Stand-up:2010-12-20

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • lokalizacja 2.1 jest juz (prawie) na biezaco w HG (brakuje 16 stringow i helpa)

Plany

  • testy Silme 0.9
  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc tlumaczenie helpa
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme
  • przygotowac strone www.mozillapl.org/start
  • przygotowac opis SeaMonkey dla browsehappy.pl

AsiaN

Zrobione

  • Tłumaczenie AMO 5.12.6

Plany

  • AMO 5.12.7

Pytania i/lub problemy

  • brak pytań i problemów :)


Falka

Zrobione

  • nic

Plany

  • wstępne szkice layoutu strony
  • spróbować nadrobić przynajmniej część innych zaległości przez święta

Pytania i/lub problemy

  • Adrian: są jakieś nowe tłumaczenia do Sm, które mogłabym sprawdzić przez święta?


Gandalf

Zrobione

  • mnostwo pracy nad silme 0.9 - mam nadzieje wydac w okolicy swiat
  • L20n dostaje review od wielu zespolow w Mozilli oraz zostanie zaproponowany do Ecma I18n WG

Plany

  • phpBB3 dla Teo
  • Kwietniowe spotkanie - pomoc Teo z organizacja
  • Pomoc z tlumaczeniem SUMO

Pytania i/lub problemy

  • jestem ciagle w podrozy, a snieg nie sprawia, zebym byl bardziej przewidywalny. W trakcie standupu moge byc online, albo nie-online. Nie wiem :(


GmbH

Zrobione

  • Zebrany feedback od członków zespołu SUMO

W trakcie

  • Harmonogram SUMO
  • Aktualizacja MediaWiki

Pytania i/lub problemy

  • Statystyki SUMO nadal nie są zmigrowane, będą dopiero w styczniu


Hakon

Zrobione

  • QA techniczne Bugzilli
  • Bieżące Bugzilla

Plany

  • Bugzilla 4.0

Pytania i/lub problemy


Hubert

Zrobione

  • Sprawdziłem browser/toolkit dla mozilla-central do 59414:075bb085d755 (en-US)/1628:4001ee54e385 (pl). Przejrzane wszystkie zmiany (en-US i pl) wrzucone do repozytorium do 2010-12-19 20:55 CET (zgłosiłem jednego buga)
  • Zaktualizowałem pl/calendar (1.9.2 & trunk)
  • Trochę rzeczy z ostatniej listy i z tych starszych:
    • Stworzyłem stronę wiki PR (można tam dodać swojego bloga/mikrobloga (szczegóły w mailu)
    • Dodałem kontakt do LEWIS PR na stronie Kontakt
  • Przygotowałem tekst o Wadimie na naszą stronę

Plany

  • Rzeczy z listy - kontynuować
  • Napisać na blogu o Krzysztofie (jak dostanę materiały)

Pytania i/lub problemy

  • Proszę o odpowiedź na maila Potrzebne numery telefonów i JID-y (nie dostałem jeszcze odpowiedzi od 6 osób)


kpl

Zrobione

  • Zacząłem opracowywanie zestawu scenariuszy testowych wg szablonu.

Plany

  • Zakończyć testy / opracować dalsze scenariusze


lemiel

Zrobione

  • Niestety nic.

Plany

  • Skończyć do końca grudnia pomoc do KP SM.
  • Podeślę Falce to co mam już.

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie prawdopodobnie.
  • Wesołych Świąt!


Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2010-12-18 22:38 +0100 (nic nowego nie było)
  • Napisałem do Irka (dwukrotnie)

Plany

  • Jechać na święta
  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb (później)

Pytania i/lub problemy

  • Może mnie dzisiaj nie być


Teo

Zrobione

  • Zakończyłem QA językowe Bugzilli 4.0
  • Zgłosiłem 8 bugów do QA Bugzilli i dodałem 23 patche
  • QA AMO 5.12.6
  • Zgłosiłem na bmo 6 bugów do AMO 5.12.6
  • Sprawdziłem kilka artykułów SUMO (zgłoszone odpowiednie bugi na bap
  • Sprawdziłem i zatwierdziłem kilka artykułów SUMO
  • Przetłumaczyłem kilka artykułów SUMO
  • Zaktualizowałem kilka artykułów SUMO
  • Przetłumaczyłem kilka szablonów SUMO

Plany

  • Wykazać się nieróbstwem
  • Liczyć na „łaskawość” Gandalfa w sprawie phpBB

Pytania i/lub problemy

  • Witia, czy widziałeś błąd 3588?


