Stand-up:2010-08-02

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • sontaktowalem sie z Justyna w sprawie co i jak z tlumaczeniem SeaMonkey
  • zakupilem bilet Wuerzburg-Poznan . Teraz musze jeszcze powrotny upolowac...
  • prac z Mozmill'em ciag dalszy...

Plany

  • wprowadzic Justyne do tlumaczenia SeaMonkey
  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl


AsiaN

Zrobione

  • Sprawy związane z podróżą na październikowe spotkanie
  • Tłumaczenie AMO 5.11.7
  • Dokończenie StudentReps

Plany

  • AMO 5.11.8

Pytania i/lub problemy

  • Brak


Falka

Zrobione

  • przygotowałam spis wszystkich treści z aviary.pl
  • zatwierdziłam jedną łatkę do Calendara
  • wypisałam część rzeczy, które wymagają poprawki na naszych stronach
  • myślałam bardzo intensywnie o GWO…

Plany

  • ustalić listę treści, które chcemy mieć na stronie i zaprojektować nową strukturę
  • pierwsza seria testów użyteczności (najprawdopodobniej w sobotę)
  • trochę SUMO
  • zajrzeć, czy jest coś nowego do sprawdzenia w helpie Sm
  • napisać maila do Wojciecha i poprosić o wykopanie z projektu GWO z powodu braku aktywności

Inne

  • nie będzie mnie na stand-upie
    • chyba że ktoś koniecznie chce skomentować mój spis treści - zajrzę na kanał ok. 22:30


Hakon

Zrobione

  • Bugzilla 3.4.6
  • Bugzilla 3.4.7

Plany

  • Bugzilla 3.6.1

Pytania i/lub problemy

  • Zespół Bugzilli poszukuje testerów.


Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.1 do 2009-12-22 20:18:26 -0800 - rev 26702 a27adfe241f5 (en-US)/2009-10-31 18:42:28 +0100 - rev 930 e6108f02777e (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-07-28 21:00 CEST (brak zmian)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.2 do 2010-04-08 13:42:40 -0400 - rev 34019 6e4ba2fb6418 (en-US)/2010-06-12 14:59:30 +0200 - rev 1154 7626cf307ca9 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-07-28 21:00 CEST (brak zmian)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 2010-07-19 15:47:12 -0700 - rev 47954 19369edbc84d (en-US)/2010-07-26 21:25 +0200 - rev 1284 354d20bf8e11 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany wrzucone do repozytorium, en-US: 2010-07-20 00:47:12 CEST, pl: do 2010-07-28 21:00 CEST (w pl nie ma jeszcze wszystkich zmian z en-US). Pomijając poprzedni tydzień - zgłosiłem 6 bugów, i tyle samo zweryfikowałem
  • Podziękowałem za współpracę Ptakowi i Zarykowi (jednak nie dali rady czasowo)
  • Naprawiłem jeden bug w Lightningu
  • Wysłałem pierwsze zadanie Kamilowi (już przyszła odpowiedź)
  • Uruchomiłem cogodzinne buildy Lightninga w trunku dla wszystkich "zielonych" lokalizacji

Plany

  • Zerknąć na rzeczy z listy
  • Zerknąć jak Kamilowi poszło pierwsze zadanie i wysłać mu drugie

Pytania i/lub problemy

  • Zaktualizowałem listę potrzebnych rzeczy na spotkanie. Dodałem do listy przedłużacze, przejściówki, zwykłe aparaty fotograficzne. Zerknijcie na listę. Szczególnie przydałaby się druga kamera i lustrzanka.


Joasia

Zrobione

  • jakieś maile rekrutacyjne
  • coś jeszcze było, ale nie pamiętam - jak sobie przypomne to dopisze

Plany

  • wysłać Hubertowi jednego maila po angielsku
  • wysłać do wypożyczalni zapytanie o wynajęcie samochodu z kierowcą (do 3 sierpnia)
  • wrzesień/październik: wysłać maile do pierwszych uczelni i nie zagapić się
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome

Pytania i/lub problemy

  • dalej choruje bardzo i dużo pracuje
  • gandalf: bug 1135
  • nie będzie mnie


kasia

Zrobione

  • początek pracy nad "Mozilla Student Reps"

Plany

  • kontynuacja pracy nad "Mozilla Student Reps"


lemiel

Zrobione

  • Kolejny mały kawałek pomocy do Kuriera Poczty SM przetłumaczony. Zostało jakieś 600 wierszy, ale wolno mi idzie.

Plany

  • W tej chwili to tłumaczyć dalej tę pomoc.


