Stand-up:2012-01-09

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • Poprawki w AMO

Plany

  • Tłumaczenie AMO

Pytania i/lub problemy

  • Zapomniałam o spotkaniu w zeszłym tygodniu :-(

daroPL

Zrobione

  • NIC

Plany

  • NIC

Pytania i/lub problemy

  • Proszę o nakierowanie co mam dokładnie robić, czym się zająć, bo czuję się na razie sam sobie... może SM to nie jest odpowiednie miejsce dla mnie? Jak dotąd dla mnie za dużo jest tam zabawy w Mercuriala, a za mało prawdziwej roboty.
  • Do końca stycznia nie będę aktywny - po pierwsze zaczyna mi się sesja, a po drugie mam problemy z nogą i przechodzę rehabilitację.

Falka

Zrobione

  • nic

Plany

  • nadrabiać zaległosci - Calendar! 20/01 jakiś release ma być

Pytania i/lub problemy

  • może mnie nie być na stand-upie
  • chce ktoć pomóc z tłumaczeniem calendara/lightninga? mało roboty w sumie. obecnie projektem zajmuję się tylko ja (jako tłumaczka, QA i kierowniczka), czego efektem sa mega lagi i projekt leży nieruszony od kilku miesięcy :/
  • przypomni mi ktoś, do kogo mam sie zgłosic o uprawnienia do dawania sign-offow? Pike'a? (potrzebuję do lightninga, żebym nie musiała Marcoosa męczyć znowu)

FilKina

Zrobione

  • pracuję nad aktualizacja tekstu

Plany

  • Aktualizacja tekstu

Pytania i/lub problemy

  • Nie będzie mnie na stand upie

GmbH

Zrobione

  • Trochę SUMO

Plany

  • SUMO
  • Aktualizacje na MozillaPL.org
  • Nowa wersja MozillaPL.org

Hakon

Zrobione

  • Bugzilla 3.4.13, 3.6.7, 4.0.3, 4.2rc1

Plany

  • Automatyczne testy Selenium - review na bieżąco
  • Bugzilla 4.2 - Podręcznik użytkownika
  • bugzilla.pl

Pytania i/lub problemy

  • Aktualizacja bsap do 4.2rc1
  • Wakat na stanowisku QA technicznego wydań/dokumentacji
  • Sightings i okolice po polsku - Opis - jeśli ktoś ma ciekawy pomysł na nową terminologię proszę dać znać w odpowiednim mailu, który poszedł na team

Hubert

Zrobione

  • Upomniałem się w sprawie naszego kwietniowego budżetu
  • Rozwiązałem buga dot. domyślnej osoby przypisanej do projektu MDC - bug 4002 - zostało ustawienie zrobione przez Stefa (na nobody)
  • Przejrzałem trochę zaległych maili

Plany

  • Przekazać info dla TomaszaD odnośnie oferty hotelowej, po akceptacji budżetu przez Mozillę
  • Zająć się rzeczami związanymi z rekrutacją
  • Pierwsze cykliczne spotkanie zarządu (nie odbyło się tydzień temu)

Pytania i/lub problemy

  • Marcoos: co z Filmweb.pl?
  • Marcoos: co z review projektów?

Joasia

Zrobione

  • Bugzilla: nic, planowałam instalację nowego rc i rzucenie na nią testów przed commitem ale nie znalazłam czasu
  • Spotkanie: przelewy wyszły
  • rekrutacja: jeden mail
  • notka na aviarowym blogu o nowej bugzilli

Plany

  • ciąg dalszy QA GNOME
  • rekrutacja, kontunuować
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • info na naszej stronie o Twitterze i Fb

Pytania i/lub problemy

  • gandalf, wisisz mi treść ogłoszenia na pomoc dla Ciebie
  • na razię walczę z mailami i robię listę rzeczy do zrobienia,oraz te, które mi umknęły, jeszcze nie skończyłam.

