Stand-up:2010-06-28

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic...

Plany

  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Pytania i/lub problemy

  • do 21 lipca, ze wzgledu na sesje egzaminacyjna, bede sie w bardzo ograniczonym stopniu zajmowal sprawami Aviary.pl

AsiaN

Zrobione

  • Tłumaczenie Student Reps
  • Tłumaczenie AMO 5.11.3
  • Zmieniłam status błędu 3245 na zweryfikowany

Plany

  • Student Reps c.d.
  • AMO 5.11.4


Pytania i/lub problemy

  • Chyba nie mam

Barbra

Zrobione

  • Krowa dotycząca tłumaczenia instalatora tb.
  • Znalezienie problemów z access keys w kilku miejscach.

Plany

  • Opalić się i krótko odpocząć ;)

Pytania i/lub problemy

  • Piecu, stef - mam nadzieję, że mój mail z wątpliwościami dotyczącymi zgłaszania krów związanych z access keys dotarł :).
  • Prawdopodobnie nie będzie mnie na stand-upie za tydzień

Falka

Zrobione

  • nic, chorowałam

Plany

  • nadrobić zaległości

Inne

  • od 29.06 do 11.07 będę w Polsce; przez pierwszy tydzień mogę mieć trochę ograniczony dostęp do Internetu, ale powinnam być w stanie powoli nadrabiać zaległości
  • nie będzie mnie na stand-upie

Gandalf

Zrobione

Plany

  • Kompozer
  • phpBB
  • backlog maili aviarowych (nadrabiam!)

Pytania i/lub problemy

  • nie jestem przekonany czy rozumiem mail huberta o finansowaniu naszych spotkan. Mam poczucie, ze MoEu chce nas finansowac, ale moge spytac.


Hakon

Zrobione

  • QA techniczne Bugzilli 3.4.6.

Plany

  • Dokończyć QA techniczne.
  • Wydać Bugzillę 3.4.6 RC.
  • Wydać Bugzillę 3.4.6.

Pytania i/lub problemy

  • Brak.


Hubert

Zrobione

  • Wysłałem zestawienie, pokazujące kto jaki zwrot ma dostać (kwietniowe spotkanie)
  • Odpowiedziałem na kilka zaległych maili z formularza kontaktowego
  • Uruchomiłem głosowanie w sprawie przyjęcia Wawrzka na stałe (kończy się jutro wieczorem)
  • Rozpocząłem przygotowania do październikowego spotkania. Proszę się dopisywać (termin upływa za 2 tygodnie). Jest też wstępna wersja agendy
  • Wysłałem maila do Ptaka i Zaryka (skończył im się urlop) z sugestią zabrania się do pracy :-) Na to, by zacząć coś robić mają 30 dni.
  • Dodałem AsięN do strony skład

Plany

  • Zerknąć na rzeczy z listy
  • Ogłosić wyniki w sprawie Wawrzka
  • Dotrzeć do Vancouver

Pytania i/lub problemy

  • Hakon: dlaczego na http://www.bugzilla.org/download/#v36 nie ma jeszcze polskiej wersji?
  • Kto może zabrać projektor na spotkanie (raczej nie będzie go na wyposażeniu wybranego obiektu)?

Joasia

Zrobione

  • Dostałam opieprz od Huberta, że się nie ogarniam (rację miał)
  • Opiekun dla Krzysztofa - został nim Teo
  • Dodałam notkę o wydaniu nowej bugzilli na aviarowy blog
  • oddałam głos w sprawie przyjęcia Wawrzyńca do zespołu

Plany

  • Dotrzeć do Whistler (nienawidzę latać, nienawidzę latać!)
  • FOB Justyny (koniecznie!)
  • odpowiedzieć na pare maili, w tym te zpingowane przez Huberta
  • Piecowi odpowiedzieć na maila
  • wysłać maile do pierwszych uczelni (yy... chyba się zagapiłam i rok akademicki się skończył :()
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome

Pytania i/lub problemy

  • pracuje i w trakcie standupu też będę niestety - do czwartku mam straszny zapieprz
  • mając w perspektywie przeprowadzkę raczej nie będę deklarować swojej obecności na spotkaniu październikowym
  • ogarnąć się, żeby mnie Hubert więcej nie opieprzał

lemiel

Zrobione

  • Kolejny kawałeczek pomocy do SeaMonkey przetłumaczony.

