Stand-up:2011-11-14

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Adrianer

Zrobione

  • okolo 30 krow ubitych - mieso sie piecze :)
  • bylem na MozCampie w Berlinie
  • popracowalem troche nad L10n Completeness Check - znajdujac jednoczesnie buga w build config Sm (ktorego znalazlem i zglosilem juz 9 miesiecy temu..., po drodze zapominajac o tym) i buga w build config Fx, ktorego musze jeszcze zglosic...

Plany

  • wprowadzac daroPL
  • przedzierac sie przez krowy
  • dokonczyc uaktualnianie helpa Sm
  • napisac TLT od zera w Pythonie i w oparciu o Silme

Pytania i/lub problemy

  • Falka: kiedy opis SeaMonkey pojawi sie na browsehappy.pl? ;)
  • Gandalf: kiedy moge dostac aktualna wersje compare-locales na Silme? ;) Chetnie ominalbym koniecznosc robienia czegos, co Ty juz zrobiles...

AsiaN

Zrobione

  • Tlumaczenie i korekta AMO

Plany

  • Zglosic buga w zwiazku z AMO

Pytania i/lub problemy

  • Nie wiem czy uda mi sie byc na SU.
  • Od 16.11 do 01.12 jestem na urlopie.

daroPL

Zrobione

  • Naprawione kilka bugów SM z Bugzilli

Plany

  • W dalszym ciągu Bugzilla. Zostało jeszcze +/- 60 bugów.

Pytania i/lub problemy

  • W Bugzilli jest kilka bugów do SM, które zostały skomentowane przez lemiela tekstem "Poprawione lokalnie" (jeżeli dobrze pamiętam). Czemu nie wysłano tych zmian do repozytorium?
  • Nie będzie mnie na stand-upie (mam jutro koło na uczelni).

Falka

Zrobione

  • porządek w bugach do Sm (Chatzilla + help Kuriera Poczty)
  • poprawki do tekstu Kornelii
  • MozCamp

Plany

  • coś produktywnego

Pytania i/lub problemy

  • mało czasu
  • nie będzie mnie na stand upie

FilKina

Zrobione

  • Zaktualizowałam artykuł

Plany

  • Aktualizacja następnych artykułów

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie dzisiaj na stand up

GmbH

Zrobione

  • Sprawdziłem poprawki nadesłane przez FilKina
  • Przeforsowałem zmiany w konfiguracji VPS dla MozillaPL.org

Plany

  • Brak

Pytania i/lub problemy

  • Wdrożyć się po przerwie...

Hakon

Zrobione

  • MozCamp

Plany

  • Nic

Pytania i/lub problemy

  • Brak czasu

Hubert

Zrobione

  • MozCamp
  • Podliczyłem budżet spotkania i przekazałem Joannie

Plany

  • Napisać (na blogu) o jednej z osób przyjętych na stałe do zespołu (Piotr i/lub Sara)
  • Przekazać info dla TomaszaD odnośnie oferty hotelowej

Pytania i/lub problemy

  • W Berlinie jest strasznie zimno
  • Może mnie nie być na stand-upie

Joasia

Zrobione

  • prezentacja na MozCamp a potem pół weekendu przy air.mozilla.org [a i tak naszej nikt dla mnie nie nagrał :(] + notka na naszej stronie
  • bug dla Huberta w sprawie budżetu na kolejne spotkanie
  • jak starczyło czasu, to jakieś insze maile ale pkt 1 zajął 90% mojego czasu

Plany

  • ciąg dalszy QA GNOME
  • dalej post-spotkaniowe: kontynuować rozliczenia
  • rekrutacja, kontunuować
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • info na naszej stronie o Twitterze i Fb

Pytania i/lub problemy

  • gandalf krowa 1135
  • gandalf, wisisz mi treść ogłoszenia na pomoc dla Ciebie

kpl

Zrobione

  • Niestety nic - wyskoczyly mi sprawy wlasne

Marcoos

Zrobione

  • wziąłem udział w MozCampie
  • ...gdzie zaprezentowałem Aviary.pl na sesji "veteran communities"

Plany

  • aktualizacja central
  • merge aurory
  • poprawki bugów

Pytania i/lub problemy

  • brak

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2011-11-14 19:09 +0100
  • Skompilowałem Firefoksa :)

Plany

  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

PiotrDrag

Zrobione

  • Tłumaczenia różnych małych i większych programów z extras (transmageddon, dots, gedit-latex, gthumb).
  • Jednocześnie przyglądam się zmianom w git i naprawiam POTFILES.in, szukam bugów itp.

