Stand-up:2011-10-24

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • nic :(

Plany

  • wprowadzac daroPL
  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc uaktualnianie helpa Sm
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Falka: kiedy opis SeaMonkey pojawi sie na browsehappy.pl? ;)
  • Gandalf: kiedy moge dostac aktualna wersje compare-locales na Silme? ;) Chetnie ominalbym koniecznosc robienia czegos, co Ty juz zrobiles...

AsiaN

Zrobione

  • drobiazgi związane z AMO

Plany

  • bieżące AMO

Pytania i/lub problemy

  • mogę się 5 min spóźnić

daroPL

Zrobione

  • Drobiazgi z Bugzilli
  • Ogarnąłem już sprawy związane z repo i Mercurialem (mam nadzieję)

Plany

  • W dalszym ciągu Bugzilla, w związku z brakiem jakichś szczegółowych wytycznych.

Pytania i/lub problemy

  • Dlaczego w Bugzilli (SM) tak długo leżą niektóre bugi (nawet takie proste do naprawienia)? To jakiś zamierzony cel, czy po prostu nikt nie miał na nie czasu?
    • prawdopodobnie tak --Joasia 10:53, 24 paź 2011 (PDT)
  • Czemu e-maile, a nie np. forum?
    • tzn. o co dokładnie chodzi? --Joasia 10:53, 24 paź 2011 (PDT)
      • chodzi o kontakt między członkami zespołu. Może lepiej dyskusje dotyczące większości umieścić np. na forum i tam je prowadzić? Byłoby o wiele czytelniej.

Falka

Zrobione

  • trochę maili + odzywanie się w bugu 4114
    • w tym bugu dyskutujemy o zmianach statusów na bap, proszę o komentarz
  • byłam ze Stasiem w pubie ;)
  • od spotkania staram się siedzieć na ircu cały czas
    • czy tam faktycznie nikt nie zagląda poza ludźmi z Aviary?

Plany

  • zainteresować się bugami ze spotkania
  • wrzucić tekst Adriana o Sm na BrowseHappy.pl

Pytania i/lub problemy

  • Gandalf: na spotkaniu podrzuciłeś mi linka info o Radzie seniorów, ale nie mogę tego znaleźć. Pamiętam tylko, że było krótkie i niekonkretne ;) Podeślesz jeszcze raz?
  • Nie będzie mnie na stand-upie

Hakon

Zrobione/Plany

  • Bieżące Bugzilla
  • Bugzilla 4.2 - Podręcznik użytkownika
  • bugzilla.pl

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Hubert

Zrobione

  • Zgłosiłem bugi dot. rzeczy zaplanowanych na naszym spotkaniu

Plany

  • Napisać (na blogu) o jednej z osób przyjętych na stałe do zespołu
  • Rozejrzeć się za obiektami na kolejne spotkanie
  • Zagłosować w sprawie przyjęcia Sary

Pytania i/lub problemy

  • Brak

Joasia

Zrobione

  • wysłałam zaktualizowaną książkę jebberową
  • wrzuciłam info o wystąpieniu Marcoosa na FrontRow
  • wypełniłam Mozilla Volunteer Contributors survey
  • uzupełniłam stronę kwietniowego spotkania o zaległe rzeczy do zrobienia, pozgłaszałam odpowiednie bugi (tak, wiem, że późno)
  • założyłam Piotrowi konto na intrawiki
  • umieściłam linki do zdjęć ze spotkania na wiki.mozilla.org
  • bugzilla: pomoc kamilowi przy jego testach automatycznych
  • QA Gnome
  • Rozpoczęłam głosowanie w sprawie przyjęcia Sary do zespołu
  • drobne rekrutacyjne

Plany

  • ciąg dalszy QA GNOME
  • dalej post-spotkaniowe: kontynuować rozliczenia
  • rekrutacja, kontunuować
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć

Pytania i/lub problemy

  • gandalf krowa 1135
  • gandalf, wisisz mi treść ogłoszenia na pomoc dla Ciebie

kpl

Zrobione

  • Wymiana korespondencji z Joanna i Hakonem -> mam juz dzialajace automatyczne testy selenium

Plany

  • Util.pm

Pytania i/lub problemy

  • ...

