf
[21:03:35] <gandalf> ndd
[21:03:37] <hubert> :)
[21:03:44] <hubert> to teraz ja
[21:04:15] -->| wawrzek (wniewodnic@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk) has joined #aviarypl
[21:04:19] <hubert> po rozmowie z gandalfem namawiam wawrzka na zmianę decyzji
[21:04:22] <hubert> o wilku mowa :)
[21:04:29] =-= Mode #aviarypl +h wawrzek by hubert
[21:04:32] <wawrzek> Propozycja mi sie podoba
[21:04:54] <hubert> wawrzek: czy to oznacza TAK?
[21:04:58] <Joasia> o
[21:05:04] <Joasia> jakies konkrety?
[21:05:31] <hubert> Joasia: gandalf nie wyrabia
[21:05:42] <gandalf> z pewnoscia przyda mi sie pomoc
[21:05:45] <hubert> więc zapytałem Wawrzka czy nie chciałby u nas administrować
[21:05:50] <Joasia> o
[21:05:57] <gandalf> i latwiej bedzie gdy kazdy czlonek zespolu bedzie mogl zwrocic sie do wiecej niz jednej osoby
[21:06:09] <Joasia> chlopaki, to jest swietny pomysl
[21:06:15] <Joasia> wawrzek: no chyba nie odmowisz?? :)
[21:06:16] <hubert> a nie wiem czy wiecie Wawrzek robi to zawodowo
[21:06:25] <barbra> :)
[21:06:35] <wawrzek> No i wlasnie dlatego mysle, ze jest to dobry pomysl
[21:06:50] <Joasia> Teo: czyli jednak bedziesz musial ta ocene napisac :D
[21:07:05] <hubert> ok, Teo - zgłaszaj buga
[21:07:06] <wawrzek> nie powinno mnie to kosztowac wiele wiecej czasu, bo procedury itp. znam z codziennego zycia
[21:07:16] <gandalf> swietnie!
[21:07:21] <hubert> a ja przepraszam - bo pominąłem Basię
[21:07:27] <gandalf> z checia wdroze Cie i przekaze klucze :)
[21:07:28] <hubert> wpisała się i jest przecież na kanale
[21:07:30] <hubert> barbra
[21:07:38] <wawrzek> :)
[21:07:50] <barbra> :)
[21:08:07] <hubert> Hakon się wpisał
[21:08:12] <hubert> szkoda, że go nie ma
[21:08:17] <hubert> Teo: będzie jutro RC?
[21:08:31] <Teo> powinno być
[21:08:33] <hubert> :)
[21:08:37] <hubert> nie mogę się doczekać
[21:08:50] -->| joanna_niklas (chatzilla@moz-862F967.dip.t-dialin.net) has joined #aviarypl
[21:08:54] <hubert> to teraz ja
[21:09:01] <Teo> nie ma dużo zmian od tego co jest teraz
[21:09:09] <hubert> powtarzam się :(
[21:09:13] <hubert> pytania do mnie
[21:09:13] <hubert> ?
[21:09:39] <hubert> Joasia
[21:09:42] <Joasia> ndd
[21:09:55] <Joasia> ostatni tydzien to byly podroze, nie zdolalam nic nadrobic :(
[21:10:31] <hubert> kasia się wpisała
[21:10:44] <hubert> marcoos
[21:10:53] <marcoos> ndd
[21:11:27] <hubert> Piecu się wpisał
[21:11:37] <hubert> stef się wpisał
[21:11:41] <hubert> i ma coś do gandalf
[21:11:42] <hubert> a
[21:11:44] <hubert> gandalf?
[21:11:50] <gandalf> aye?
[21:12:20] <hubert> to jest dowód na to, że Gandalf potrzebuje pomocy :)
[21:12:30] <hubert> http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=3106
[21:12:33] <hubert> stef Cię prosi
[21:12:40] <gandalf> juz robie
[21:12:41] <hubert> Teo
[21:12:54] <Teo> ndd
[21:13:42] <hubert> i znów pytanie do Gandalfa :)
[21:13:48] <hubert> tym razem o phpBB
[21:14:06] <Teo> to sprawa stara jak świat
[21:14:10] <gandalf> no jedyne co moge odpowiedziec, to ze mam nadzieje znalezc na to czas zaraz po Kompozerze
[21:14:20] <hubert> czyli w 2011 :P
[21:14:36] <Teo> to nie da rady, jestem naciskany
[21:14:50] <Teo> muszę coś z tym zrobić
[21:15:09] <hubert> Teo: zgłosisz dziś buga w sprawie Wawrzka?
[21:15:25] <Teo> zatem odpuszczamy sprawę przez Aviary i udostępniam tę wersję
[21:15:40] <Teo> nie mam innego wyjścia, to moja powinność
[21:16:11] <hubert> :)
[21:16:13] <hubert> wawrzek
[21:16:32] <wawrzek> Wlasnie to zalatwilismy mnie wczesniej
[21:17:11] <wawrzek> ndd
[21:17:42] <hubert> Witia
[21:18:00] <Witia> Nie mam spraw
[21:19:09] <hubert> Wojciech się wpisał
[21:19:15] <hubert> choć nie bardzo rozumiem
[21:19:24] <hubert> przecież Wojciech jest szefem GWO...
[21:19:40] <hubert> i o co chodzi z "Poradnikiem"?
[21:20:31] <hubert> ktoś ma coś do dodania?
[21:20:35] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:21:20] <hubert> kończymy