Plany

  • Kończę tłumaczenie gthumb, następnie mam w planie gsettings-desktop-schemas, a potem się zobaczy.

Sara

Zrobione

  • byłam na MozCampie
  • założyłam nam fanpage na Facebooku i zaczęłam prowadzić konto na Twitterze - śledźcie!
    • wysłałam w tej sprawie dwa maile na team@ i mam nadzieję, że je czytaliście
    • jeśli ktoś chce admina na Facebooku, niech mi da znak :)
  • poprawiłam wiadomości wyświetlane na about:home
  • przetłumaczyłam Firefox Live

Plany

stef

Zrobione

  • l10n tb

Plany

  • l10n tb
    • w tym zmiany brakujące do migracji, czyli
      • account provisioner (straszny badziew)
      • uzyskać zgodę na wyszukiwarki internetowe (takie jak w fx)

Pytania i/lub problemy

  • odechciewa mi się powoli pastwić nad ogłoszeniami o nowych wersjach Firefoksa
    • a powinniśmy coś z tym zrobić, ponieważ notorycznie zawierają błędy
      • innymi słowy potrzebne są zmiany zarówno po stronie procesu tłumaczenia jak i ich tworzenia w wersji oryginalnej
    •  :-(

TomaszD

Zrobione

  • nic

Plany

  • brak

Pytania i/lub problemy

  • macie dla mnie koszulke?