Marcoos

Zrobione

  • przygotowania do meet.js Summit, w tym: załatwienie gadgetów dla uczestników

Plany

  • odebrać paczkę z gadżetami
  • dokończyć slajdy
  • polecieć na meet.js Summit i z niego wrócić :)
  • uzupełnić central, przyjrzeć się sign-offom aurora, beta

Pytania i/lub problemy

  • trochę sprzętowych
  • i jak zwykle, mało czasu

PiotrDrag

Zrobione

  • nic

Plany

  • w tej chwili nic

Pytania i/lub problemy

  • -

Sara

Zrobione

  • nic, zaskoczyły mnie zaliczenia na ten tydzień.

Plany

  • uzupełnić snippets.lang
  • prawdopodobnie też bug 651408

Pytania i/lub problemy

  • zaliczenia i sesja

stef

Zrobione

  • drobne na/z bap
  • bieżące tb l10n
    • oraz korekty po ostatniej migracji

Plany

  • editor (produktyzacja)
  • b2g (produktyzacja)
    • osobom zainteresowanym zgłaszaniem błędów do b2g już teraz (tj. przed utworzeniem odpowiedniego działu bap) polecam poszperać po katalogu /mobile
      • powinien zawierać te same problemy
      • wystarczy dodać mnie do obserwatorów błędu zgłoszonego dla fennecka a poprawię analogiczny w /b2g
  • spotkać się z Piecem (i kto tam jeszcze będzie chciał)

Pytania i/lub problemy

  • gdyby dla mojej obecności na jakimś spotkaniu kluczową kwestią było dofinansowanie to deklarowane wsparcie Mozilli uznałbym za jego brak
    • i planuję głosować przeciwko jakimkolwiek zagranicznym spotkaniom roboczym zespołu (itp itd)
      • nie można wymagać, że wszystkich będzie zawsze na to stać

Witia

Zrobione

  • Sprawdzone zmiany w mozilla-central, AMO
  • Sprawdzone pod względem językowym 2 rozdziały dokumentacji Bugzilli

