Stand-up:2010-08-23

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

W trakcie

  • dalszy ciag prac nad modulem testow L10n dla Mozmilla - to jeszcze potrwa do (konca) wrzesnia

Plany

  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl


AsiaN

Zrobione

  • GetPersonas

Plany

  • AMO
  • Student Reps


Falka

Zrobione

  • tak jakoś wyszło, że w sumie nic nie zrobiłam

Plany

  • nadrobić to wszystko, co miałam zrobić w zeszłym tygodniu


Hakon

Zrobione

  • Rozpoznanie hg branches

Plany

  • Bugzilla 3.4.8
  • Bugzilla 3.6.2

Pytania i/lub problemy

  • Zespół Bugzilli poszukuje testerów.


Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.1 do 2009-12-22 20:18:26 -0800 - rev 26702 a27adfe241f5 (en-US)/2010-08-15 18:08:11 +0200 - rev 1131 28adff40e63d (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-08-21 14:00 CEST
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-1.9.2 do 2010-04-08 13:42:40 -0400 - rev 34019 6e4ba2fb6418 (en-US)/2010-06-12 14:59:30 +0200 - rev 1154 7626cf307ca9 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-08-21 14:00 CEST (brak zmian)
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 2010-08-16 13:47:39 -0400 - rev 50601 5761fb5b379f (en-US)/2010-08-15 12:19:19 +0200 - rev 1335 3677028c04e4 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-08-16 23:00 CEST (w efekcie zgłosiłem 44 bugi w bap + 1 w bmo, zweryfikowałem 5)
  • Wysłałem Marcinowi pierwsze zadanie testowe (już przyszła odpowiedź)
  • Dopytałem o catering w obiekcie, w którym będzie najbliższe spotkanie
  • Dyskusja na temat konkursu związanego z Fx4 (szczegóły wkrótce)

Plany

  • Zerknąć na rzeczy z listy
  • Ocenić pierwsze zadanie Marcina i wysłać drugie
  • Ocenić drugie zadanie Kamila i zaktualizować FOB-a, przekierować sprawę do Joanny w celu ustalenia daty spotkania na IRC-u
  • Kontynuować sprawdzanie browser/toolkit, jeśli Marcoos zaktualizuje trunka (w Mozilli kompletnie zwariowali z commitami - kilkadziesiąt lokalizacyjnych tygodniowo)
  • Odpocząć (kiedy?)

Pytania i/lub problemy


Joasia

Zrobione

  • maile rekrutacyjne
  • kontynuowanie sprawy wypożyczalni (jeden pan zamilkł i muszę pamiętać aby go pingnąć)
  • poza tym niewiele

Plany

  • wrzesień/październik: wysłać maile do pierwszych uczelni i nie zagapić się
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome
  • dużo maili z bugzilli przyszło, ale nie miałam czasu się nimi zająć

Pytania i/lub problemy

  • gandalf: bug 1135
  • bardzo ciężki tydzień (megaważny release dla megaważnego klienta z deadline na północ, niedzielę czasu kalifornijskiego. Poszłam spać grubo po północy dziś)
  • raczej nie dotrę, muszę odespać


kasia

Zrobione

  • Sprawdziłam poprawki Teo.

Plany

  • Nanieść poprawki i sprawdzić.
  • Wysłać maila do Huberta.

Pytania i/lub problemy

  • Jestem ociężała i wolna; liczę na wyrozumiałość.


lemiel

Zrobione

  • Nic. Mam trochę zamieszania i dodatkowych zajęć w związku z przeprowadzką (na Śląsk ;)). Może mi się uda coś zrobić w ciągu tych dwóch nadchodzących tygodni.


Marcoos

Zrobione

  • poprawki Fx Home
  • poza tym niewiele

Plany

  • Uzupełnić trunk
  • przyjrzeć się bugom na b.a.p


Pasterka

Zrobione

  • dalej tlumacze kuriera poczty

Plany

  • uczyc sie do egzaminow :-/

Pytania i/lub problemy

  • 10 wrzesnia rozpoczyna sie sesja, wiec do 26-tego nie bede mogla zbyt wiele czasu poswiecac na tlumaczenia


Piecu

Urlop do 5 września.


