Stand-up:2011-06-20

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • tłumaczenie AMO

Plany

  • dokończyć AMO

Pytania i/lub problemy

  • przepraszam, że mnie tydzień temu nie było.

Tutaj było święto w pn, ale w PL nie :/

Falka

Zrobione

  • sporo zgłoszonych krów do Pomocy Kuriera Poczty Sm
  • komentarze w bugach o stronie bugzilli
    • jakby co, chętnie pomogę - proszę pingać na priv (zresztą, maila do Krzysia wysłałam)
      • hakon Dzięki! Jakiegoś maila specjalnego w tym temacie nie widzę w skrzynce... Hmm.
        • poszło na aviarowego maila (tego samego, co na bap masz) --Falka 16:49, 20 cze 2011 (PDT)

Plany

  • dalej walczyć z Sm (jakieś 30% helpa jeszcze zostało do przemielenia)
  • szkice projektu strony aviary.pl
    • po skomentowaniu bugów od stronki bgz mnie wena napadła i aż wyjęłam ołówek i szkicownik, więc zaczynam bazgrać :-)

Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie na stand-upie
  • Sara, jak tam idzie szykowanie treści? mogę zacząć Cię już o nie gnębić? ;)
  • czasami na team przychodzą maile pt. [Fwd: Formularz kontaktowy] - gdzie jest ten formularz?
    • O tu --Piecu 17:37, 20 cze 2011 (PDT)

Gandalf

Zrobione

  • Bugzilla 4.1.2+ na stage
  • bazaar na naszym koncie dreamhosta
  • rozdzielona lokalizacja bugzilli dla stage i prod
  • kilka wywiadow, w tym przynajmniej jeden glupi :/

Plany

  • Wordpress 3.1 na www

Pytania i/lub problemy

  • nie bedzie mnie na SU, bede okolo godziny pozniej online

Hakon

Zrobione/Plany

  • Bieżące Bugzilla
  • Bugzilla 3.4.12, 3.6.6, 4.0.2
  • Bugzilla 4.2 - Podręcznik użytkownika
  • bugzilla.pl

Inne

  • Wersja 4.1.2+ uruchomiona na bsap
  • Pierwszy szkic strony bugzilla.pl - Błąd #3540 - ktoś się wypowie?

Hubert

Zrobione

  • Urlop

Plany

  • Urlop do 23 września

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • Wawrzek zrezygnował
  • głosowanie w sprawie przyjęcia Basi do zespołu
  • jakies krowy i inne drobne

Plany

  • mail do williama plus mail do zespołu o wpisywanie się na spotkanie
  • rekrutacja (mam zaległe dwa review, strasznie laguję!!)
  • Barbarze się skończył okres próbny - głosowanie rozpoczniemy 13 czerwca
  • post-spotkaniowe taski (widziałam w relacji moje imie przy paru punktach..)
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • ruszyć dupsko w sprawie GNOME

Pytania i/lub problemy

  • gandalf krowa 1135
  • co z tymi aktualizacjami naszych serwisów?

lemiel

Zrobione

  • Nic, chciałem, ale jakoś nie wyszło. Tyle, że posłałem Falce poprawiony wstępnie plik helpa. Ciężka sprawa. Wiem co się brukuje dobrymi chęciami...

Plany

  • Poprawić bugi zgłoszone przez Falkę do SM.

Marcoos

Zrobione

  • bieżące m-c
  • część bieżących zadań z mozilla.com

Plany

Pytania i/lub problemy

  • chciałbym, żeby wszystkie osoby, które wniosły istotny wkład w lokalizacje mozillowe, przygotowały swoje notki biograficzne + fotki. Ja nie jestem w stanie za Was tego napisać. :) Docelowo tutaj: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=652092, tymczasowo może być na Wiki.a.p
  • liderzy projektów Thunderbird i (szczególnie!) Fennec: czy zamierzacie zająć się stronami na mozilla.com, dotyczącymi Waszych projektów? Szczegóły na webdashboardzie.

