Stand-up:2011-01-03

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • Niewiele

Plany

  • Przetłumaczyć chociaż jeden artykuł z SUMO


Falka

Zrobione

  • Praktycznie nic

Plany

  • QA pomocy do Sm, jak starczy czasu


GmbH

W trakcie

  • Porządki na SUMO


Hakon

Zrobione

  • Nic

Plany

  • Przedzierać się przez błędy zgłoszone przez Teo
  • Bugzilla 3.4.10, 3.6.4, 4.0

Pytania i/lub problemy


Hubert

Zrobione

  • Odezwałem się do Andrzeja (nie dokończył drugiego zadania)
  • Zerknąłem na browser/toolkit, ale nie było jeszcze aktualizacji w pl
  • Przyjrzałem się bugowi dot. formatu daty i przekierowałem do projektu Calendar (to nie jest błąd lokalizacji)

Plany

  • Rzeczy z listy - kontynuować
  • Napisać na blogu o Krzysztofie
  • Zerknąć na browser/toolkit, jak Marcoos wrzuci tłumaczenia ostatnich zmian

Pytania i/lub problemy

  • Proszę o odpowiedź na maila Potrzebne numery telefonów i JID-y (nie dostałem jeszcze odpowiedzi od 5 osób)


Joasia

Zrobione

  • nic, spędzałam czas z rodziną

Plany

  • obrobić się mailowo, zanim mnie Hubert powiesi (może przed końcem roku się uda)
  • przebrnąć przez 500+ nieprzeczytanych maili z bugzilli i wziąć się za bugi przypisane do mnie
  • wysłać maile do uczelni, zanim mnie Hubert powiesi :)
  • popatrzeć w uwagi do rekrutacji i zedytować dokument
  • wysłać maila na team w sprawie notek na aviarowy blog

Pytania i/lub problemy

  • gandalf: bug 1135
  • w środę wracam do LA i do normalnego życia :(


kpl

Zrobione

  • Nic (od 23.12 do 06.01 jestem na urlopie)

Plany

  • Testy
  • Opisać kolejną kategorię testów w zestawie scenariuszy testowych

Pytania i/lub problemy

  • Może mnie nie być na SU


Marcoos

Zrobione

  • w okresie świątecznym - niewiele (choć nie ma brakujących rzeczy w Fx 4 ;-))

Plany

  • nadrobić okołoświąteczne zaległości

Pytania i/lub problemy

  • ograniczony czas


Piecu

Zrobione

  • Nic...

Plany

  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie dzisiaj


Teo

Zrobione

  • Przetłumaczyłem, zaktualizowałem, dokończyłem tłumaczenia, sprawdziłem i zatwierdziłem 35 artykułów SUMO.
  • Zgłosiłem kilka błędów dotyczących SUMO.

Plany

  • QA AMO 5.12.6

Pytania i/lub problemy

  • Czy członkowie Zespołu Aviary spojrzą przychylnym okiem na SUMO. Czas doprowadzić ten projekt do świetności. Gdy 3 listopada 2010 roku pisałem o stanie SUMO było 17 artykułów zatwierdzonych, 21 do aktualizacji i 60 do sprawdzenia. Obecnie jest 163 artykuły zatwierdzone, 0 wymagających aktualizacji i tylko 7 do sprawdzenia. Pozostawiam Zespołowi wyciągnięcie wniosków.


Witia

Zrobione

  • SUMO: przetłumaczone 3 artykuły
  • SUMO: sprawdzone kilka artykułów, zgłoszone błędy

