Stand-up:2011-11-07

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • Tłumaczenie AMO
  • Wpisałam się na kwietniowe spotkanie :)

Plany

  • Dalej tłumaczyć

Pytania i/lub problemy

  • Jak mogę przypisać błędy dotyczące AMO na b.a.p. do mnie? Zgłosić buga?

daroPL

Zrobione

  • Nic (Powód: sprawy związane ze studiami)

Plany

  • Bugzilla, bo nic innego mi nie kazano.

Pytania i/lub problemy

  • Miałem w Bugzilli, po wgraniu patcha robić "review" na Falkę. Tylko jak ustawić review? No chyba, że chodziło o dodanie do listy obserwatorów?

Falka

Zrobione

  • MozFest

Plany

  • MozCamp

Pytania i/lub problemy

  • brak czasu/siły + przeziębienie
  • Gandalf: na spotkaniu podrzuciłeś mi linka z Twoim info o Radzie seniorów, ale nie mogę tego znaleźć. Pamiętam tylko, że było krótkie i niekonkretne ;) Podeślesz jeszcze raz?

FilKina

Zrobione

  • Zaktualizowałam artykuł "Plugin crash reports" i wysłałam do sprawdzenia

Plany

  • Aktualizacja następnego artykułu.

Pytania i/lub problemy

  • ...

Hakon

Zrobione/Plany

  • Bieżące Bugzilla
  • Bugzilla 4.2 - Podręcznik użytkownika
  • bugzilla.pl

Pytania i/lub problemy

  • ...

Hubert

Zrobione

Plany

  • Napisać (na blogu) o jednej z osób przyjętych na stałe do zespołu (Piotr i/lub Sara)
  • Przekazać info dla TomaszaD odnośnie oferty hotelowej
  • Podliczyć budżet spotkania i porozmawiać o tym z Joanną
  • Udać się do Berlina na MozCamp

Pytania i/lub problemy

  • Proszę się dopisywać do listy uczestników kwietniowego spotkania. Jest czas do 22:30 CET. Spóźnialscy nie mają zagwarantowanego pokrycia jakichkolwiek kosztów

Joasia

Zrobione

  • wpisałam się na spotkanie
  • jakies maleństwo tłumaczeniowe, które na mnie spadło
  • szkic prezentacji na MozCamp
  • review rekrutacyjne
  • odpowiedziałam Tomkowi i Hubertowi na maila w sprawie oferty hotelu
  • zaczęty test bugzillowy
  • wysłałam paczkę marcoosowi :)

Plany

  • kontynuować z prezentacją na MozCamp i trzymać kciuki za prezentujących :)
  • ciąg dalszy QA GNOME
  • dalej post-spotkaniowe: kontynuować rozliczenia
  • rekrutacja, kontunuować
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć

Pytania i/lub problemy

  • gandalf krowa 1135
  • gandalf, wisisz mi treść ogłoszenia na pomoc dla Ciebie

kpl

Zrobione

  • Bug 4167

Plany

  • ...

Pytania i/lub problemy

  • ...

lemiel

Zrobione

  • Nic.

Plany

  • Zorientować się co było przez ten miesiąc.

Pytania i/lub problemy

  • Córeczki rosną a reszta jak przy maluchach zwyczajnie.

Marcoos

Zrobione

  • niewiele

Plany

  • zaktualizować central pl
  • pojechać na MozCamp :)

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu
  • Sara, Staś - opis Firefoksa dla Android Market czeka... 692935; jeśli potrzebujecie z tym pomocy, dajcie znać.

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2011-10-23 15:58 +0200 (nic nowego nie było)
  • Zrobiłem QA strony o Tb8
  • Grzecznie poprosiłem o wpisywanie się na stronę spotkania (i nawet w miarę podziałało...)
  • Staram się siedzieć na IRC-u, jak tylko mam możliwość

Plany

  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

PiotrDrag

Zrobione

  • Wysłałem materiały na bloga do Huberta.
  • Wpisałem się na listę na spotkanie.
  • Wytropiłem buga w Rhythmboksie, przez którego UI niektórych wtyczek było po angielsku.