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2011-06-20 15:23 +0200
  • Zagłosowałem w sprawie Barbry

Plany

  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

Pytania i/lub problemy

  • Powoli zaczynam mieć trochę więcej czasu
  • Raczej mnie dzisiaj nie będzie

PiotrDrag

  • ndd

Sara

Zrobione

  • pracuję nad treścią strony dla Falki

Plany

  • najpóźniej do środy mieć jakąś finalną wersję

Stas

Zrobione

  • signoff fenneka 5

Pytania i/lub problemy

  • web l10n dla mobile, ja nie daje rady
  • 3.6 upgrade survey

stef

  • bieżące tłumaczeniowe
  • trochę błędów
  • drobne poprawki do notki o fx5
  • aktualizacja strony tb na wiki względem tłumaczenia stron
  • inne drobne

Witia

Zrobione

  • Poprawki w tłumaczeniu AMO
  • Mozilla.com: sprawdzone i poprawione tłumaczenie plugincheck
  • Sprawdzone bieżące zmiany w mozilla-central

Plany

  • Bieżące AMO, mozilla-central

Zapis spotkania

(12:00:14) Joasia: zaczynamy
(12:00:16) Joasia: AsiaN
(12:00:23) Hakon [Hakon@moz-D773F466.olsztyn.vectranet.pl] entered the room.
(12:00:29) Sara [chatzilla@moz-A48A9682.dynamic.chello.pl] entered the room.
(12:00:51) Joasia: spi
(12:01:01) Joasia: falki nie ma
(12:01:03) Joasia: gandalf
(12:01:27) AsiaN: już nie śpię
(12:01:29) AsiaN: ndd
(12:01:34) gandalf: ndd
(12:01:35) gandalf: :)
(12:01:51) Joasia: gandalf: a co z intrawiki?
(12:01:56) gandalf: nie wiem
(12:02:01) gandalf: stas: co z intrawiki?
(12:02:28) Joasia: aaaa
(12:02:41) Joasia: jak stas to ja sobie to z nim niebawem zalatwie OSOBISCIE
(12:02:45) Joasia: bedzie odpowiednia okazja :D
(12:02:46) gandalf: :)
(12:02:46) gandalf: bbl
(12:02:52) gandalf: lece, musze. bede za godzine
(12:02:54) Joasia: pytania do gandalfa albo asi?
(12:03:22) Joasia: nie widze
(12:03:24) Joasia: Hakon
(12:03:29) Hakon: ndd
(12:04:06) Joasia: pytania do Hakona?
(12:04:09) Joasia: Hakon: masz ten stage?
(12:04:18) Hakon: Joasia: mam
(12:04:25) stas: huh?
(12:04:28) stas: o, standup
(12:04:31) stas: to juz pora?
(12:04:35) gandalf left the room (quit: Ping timeout).
(12:04:37) Joasia: czyli 2-3 molestowania gandalfa na ircu plus kilka maili pomagaja...
(12:04:41) Joasia: nie wiem co o tym myslec w sumie
(12:04:51) Joasia: hubert sie wpisal
(12:04:53) Joasia: to teraz ja
(12:04:55) Hakon: Joasia: za jakies 2-3 tygodnie powtorka z rozrywki
(12:05:07) Joasia: przypominam o glosowaniu w sprawie Basi
(12:05:17) Hakon: Joasia: dzieki ze jestes tak wytrwala :)
(12:05:36) Joasia: no i szukamy kogos kto zastapi wawrzynca, bo mnie w koncu zamkna za molestowanie
(12:05:47) Joasia: nie wyobrazam sobie takich akcji jak ostatnia za kazdym razem
(12:06:00) ***Hakon też
(12:06:49) Joasia: to jest nas dwoje
(12:06:50) Joasia: :)
(12:06:52) Joasia: pytania do mnie?
(12:07:03) Hakon: Joasia: co z hiszpania?
(12:07:07) Joasia: Hakon: bedzie!
(12:07:33) Hakon: Joasia: ole!
(12:07:47) Joasia: lemiel: prosimy
(12:07:53) lemiel: ndd
(12:07:57) lemiel: :(