Plany

  • Tłumaczenie i korekta SUMO

Pytania i/lub problemy

Zapis spotkania

[21:00] <hubert> zaczynamy
[21:00] <hubert> adriank
[21:00] --> kpl dołączył do tego kanału (kpl@moz-20075022.elzappero.net).
[21:00] --> Hakon dołączył do tego kanału (Hakon@moz-C9562104.olsztyn.vectranet.pl).
[21:00] <hubert> niewpisany
[21:00] <hubert> AsiaN
[21:01] <AsiaN> Wpisana
[21:01] <hubert> widzę :)
[21:01] *** hubert nadał Falka uprawnienia podoperatora kanału.
[21:01] *** hubert nadał Hakon uprawnienia podoperatora kanału.
[21:01] *** hubert nadał kpl uprawnienia podoperatora kanału.
[21:01] <AsiaN> Nie mam pytań 
[21:01] <AsiaN> ;)
[21:01] <hubert> Falka
[21:01] <Falka> w weekend powinnam mieć czas na Sm
[21:02] <Falka> chyba że mnie "writer's block" dopadnie ;)
[21:02] <Falka> i nie wyrobię się z pracami na czas
[21:02] <hubert> GmbH się wpisał
[21:02] <hubert> Hakon
[21:02] <Hakon> ndd
[21:03] <hubert> te bugi to do gandalfa?
[21:03] <Hakon> do szanownych adminow
[21:04] <hubert> jeśli to pilne to dzwoń do nich 
[21:04] <Hakon> zarty
[21:04] <hubert> wcale nie :)
[21:05] <Hakon> nasi admini to odbijanie sie od sciany
[21:05] <Hakon> prosby nie pomagaja
[21:05] <Hakon> prosza o zglaszanie bugow - to tez nie pomaga
[21:06] <hubert> oba są przypisane do gandalfa
[21:06] <hubert> on naprawia bugi jak się go złapie na ircu
[21:07] <hubert> teraz ja
[21:07] <hubert> pytania do mnie?
[21:07] <Hakon> zarowno gandalfa jak i wawrzka prosilem o rozwiazanie tej sprawy wiele razy
[21:08] <hubert> gandalfa widzę
[21:08] <hubert> o Wawrzku nie ma tam śladu...
[21:09] <hubert> Joasia się wpisała
[21:09] <hubert> kpl
[21:09] <kpl> wpisany, ndd i nie mam pytań
[21:10] <hubert> marcoos
[21:10] * marcoos ndd
[21:12] <hubert> marcoos: "brakujące" w sensie, że jest coś do zrobienia :)
[21:12] <hubert> brakujące commity
[21:12] <marcoos> zawsze jest cos do zrobienia
[21:13] <marcoos> natomiast nie jest tak, ze zawsze wszystko jest krytyczne
[21:13] <hubert> kto robi katalogi embedding?
[21:13] <hubert> fennec?
[21:14] <hubert> marcoos?
[21:14] <marcoos> embedding?
[21:14] <hubert> tak
[21:15] <hubert> androidowe rzeczy tam są np.
[21:15] <hubert> stas śpi 
[21:15] <marcoos> no to jak androidowe, to fennec
[21:15] <hubert> ok
[21:15] <hubert> Teo
[21:15] <Teo> ndd
[21:15] <hubert> Teo: nie wiem, czy pamiętasz, ale jesteś członkiem zarządu :)
[21:16] <Teo> tak? :)
[21:16] <hubert> to tak do Twojego wpisu
[21:16] <Teo> ale o co chodzi? :)
[21:16] <Teo> omawialiśmy te sprawę na posiedzeniu zarządu
[21:17] <hubert> ugrh
[21:17] <hubert> nie umiem czytać
[21:17] <Teo> Marek juz przygotował dalsze kroki, ale to niemrawo idzie
[21:17] <hubert> zespołu vs. zarządu :/
[21:17] <-- adriank opuścił ten serwer (Quit: Leaving.).
[21:17] <Teo> przeciez zwracam sie do Zespołu…
[21:18] <hubert> Teo: no właśnie mówię, źle przeczytałem
[21:18] <hubert> Witia
[21:18] <Teo> OK
[21:18] <Witia> Tylko pytanie o GWO.
[21:19] <hubert> zgłoś buga Wojciechowi
[21:19] <hubert> mamy tam slownik.aviary.pl co prawda
[21:19] <hubert> ale to o to chodzi
[21:20] <Witia> A coś powinno się wyświelić pod adresem slownik.aviary.pl?
[21:20] <hubert> Witia: nic
[21:20] <hubert> taki komponent w Bugzilli
[21:21] <Witia> A, rozumiem.
[21:21] <hubert> pocieszę Cię, że do Wojciecha to jest przypisane, nie do Gandalfa :)
[21:21] <hubert> kto ma jeszcze coś ważnego?
[21:21] <hubert> jakieś pytania
[21:22] <hubert> i problemy inne niż związane z tym, że Gandalf czegoś nie zrobił?
[21:22] <hubert> nie widzę
[21:23] <hubert> tak w ogóle trzeba będzie odchudzić zespół o jakieś 30%...
[21:23] <hubert> kończymy