Teo

Zrobione

  • QA AMO 5.11.6 i 5.11.7 (wydane w trakcie mojego pobytu w szpitalu)
  • Zaktualizowałem Firefox Input
  • Przetłumaczyłem Get Personas 2.8

Plany

  • QA Get Personas 2.8
  • Student Reps
  • Bieżące AMO

Pytania i/lub problemy

  • Witia, dzięki za kierowanie zespołem podczas mojego pobytu w szpitalu i po powrocie do domu.


Wawrzek

Zrobione

  • Początek sprzątania na punchu

Plany

  • nic specjalnego poza wykonywaniem zadania SysAdmina

Pytania i/lub problemy

  • brak


Witia

Zrobione

  • Oprócz wypowiedzi w bugu brak dokonań

Plany

  • SUMO


Zapis spotkania

[21:00:11] <hubert> zaczynamy
[21:00:15] <hubert> AsiaN
[21:00:19] Dołącz Justyna has joined this channel (chatzilla@moz-6C5B19BF.zone3.bethere.co.uk).
[21:00:28] <AsiaN> czesc
[21:00:45] Tryb hubert nadał Justyna uprawnienia podoperatora kanału.
[21:00:49] <AsiaN> mam pytanie do teo: dostales dzisiaj mojego maila?
[21:01:01] <Teo> tak dostałem
[21:01:07] <AsiaN> super :)
[21:01:20] <Teo> pogadamy po standupie
[21:01:30] <AsiaN> chetnie
[21:01:35] * adriank wpisal sie akurat
[21:01:39] <hubert> Falka
[21:01:51] <Falka> ndd
[21:02:15] <hubert> Falka: co z Heidim?
[21:02:22] <hubert> robi coś?
[21:02:42] <Falka> nie
[21:02:51] <Falka> nie ruszył w ogóle bugów, które mu kiedyśtam zgłosiłam
[21:03:06] <Falka> tzn. nie wiem, czy robi, bo nie mam z nim w ogóle kontaktu
[21:03:08] <hubert> a gadałaś z nim ostatnio?
[21:03:15] <Falka> nie, nigdy z nim nie rozmawiałam
[21:03:27] <hubert> heh
[21:03:31] <Falka> dokładnie
[21:03:34] <hubert> to nie wiem jak Wy razem pracujecie
[21:03:58] <Falka> w sumie nie pracujemy... ja zgłosiłam masę błędów i miałam sprawdzić to znowu, jak je zamknie, ale nic się nie dzieje
[21:04:10] <Falka> pinga mu wyślę dzisiaj
[21:04:17] <hubert> trzeba będzie zamknąć w końcu to Camino
[21:04:22] <hubert> Hakon
[21:04:26] <Hakon> ndd
[21:04:38] <marcoos> zamknąć Camino?
[21:04:53] <marcoos> projekt żyje, wydania wychodzą terminowo
[21:05:06] Dołącz wawrzek has joined this channel (wniewodnic@moz-EB9CCFE2.zone3.bethere.co.uk).
[21:05:23] <hubert> marcoos: niczego takiego nie zauważyłem
[21:05:27] Tryb hubert nadał wawrzek uprawnienia podoperatora kanału.
[21:05:41] <Falka> może Heidi po prostu nie potrzebuje pomocy?
[21:06:51] <hubert> teraz ja
[21:07:05] <hubert> wciąż szukam kogoś z kamerą i lustrzanką :)
[21:07:22] <hubert> przedłużacze, przejściówki
[21:07:53] <hubert> pytania do mnie?
[21:08:46] <hubert> Joasia się wpisała
[21:08:53] <hubert> pinguje gandalfa, ale go nie ma
[21:09:05] <hubert> kasia się wpisała
[21:09:13] * hubert jest wyrozumiały
[21:09:18] <hubert> lemiel
[21:09:35] <lemiel> ndd
[21:09:45] <wawrzek> Czy są pytania do Kasi?
[21:10:00] * hubert nie ma