Plany

  • Tłumaczyć dalej, mniej opornie.
  • Od 5 lipca mam dwa tygodnie urlopu i pewnie "uda" mi się zrobić jeszcze mniej. I prawdopodobnie nie będzie mnie na SU, bo nie wiem czy będę brał komputer oraz gdzie będę.

Pytania i/lub problemy

  • Właściwie nie wiem jak spotkanie w październiku, ale wstępnie tak. Jeszcze sprawdzę ograniczenia.

Marcoos

Zrobione

  • Firefox 3.6.4 wydany
  • Firefox 3.6.6 wydany

Plany

  • aktualizacja mozilla-central i bugi (zaczynam dziś po SU ;-)
  • polecieć do Whistler :)

Pytania i/lub problemy

  • co ze stand-upem 5 lipca?

Stas

Zrobione

  • kitsune (nowe sumo) javascript l10n
  • wznowilem prace nad todo dashboardem
  • przygotowania do prezentacji w Whistler

stef

Zrobione

  • tłumaczenie tb
  • tb 31 pl wydany + notka na av.pl
  • trochę błędów i poprawek

Pytania, prośby i problemy

  • Piecu: mógłbyś uzupełnić na stronie wiki tb co testujesz?

Teo

Zrobione

  • Tłumaczenie i QA AMO 5.11.3
  • Zgłoszenie kilku błędów na bap

Plany

  • Pomyśleć o zdrowiu

Pytania i/lub problemy

  • Brak


Witia

Zrobione

  • Tylko głos w sprawie przyjęcia Wawrzka i zgłoszenie się na spotkanie

Plany

  • SUMO


Zapis spotkania

(21:00:01) hubert: zaczynamy
(21:00:02) hubert: AsiaN
(21:00:17) AsiaN: nie mam pytań
(21:00:46) hubert: Ty robisz Add-ons?
(21:01:05) AsiaN: tylko jako ćwiczenie
(21:01:49) hubert: ok
(21:01:52) hubert: barbra
(21:02:08) barbra: ja mam watpliwosci dotyczace zglaszania krow
(21:02:08) hubert: AsiaN; bo nie miałem co wpisać na stronie "skład" :)
(21:02:09) barbra: d
(21:02:20) hubert: jakie?
(21:02:38) barbra: jak zglaszac bledy zwiazane z acces keys sensownie
(21:02:44) barbra: bo tego jest bardzo duzo
(21:02:57) barbra: napialam maila do Pieca i stefa
(21:03:01) Teo: hubert, Asia robi AMO i Get Personas, jako ćwiczenie Students Reps
(21:03:12) hubert: każdy osobno, ewentualnie jeśli są w GUI obok siebie - jako jeden bug
(21:03:28) hubert: Teo: wg tego http://wiki.aviary.pl/Matrix nic nie robi
(21:04:00) hubert: barbra: to tylko moja sugestia (ja bym tak zrobił)
(21:04:09) hubert: Falka się wpisała
(21:04:11) hubert: gandalf
(21:04:22) barbra: hubert: wedlug Matrixa ja tez nic nie robie ;)
(21:04:43) Joasia: ha! :)
(21:04:47) Joasia: barbra: podobasz mi sie :)
(21:05:04) barbra: Joasia: dziekuje :)
(21:05:16) hubert: barbra: to załatw to Marcoosem, Stefem (toolki, Fx, Tb)
(21:05:24) gandalf: ndd
(21:05:29) AsiaN: hubert ale na tej stronie jestem wpisana http://wiki.aviary.pl/Mozilla:AMO
(21:05:53) hubert: AsiaN: skład aktualizuję w oparciu o Matriksa, nie strony wiki projektów
(21:07:00) AsiaN: hubert: postaram się o zmianę Matriksa 
(21:07:14) hubert: gandalf: co mogę Ci powiedzieć - na byle decyzje trzeba czekać miesiącami, więc jak to mam odbierać?
