Stand-up:2010-10-11

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

W trakcie

  • jutro mam termin oddania czesci pisemnej mojej pracy licencjackiej, wiec czeka mnie chyba nieprzespana noc...
  • oddanie czesci "programistycznej" na dniach

Plany

  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

Ogloszenia

  • Tlumaczeniem Sm 2.1 PL zajme sie z w/w powodow od przyszlego tygodnia


AsiaN

Zrobione

  • Niestety zlapalam w piatek grype i sie nie czulam na silach, by tlumaczyc.

Ale nadrobie wszystko.

Plany

  • Zabrac sie za Sumo
  • biezace AMO


Falka

Zrobione

  • podrzuciłam ankietę z sortowaniem treści na stronie aviary.pl kilku zwykłym userom

Plany

  • przeanalizować wyniki sortowania i naszykować mapę nowej strony
  • inne zaległości

Pytania i/lub problemy

  • w czwartek mi RSI zepsuło lewą rękę i musiałam zawiesić pisanie na klawiaturze; ten wpis to najdłuższa rzecz, jaką napisałam od tamtej pory :-) ręka już nie boli, więc od jutra (poniedziałku) będę mogła zabrać się za klepanie i nadrabianie zaległości
  • nie będzie mnie na stand-upie


Hakon

Zrobione

  • Bugzilla 3.4.8
  • Bugzilla 3.6.2

Plany

  • Bugzilla 3.7.x (4.0)

Pytania i/lub problemy

  • Nie działa wysyłanie plików do repozytorium hg Bugzilli Błąd 3518


Hubert

Zrobione

  • Wysłałem Irkowi i Marcinowi odpowiedzi na maile związane z drugim zadaniem
  • Zaktualizowałem pl/calendar i paczki Lightninga
  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 55061:41aded65fb6c (en-US)/1545:d054f36204f2 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-10-09 14:25 CEST (w efekcie zgłosiłem 1 buga w bap)
  • Napisałem notkę na blogu o spotkaniu
  • Wysłałem do MozEu pierwszą część rozliczenia
  • Wysłałem na team instrukcje dot. drugiej części rozliczenia spotkania
  • Przygotowałem nową listę rzeczy do zrobienia i zabrałem się za nią powoli
  • Przygotowałem stronę dot. naszego kolejnego spotkania, które odbędzie się w Warszawie. Proszę się wpisywać (jest na to miesiąc czasu)

Plany

  • Zacząć pisać FOB-a Irka
  • Zerknąć na rzeczy z nowej listy

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf, Adrian, gdzie są Wasze zdjęcia? Marcoos też pewnie coś zrobił. Przypominam o tagach: #aviarypl i #aviarypl102010


Joasia

Zrobione

  • byłam na spotkaniu
  • wyprowadziłam się za ocean
  • kilka maili

Plany

  • rozliczyć się ze spotkania
  • wrzesień/październik: wysłać maile do pierwszych uczelni i nie zagapić się
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • gnome
  • dużo maili z bugzilli przyszło, ale nie miałam czasu się nimi zająć

Pytania i/lub problemy

  • gandalf: bug 1135
  • dopiero się urządzam, internet mam tylko w pracy, więc nadal średnio nadążam ze wszystkimi sprawami.
  • mogę się spóźnić na SU, albo nie zdążyć w ogóle, zaraz wychodzę podpisać umowe na mieszkanie


kpl

Zrobione

  • Zapoznałem się z planem działania odnośnie Bz 4.0 nakreślonym przez Hakona.

Plany

  • Bz 3.7.x aka 4.0

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na SU


lemiel

Zrobione

  • Nic.

Plany

  • Coś w końcu zrobić. Komputer już mam rozstawiony.
  • Wziąć ślub. ;)

Pytania i/lub problemy

  • Lubicie mnie jeszcze?


Marcoos

Zrobione

  • bieżące Fx+tk (4.0b7)

Plany

  • 4.0b8 :)

Pytania i/lub problemy

  • nie ma


Piecu

Zrobione

  • Udział w spotkaniu i powrót do Warszawy
  • QA Tb do 2010-10-08 00:18 +0200 (nic nowego nie było)
  • Zgłosiłem jeden błąd na bmo i przez to rozwiązałem błąd 1762
  • Zweryfikowałem 22 błędy (zostało 100)

Plany

  • Weryfikować dalej ;)
  • Chyba nic więcej szczególnego, ktoś potrzebuje pomocy?