(12:08:47) lemiel: mam pytanie do marcoosa
(12:08:50) Joasia: pytania do lemiela?
(12:08:54) marcoos: tak?
(12:09:03) lemiel: czy ja też? i ew. czy są gdzieś przykłady tych notek biograficznych
(12:09:15) lemiel: bo w bugu pusto
(12:09:44) marcoos: pusto :(
(12:09:50) marcoos: myślę, że też
(12:10:03) marcoos: w sumie mogłoby być to, co jest na aviary.pl => ludzie
(12:10:10) marcoos: plus fotka i wersja en-US
(12:10:42) lemiel: ok
(12:11:00) Joasia: to teraz marcoos :)
(12:11:13) marcoos: ndd
(12:11:33) Joasia: pytania do marcoosa? :)
(12:11:43) marcoos: hmm albo i nie
(12:11:47) marcoos: bo na aviary.pl jest za krótko
(12:11:48) marcoos: :)
(12:11:58) Joasia: tomiszcza chcesz?! :D
(12:12:12) Joasia: marcoos: to moze wyslij konkretna liste, co od kogo i w ilu znakach
(12:12:20) marcoos: to, co jest o mnie, gandalfie i FLK wygląda mniej-więcej jak to, co potrzeba
(12:12:27) Joasia: latwiej bedzie innym wiedziec o co lata :)
(12:12:34) Joasia: marcoos: mailem
(12:12:37) marcoos: ok
(12:12:58) Joasia: bog zaplac :)
(12:13:06) Joasia: pieca nie ma
(12:13:08) Joasia: PiotrDrag
(12:13:11) PiotrDrag: ndd
(12:13:13) Joasia: PiotrDrag: to żeś się rozpisał :)
(12:13:27) Joasia: pytania do Piotra?
(12:13:34) PiotrDrag: wiesz, że w gnome się nic nie dzieje, jak nie szykuje się wydanie
(12:14:14) Joasia: czyli masz duzo wolnego czasu powiadasz? :D
(12:14:28) PiotrDrag: a to kiedy powiedziałem? :D
(12:14:38) Joasia: to jest sila mojej dedukcji! :)
(12:14:45) Joasia: PiotrDrag: a jak u Ciebie z QA? :P
(12:15:03) PiotrDrag: nie wiem, zapytaj Tomasza
(12:15:13) Joasia: zanim go spotkam to zapomne
(12:15:15) Joasia: :)
(12:15:19) PiotrDrag: heh
(12:15:25) Joasia: Sara: prosz
(12:15:30) PiotrDrag: parę godzin w tygodniu mogę poświęcić na pomoc
(12:15:30) Sara: ndd
(12:15:47) Joasia: Hakon: slyszales? :)
(12:15:51) marcoos: Sara też może przygotować notkę, btw :)
(12:15:58) Joasia: pytania do Sary?
(12:16:14) marcoos: s/może/powinna/
(12:16:41) Joasia: stas
(12:16:49) Witia: stas: co jest do zrobienia z "web l10n dla mobile"?
(12:16:55) Joasia: stas: nie dajesz rady, czego w zwiazku z tym oczekujesz?
(12:16:57) marcoos: jest na dashboardzie
(12:17:23) Joasia: stas poszedl jesc...
(12:17:27) marcoos: http://l10n.mozilla.org/webdashboard/?locale=pl
(12:17:35) Joasia: stef sie wpisal
(12:17:39) stas: nie nie, jestem tu
(12:17:53) Witia: stas: Zgłaszałem też łatkę do Fenneca, dość istotne poprawki.
(12:17:55) stas: chcialbym poprosic o przejecie web l10n dla mobile, bo sie nie wyrabiam
(12:18:03) stas: z produktem nadazam, ale z web nie
(12:18:18) Joasia: widze te tlumy chetnych
(12:18:33) Hakon: Joasia: sugerujesz, ze mamy ochotnika do qa bz?
(12:18:47) marcoos: zacząłbym od https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=664943
(12:18:51) Joasia: Hakon, PiotrDrag: sugeruje, ze moze bedziecie kompatybilni przez kilka godzin w tygodniu :)
(12:19:01) Witia: stas: U mnie też ostatnio z czasem deficytowo, ale zobaczę, ile dam radę zrobić.