(21:07:23) gandalf: hubert: chaos :(
(21:07:29) Teo: a według tego tak http://wiki.aviary.pl/Mozilla:Personas http://wiki.aviary.pl/Mozilla:AMO
(21:07:31) hubert: AsiaN: Matriksa zmienieją kierownicy projektów
(21:07:37) gandalf: hubert: nie wiem jak to zabrzmi, ale MoEu brakuje huberta
(21:08:04) hubert: gandalf: daj spokój, tu jest taki sam bajzel
(21:08:07) hubert: patrz na Matriksa
(21:08:16) hubert: Hakon
(21:08:20) Hakon: ndd
(21:08:36) hubert: Hakon: mam pytanie do Ciebie
(21:08:42) hubert: co jest powodem?
(21:09:01) Hakon: nie wiem, vitaly i max otrzymali stosowne linki do wszystkiego
(21:09:04) gandalf: hubert: z checia ich pospiesze jesli wtajemniczysz mnie w swoje dyskusje z nimi :)
(21:09:12) gandalf: w whistler mozemy pogadac
(21:09:22) marcoos [marcoos@moz-E93DD5A.cityconnect.pl] entered the room.
(21:09:23) mode (+o marcoos) by ChanServ
(21:09:33) ***marcoos przeprasza za spoznienie :)
(21:09:34) lemiel left the room (quit: Client exited).
(21:09:35) hubert: Hakon: upominaj się co tydzień :)
(21:09:40) hubert: albo zgłoś im buga :D
(21:09:44) Joasia: jakim powodem, o co chodzi?
(21:09:47) hubert: marcoos: zdażyłeś
(21:09:51) Hakon: hubert: upomne sie jak wydamy biezace wersje
(21:09:56) hubert: ok
(21:10:10) hubert: Joasia: patrz moje pytanie na wiki
(21:10:19) Joasia: a widze
(21:10:22) Joasia: patrzylam w jego wpis
(21:10:23) hubert: teraz ja
(21:10:32) lemiel [lemiel@moz-51077557.chello.pl] entered the room.
(21:10:35) hubert: bardzo ważne: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2010-10-01#B.C4.99d.C4.85_osobi.C5.9Bcie_na_spotkaniu_-_Aviary.pl
(21:10:39) hubert: proszę się dopisywać
(21:10:54) hubert: aha, "raczej" mi nic nie mówi
(21:10:54) gandalf: hubert: wiec jak bedziesz do nich slal maila, to wez mnie na CC
(21:11:01) hubert: gandalf: ok
(21:11:05) gandalf: poza tym, w MoEu nastapia powazne zmiany w Q3 tego roku
(21:11:11) gandalf: ktore powinny bardzo pozytywnie na nas wplynac
(21:11:23) marcoos: gandalf: tzn?
(21:11:35) gandalf: tzn, ze jesli wszystko sie uda to MoEu otworzy sie na osoby ze spolecznosci
(21:11:39) hubert: kto ma przybyć na spotkanie - niech się dopisze już dziś
(21:11:46) hubert: kolejna rzecz
(21:11:56) gandalf: zmieni sie statut i bedziemy przyjmowac do MoEu
(21:12:03) hubert: upływa termin głosowania w sprawie Wawrzka
(21:12:31) hubert: kto nie głosował - nie znajdzie odpowiedni email w skrzynce - i zagłosuje
(21:12:54) hubert: pytania do mnie?
(21:13:38) lemiel: co to jest mail zarządu? Twój, Joasi?
(21:13:53) lemiel: to w temacie głosowania na Wawrzka
(21:14:06) hubert: aha, obiekt musi spełniać jeden wymóg: mieć pokój, gdzie na wygodnych sofach zmieści się 10-12 osób
(21:14:06) hubert: nikt nie będzie siedział przez 10 godzin na drewnianych krzesłach
