Stand-up:2010-12-06

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • Tłumaczenie AMO 5.12.4

Plany

  • AMO

Pytania i/lub problemy

  • Przepraszam, że mnie tydzień temu nie było. Przespałam spotkanie (migrena).


Falka

Zrobione

  • rzuciłam okiem na calendarowe zmiany (4.12), ale nie było czego się czepić
  • zweryfikowałam jednego buga

Plany

  • na wszelki wypadek nie planuję

Inne

  • nie będzie mnie na standupie


GmbH

Plany

  • Nowe SUMO
  • Przyjrzeć się spamerom na forum

Pytania i/lub problemy

  • Brak uprawnień na nowym SUMO (błąd migracji), nie wszystkie artykuły zostały zmigrowane, nieaktywne opcje, formatki itp.
  • Padnięty Webwatch


Hakon

Zrobione

  • Bieżące Bugzilla

Plany

  • Bugzilla 4.0

Pytania i/lub problemy


Hubert

Zrobione

  • Zaktualizowałem pl/calendar (comm-1.9.2)
  • Wysłałem pierwsze zadanie Andrzejowi (jest teraz w trakcie oceny)
  • 4-dniowy urlop

Plany

  • Rzeczy z listy - kontynuować
  • Napisać na blogu o Krzysztofie (jak dostanę materiały)
  • Kontynuować rekrutację Andrzeja

Pytania i/lub problemy

  • Ankieta dotycząca oceny zarządu - c.d.
  • Proszę o odpowiedź na maila Potrzebne numery telefonów i JID-y
  • Dlaczego Thunderbird w trunku jest nieaktualny od 3 miesięcy?


Joasia

Zrobione

  • maile - w miarę na bieżąco

Plany

  • przebrnąć przez 500+ nieprzeczytanych maili z bugzilli i wziąć się za bugi przypisane do mnie
  • wysłać maile do uczelni
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog
  • może by coś przetłumaczyć?

Pytania i/lub problemy

  • gandalf: bug 1135
  • mogę być na IRCu, ale jestem w pracy - być może nie będę w stanie czynnie uczestniczyc jeśli akurat będę zajęta


kpl

Zrobione

  • Podgoniłem trochę z testami BZ 4.0

Plany

  • Jak sie da to zakończyć testy do końca tygodnia


lemiel

Zrobione

  • Przetłumaczone niewiele.

Plany

  • Przetłumaczyć więcej pomocy KP SM.


Marcoos

Zrobione

  • głównie bieżące Fx+tk
  • uzupełniłem braki w tłumaczeniu Fx Home

Plany

  • bugi Fx+tk


Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2010-12-05 20:48 +0100 (nic nowego nie było)

Plany

  • Skontaktować się z Irkiem (dzisiaj lub jutro)
  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

Pytania i/lub problemy

  • Może mnie dzisiaj nie być


Teo

Zrobione

  • QA AMO 5.12.4
  • Częściowe QA Bugzilli 4.0

Plany

  • Wydanie AMO5.12.4
  • QA Bugzilli

Pytania i/lub problemy

  • Na Verbatimie rozpoczyna się tłumaczenie MDN. Czy coś z tym robimy?


