Stand-up:2011-10-31

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • wpisalem sie do listy spotkania wiosennego

Plany

  • wprowadzac daroPL
  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc uaktualnianie helpa Sm
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • DaroPL(+Falka): Daro, na patche ktore wstawiasz na BugZille ustawiaj prosze review na mnie badz na Falke (Falka to QA SeaMonkey, wiec moze i lepiej na Falke (Falka?)). Dopiero ustawienie review powoduje to, ze laduje to na mojej liscie wysokich priorytetow.
  • Falka: kiedy opis SeaMonkey pojawi sie na browsehappy.pl? ;)
  • Gandalf: kiedy moge dostac aktualna wersje compare-locales na Silme? ;) Chetnie ominalbym koniecznosc robienia czegos, co Ty juz zrobiles...
  • nie bedzie mnie na stand-upie

AsiaN

Zrobione

  • Zagłosowałam w sprawie Sary
  • Tłumaczenie AMO

Plany

  • Korekta AMO

Pytania i/lub problemy

daroPL

Zrobione

  • Dopisałem się do listy na spotkanie w Trójmieście
  • Poprawiłem kilka bugów SM z Bugzilli

Plany

  • Poprawić trochę starych bugów w SM

Falka

Zrobione

  • zaglosowalam w sprawie Sary
  • napisalam, ze nie bedzie mnie na spotkaniu
  • mam auto-joina na kanale ;)

Plany

Pytania i/lub problemy

  • nie bedzie mnie na stand-upie
  • przepraszam za brak pol fontow, przelaczanie klawiatury na pl mi sie zepsulo w pracy

FilKina

Zrobione

  • Niestety jeszcze nic

Plany

  • Aktualizacja jednego z artykułów

Pytania i/lub problemy

  • Jak dotąd nie mam żadnych

Hubert

Zrobione

  • Zagłosowałem w sprawie Sary
  • Przygotowałem wstępny zarys budżetu dla 14 osób
  • Przejrzałem propozycję miejsca pobytu przesłaną przez TomaszaD

Plany

  • Napisać (na blogu) o jednej z osób przyjętych na stałe do zespołu (dostałem na razie materiały od Kamila, czekam jeszcze na Piotra)
  • Zdecydować co dalej z wspólną prezentacją z włoskim zespołem na MozCampie

Pytania i/lub problemy

  • Proszę się dopisywać do listy uczestników kwietniowego spotkania. Został tydzień. Spóźnialscy nie mają zagwarantowanego pokrycia jakichkolwiek kosztów

Joasia

Zrobione

  • nic, poza kilkoma mailami. Większość tygodnia przechorowałam, a w weekend miałam gości
  • ogłosiłam wyniki głosowania w sprawie Sary, założyłam jej konto na intrawiki

Plany

  • wpisać się na spotkanie
  • odpowiedzieć Tomkowi i Hubertowi na maila w sprawe oferty hotelu
  • pomóc przy panelu na MozCamp, na ile będę mogła
  • ciąg dalszy QA GNOME
  • dalej post-spotkaniowe: kontynuować rozliczenia
  • rekrutacja, kontunuować
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć

Pytania i/lub problemy

  • gandalf krowa 1135
  • gandalf, wisisz mi treść ogłoszenia na pomoc dla Ciebie

kpl

Zrobione

  • Zaglosowalem w sprawie Sary
  • Wyslalem Hubertowi materialy na bloga

Pytania i/lub problemy

  • Niestety nie udalo mi sie dzisiaj przetlumaczyc tego co sobie zakladalem - wyskoczyla mi nagla sprawa

Marcoos

Zrobione

  • sign-off dla bety

Plany

  • uzupełnić w central

Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie na standupie

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2011-10-23 15:58 +0200
  • Wpisałem się na kwietniowe spotkanie i podałem koszt
  • Staram się siedzieć na IRC-u, jak tylko mam możliwość

Plany

  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

PiotrDrag

Zrobione

  • Przejrzałem stare bugi i wypchnąłem do git.gnome.org co się dało.
  • Uświadomiłem sobie, że całkowicie zapomniałem o ostatnich dwóch albo trzech stand-upach.

Plany

  • Dopisać się na listę chętnych na kwietniowe spotkanie.
  • Wysłać Hubertowi materiały na bloga.

Stas

Zrobione

  • signoff dla fenneka 8 (beta)

TomaszD

Zrobione

  • oferta hotelowa na spotkanie przeslana zarzadowi

Plany

  • tak jak zapowiadalem, do polowy grudnia nic, z wylaczeniem org. spotk.