(21:14:09) hubert: lemiel: mój, przeczytaj maila, tam jest wszystko napisane
(21:14:36) hubert: można to ewentualnie zmienić w przyszłości
(21:14:41) lemiel: "oddanie głosu odbywa się przez wysłanie odpowiedzi na e-mail zarządu." - czyli na jaki?
(21:14:47) hubert: inne pytania?
(21:14:58) lemiel: oki, na *ten*
(21:15:22) hubert: Joasia
(21:15:34) hubert: na jaką notkę czekasz od Hakona?
(21:15:41) hubert: w sprawie 3.4.x już? :)
(21:15:54) Joasia: ta, co ja juz opublikowalam :D
(21:16:00) Joasia: umknelo mi, spieszylam sie, zaraz poprawie
(21:16:04) Joasia: ogloszenie parafialne mam
(21:16:33) Joasia: Teo zostal mianowany opiekunem Krzysztofa K, znanego takze jako Hakon - zaraz wysle w tej sprawie okolicznosciowego maila
(21:16:41) mode (+h lemiel) by hubert
(21:16:52) Joasia: drugie ogloszenie parafialne: zyje zyciem gandalfa i chaos mam, nie bijcie
(21:17:08) Joasia: pozostalych ogloszen brak
(21:17:16) adriank [adriank@8FBAE9A6.4742BCFA.1A5CC7E5.IP] entered the room.
(21:17:23) hubert: heh, a pamiętam, jak Teo bał się czy przejdzie głosowanie
(21:17:31) hubert: a teraz jest opiekunem :)
(21:17:57) Joasia: no ja mu nie chcialam wrzucac dwoch osob pod opieke, ale skoro powiedzial ze phi co to dla niego... :)
(21:17:59) hubert: lemiel
(21:18:09) lemiel: ndd
(21:18:17) Joasia: hubert: w sprawie mojej deklaracji o pobycie na spotkaniu przeczytales?
(21:18:25) hubert: Joasia: ja myślę, że Teo ma nawet większe rezerwy ;)
(21:18:40) Joasia: dobrze, to Justyne tez dostanie :D
(21:18:49) Joasia: chociaz moze ja by do jakiegos innego projektu dal :)
(21:18:52) hubert: Joasia: tak, to oznacza dla mnie NIE
(21:18:59) Joasia: hubert: ok
(21:19:13) hubert: marcoos
(21:19:30) marcoos: ndd
(21:19:41) mode (+o adriank) by marcoos
(21:19:42) hubert: marcoos: sprytnie uprzedziłeś moje pytanie :P
(21:19:50) marcoos: ha! :)
(21:20:14) hubert: stas
(21:20:23) stas: ndd
(21:20:33) hubert: stas: co z mailami?
(21:20:48) gandalf left the room (quit: Quit: gandalf).
(21:20:52) marcoos: ndd, ale mialem pytanie na wiki :)
(21:20:56) marcoos: co ze standupem za tydzien?
(21:21:04) gandalf [zbraniecki@moz-BBE3ABD.mv.mozilla.com] entered the room.
(21:21:04) mode (+qo gandalf gandalf) by ChanServ
(21:21:05) hubert: ups 
(21:21:08) hubert: nie zauważyłem
(21:21:11) hubert: a co ma być?
(21:21:14) hubert: będzie
(21:21:19) hubert: święta chyb anie ma
(21:21:20) gandalf: musze leciec, mam spotkanie.
(21:21:21) gandalf: cu
(21:21:21) gandalf left the room (quit: Quit: gandalf).
(21:21:30) stas: postaram sie odpowiedziec przed summitem (bo jesli nie, to chyba dojdzie do rekoczynow:)
(21:21:34) marcoos: aha, ale bedziemy w innej strefie czasowej
(21:21:35) Joasia: marcoos: Teo poprowadzi :)