Plany

  • Nic konkretnego.

Sara

Zrobione

Plany

  • zacząć pracę nad zmianami w Pierwsze kroki w Aviary.pl
  • założyć nam fanpage na facebooku i zająć się twitterem
  • pojechać na MozCamp

Stas

Zrobione

  • nic, sorry.

stef

Zrobione

  • strony dla tb8 (1, 2)
  • dopisałem się na stronie kwietniowego spotkania

Plany

  • lokalizacja interfejsu tb

TomaszD

Zrobione

  • nic

Plany

  • nic

Pytania i/lub problemy

  • koszulka mozillowa dla mnie :-)

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone tłumaczenie AMO
  • Sprawdzone bieżące zmiany w AMO, mozilla-central

Plany

  • Bieżące AMO, mozilla-central

Zapis spotkania

(11:59:51) hubert: zaczynamy
(11:59:59) hubert: Falka
(12:00:02) Falka: ndd
(12:00:12) daroPL [Darek@moz-C23B3936.neoplus.adsl.tpnet.pl] entered the room.
(12:00:48) hubert: Falka: jak kwestia stowarzyszenia?
(12:01:00) Falka: jeszcze nie patrzyłam, ale mam to na todo liście
(12:01:13) hubert: to ważne
(12:01:20) Falka: ok, podniosę priorytet
(12:01:26) hubert: FilKina
(12:01:28) ***Falka bazgra zielonym mazakiem
(12:01:34) FilKina: ndd
(12:01:51) hubert: szkoda, że Cię nie będzie w kwietniu
(12:02:01) FilKina: też żałuję
(12:02:14) FilKina: ale na każdym zjeździe mam jakieś zaliczenia
(12:02:27) hubert: Hakon
(12:02:38) Hakon: ndd
(12:02:50) Joasia: FilKina: kolejny wrzesień/październik, więc się zaliczeniam nie wymówisz :)
(12:02:59) FilKina: hehe, ok
(12:03:03) FilKina: :-)
(12:03:22) hubert: teraz ja
(12:03:28) hubert: napisałem o Kamilu
(12:03:32) Witia: FilKina: A jaki gród obecnie zamieszkujesz?
(12:03:33) hubert: pytania?
(12:03:53) FilKina: wschodni Witia
(12:03:54) hubert: odnośnie spotkania
(12:03:57) FilKina: Siedlce
(12:04:01) hubert: zostało 1.5h
(12:04:22) lemiel [chatzilla@moz-E6F2E8F0.internetia.net.pl] entered the room.
(12:04:28) lemiel: cześć
(12:04:41) hubert: cześć lemiel
(12:04:42) Witia: FilKina: To dość bliski Wschód ;)
(12:04:45) hubert: lemiel: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13#B.C4.99d.C4.85_na_spotkaniu_-_Aviary.pl
(12:04:52) hubert: Joasia
(12:04:54) TomaszD: hubert ile osob chetnych?
(12:04:58) Joasia: wlasciwie ndd
(12:05:01) Joasia: daroPL: ktos ci odpowiedzial?
(12:05:09) hubert: TomaszD: 15, będzie więcej
(12:05:19) Joasia: FilKina: masz co robic w tej chwili? jestes w kontakcie z markiem?
(12:05:19) hubert: lemiel: masz czas do 22:30
(12:05:19) daroPL: na to z Wiki? nie..
(12:05:21) FilKina: Witia zależy dla kogo;-)
(12:05:45) Joasia: daroPL: z prawej strony buga masz flage review. ustawiasz ? i wpisujesz osobe
(12:05:45) AsiaN [von@moz-8A6E3B3.dip.t-dialin.net] entered the room.
(12:05:50) FilKina: wysłałam dzisiaj  jeden artykuł do sprawdzenia
(12:05:51) Joasia: a przynajmniej tak to dziala w GNOME