Teo

Zrobione

  • Wracałem do normy po pobycie w szpitalu
  • Zgłosiłem kilka bugów

Plany

  • Bieżące AMO


Witia

Zrobione

  • Opinie w kilku bugach na b.a.p
  • Wrzucone zdjęcia ze spotkania, wysłane bilety do rozliczenia

Plany

  • Sprawdzanie lokalizacji Fx4
  • Tłumaczenie SUMO


Zapis spotkania

[21:01:44] <hubert> zaczynamy
[21:01:48] <hubert> adriank
[21:02:19] <hubert> śpi
[21:02:24] <hubert> Falka się wpisała
[21:02:26] <hubert> Hakon
[21:02:28] <adriank> hubert: ndd
[21:02:44] <Hakon> nie moge wyslac commitow do repozytorium
[21:02:52] <Hakon> to najwiekszy problem
[21:02:54] <hubert> gandalf: Hakon ma ważną sprawę do Ciebie
[21:02:57] <Hakon> poza tym ndd
[21:03:41] <hubert> gandalf śpi
[21:03:43] <Hakon> zglosilem buga na ten temat
[21:03:45] <hubert> to teraz ja
[21:03:56] <hubert> pracowity tydzień
[21:04:01] <hubert> zmęczyłem się...
[21:04:04] <Hakon> wawrzek niestety nic nie zdzialal
[21:04:22] <hubert> przypominam o rozliczeniu i o http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2011-04-15
[21:04:43] <hubert> adriank: gdzie Twoje zdjęcia?
[21:04:58] <adriank> hubert: ja w koncu nie roblem zadnych...
[21:05:14] <hubert> hehe
[21:05:16] <hubert> nieźle
[21:05:20] <hubert> żadnego?
[21:05:32] <adriank> yep, zadnego
[21:05:47] <adriank> widzialem, ze robiliscie, to mi sie niechcialo juz ;)
[21:06:10] <hubert> głównie William zrobił
[21:06:22] <hubert> Joasia|away
[21:06:34] <hubert> wpisała się
[21:06:36] <hubert> kpl się wpisał
[21:06:50] <hubert> lemiel
[21:06:56] <lemiel> ndd
[21:07:22] <hubert> lemiel: poziom lubienia rośnie wraz z pracowitością ;)
[21:07:27] <lemiel> :D
[21:07:39] <hubert> marcoos
[21:07:41] * marcoos nie ma ndd
[21:07:48] <hubert> 1 buga Ci tylko zgłosiłem :)
[21:08:26] <hubert> kiedy planujesz ponaprawiać te łatwiejsze?
[21:08:32] <hubert> tzn. świeższe?
[21:08:38] <marcoos> rsn
[21:09:35] <hubert> Piecu się wpisał
[21:09:43] <hubert> Teo
[21:09:47] <marcoos> :)
[21:10:00] <Teo> nedd
[21:10:03] <Teo> ndd
[21:10:31] <hubert> dla tych, którzy jeszcze nie zauważyli: następne spotkanie 15-17.04.2011 w Wawie
[21:10:53] <hubert> Witia
[21:11:02] <Witia> Nic do dodania
[21:11:51] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:12:06] <AsiaN> Mnie ;)
[21:12:24] <hubert> AsiaN: nie wiszę Twojego wpisu
[21:12:31] <hubert> tfu
[21:12:32] <hubert> nie widzę
[21:12:46] <AsiaN> Za sekunde bedziesz widzial 
[21:12:59] <hubert> już widzę
[21:13:09] <AsiaN> Ufff
[21:13:47] <hubert> gandalf, TomaszD, stas się nie wpisali
[21:13:52] <hubert> ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
[21:14:07] <hubert> a ja ma
[21:14:15] <hubert> Witia: był jakiś problem z tymi grami?
[21:14:47] <Witia> Nie, na szczęście było blisko.
[21:14:53] <hubert> uff
[21:15:22] <hubert> nie widzę innych uwag
[21:15:23] <hubert> kończymy