(21:21:36) marcoos: :)
(21:22:05) hubert: w historii zdarzył się stand-up 2-osobowy, więc nie ma się co martwić ;)
(21:22:11) marcoos: ;)
(21:22:16) hubert: stef się wpisał
(21:22:26) hubert: może ktoś mi pomoże
(21:22:35) hubert: bo nie mogłem zrozumieć stefa
(21:22:44) hubert: na czym polega ten problem z Tb?
(21:22:51) hubert: z tą konfiguracją kont
(21:23:18) hubert: btw - stef ma prośbę do Pieca, ale go nie ma
(21:23:21) ***adriank wpisuje sie
(21:23:34) stas: hubert: gdzie stef opisal ten problem?
(21:23:48) hubert: stas: no właśnie nie opisał
(21:24:02) stas: ale gdzie o nim napisal?
(21:24:12) hubert: maile mozilla@
(21:24:43) hubert: "we need help for Thunderbird"
(21:24:46) ***adriank wpisal sie
(21:24:59) hubert: Teo
(21:25:06) Teo: jak matrix się aktualizuje, bo zrobiłem zmiany w projektach 21, a na stronie głównej nic się nie zmieniło
(21:25:12) hubert: Teo: o zdrowiu nie trzeba myśleć, tylko o nie dbać ;)
(21:25:36) Teo: mam o czym myśleć…
(21:26:30) Joasia: Teo: cos powazniejszego?
(21:26:48) Teo: nie wiem
(21:27:07) Teo: prawdę mówiąc - tak
(21:27:12) Joasia: Teo: ale masz kogos, kto wie albo wie jak sie dowiedziec?
(21:27:14) Joasia: a, ok
(21:27:19) hubert: Teo: trzeba poszczególne szablony aktualizować np.: http://wiki.aviary.pl/Szablon:Matrix:AMO
(21:27:52) hubert: Witia
(21:28:07) Witia: Nie mam spraw
(21:28:19) hubert: adriank
(21:28:49) adriank: ndd
(21:28:52) hubert: kogoś pominąłem, ktoś chce o coś jeszcze zapytać?
(21:29:01) barbra: a tak
(21:29:05) barbra: ja mam jeszcze jedno pytanie
(21:29:08) hubert: śmiało
(21:29:12) barbra: czy osoby nie majace prawa do glosowania w sprawie Wawrzka maja prawo zglaszania sie na spotkanie? ;)
(21:29:19) Joasia: barbra: tak :)
(21:29:21) hubert: oczywiście
(21:29:27) hubert: jest to wysoce pożądane 
(21:29:29) hubert: :)
(21:29:38) barbra: super :)
(21:29:46) AsiaN: aha a wiadomo już gdzie odbędzie się spotkanie październikowe?
(21:29:47) hubert: inne pytania?
(21:30:13) hubert: AsiaN: to zależy od wstępnej liczby chętnych
(21:30:42) hubert: teraz nie wiem nawet czy mogę liczyć na 5 czy 15 osób
(21:30:51) hubert: muszę mieć chociaż jakieś przybliżenie
(21:30:57) Hakon: hubert: a liczba chetnych nie zalezy od miejsca spotkania?
(21:31:03) hubert: wtedy będzie wiadomo gdzie
(21:31:03) Joasia: hubert: ja bym bardzo chciala, ale nie wiem nic :(
(21:31:30) hubert: Hakon: zależy
(21:31:32) AsiaN: hubert: hmm a tak wstępnie, bo boję się, że nie dojade z mojej wioski
(21:31:48) hubert: AsiaN o to się nie martw
(21:32:57) marcoos: podstawimy helikoptery
(21:32:59) marcoos: :)
(21:33:14) AsiaN: haha dobra to będę
(21:33:15) hubert: na temat spotkania możemy pogadać jeszcze po stand-upie
(21:33:16) hubert: inne pytania?
(21:33:56) hubert: kończymy