Marcoos

Zrobione

  • bieżące mozilla-central
  • trochę bugów dot. fx i tk z bap
  • na Front Row Conference:
    • poprowadziłem prezentację pt. "ECMAScript Harmony: The Shape of Things to Come" (slajdy, fotki: 1, 2)
    • poprowadziłem (ze wsparciem ze strony Chrisa Heilmanna) open-space session pt. "Mozilla & The Open Web: How You Can Help", na której namawiałem do udzielania się w Bugzillach (Mozilli i WebKitu), bazie bugów Chromium oraz edytowania MDN
    • wspomogłem nieco Damiana Wielgosika (czasem bywa u nas na IRC-u pod nickiem "ferr") w jego open-space session o ES5
  • zagłosowałem ws. przyjęcia Sary do zespołu na stałe

Plany

  • kolejne bugi z bap
  • przejrzeć projekty w ramach działań KomRew
  • zastanawiam się nad moim sposobem uczestnictwa w MozCampie

Pytania i/lub problemy

  • so much to do, so little time

Sara

Zrobione

  • odesłałam Pascalowi tłumaczenie tego drobiazgu o Firefox Affiliate
  • wypełniłam ankietę o wolontariuszach Mozilli
  • odniosłam się do oceny Marcoosa

Plany

  • zamknąć krowę 3889
  • zacząć pracę nad zmianami w Pierwsze kroki w Aviary.pl
  • założyć nam fanpage na facebooku i zająć się twitterem

Pytania i/lub problemy

  • muszę znaleźć czas na Aviary w nowym roku akademickim

TomaszD

Zrobione

  • brak

Plany

  • brak

Pytania i/lub problemy

  • proszę pamiętać o koszulce :)

Witia

Zrobione

  • Opinia na temat odmiany "Firefox - Firefoksa"
  • Oddany głos w sprawie przyjęcia Sary
  • Korekta tłumaczenia AMO
  • Sprawdzone bieżące zmiany w mozill-central, mozilla.com
  • Zgłoszone poprawki do Fx