Witia

Zrobione

  • Sprawdzenie bieżącego tłumaczenia AMO

Plany

  • Bieżące AMO i mozilla-central

Zapis spotkania

[21:00:03] <hubert> zaczynamy
[21:00:04] <hubert> adriank
[21:00:26] <adriank> ndd
[21:00:38] <marcoos> równorzędny mi nie pasuje
[21:00:40] <hubert> AsiaN się wpisała
[21:00:53] <hubert> daroPL się wpisał
[21:01:17] <hubert> adriank: to jego pytanie to chyba do Ciebie
[21:01:53] <Falka> to jest pytanie do lemiela raczej
[21:02:15] <Falka> poza tym miałam sprawdzać, czy aby na pewno nie wysłał ich do repo, bo to bugi z wakacji są
[21:02:17] <Joasia> ale adriank może coś wiedzieć
[21:02:37] <adriank> hubert: czesc rzeczy mogla juz wyladowac...
[21:02:44] <hubert> yhym
[21:03:05] <hubert> Falka
[21:03:09] <Falka> ndd
[21:03:17] <Falka> poza tym, że chora jestem :(
[21:03:32] <hubert> FilKina wpisana
[21:03:45] <hubert> GmbH też
[21:03:48] <hubert> Hakon
[21:03:54] <Hakon> ndd
[21:04:30] <hubert> teraz ja
[21:04:38] <hubert> pozdrawiam z CPH
[21:04:55] <hubert> będę miał niewiele czasu przez najbliższe 2 tygodnie
[21:04:57] <Joasia> no prosze
[21:05:03] <Joasia> hubert: a co tam robisz?
[21:05:03] <hubert> ktoś ma coś ważnego dla mnie?
[21:05:18] <hubert> CPH: tak wpadłem w odwiedziny
[21:05:18] <adriank> wtf is CPH?
[21:05:26] <Joasia> adriank: kopenhaga
[21:05:36] <adriank> ah, nice :)
[21:05:45] <Joasia> hubert: z kamilem sie umow
[21:05:46] <hubert> muszę z kpl się zgadać
[21:05:47] <Joasia> na piwo
[21:05:51] <hubert> właśnie
[21:05:57] <hubert> Joasia
[21:06:09] <Joasia> ja wlasciwie to to co na wiki czyli ndd
[21:06:10] <Joasia> ale
[21:06:18] <marcoos> CPH to chyba kod lotniska... hubert, w Kopenhadze jest coś więcej niż tylko lotnisko :P
[21:06:19] <Joasia> korzystajac z okazji ze teo nas odwiedzil mam pytanie do niego
[21:06:31] <Joasia> teo: co z dokumentami stowarzyszenia?
[21:06:56] <hubert> chyba jest teraz away, ale pewnie przeczyta później
[21:06:59] <marcoos> teo jest, ale ma status away
[21:07:07] <Joasia> pewnie tak
[21:07:15] <Joasia> chociaz na moje maile nie odpowiada i tak
[21:07:19] <Piecu> Joasia: przeslesz na rekrutacja@ fwd maila od ostatniego kandydata?
[21:07:21] <marcoos> a o jakie dokumenty chodzi?
[21:07:22] <Joasia> zatem to wszystko ode mnie
[21:07:33] <hubert> o stowarzyszeniowe
[21:07:36] <Joasia> Piecu: si! zapomnialam w feworze walki
[21:07:42] <marcoos> i tak musimy zrobić nowe stowarzyszenie, więc...
[21:07:44] <hubert> nie mamy jeszcze kopii korenspondecji z sądem
[21:07:52] <Joasia> marcoos: nikt w aviary nie ma kopii zadnego papierka, wszystko ma leszek
[21:08:04] <marcoos> statut mamy
[21:08:08] <marcoos> wiemy, który punkt jest zły
[21:08:11] <marcoos> co jeszcze trzeba?
[21:08:20] <Joasia> marcoos: cala korespondencja z sadem
[21:08:24] <marcoos> aha
[21:08:38] <hubert> marcoos
[21:08:52] <marcoos> ndd
[21:09:03] <hubert> http://stuff.marcoos.com/slides/2011/mozcamp-l10n-community
[21:09:22] <hubert> Piecu
[21:09:24] <marcoos> ?
[21:09:32] <marcoos> cos nie tak z tym URL-em?
[21:09:34] <Joasia> marcoos: hubert Ci reklame zrobil
[21:09:43] <Piecu> ndd
[21:09:49] <marcoos> aha, ok
[21:10:14] <hubert> nie wszyscy znali ten URL :)
[21:10:22] <hubert> PiotrDrag1
[21:10:25] <PiotrDrag1> ndd
[21:10:32] <marcoos> jak ktoś chce źródła: https://github.com/marcoos/marcoos.github.com/tree/master/slides/2011/mozcamp-l10n-community
[21:10:49] <hubert> Sara
[21:10:51] Dołącz TomaszD dołączył do tego kanału (TomaszD@A13D21E4.DA8D46C6.F58CE5CF.IP).
[21:10:59] <TomaszD> Hullo
[21:11:03] <hubert> cześć
[21:11:12] <hubert> wpisz sie
[21:11:12] <Sara> ja przypominam wszystkim, którzy maja twittera i facebooka
[21:11:19] <TomaszD> Mhm
[21:11:21] <Sara> że można nas teraz śledzić i lubić
[21:11:23] <marcoos> folołować i lajkować
[21:11:25] <marcoos> :)
[21:11:28] <Joasia> spamowac
[21:11:31] <Sara> to też : D
[21:11:45] <Sara> i proszę wszystkich o reklamowanie tego faktu
[21:11:52] <Sara> na swoich twitterach i facebookach