Witia

Zrobione

  • Przetłumaczone 2 artykuły na SUMO

Plany

  • Tłumaczenie i korekta SUMO


Zapis spotkania

[21:00] <hubert> zaczynamy
[21:00] * adriank idzie sie wpisac...
[21:00] <hubert> AsiaN
[21:00] <AsiaN> Ndd
[21:01] <hubert> Falka się wpisała
[21:01] <hubert> Hakon
[21:01] <Hakon> ndd
[21:01] <hubert> (Gandalf i GmbH też się wpisali)
[21:01] <hubert> teraz ja
[21:01] <hubert> pytania do mnie?
[21:02] <hubert> proszę dopisać swoje blogi i konta: http://wiki.aviary.pl/PR
[21:02] <hubert> alfabetycznie
[21:02] <hubert> Hakon: kiedy dostanę materiały?
[21:03] <Hakon> hubert: przepraszam, nie mam weny
[21:03] <hubert> a jaką tu wenę trzeba? :)
[21:03] <hubert> suche fakty
[21:03] <hubert> ja to już poskładam
[21:03] --> Piecu2 dołączył do tego kanału (Mibbit@moz-3B53FA77.home.aster.pl).
[21:03] <hubert> napisz mi co lubisz, co robisz i jakieś ciekawostki
[21:04] <hubert> kpl
[21:04] <kpl> ndd
[21:04] <hubert> kpl: wg pisze się bez kropki
[21:04] --> Piecu dołączył do tego kanału (chatzilla@moz-3B53FA77.home.aster.pl).
[21:04] * adriank wpisal sie
[21:04] <hubert> kpl: jak z testami, potrzebujesz jakiejś pomocy w czymś?
[21:04] <-- Piecu opuścił ten serwer (Quit: ChatZilla 0.9.86 [Firefox 4.0b7/20101104131838]).
[21:04] <kpl> wiem bo konczy sie na g, niedopatrzenie jakies
[21:04] *** Piecu2 jest teraz znany jako Piecu.
[21:04] <kpl> aktualnie mam deficyt czasowy
[21:04] *** hubert nadał adriank uprawnienia podoperatora kanału.
[21:04] *** hubert nadał Piecu uprawnienia podoperatora kanału.
[21:05] <kpl> ale robie cos innego zeby nie tracic czasu
[21:05] <Piecu> hej
[21:05] <hubert> lemiel się wpisał
[21:05] <hubert> Piecu
[21:06] <hubert> Piecu: co się dzieje z Thunderbirdem?
[21:06] <hubert> Joasia nie dała mi nic znać
[21:06] <Piecu> ktos mi powie co zrobic zeby chatzilla dzialala na fx4b7?
[21:06] <Piecu> nic sie nie dzieje, stef nie ma za bardzo czasu, a w en tez prawie nic sie nie dzieje
[21:06] <hubert> jak się nie dzieje?
[21:06] <Piecu> napisalem prawie :)
[21:07] <adriank> Piecu: Chatzilla nie dziala na Fx4.b7+ jak i Sm2.1a2+
[21:07] <adriank> Piecu: https://bugzilla.mozilla.org/605001
[21:08] <Piecu> adriank: :/
[21:09] <hubert> Piecu: a kto stefa zastępuje?
[21:10] <Piecu> jak trzeba to ja
[21:10] <hubert> to dlaczego tb32 nie jest zielony od prawie 3 miesięcy?
[21:11] <Piecu> mam powtorzyc co napisalem?
[21:11] <hubert> wystarczy, że dostanę odpowiedź na pytanie
[21:11] <hubert> Joasia miała się dowiedzieć
[21:12] <hubert> ale coś słabo jej to idzie...
[21:12] <hubert> stas się nie wpisał
[21:12] <hubert> Teo
[21:12] <Teo> ndd
[21:12] <hubert> Teo: kiedy będzie ocena Asi?
[21:12] <hubert> i bug?
[21:12] <Teo> jutro
[21:12] <hubert> super
[21:13] <Piecu> bo stef nie ma czasu, a nie ma na razie koniecznosci robienia tego
[21:13] <hubert> widzę, że masz pytanie do Witii
[21:13] <Teo> chyba przeczytał
[21:13] <Witia> Widziałem, że jest bug. Odniosę się do niego dziś lub jutro.
[21:13] <Teo> nie odpowiada na buga, więc zapytałem
[21:14] <hubert> Piecu: http://wiki.aviary.pl/Obowiązki_i_cele#Kierownik 4 tygodnie to nie 3 miesiące...
[21:14] <hubert> Witia
[21:14] <Teo> Witia: nie odnoś się tylko popraw artykuł i będzie zaakceptowany
[21:15] <hubert> adriank
[21:15] <Witia> Nie mam spraw.
[21:15] <adriank> ndd
[21:17] <Piecu> hubert:nie jestem kierownikiem, wiec nie do mnie pretensje
[21:18] <hubert> Piecu: sam mówiłeś, że go zastępujesz :)
[21:18] <hubert> ktoś ma coś jeszcze?
[21:18] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:18] <Piecu> "jak trzeba". imo na razie nie trzeba
[21:18] <hubert> kończymy