Marcoos

Zrobione

Plany

  • sign-off b3
  • kolejne bugi do poprawienia w Fx4

Problemy


Pasterka

Zrobione

  • konto na aviary.pl
  • skontaktowanie sie z Adrianem

Plany

  • uzgodnic z Lemielem, co jeszcze zostalo do tlumaczenia w Kurierze Poczty
  • zaczac tlumaczyc Kuriera Poczty


Piecu

Zrobione

Plany

  • Nadrobić zaległości...


stef

Zrobione

  • tłumaczenie tb
  • trochę błędów i poprawek
  • podpisałem Teo stowarzyszeniowe papiery do krsu


Teo

Zrobione

  • Złożyłem dokumenty do rejestracji stowarzyszenia
  • QA AMO 5.11.6
  • QA Bugzilli 3.46 RC
  • Tłumaczenie Input Firefox

Plany

  • Nic związanego z Aviary

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na IRC-u


Wawrzek

Zrobione

  • Nareszcie wysłałem zdjęcia do notki na blogu

Plany

  • Dzisiaj spotkanie z Gandalfem
  • Przejmowanie obowiązków SysAdminowskich

Pytania i/lub problemy

  • Zmieniam pracę więc trochę zamieszania jest


Witia

Zrobione

  • Sprawdzone tłumaczenie AMO od AsiN

Plany

  • Zajmować się AMO w zastępstwie Teo



Zapis spotkania

[21:00:08] <hubert> zaczynamy
[21:00:11] <hubert> adriank
[21:00:16] Dołącz Wawrzek has joined this channel (niewod@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk).
[21:00:45] <hubert> nie wpisał się
[21:00:47] <hubert> AsiaN
[21:00:53] <AsiaN> ndd
[21:01:23] <hubert> Justyna - wpisz się przygotowałem Ci miejsce pod "Justyna", bo nie wiem jak się będzie Twoje konto nazywało
[21:01:43] <hubert> Falka się wpisała
[21:02:24] <Justyna> ok, dzieki
[21:02:27] <hubert> Hakon
[21:02:31] <Hakon> ndd
[21:02:44] <hubert> Hakon - widzę, że wydanie nam się szykuje
[21:02:52] Tryb hubert nadał lemiel uprawnienia podoperatora kanału.
[21:02:52] Tryb hubert nadał Wawrzek uprawnienia podoperatora kanału.
[21:03:07] <hubert> Hakon: tak?
[21:03:14] <Hakon> wlasciwie juz powinienes oba miec na mailu
[21:03:43] <Hakon> notki prasowe otrzymala joasia
[21:03:50] <hubert> to mam pytanie
[21:03:59] <hubert> potrzebujemy wydawać 3.4.6, skoro jest 3.4.7?
[21:04:25] Dołącz PiotrDrag has joined this channel (Piotrek@moz-DC601792.nplay.net.pl).
[21:04:32] <Hakon> jest roznica w kilku plikach
[21:04:43] <hubert> znaczy warto wydać oba, tak?
[21:05:05] <Hakon> w przypadku 3.6.1 mozna bedzie je bezbolesnie zastosowac takze w 3.6
[21:05:13] <hubert> rozumiem
[21:05:19] <hubert> umieszczę pliki po stand-upie
[21:05:28] <hubert> Wawrzek, a Ty masz już wszystkie uprawnienia?
[21:05:35] <Wawrzek> Nie
[21:05:43] <Hakon> dlatego zdecydowalem jednak nie rezygnowac z 3.4.6
[21:05:45] <Wawrzek> Dzisiaj miałem rozmawiać z Gandalfem
[21:05:54] <Wawrzek> ale coś go nie widzę
[21:06:05] <hubert> pewnie trzeba poczekać
[21:06:16] <hubert> Hakon: ok, umiesczę oba
[21:06:22] <hubert> tera ja
[21:06:23] <Hakon> hubert: dzikei
[21:06:24] <Wawrzek> BTW. Możemy teraz obsłużyć mnie, mogłbym poczytać synowi i wrócić łapać Gandalfa
[21:06:36] <hubert> Wawrzek: jasne
[21:06:41] <hubert> no to Wawrzek
[21:06:58] <Wawrzek> nie mam pytać
[21:07:07] <hubert> powiem tak: powodzenia z Gandalfem :)
[21:07:13] <Wawrzek> :)
[21:07:32] <hubert> upomnij się, żeby Ci wyjaśnił o co chodzi z aktualizacją http://wiki.aviary.pl/Aliasy_pocztowe
[21:07:46] <Wawrzek> ok
[21:07:47] <hubert> zabrzmiało nie po polsku
[21:07:54] <hubert> pytania do Wawrzka?
[21:08:01] <hubert> jak ktoś ma niech zapyta teraz
[21:08:21] <hubert> nie widzę
[21:08:21] <Hakon> wawrzek - daj znac jak bedziesz miec uprawnienia do bap
[21:08:39] <hubert> :)
[21:08:46] * adriank wpisal sie
[21:08:59] <hubert> Hakon: wtedy Wawrzek będzie też umieszczał te pliki na serwerze :)
[21:09:00] <Wawrzek> ok
[21:09:04] <hubert> ok, teraz ja
[21:09:18] <hubert> ważna sprawa - patrzcie temat kanału
[21:09:32] <hubert> potrzeba kilka rzeczy, żeby przywieźć na spotkanie
[21:09:38] <hubert> szczególnie brakuje