Pytania i/lub problemy

  • koszulka mozillowa z mozcamp!

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone bieżące zmiany w mozilla-central

Plany

  • Bieżące AMO, mozilla-central

Zapis spotkania

[20:59:57] <hubert> zaczynamy
[21:00:04] <hubert> Adrian się wpisał
[21:00:09] <Joasia> FilKina: wpisz sie = uzupełnij na wiki wpis w tym tygodniu z informacja co robilas od ostatniego standupu, co zamierzasz w najblizszym czasie robic i jakie masz problemy itp..
[21:00:27] <hubert> AsiaN, daroPL, Falka też
[21:00:46] <hubert> to teraz ja
[21:01:05] <hubert> przypominam o http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13#B.C4.99d.C4.85_na_spotkaniu_-_Aviary.pl
[21:01:12] <hubert> im szybciej tym lepiej
[21:01:19] <hubert> proszę się wpisywać
[21:01:44] <hubert> a kto się nie wybiera to tu: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13#Nie_b.C4.99d.C4.85
[21:01:47] <hubert> pytania?
[21:02:07] <Piecu> kazdy powinien byc wpisany przynajmniej w jednej sekcji...
[21:02:32] <hubert> Piecu: mam nadzieję, że tylko w jednej :)
[21:02:38] Dołącz daroPL dołączył do tego kanału (Darek@moz-8E66FE3C.neoplus.adsl.tpnet.pl).
[21:02:43] <hubert> Joasia
[21:02:48] <Joasia> ndd wlasciwie
[21:02:49] <Piecu> niekoniecznie :) moze byc w dwoch
[21:02:54] <Piecu> nie bedzie mnie + bede online :)
[21:03:01] <Joasia> laguję z deczka, ale nadrobię
[21:03:30] <Joasia> gandalfa potrzebuję, ale go nie ma :)
[21:03:35] <hubert> :)
[21:03:40] <TomaszD> ja mam prosbe do Joasi o emalje w sprawie miejsca spotkania
[21:03:51] <TomaszD> bo mial byc koment
[21:04:10] <Joasia> tak miał być, mam na ToDo
[21:04:15] <Joasia> w*
[21:04:17] <TomaszD> oki
[21:04:27] <hubert> kpl i marcoos się wpisali
[21:04:38] <hubert> Piecu
[21:04:52] <Piecu> ndd
[21:05:13] <hubert> PiotrDrag
[21:05:16] <PiotrDrag> ndd
[21:05:27] <hubert> PiotrDrag: wpisz sobie w kalendarz :)
[21:05:28] <Joasia> FilKina: ndd = nic do dodania
[21:05:59] <TomaszD> bez przypomnienia w telefonie by mnie tu nie bylo PiotrDrag
[21:06:06] <PiotrDrag> :D
[21:06:12] <hubert> Sara przeszła głosowanie i dziś jej nie ma :D
[21:06:23] <hubert> TomaszD: ja zawsze o 20:50 dostaję sms-a :)
[21:06:23] <Piecu> dokladnie, teraz sie zacznie ;)
[21:06:28] <FilKina> ndd
[21:06:38] <TomaszD> hubert, mi kalendarz buczy
[21:06:48] <hubert> :D
[21:06:59] <hubert> stas|away chyba bardzo śpi
[21:07:02] <hubert> ale się wpisał
[21:07:08] <Joasia> Sara pewnie pije :D
[21:07:21] <TomaszD> kto by nie pil z takiej okazji
[21:07:21] <hubert> TomaszD
[21:07:35] <TomaszD> ndd, bede sie tylko powtarzal z ta koszulka
[21:07:40] <TomaszD> mozcamp sie zbliza
[21:07:51] <hubert> TomaszD: hotel wygląda ok, a co do oferty cenowej to pogadamy jak załatwimy budżet
[21:08:03] <TomaszD> a, no to fajno
[21:08:10] <TomaszD> a kiedy budzet? 
[21:08:14] <hubert> TomaszD: i nie prawda, że nic nie zrobiłeś :)
[21:08:19] <hubert> zajmowałeś się hotelem :D
[21:08:21] <TomaszD> a, fakt... 
[21:08:31] <hubert> TomaszD: pewnie za 3-6 tygodni
[21:08:31] Dołącz AsiaN dołączył do tego kanału (von@moz-A13DE762.dip.t-dialin.net).
[21:08:32] <TomaszD> ja tylko gnome uznaje za robote