Plany

  • Bieżące AMO, mozilla-central

Zapis spotkania

[21:00:09] <hubert> zaczynamy
[21:00:11] <hubert> adriank
[21:00:48] <hubert> Falki i gandalfa nie ma
[21:00:58] <hubert> może odpowiedzą Ci później
[21:01:12] <hubert> AsiaN się wpisała
[21:01:22] <hubert> daroPL
[21:01:46] <hubert> daroPL: nie mam w tej chwili żadnego forum
[21:02:03] <Joasia> daroPL: zapewniam Cię, że osoby, które się nie udzielają mailowo, tym bardziej nie będa się logować i pisać na forum :)
[21:02:22] <Joasia> imho od dyskusji mamy bap i maile i to powinno wystarczyć
[21:02:33] <hubert> a do bugzilli trafia wszystko, co wymaga dłuższej dyskusji
[21:03:18] <Joasia> precisely
[21:03:36] <Joasia> daroPL: przy okazji bardzo się cieszymy, że się bierzesz za starsze bugi :D
[21:03:42] <hubert> :)
[21:03:44] <Joasia> tak trzymać!
[21:03:54] <hubert> Falka się wpisała i też chce coś od gandalfa
[21:04:14] <hubert> Hakon
[21:04:21] <Hakon> ndd
[21:04:28] <hubert> pytania do Hakona?
[21:05:11] <hubert> to teraz ja
[21:05:23] <hubert> przymierzam się już do kwietniowego spotkania
[21:05:37] <Joasia> hubert: re: notka -> zrobię cross-posta na aviary.pl również, ok ?
[21:05:53] <hubert> Joasia: ?
[21:06:07] <Joasia> hubert: Napisać (na blogu) o jednej z osób przyjętych na stałe do zespołu 
[21:06:18] <hubert> aa
[21:06:21] <Joasia> zakładam, że chodzi o Twojego bloga, a ja to wrzucę na naszego aviarowego również
[21:06:23] <hubert> pewnie
[21:06:47] <hubert> wchodzi w grę opcja powrotu ze spotkania w poniedziałek rano
[21:06:54] <hubert> zamiast w niedzielę po południu
[21:07:09] <hubert> zależy gdzie będzie
[21:07:19] Dołącz AsiaN dołączył do tego kanału (von@moz-9179C81C.dip.t-dialin.net).
[21:07:28] <hubert> pytania do mnie?
[21:07:46] <hubert> Joasia
[21:08:04] <Joasia> wszystko to co na wiki + sprawy do gandalfa :)
[21:08:08] <hubert> i znowu jest coś do gandalfa
[21:08:09] <Joasia> czyli ndd właściwie
[21:08:18] <Joasia> proszę głosować na Sarę!! :)
[21:08:30] <hubert> kpl się wpisał
[21:08:49] <hubert> Hakon: można gdzieś śledzić raporty z tych testów?
[21:08:54] <Joasia> Sara: o, to się możemy na któryś piątek umówić
[21:09:07] <Sara> na któryś z przyjemnością :D
[21:09:16] <Hakon> hubert: można śledzić ich metabug
[21:09:18] <Sara> obawiam się, że ten wyjatkowo mam od poranka zajęty :(
[21:09:43] <hubert> Hakon: jaki numer?
[21:09:58] <Hakon> hubert: http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=4127
[21:10:01] <hubert> thx
[21:10:02] <hubert> marcoos
[21:10:06] <marcoos> ndd
[21:10:11] <marcoos> poza prośbą do stasia/gandalfa
[21:10:11] <Joasia> Sara: to za tydzień :D
[21:10:20] <Sara> Joasia: ok :D
[21:10:22] <marcoos> stas|away i gandalf: signoff dla fenneka 8 czeka!
[21:10:48] <hubert> heh
[21:10:50] <hubert> znowu gandalf ;D
[21:10:59] <hubert> to już wiem czemu go nie ma ;)
[21:11:19] <hubert> Sara
[21:11:23] <Sara> ndd
[21:11:28] <Joasia> gandalf ma jakieś osobiste kłopoty, pisał, że może lagować
[21:11:45] <marcoos> no, to stas|away powinien signoff zrobic
[21:11:50] <marcoos> i to juz natychmiast
[21:12:00] <marcoos> szczegoly stas i gandalf maja w mailu od pike'a
[21:13:31] <hubert> TomaszD się wpisał
[21:13:39] <TomaszD> indeed
[21:13:42] <TomaszD> ndd
[21:13:43] <hubert> o jest :)
[21:13:44] <Joasia> TomaszD: masz czas?
[21:13:48] <Joasia> TomaszD: QA gnome ?
[21:14:12] <TomaszD> niebardzo :( musze w pracy na czwartek fejsbuka zaprojektowac
[21:14:19] <TomaszD> chcialbym zeby to byl zart
[21:14:25] <hubert> :D
[21:14:26] <Joasia> no to czwartek
[21:14:32] <Joasia> zostaje Ci piątek, sobota i niedziela :D
[21:14:45] <TomaszD> sie zobaczy, zemaljuj mi plz
[21:14:51] <Joasia> TomaszD: fajna ta praca btw
[21:14:56] <Joasia> ok, zemaljuje Ci
[21:15:13] <hubert> Witia
[21:15:19] <TomaszD> fajna ale na lapu capu to wiecie... 
[21:15:24] <Witia> Nic do dodania
[21:15:50] <hubert> dzięki za komentarz w bugu
[21:15:52] <hubert> AsiaN
[21:16:04] Dołącz MateuszK dołączył do tego kanału (mateusz_ka@moz-56FC87A7.neoplus.adsl.tpnet.pl).
[21:16:41] <AsiaN> Jestem
[21:16:45] <AsiaN> Ndd
[21:16:54] <hubert> :)
[21:17:02] <hubert> ktoś ma coś jeszcze?
[21:17:07] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:17:20] <daroPL> mnie, ale i tak nic :D
[21:17:22] <hubert> po stand-upie będzie bonus
[21:17:40] <Joasia> nie pominął
[21:17:44] <TomaszD> AsiaN sie deklarowala ze zorganizuje spotkanie w Gdansku 
[21:17:46] <Joasia> daroPL: nie odpowiedziałeś hubertowi
[21:17:47] <daroPL> fakt
[21:17:57] <TomaszD> zapielas juz wszystko na ostatni guzik? 
[21:18:00] <daroPL> przepraszam, ale podjadałem
[21:18:02] <TomaszD> :P
[21:18:03] <daroPL> wtedy :)
[21:18:25] <AsiaN> TomaszD: że na nie przyjadę :D 
[21:19:05] <hubert> dobra
[21:19:07] <hubert> kończymy