Stand-up:2011-03-28

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • Zgłosiłam buga o dostęp do svn
  • W trakcie tłumaczenia AMO 6.0.3

Plany

  • Dalej tłumaczyć AMO, wysłać do QA i miejmy nadzieję opublikować

Pytania i/lub problemy

  • ...

Falka

Zrobione

  • pomogłam przy poprawianiu notki prasowej Firefoksa 4
  • naniosłam trochę poprawek do tłumaczenia notki prasowej o mobilnym Firefoksie 4
  • wysłałam (w końcu!) maila do Basi w sprawie testowania Lightninga/Calendara
  • pozaglądałam w bugi, chyba nawet jednego zweryfikowałam
  • zajrzałam na zmiany calendarowe - nic ciekawego nie widziałam (stan na 26/03/11)

Plany

  • dalsze QA Pomocy Kuriera Poczty
  • zaznajomić się z błędami KompoZera
  • walczyć z czasem

Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie na standupie
  • Gandalf/Wawrzek - stronka nvu.pl nie działa od kilku tygodni, bug 3745 czeka i się niecierpliwi

Hakon

Zrobione

  • Bieżące Bugzilla

Plany

  • Bugzilla 4.1.1
  • Bugzilla 4.2 - Podręcznik użytkownika
  • bugzilla.pl

Pytania i/lub problemy

  • Brak QA zagraża projektowi

Hubert

Zrobione

  • Zagłosowałem w sprawie Kamila
  • Zadałem trochę pytań Sarze na IRC-u (rekrutacja)
  • Poszedłem na urlop i napisałem o tym na blogu

Plany

  • Urlop do 23 września 2011

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • hubert mnie zostawił :(
  • Piotr Drąg przyjęty na okres próbny
  • rekrutacja - bieżące, ale nie wszystko
  • rozpoczęłam głosowanie w sprawie przyjęcia Kamila do zespołu
  • rozmowa na IRCu z Sarą i wysłałam info w sprawie przyjęcia jej do zespołu
  • pomagałam przy jakichs tłumaczeniach F4
  • odzywałam się do Basi, ale mi nie odpisuje na maile
  • popędzanie w sprawie aktualizacji starych systemów (coś mi nie idzie...)
  • wysłany mail do Kasi w sprawie urlopu (czekam na ostateczną odpowiedź)
  • wysłałam maila na team w sprawie notek na aviarowy blog, ale odzew marny
  • straciłam nadzieję, że dostanę odpowiedź w sprawie powrotu Kasi, więc zakładam że jest niedostępna do końca kwietnia


Plany

  • myśleć, co ze spotkaniem, bo dalej nie mamy miejsca
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • sanity check rekrutacji, bo mogą być jakieś lagi
  • porozmawiać z basia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • ruszyć dupsko w sprawie GNOME

Pytania i/lub problemy

  • gandalf krowa 1135
  • Jaki jest status aktualizacji naszych serwisów? Czy któryś w ogóle został ruszony? Gandalf, Wawrzek, Staś? Pogadajcie razem i podejmijcie decyzję co robicie w sprawie intrawiki (za chwilę zacznę pisać boldem, a jeszcze później krzyczeć)

kpl

Zrobione

  • zapoznalem sie z BZ l10n guideline
  • posiedzialem troche przy plikach tlumaczen

Plany

  • ...

Pytania i/lub problemy

  • ...

Marcoos

Zrobione

  • pojawiłem się w W-wie na spotkaniu z dziennikarzami z okazji wydania Fx 4
  • nadzorowałem poprawianie notki prasowej o Fx 4

Plany

  • brak konkretnych

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • Poprawki do tekstu o Firefox Mobile

Plany

  • Jest kilka zmian w Tb do przejrzenia
  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

Pytania i/lub problemy

  • Mało czasu jeszcze przez kilka tygodni
  • Raczej mnie nie będzie

PiotrDrag

Zrobione

  • Ostatnie poprawki w GNOME 3, łatanie string freeze breaks

Plany

  • Jeszcze więcej string freeze breaks
  • Release Notes dla GNOME 3
  • www.gnome3.org

Pytania i/lub problemy

  • ...

Stas

Zrobione

  • minimalne zmiany w notce prasowej mobile
  • pracuje teraz nad nowa strona na mozilla.com/m po polsku

Plany

  • android market description na jutro.

stef

Witia

Zrobione

  • Tłumaczenie i korekta "Firefox 4 Mobile blog post"
  • Korekta informacji blogowej o Fx4
  • Spotkanie z okazji premiery Fx4 :)