(12:06:18) Joasia: AsiaN: buga musisz zalozyc z prosba o zmiane osoby domyslnie przypisanej do bugow AMO
(12:06:22) FilKina: o każdym powinnam mu pisać?
(12:06:26) daroPL: Joasia: nie widze nic takiego. moze nie mam praw?
(12:06:33) Joasia: FilKina: nie, chodzi mi o to czy sie nie nudzisz
(12:06:38) Joasia: daroPL: a podeslij buga tutaj
(12:06:39) daroPL: Joasia: mam tylko przycisk Zapisz zmiany
(12:06:49) hubert: Piecu
(12:06:51) FilKina: nie, skądże znowu:-)
(12:06:53) AsiaN: Joasia: Dziękuję :-)
(12:06:57) daroPL: Joasia: np. http://bugs.aviary.pl/show_bug.cgi?id=2693
(12:06:59) Joasia: pytania do mnie? :D
(12:07:07) Falka: daroPL: wejdź w szegóły załącznika
(12:07:12) Piecu: napisalem do gmbh prosbe o wpisanie sie na stronie spotkania, poza tym ndd
(12:07:33) hubert: Piecu: thx
(12:07:37) Joasia: daroPL: to tam nie macie. Zrob zwykly reassign z komentarzem
(12:07:49) hubert: PiotrDrag
(12:07:50) Piecu: ale chyba go nie ma na jabberze
(12:07:52) PiotrDrag: ndd
(12:08:01) Piecu: poza tym walcze jak moge o obecnosc na spotkaniach :)
(12:08:11) Joasia: Piecu: omg, z kim walczysz?
(12:08:22) Piecu: z ludzmi!
(12:08:28) hubert: :D
(12:08:46) hubert: Sara
(12:08:52) Sara: ndd
(12:09:08) hubert: o, pominąłem marcoosa :)
(12:09:15) hubert: no to marcoos
(12:09:24) marcoos: nd
(12:09:26) marcoos: d
(12:09:48) hubert: stas
(12:09:53) stas: ndd
(12:10:01) ***marcoos ma na wiki pytanie do stasia i Sary
(12:10:02) marcoos: :)
(12:10:17) hubert: stas: masz świadomość, że nie dostaniesz zwrotu kosztów?
(12:10:38) stas: nie jestem w stanie zaplanowac tej podrozy
(12:10:45) marcoos: stas, Sara: ktos z Was zamierza sie zajac https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=692935?
(12:10:53) stas: moge wpisac cos zmyslonego, ale nie wiem, czemu mialoby to sluzyc
(12:11:21) stas: marcoos: jutro sprobuje zajac sie fennekiem przed mergem
(12:11:27) stas: ale znowu najchetniej na aurorze tylko
(12:11:33) stas: raczej z tym opisem sie nie wyrobie
(12:11:52) Sara: to ja moge spróbować to załatwić jutro
(12:11:53) marcoos: "na aurorze" powoduje nam pewne problemy
(12:12:04) marcoos: o ktorych juz rozmawiaismy...
(12:12:08) marcoos: Sara: super!
(12:12:08) stas: marcoos: wiem
(12:12:21) stas: mysle, ze wyladuje to samo na central i aurorze
(12:12:28) stas: czy central bedzie czerwone
(12:12:35) stas: ale twoj merge nic mi nie nadpisze
(12:12:56) marcoos: uhm
(12:13:05) stas: czyli*
(12:13:08) marcoos: zalozmy, ze w to na razie wierze
(12:13:19) stas: :)
(12:13:26) hubert: możemy kontynuować?
(12:13:29) marcoos: tak
(12:13:40) hubert: TomaszD
(12:14:08) hubert: TomaszD: Ty na prawdę potrzebujesz noclegu w Gdańsku?
(12:14:22) TomaszD: tak
(12:14:26) hubert: ok
(12:14:28) TomaszD: nie mieszkam w gda
(12:14:34) TomaszD: ndd
(12:14:42) hubert: o :)