Plany

  • Bieżące zmiany z mozilla-central, AMO
  • Strona bugzilla.pl

Zapis spotkania

[21:00:15] <hubert> zaczynamy
[21:00:28] <hubert> AsiaN
[21:00:34] <AsiaN> Hej
[21:00:53] <AsiaN> Cos wiadomo o kwietniowym spotkaniu?
[21:01:08] <AsiaN> Mozilla kupi bilety?
[21:01:25] <Joasia> a ja się dziwiłam, że hubert się tak wcześnie zabrał
[21:01:25] <hubert> AsiaN: jak zaaceptują budżet to kupią i bilety
[21:01:28] <Joasia> odszczekuję
[21:01:51] <hubert> daroPL
[21:01:56] <AsiaN> Beda one fajnie kosztowac jak tak to bedzie szlo ;-)
[21:02:11] <hubert> daroPL: kto jest Twoim opiekunem?
[21:02:20] <daroPL> Adriank
[21:02:22] <hubert> AsiaN: mówiłem im to już wiele razy
[21:03:07] <hubert> daroPL: i co Ci Adrian mówił?
[21:03:10] <hubert> co masz robić?
[21:03:42] <Joasia> adriank: ?
[21:04:12] <hubert> daroPL: ?
[21:04:49] <daroPL> hubert: nie pisałem do niego jeszcze
[21:05:11] <daroPL> hubert: ale on też nic nie pisze
[21:05:12] <Joasia> daroPL, hubert: Falka pisze ze przyda się jej pomoc. Może tam?
[21:05:38] <Joasia> daroPL: do adriana wyślij maila i zrób proszę CC na mnie (ew. na huberta jeśli chce) - z pytaniem co się dzieje
[21:06:22] <daroPL> Joasia: OK
[21:06:24] <hubert> ale ja czegoś nie kapuję
[21:06:34] <hubert> na wiki SM nie jest napisane co i jak?
[21:06:39] <hubert> Adrian Ci nie wyjaśnił?
[21:06:48] <daroPL> no ale co ja mam robić?
[21:06:56] <daroPL> pracować przy SM
[21:07:15] <daroPL> poprawiłem trochę krów
[21:07:20] <hubert> pogadamy po stand-upie
[21:07:24] <Joasia> hubert: imho jest jakiś problem z komunikacja. po standupie
[21:07:30] <hubert> Hakon
[21:07:46] <Hakon> ndd
[21:08:28] <hubert> Falka i FilKina się wpisały
[21:08:38] <hubert> FilKina: nad jakim tekstem pracujesz?
[21:08:49] <hubert> GmbH się wpisał
[21:08:50] <hubert> teraz ja
[21:09:00] <hubert> pytania do mnie?
[21:09:27] <hubert> marcoos: ja mam 2 do Ciebie
[21:09:34] <marcoos> ndd
[21:11:03] <hubert> marcoos: odpowiesz?
[21:11:13] <marcoos> na co?
[21:11:31] <hubert> na moje pytania
[21:11:35] <hubert> są na wiki
[21:11:58] <marcoos> odpowiedź na oba jest: nic
[21:12:36] <hubert> a jakieś plany?
[21:12:53] <marcoos> po summicie
[21:13:45] <hubert> a keidy to jest?
[21:14:24] <marcoos> po summicie to jest przyszly tydzien
[21:14:28] <hubert> ok
[21:14:31] <hubert> Joasia
[21:14:50] <Joasia> jestem z powrotem w CA i przedzieram się przez sterty maili
[21:14:54] <Joasia> do bugów jeszcze nie dotarłam
[21:14:57] <Joasia> więc jeszcze laguję
[21:15:01] <Joasia> poza tym przelewy poszły i ndd
[21:15:53] <hubert> marcoos
[21:15:59] <marcoos> jw., ndd
[21:16:09] <hubert> PiotrDrag
[21:16:13] <PiotrDrag> ndd
[21:16:40] <hubert> Sara
[21:16:52] <Sara> Ndd
[21:17:04] <hubert> Sara: nie wiem czy "nic", widziałem, że w końcu konto twitterowe się ruszyło
[21:17:06] <hubert> :)
[21:17:29] <Sara> :)
[21:17:58] <hubert> stef się wpisał
[21:18:05] <hubert> ja nie bardzo rozumiem to:
[21:18:09] <hubert> "gdyby dla mojej obecności na jakimś spotkaniu kluczową kwestią było dofinansowanie to deklarowane wsparcie Mozilli uznałbym za jego brak"
[21:18:47] <hubert> ktoś kojarzy w czym rzecz?
[21:19:16] <Joasia> nie bardzo
[21:19:16] <hubert> bo to: i planuję głosować przeciwko jakimkolwiek zagranicznym spotkaniom roboczym zespołu (itp itd)
[21:19:18] <hubert> nie można wymagać, że wszystkich będzie zawsze na to stać 
[21:19:40] <hubert> to drugie rozumiem jako "NIE" dla spotkań zagranicznych, gdy nie ma finansowania
[21:19:46] <hubert> Witia: pomożesz?
[21:19:59] <Joasia> może chodzi o to że jeśli zawsze liczymy na wsparcie Mozilli przy organizacji spotkania to to trochę słabo? bo powinniśmy tak planowac żeby w razie braku tegoż wszyscy i tak dali radę dotrzeć na własny koszt?
[21:20:25] <Joasia> a wsparcie Mozilli będzie tylko miłym dodatkiem?
[21:20:33] <Joasia> nie mam pewności, to tylko moja próba interpretacji słów stefa
[21:20:36] <marcoos> +1
[21:20:42] <marcoos> +1 dla interpretacji, znaczy sie
[21:20:51] <hubert> możliwe
[21:20:54] <Joasia> proponuję zamiast się domyślać co miał na myśli po prostu sięgnąć do źródła i wysłać mu maila?
[21:20:57] <marcoos> bo tez nie do konca jestem pewien, co stef mial na mysli
[21:20:58] <hubert> tylko wtedy nie ruszylibyśmy się z KRK
[21:21:01] <Joasia> stef, czytasz loga? o co chodzi :)
[21:21:04] <hubert> stef: wyjaśnij proszę
[21:21:12] <hubert> stef, raczej czyta
[21:21:18] <Joasia> no to wyśle
[21:21:29] <hubert> Witia
[21:21:48] <Witia> Nie mam spraw
[21:22:09] <hubert> reszta śpi
[21:22:13] <hubert> kogoś pominąłem?
[21:22:17] <hubert> ktoś ma coś jeszcze?
[21:23:15] <hubert> kończymy