(12:19:07) stas: Witia: musialem przegapic bugmail, pamietam, ze o tym rozmawialismy. przejrze wkrotce i wrzuce do nastepnego wydania
(12:19:25) Joasia: Hakon: ale to raczej nie na stale :)
(12:19:51) Joasia: stas: gdzie to toto jest?
(12:20:05) Joasia: a, link od marcoosa
(12:20:08) stas: Joasia: ale co?
(12:20:28) Hakon: Joasia, PiotrDrag: nie liczac powstajacej dokumentacji, to do przejrzenia jest tylko kilkanascie plikow
(12:20:31) stas: jest kilka rzeczy, teraz najwazniejsze to update to market description i flash download page
(12:21:10) Witia: stas: O tego buga chodzi http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=3102
(12:21:55) Joasia: Hakon:  PiotrDrag nie jest specjalista od QA, ale robi review przy GNOME, a ze teraz nie ma wydania, wiec pomyslalam ze gdyby mial chwile wolna, to moglby pomoc.
(12:21:58) Joasia: tak sobie marze
(12:22:21) Joasia: stas: moglbys skrobnac maila z linkami w tej sprawie na team? watpie zeby kazdy czytal logi ze standupow, tak byloby moze latwiej o pomoc
(12:22:27) Hakon: Joasia, PiotrDrag: jesli jest zainteresowany ;)
(12:22:41) Hakon: przyjme kazda pomoc
(12:22:55) ***marcoos właśnie kończy https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=664223
(12:23:01) Joasia: to sie chyba nazywa allocating resources, czy cos
(12:23:18) PiotrDrag: Hakon, Joasia: jak już mówiłem, kilka godzin w tygodniu mogę znaleźć, dajcie tylko materiały i jakieś instrukcje :)
(12:23:34) PiotrDrag: nie wiem, jakie tu jest workflow...
(12:23:48) Joasia: PiotrDrag: Hakon Ci wsio pokaze co i jak, sie nie martw :)
(12:23:52) Joasia: dobrze
(12:23:55) Joasia: stas: cos jeszce?
(12:24:00) Joasia: jeszcze*
(12:24:03) Joasia: pytania do stasia?
(12:24:26) stas: Joasia: tak, wyslalem na mozilla@ mejl o ankiecie
(12:24:37) stas: chcialem tylko zapytac, czy ktos by tego nie wzial
(12:24:49) Joasia: stas: ja mowie o tlumaczeniu, z ktorym nie wyrabiasz
(12:24:57) stas: projekt jest opcjonalny
(12:25:53) stas: a, ok. czy moglibysmy wydzielic mobile web l10n od reszty i przeprowadzic rekrutacje na to?
(12:26:15) Joasia: stas: moglibysmy
(12:26:27) stas: :)
(12:26:35) stas: impossible is nothing
(12:27:05) Joasia: oczywiscie nie daje gwarancji, widzisz jakie tlumy wala
(12:27:10) Joasia: zwlaszcza na QA :-/
(12:27:25) Joasia: dobra, dosc pesymizmu
(12:27:25) marcoos: o witia zrobił https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=664943 i nic nie powiedział
(12:28:20) Joasia: stef sie wpisal
(12:28:25) Joasia: Witia:  prosz
(12:29:10) Witia: Ja sprawdzam strony o mobile i czasami tłumaczę, więc mogę zajmować się za Stasia.
(12:30:05) Joasia: bohater
(12:30:10) Joasia: pytania do Witii?
(12:30:15) stas: Witia: dziekuje!
(12:31:00) marcoos: Witia: jesli cos tlumaczysz, to uzupelniaj to potem na bmo, ok?
(12:31:19) Joasia: ktos chcialby cos dodac?
(12:31:24) Joasia: o kims zapomnialam?
(12:31:39) Joasia: zatem konczymy