TomaszD

Zrobione

  • nic

Plany

  • nic

Pytania i/lub problemy

  • nic


Witia

Zrobione

  • Brak dokonań

Plany

  • Rozpatrzyć się w nowym SUMO i wziąć się do dalszego tłumaczenia


Zapis spotkania

[21:00:00] <hubert> zaczynamy
[21:00:03] <hubert> AsiaN
[21:00:19] <AsiaN> Nie mam spraw
[21:00:49] <hubert> Falka się wpisała
[21:01:02] <hubert> GmbH też, walczy ze spamem i SUMO
[21:01:04] <hubert> Hakon
[21:01:14] <Hakon> ndd
[21:01:48] <hubert> teraz ja
[21:01:56] <hubert> nie ma stefa, ani Pieca
[21:01:59] <hubert> zerknąłem na Tb
[21:02:09] <hubert> i wyszło, że od 3 miesięcy jest nieaktualny
[21:02:13] <hubert> ktoś wie co jest grane?
[21:02:49] <hubert> Joasia|MTG: zajmiesz się tym?
[21:02:51] Zamknij dark_skeleton opuścił ten serwer (Input/output error).
[21:03:00] <hubert> Joasia|MTG teraz
[21:03:04] <hubert> ale chyba zajęta
[21:03:13] <hubert> kpl
[21:03:54] <kpl> u mnie nic nowego dalej testuje, w tym tyogdniu chce zakonczyc, taki mam plan :)
[21:04:13] <hubert> lemiel
[21:04:16] <lemiel> ndd
[21:04:23] <hubert> lemiel: czy ten help do SM będzie kiedyś przetłumaczony?
[21:04:34] <lemiel> mam nadzieję, że może jeszcze w tym roku
[21:04:38] <lemiel> albo w styczniu 2011
[21:04:38] <hubert> o
[21:04:40] <hubert> fajnie
[21:04:53] <hubert> marcoos
[21:05:32] <hubert> śpi
[21:06:01] <marcoos> ndd
[21:06:02] <hubert> stas się nie wpisał
[21:06:04] <hubert> Teo
[21:06:20] <hubert> marcoos: jeszcze Fx Home się zająłeś :)
[21:06:21] <Teo> ndd
[21:06:29] <marcoos> no tak
[21:06:29] <hubert> Teo: co do MDN
[21:06:37] <hubert> nie ma kto się tym zająć
[21:06:48] <hubert> jeśli chce ktoś tak przetłumaczyć interfejs 
[21:06:51] <marcoos> dopsize
[21:06:52] <hubert> bo ma ochotę
[21:06:53] <marcoos> dopisze
[21:06:56] <Teo> poprostu pojawiły się pliki na verbatimie do tłumaczenia
[21:06:58] <hubert> to - ja nie widzę problemu
[21:07:26] <Teo> chodzi o to, czy bedziemy ciągneli ten projekt
[21:07:34] <hubert> Teo: chcesz się tym zająć?
[21:07:45] <Teo> O NIE!
[21:07:49] <hubert> Teo: ciągnęli jak się znajdzie ktoś kto tym pokieruje
[21:08:06] <hubert> na razie chętnych nie ma
[21:08:09] <Teo> jasne
[21:08:19] <hubert> jak ktoś ma ochotę - niech robi
[21:08:38] <hubert> Witia
[21:08:42] <Teo> na verbatimie każdy może robić
[21:08:53] <hubert> Witia: jak sprawa SUMO? GmbH coś narzekał
[21:08:59] <hubert> że się nie zmigrowało
[21:09:41] <Witia> Dzisiaj przyszedł mail do GmbH. Dopiero rozglądam się w nowej wersji.
[21:10:22] <hubert> a macie już plany co do tego, żeby wszystko było przetłumaczone?
[21:10:30] <hubert> tzn. ile czasu Wam z tym zejdzie
[21:10:40] <hubert> czy na razie patrzycie, jak wygląda po migracji
[21:11:17] <Witia> Po naszych odpowiedziach na maila GmbH ma przygotować harmonogram.
[21:11:28] <hubert> to super
[21:11:37] <hubert> TomaszD_ się nie wpisał
[21:11:38] <hubert> stas też nie
[21:11:46] <hubert> ktoś ma jeszcze jakieś pytania?
[21:11:51] <hubert> problem do rozwiązania?
[21:12:37] <hubert> marcoos: a Fx Home przeszło QA, jak w Matriksie jest napisane?
[21:13:04] <marcoos> poprzednia wersja przeszla, w tej bylo tak naprawde tylko kilka dodatkowych stringow
[21:13:33] <TomaszD_> TomaszD_ się nie wpisał
[21:13:35] <hubert> bo może Falka zapomniała, że QA tam robi ;)
[21:13:37] Pseudonim TomaszD_ jest teraz znany jako TomaszD.
[21:14:04] <hubert> może skontaktuj się z nią 
[21:14:38] * TomaszD się wpisał
[21:15:18] <hubert> TomaszD: wpisuj raczej jakiś tekst, w stylu "nic" albo coś takiego
[21:15:30] <hubert> bo jeszcze Witia Cię wytnie przez pomyłkę :)
[21:15:34] <hubert> TomaszD teraz
[21:15:45] <TomaszD> ndd
[21:15:49] <TomaszD> (zmieniłem na wiki)
[21:16:17] <hubert> ok
[21:16:19] <hubert> pytania?
[21:16:59] <hubert> kończymy