[21:10:36] <hubert> marcoos
[21:10:49] <marcoos> ndd
[21:11:21] <hubert> zastanawiałeś się może nad spolszczeniem Firefox Sync?
[21:11:56] <marcoos> hę?
[21:12:07] <hubert> chodzi o nazwę
[21:12:24] <marcoos> no to mów, że chodzi o nazwę :)
[21:12:25] <hubert> mniejsza z tym, są bugi na to
[21:12:35] * hubert mało precyzyjnie się wyraża
[21:12:57] <marcoos> nie wiem, ostatnio coraz więcej rzeczy jest w Moz takich, które nie wiadomo, czy traktować jako nietykalny TM, czy zmieniać
[21:13:01] <hubert> Sync w oknie opcji głupio wygląda
[21:13:11] <hubert> ale to nie sprawa na stand-up
[21:13:21] <hubert> Justyna
[21:13:32] <Justyna> sesja :-( a poza tym ndd
[21:13:37] <hubert> egzaminy trzeba zdać
[21:13:57] <Justyna> taktycznie postanowilam ze jednego juz nie zdam, ale pozostale 4 trzeba :)
[21:14:20] <hubert> oj, tak poddawać się bez walki...
[21:14:32] <hubert> Piecu na urlopie
[21:14:33] <hubert> Teo
[21:14:37] <Teo> justyna: czy mogłabyś używać tego samego nicka, co i na wpisach standupowychmarcoos zaraz wrzucę frazy do Sync, ale musisz sprawdzić aktualne opisy
[21:14:46] <Teo> marcoos zaraz wrzucę frazy do Sync, ale musisz sprawdzić aktualne opisy
[21:14:57] <marcoos> mówisz o tych filmikach?
[21:15:02] <Teo> tak
[21:15:05] <marcoos> aha
[21:15:07] <Justyna> ok, zmienie login na ircu
[21:15:20] <marcoos> bo znowu muszę zgadywać, co kto ma na myśli, mówiąc "Sync" :)
[21:15:40] <marcoos> tam się wiele w stosunku do twojego tłum. nie zmieniło
[21:15:43] <Teo> przecież pytałeś mnie w mailu o to
[21:16:03] <Teo> ok sprawdzę zatem moje tłumaczenie
[21:16:11] <hubert> QA powinien chyba Witia robić...
[21:16:24] <Teo> stronę już zrobił
[21:16:44] <marcoos> hubert: owszem, i powinien wypełnić formularz CT32, podbić go w okienku 8, zanieść do 7 i nakleić znaczek skarbowy
[21:16:59] <marcoos> czy my naprawdę musimy się tak sztywno trzymać podziału formalnego? :)
[21:17:22] <hubert> nie musicie
[21:17:32] <marcoos> :)
[21:17:50] <Teo> no i się nie trzymamy :)
[21:18:15] <Teo> bo ibaczej te strony by nie ujrzały światła dziennego :)
[21:18:32] <marcoos> a jesli tak, to ja po prostu wpisze wszystkich w każdą rubryczkę matriksa i będzie formalnie ok :)
[21:18:33] <hubert> tylko wiem, że marcoos ma dużo bugów do naprawienia w Fx, więc bardzo się cieszę, jak skupia się na swojej robocie :)
[21:19:06] <marcoos> moz.com to też moja robota
[21:19:35] <hubert> Wawrzek
[21:19:41] <wawrzek> ndd
[21:19:42] <Teo> zostały jeszcze napisy do Przeglądu kart
[21:20:41] <hubert> Witia
[21:20:57] <Witia> Nie mam spraw
[21:21:35] <hubert> adriank
[21:22:09] <adriank> ndd
[21:22:17] <hubert> kogoś jeszcze pominąłem?
[21:22:39] <hubert> ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
[21:23:09] <hubert> kończymy