[21:11:57] <Sara> jesli ktos jeszcze tego nie zrobił
[21:12:10] <hubert> pytania do Sary?
[21:12:19] <Sara> + to, co pisałam w mailach - liczę na propozycje rzeczy do śledzenia i lubienia :)
[21:12:43] <hubert> stas się nie wpisał
[21:12:46] <hubert> za to stef tak
[21:12:52] <adriank> marcoos: tego, ze zapomniales o Sm w prezentacji nie wybacze ;)
[21:12:57] <marcoos> ??
[21:13:10] <adriank> marcoos: http://stuff.marcoos.com/slides/2011/mozcamp-l10n-community/#7.5
[21:13:18] <marcoos> cholera
[21:13:31] Zamknij Falka opuścił ten serwer (Client exited).
[21:13:32] <marcoos> tyle razy to przestawiałem, że w końcu SMk wyparowała
[21:13:33] <marcoos> sorry :)
[21:13:43] <adriank> ;)
[21:13:46] <TomaszD> Wpisalem sie
[21:14:39] <hubert> stef napisał: odechciewa mi się powoli pastwić nad ogłoszeniami o nowych wersjach Firefoksa 
[21:15:56] <hubert> to coś dla marcoosa chyba ;)
[21:16:13] Dołącz Falka dołączył do tego kanału (falka@moz-789D5060.in-addr.arpa).
[21:17:05] <hubert> u nas się chyba też ktoś zajmował już tym problemem
[21:17:12] <hubert> nie Witia przypadkiem?
[21:17:38] <Witia> hubert; W jakim sensie?
[21:18:33] <hubert> nie pamiętam, coś tworzyłeś chyba co miało pomóc LewisPR
[21:18:48] <hubert> albo był taki plan
[21:19:14] <Witia> Był plan, ale formalnie nie zostało to spisane.
[21:19:38] <hubert> była jakaś przyczyna?
[21:19:48] <Sara> Falka: ty byłaś tam, jak Łukasz nam coś przy sniadaniu mówił o tłumaczeniu tych blognotek?
[21:19:56] <Falka> nie pamiętam
[21:19:58] <Witia> Zresztą to byłaby pomoc, ale nie gwarancja, że konkretne teksty nie będą wymagały sprawdzenia.
[21:20:15] <Falka> tzn. wiem, że coś mówił, ale boczek i śmierdzący ser mnie rozproszyły
[21:20:18] <hubert> tak
[21:21:01] <TomaszD> Mmm boczek
[21:21:01] <hubert> a dostaliśmy to do korekty?
[21:21:03] <marcoos> uff, skończyłem aktualizować central
[21:21:39] <hubert> dobra, potem
[21:21:42] <hubert> TomaszD
[21:21:49] <TomaszD> Ndd
[21:21:57] <hubert> mam
[21:22:05] <hubert> L
[21:22:26] <hubert> Witia
[21:22:30] <TomaszD> Duza ;p
[21:22:34] <TomaszD> Thx
[21:22:46] <hubert> TomaszD: inne się skończyły
[21:22:48] <marcoos> najlepsze w notce jest to pisanie o Twitterze, którego nie ma w pl
[21:22:59] <Witia> Nie mam spraw
[21:23:03] <hubert> marcoos, no trochę mnie to dziwiło
[21:23:12] <TomaszD> Hubert spoko
[21:23:13] <marcoos> ale w sumie można zrobić, żeby był
[21:24:22] <Joasia> hubert: dostalismy, falka i sara robily review tego tekstu
[21:24:55] <hubert> hmmm
[21:25:07] <hubert> ale nie było chyba poprawki po review
[21:25:23] <Joasia> review bylo przed publikacja
[21:25:28] <Falka> we wtorek popoprawiałyśmy to na szybko
[21:25:29] <Joasia> zdaje sie
[21:25:36] <Falka> tekst miał iść live o 16
[21:25:45] <Sara> tak właśnie było
[21:25:53] <Falka> link był na @team, więc jak ktoś chciał, to mógł jeszcze po nas sprawdzić
[21:26:06] <Falka> my to chyba ok. 14-15 sprawdzałyśmy
[21:26:11] <hubert> np. "na karcie Główne"
[21:26:18] <hubert> to jest panel
[21:26:20] Opuść PiotrDrag1 opuścił ten kanał.
[21:26:24] Dołącz PiotrDrag1 dołączył do tego kanału (raven@moz-C1221FE.ssp.dialog.net.pl).
[21:26:41] <hubert> a poprawki weszły?
[21:26:48] <hubert> w międzyczasie: Witia
[21:27:12] <Witia> Hubert: Ja już byłem :)
[21:27:18] <Joasia> Witia nie miał spraw
[21:27:28] <Falka> hubert: chyba tak, bo Łukasz był na etherpadzie, jak to sprawdzałyśmy
[21:27:33] <hubert> przepraszam, rozproszony trochę jestem
[21:27:49] <Joasia> tutaj głównym problemym był deadline, Kornelia to wysłała zdaje się na 5min przed
[21:27:58] <Joasia> natomiast uważam, że się liczy fakt, że w ogóle wysłała
[21:28:30] <hubert> dokończymy po stand-upie
[21:28:33] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:29:32] <Joasia> w takich sytuacjach można po tych pierwszych poprawkach i publikacji, przeglądnąć to na spokojnie i potem zamienić stare na nowe.
[21:29:46] <hubert> kończymy