Plany

  • Bieżące Fx i AMO

Zapis spotkania

(12:00:04) Joasia: zaczynamt
(12:00:13) Joasia: AsiaN nie wpisala sie
(12:00:26) Joasia: Falka sie wpisala, ale jej nie ma
(12:00:27) AsiaN: Wpisuję
(12:00:29) Joasia: gandalf tez nie wpisanyt
(12:00:35) Joasia: Hakon
(12:00:39) gandalf: juz lece
(12:00:41) Hakon: ndd
(12:00:56) Joasia: pytania do Hakona?
(12:01:28) Joasia: hubert sie wpisal, ale odpoczywa
(12:01:30) Joasia: to teraz ja
(12:01:43) Joasia: dziwilam sie kiedys, dlaczego wpisy huberta takie dlugie
(12:01:46) Joasia: juz sie nie dziwie
(12:01:48) Joasia: :)
(12:02:00) gandalf: :)
(12:02:05) Joasia: @all: gandalf nam szuka miejsca na spotkanie, bo niestety Leszek nam niczego nie zalatwil przed odejsciem
(12:02:21) Joasia: beda maile w tej sprawie pozniej, moze ktos nam bedzie mogl pomoc
(12:02:22) gandalf: jutro sprawdzam dwa miejsca
(12:02:28) gandalf: jak sie uda napisze
(12:02:31) gandalf: jak nie to tez napisze
(12:02:47) Joasia: powitajmy PiotrDrag'a jako prawie czlonka :D jeszcze pol roku przed nim :)
(12:03:02) gandalf: PiotrDrag: gratulacje! :)
(12:03:10) PiotrDrag: dzięki :)
(12:03:15) Joasia: poza tym to mam nadzieje ze gandalf, stas i wawrzek w koncu sie zbiora i cos zaktualizuja :)
(12:03:33) gandalf: Joasia: no, dopiero wydalismy Fx Desktop jeszcze jutro Mobile
(12:03:34) Joasia: inne rzeczy na razie nie sa priorytetem, wiec nie wspominam, jeno wpisuje :)
(12:03:37) gandalf: i wtedy juz powinno byc lepiej
(12:03:52) Joasia: pytania do mnie ?
(12:04:05) Hakon: co ze stowarzyszeniem?
(12:04:38) Joasia: Hakon: a to inna inszosc. tez musze maila w tej sprawie wpisac. generalnie bedzie to w agendzie na spotkanie, bo pare decyzji trzeba bedzie podjac
(12:05:03) Joasia: Hakon: na razie nie ma jeszcze decyzji sadu czy nas rejestruja czy nie
(12:05:12) Joasia: wiec stowarzyszenia tez jeszcze nie ma
(12:05:23) Joasia: jesli nam odmowia to nie bedzie
(12:05:28) marcoos: czy to nie jest tak, ze wszystkie formalnosci sa po stronie Leszka?
(12:05:32) Joasia: marcoos: sa
(12:05:40) marcoos: widze tu pewien problem :)
(12:05:52) Joasia: marcoos: obiecal dostarczyc kopie dokumentow jak sie poczuje lepiej, byl po leczeniu jak z nim rozmawialam
(12:05:56) Hakon: Joasia: a to nie jest tak, ze zabraknie nam minimalnej liczby zalozycieli?
(12:07:02) Joasia: leszek odpisal, cytuje: "Sprawa stowarzyszenia jest odrębną sprawą. Stowarzyszenie działa zgodnie ze  statutem. Ja zrezygnowałem z członkostwa w zespole, a nie stowarzyszeniu.  Wszystkie sprawy stowarzyszenia rozstrzygną się w chwili definitywnej decyzji  sądu. To nie jest nieformalna struktura jaką jest zespół aviary. "
(12:07:56) Joasia: natomiast w przypadku gdybysmy nie spelniali ustawowego wymogu minimalnej liczby czlonkow, to jest po stowarzyszeniu
(12:08:26) Joasia: mozemy dokonczyc po standupie
(12:08:29) Joasia: sa jeszcze jakies pytania?
(12:09:23) Joasia: kpl: prosz
(12:09:46) kpl: dziekuje, ndd 
(12:10:03) marcoos: to mozna byc w stowarzyszeniu, ale nie w zespole?
(12:10:25) Joasia: marcoos: dokonczymy po standupie
(12:10:28) marcoos: tzn. ze technicznie rzecz biorac mozna, to ja wiem :)
(12:10:34) marcoos: ale taka sytuacja jest dosc dziwna
(12:10:38) marcoos: ok
(12:10:40) Joasia: pytania do kamila?
(12:11:18) mode (+o Joasia) by marcoos
(12:11:29) Joasia: marcoos: prosz
(12:11:36) marcoos: ndd
(12:12:03) Joasia: pytania do marcoosa?
(12:12:41) Joasia: pieca nie ma
(12:12:43) Joasia: PiotrDrag
(12:12:47) PiotrDrag: ndd
(12:13:16) Joasia: pytania do Piotra?
(12:13:46) Joasia: stas
(12:14:31) Joasia: stas spi
(12:14:42) Joasia: stefa nie ma
(12:14:51) Joasia: Witia
(12:15:11) Witia: Nie mam spraw.
(12:15:17) Joasia: ktos ma sprawy do Witii?
(12:15:39) Joasia: AsiaN sie wpisala
(12:15:53) AsiaN: Owszem
(12:16:06) Joasia: AsiaN: jak sobie radzisz? na razie ok? 
(12:16:29) AsiaN: Tlumaczenie ok, gorzej z commitami
(12:16:38) Joasia: widzialam, ze zglosilas buga
(12:16:42) Joasia: powoli sie posuwa :)
(12:16:46) Joasia: jakies pytania?
(12:16:49) AsiaN: :) 
(12:17:15) Joasia: nie widze
(12:17:18) Joasia: gandalf dalej nie wpisany
(12:17:23) Joasia: ktos jeszcze chcialby cos dodac?
(12:17:31) gandalf: Joasia: wiem, wiem, pisze maila
(12:17:31) gandalf: :)
(12:17:37) Joasia: zatem konczymy