[21:08:34] <TomaszD> :) 
[21:08:51] <hubert> Witia
[21:09:07] <Witia> Nie mam spraw
[21:09:37] <hubert> AsiaN
[21:09:44] <AsiaN> Ndd
[21:09:46] <hubert> która nie czyta maili :P
[21:09:59] <hubert> ani zapisów stand-upowych
[21:10:20] <AsiaN> Coś przeoczylam?
[21:10:38] <Joasia> AsiaN: link do wpisywania sie na kolejne spotkanie byl w mailu od huberta :)
[21:10:47] <hubert> link do strony wiki spotkania był z 5 razy już
[21:10:57] <hubert> na stand-upach, w mailach
[21:10:59] <AsiaN> Oops
[21:11:04] <Joasia> FilKina: Ty jeszcze nie masz e-maila aviarowego, nie? Twoj bug nadal nie rozwiazany
[21:11:15] <hubert> daroPL
[21:11:16] <Joasia> FilKina: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13
[21:11:22] <daroPL> ode mnie nic
[21:12:08] <hubert> daroPL: z adrianerem masz kontakt?
[21:12:15] <FilKina> właśnie oglądałam tę stronę ale nie wiem czy będę mogła więc się nie odzywam
[21:12:34] <TomaszD> dokonalem korekty ze niby cos zrobilem ;) 
[21:12:41] <daroPL> hubert: ostatnio nie
[21:12:44] <hubert> FilKina: trzeba się zdecydować w ciągu 7 dni od dziś
[21:12:53] <hubert> daroPL: to ścigaj go :)
[21:12:53] <FilKina> ok
[21:13:17] <hubert> TomaszD: nie niby, dobra robota to była
[21:13:21] <Piecu> FilKina: bedziesz mogla, zapraszamy!
[21:13:22] <hubert> mi to upraszcza dużó
[21:13:24] <Joasia> FilKina: a w czasie okresu probnego musisz zaliczyc spotkanie
[21:13:28] <TomaszD> :) 
[21:13:31] <hubert> FilKina teraz
[21:13:32] <TomaszD> fenks
[21:14:01] <FilKina> ok, dzięki, zobaczę
[21:14:02] <hubert> FilKina: wszystko idzie dobrze?
[21:14:06] <TomaszD> Joasia, to jakies nowe zasady? 
[21:14:07] <TomaszD> ;) 
[21:14:23] <FilKina> tak, Hubert, 
[21:14:27] <FilKina> wszystko ok
[21:14:53] <Joasia> TomaszD: http://wiki.aviary.pl/Przyjmowanie_nowych_os%C3%B3b
[21:15:01] <Joasia> punkt 4
[21:15:02] <daroPL> hubert: ale w jakims konkretnym celu? bo w sumie to mialem zajac sie bugami z Bugzilli
[21:15:11] <FilKina> Joasia zgłosiłam tego buga juz wcześniej
[21:15:31] <Joasia> FilKina: że zgłosiłaś to wiem, że nierozwiązany - to mnie martwi
[21:15:35] <hubert> daroPL: a bo myślałem, że jakąś wiedzę będzie Ci przekazywał
[21:15:41] <hubert> bo coś na wiki pisał w planach
[21:15:52] <Joasia> może mnie gandalf nauczy zakładania kont, albo da dostęp to sobie z tym sama będę radzić
[21:15:56] <Joasia> bo tak czekać na niego to ten...
[21:15:59] <FilKina> mnie też zaczyna martwić
[21:16:05] <FilKina> powinnam coś uzupełnic?
[21:16:24] <hubert> wszyscy?
[21:16:31] <hubert> czy ktoś coś jeszcze ma?
[21:16:35] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:16:56] <Joasia> FilKina: nie, to nasz administrator musi zrobić, więc to na niego czekamy
[21:16:59] <hubert> to jeszcze raz dla Asi: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13#Kto.3F
[21:17:01] <hubert> :)
[21:17:06] <Piecu> Joasia: ale on tam chyba ma tez swoje domeny, dlatego z tym jest problem...
[21:17:07] <daroPL> hubert: ale to jakis czas temu było... pytal sie czy mam jakies problemy/pytania to poinstruowal mnie tylko co do poprawiania bugow i tworzenia patchy
[21:17:17] <AsiaN> Dziekuje slicznie!
[21:17:33] <hubert> kończymy