(12:14:43) TomaszD: koszulki nie zapomnijcie
(12:14:44) hubert: a gdzie?
(12:14:49) TomaszD: w egu
(12:15:00) hubert: muszę mapkę zaktualizować chyba
(12:15:02) TomaszD: od roku jakos
(12:15:03) hubert: Witia
(12:15:12) Witia: Nie mam spraw
(12:15:36) Joasia: co to jest Egu ?
(12:15:37) hubert: wracamy do spóźnialskich
(12:15:39) hubert: i nieobecnych
(12:15:44) hubert: adriank się nie wpisał na razie
(12:15:47) hubert: AsiaN
(12:15:58) TomaszD: Joasia Elblagu
(12:16:01) Piecu: mnie sie cos przypomniale i dopisalem na wiki :)
(12:16:12) Joasia: a
(12:16:19) AsiaN: Ndd, na moje pytanie odpowiedziala joasia :-)
(12:16:19) TomaszD: 60km od gda
(12:16:47) hubert: daroPL
(12:16:58) daroPL: juz ndd
(12:17:13) hubert: kpl wpisany
(12:17:15) hubert: lemiel
(12:17:17) lemiel: to ja: kompa mam czesto wlaczonego teraz tez moge miec, ale co sie bedzie dzialo nie umiem odpowiedziec, akurat jedna mi zasypia na lewej rece.a jeszcze mam dlubanie do pracy pomimo oficjalnej nieobecnosci
(12:17:27) lemiel: i ndd
(12:17:28) Joasia: lemiel: FOTA
(12:17:59) Joasia: rzeklam
(12:18:36) hubert: wpisany jest też stef
(12:18:41) Piecu: lemiel: wpisales sie na spotkanie?
(12:18:53) TomaszD: firmw
(12:18:54) lemiel: nie, raczej nie pojade
(12:18:57) hubert: stas: nie wpisałeś jakie masz plany
(12:19:11) TomaszD: Firmware Over The Air Joasia?
(12:19:12) Piecu: to napisz, ze nie pojedziesz
(12:19:15) lemiel: maili nie czytalem wiec nic nie wiem
(12:19:27) Piecu: http://wiki.aviary.pl/Spotkanie:2012-04-13#B.C4.99d.C4.85_na_spotkaniu_-_Aviary.pl
(12:19:30) hubert: lemiel: masz jeszcze 1 h 10 min
(12:19:37) lemiel: foty po SU
(12:19:49) lemiel: zeby nie były w logu
(12:19:51) Joasia: k
(12:20:14) TomaszD: a fotka heh, jestem skrzywiony
(12:20:16) hubert: kogoś pominąłem?
(12:20:21) hubert: ktoś ma coś jeszcze?
(12:21:16) Joasia: a
(12:21:17) Joasia: ja 
(12:21:24) Joasia: poproszę o uwagi do tego mojego draftu
(12:21:38) hubert: draftu czego?
hubert hubert|ghost 
(12:21:52) Falka: Joasia: ja Ci pomarudzę, jak w końcu przeczytam te maile
(12:21:54) Joasia: hubert: prezentacji na MozCamp. wysylalam maila przed pojsciem spac
(12:22:00) Piecu: Joasia: ja bardzo chce zerknac na to tlumaczenie, ale chyba dzisiaj nie dam rady :(
(12:22:12) Joasia: Piecu: tam są cztery zdania :D
(12:22:23) Joasia: tłumaczenie mi rybka, bardziej mi na MozCampie zależy
(12:22:23) Piecu: a, to moze zdaze :)
(12:22:45) hubert: kto w końcu to prowadzi?
(12:22:52) Joasia: eto wsio
hubert hubert|ghost 
(12:22:56) Joasia: hubert: na 99% marcoos
(12:23:21) hubert: yhm
(12:23:21) marcoos: moge ja, mozesz ty - do dogadania
(12:23:38) Joasia: ja na pewno nie :D
(12:23:50) Witia left the room (quit: Ping timeout).
(12:23:56) hubert: zrobimy sobie QA
(12:23:57) hubert: dobra
(12:24:01) hubert: kończymy