[21:09:40] <adriank> hubert: przeciez juz dawno temu wpisalem, ze biore lustrzanke ;)
[21:09:42] <hubert> drugiej kamery
[21:09:45] <hubert> i przedłużaczy
[21:10:04] <hubert> adriank: przeczytaj mój wpis na wiki :)
[21:10:49] <hubert> a przy okazji
[21:10:59] <hubert> "porzyczyc" nie wygląda dobrze
[21:11:39] <adriank> ouch
[21:11:54] <hubert> kto ma kamerę? :)
[21:12:03] <hubert> Joasia się wpisała
[21:12:10] <hubert> Justyna wciąż niewpisana
[21:12:28] <hubert> kasia się wpisałą
[21:12:29] <hubert> a
[21:12:31] <hubert> lemiel
[21:12:32] <adriank> hubert: hmmm, statyw tez bym mogl wziac. Musze go jedynie teraz po przeprowadzce odnalezc ;)
[21:12:45] <hubert> adriank: bardzo by się przydała
[21:12:51] <hubert> jedna kamera to zdecydowanie za mało
[21:13:11] <hubert> a trzeba będzie coś z tego na koniec zmontować
[21:13:19] <adriank> hubert: statyw - kamery nie mam...
[21:13:31] <hubert> adriank: też brać
[21:14:30] <hubert> marcoos
[21:14:46] <marcoos> ndd oprocz pytania o chetnych do /mobile
[21:14:47] <marcoos> :)
[21:14:58] <hubert> a kto robi QA stron mozilla.com?
[21:15:28] <marcoos> to doskonale pytanie
[21:15:42] <marcoos> mysle, ze mozna FLK namowic, skoro nie robi juz Flocka :)
[21:16:15] <hubert> to załatw to jakoś
[21:16:17] <marcoos> poza tym moznaby polaczyc projekty Mozilla.com i Mozilla-europe, one sie coraz bardziej przeplataja ze soba
[21:16:34] <hubert> marcoos: uzgodnij z... kto robi mozeu?
[21:16:53] <hubert> a też Ty :)
[21:17:14] <marcoos> ja robie, ale inni sa qa/testerzy (nieco)
[21:17:16] <hubert> a nie miałeś przypadkiem Witii do QA obu namówić
[21:17:21] <hubert> tak mi się coś wydaje :)
[21:17:54] <Witia> Ja chyba nawet deklarowałem, że mogę robić, ale nie pamiętam, na czym stanęło.
[21:17:54] <hubert> jesteś szefem obu - zrób tak, żeby Wam wszystkim było wygodnie
[21:18:16] <hubert> o widzisz
[21:18:19] <marcoos> ja tez nie pamietam, ale jesli dalej to deklarujesz, to mozez byc QA obu czy tez polaczonego w jeden
[21:18:29] <hubert> marcoos: pogadajcie sobie po stand-upie i ustalcie co i jak
[21:18:40] <marcoos> ok
[21:18:43] <hubert> a stronę do mobile może stas pomoże ;)
[21:18:46] <marcoos> przydalaby sie FLK
[21:18:47] * hubert go wrabia
[21:19:06] <hubert> Piecu się wpisał
[21:19:11] <marcoos> strony m i mobile mieli robic fennekowcy oidp, ale nie zostala zrobiona, wiec ja sie wzialem za /m/
[21:20:08] <hubert> stas się nie wpisał
[21:20:19] <hubert> fennekowcy czyli Gandalf ;)
[21:20:26] <hubert> stef się wpisał
[21:20:46] <hubert> Teo też się wpisał
[21:20:47] <hubert> TomaszD
[21:20:53] <hubert> nie widzę wpisu
[21:21:06] <hubert> Wawrzek już był
[21:21:07] <hubert> Witia
[21:21:19] <Witia> Nie mam spraw
[21:21:24] Dołącz Joasia has joined this channel (joanna@D7C78296.5CA83B8A.436A6ED6.IP).
[21:21:31] <Joasia> bry wieczor
[21:21:38] <hubert> bry
[21:21:40] Tryb hubert nadał Joasia uprawnienia podoperatora kanału.
[21:21:41] <Joasia> po wszystkim?
[21:21:46] <hubert> adriank
[21:22:39] <hubert> śpi :)
[21:22:44] <hubert> Justyna
[21:23:22] <Justyna> wpisalam sie :)
[21:23:33] <hubert> Justyna: nie chciałabyś poodpoczywać 1-5.10.2010?
[21:24:25] <Justyna> bede po egzaminach, wiec pewnie
[21:25:04] <hubert> obgadamy po stand-upie
[21:25:07] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:25:20] <lemiel> mnie - ndd ;)
[21:25:36] <lemiel> oj zagapiłem się
[21:25:52] <lemiel> a ja nie dojadę, bo nie wiem co będę robił w październiku
[21:26:10] <lemiel> ale jeśli przypadkiem bym mógł, to być może
[21:26:21] <hubert> jak to nie wiesz?
[21:26:34] <adriank> ja tez ndd ;)
[21:26:58] <hubert> Justyna: dodałem Cię do szablonu stand-upowego
[21:27:02] <hubert> jako Pasterka
[21:27:03] <lemiel> no bo może się zmienić, a nie tylko ode mnie zależne
[21:27:18] <hubert> yhym
[21:27:28] <hubert> kończymy