Stand-up:2012-01-30

Z Aviary.pl wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

AsiaN

Zrobione

  • oprócz zakupu biletu na spotkanie niestety nic

Plany

  • AMO, aktualizacja matriksa

Falka

Zrobione

  • zielony Calendar Aurora
    • dzięki za pomoc, Stef!
  • wygląd + arkusz stylów dla bugzilla.pl
  • poprawki do tekstu o ACTA
  • poprawki do notki prasowej od Kornelii
  • tłumaczenie stronek promocyjnych Firefoksa (bmo bug 721062)
  • sugestie poprawek do ankiety Huberta (bap bug 3748)

Plany

  • zielony cal_central (jak się kombinacje z uprawnieniami skończą)
  • może bgz.pl
  • może Sm

Pytania i/lub problemy

  • nie będzie mnie na stand-upie

FilKina

Zrobione

  • Kończę aktualizacje artykułu "Profile"

Plany

  • Aktualizacja następnego artykułu.

Pytania i/lub problemy

  • Nie mam żadnych pytań/problemów.

Hakon

Zrobione/Plany

  • Bieżące Bugzilla
  • Automatyczne testy Selenium - review na bieżąco
  • Bugzilla 3.4.14, 3.6.8, 4.0.4, 4.2rc2, 4.3
  • Bugzilla 4.2 - Podręcznik użytkownika
  • bugzilla.pl

Pytania i/lub problemy

  • stage.bugzilla.pl - Gandalf?

Hubert

Zrobione

Plany

  • Wszystko co związane ze spotkaniem

Pytania i/lub problemy

  • TomaszD: co z tym hotelem?
  • Osób, które jeszcze nie zgłosiły się do stowarzyszenia proszę o przeczytanie maila Dane osobowe potrzebne do rejestracji stowarzyszenia, wysłanego na team
  • Czekam jeszcze na wyjaśnienia od Lemiela w sprawie nieobecności na stand-upach

Joasia

Zrobione

  • Bugzilla: testy
  • jakieś maile
  • review z Hubertem
  • QA ogłoszeń rekrutacyjnych Huberta
  • posprzątałam po Camino

Plany

  • zebrać ostateczne dane rekrutacyjne z Matriksa
  • wrzucić MDC do Matriksa
  • QA GNOME
  • rekrutacja, kontunuować
  • Bugzilla - zajmować się lokalizacją testów na polski
  • zrobić coś z novellowymi mailami stasia
  • zajmować się zaległymi bugami
  • popatrzeć jeszcze w wiki Rekrutacyjne
  • może jakiś raport dot. odzewu z uczelni - muszę pomyśleć
  • info na naszej stronie o Twitterze i Fb

Pytania i/lub problemy

  • gandalf, wisisz mi treść ogłoszenia na pomoc dla Ciebie
  • jestem w pracy, więc jak nagle zamilknę to nie bijcie
  • proszę zaktualizować Matriksa pod kątem rekrutacyjnym
  • osoby, które chcą, żeby bilet na spotkanie kupiła im Mozilla proszę o info do końca przyszłego poniedziałku (6 lutego) - dziś jeszcze wyślę email

Marcoos

Zrobione

  • aktualizacja central
  • parę drobnych rzeczy w MDN
  • kontakt z Gemiusem w/s gemgecko10.dll rozwalającego Fx10

Plany

  • dalsze aktualizacje central
  • mozilla.org/pl do zaktualizowania
  • uzupełnić Matriksa :)

Pytania i/lub problemy

  • to, co zwykle: czas

Piecu

Zrobione

  • QA Tb do 2012-01-29 17:27 +0000
  • Poprawiłem trochę post o Fx 10
  • Odpisałem Karolinie na rekrutacji
  • Oceniłem siebie i innych
    • Chyba jestem drugi...
    • Kosztowało mnie to dużo energii, usability tej ankiety jest tragiczne

Plany

  • Zerknąć na B2G
  • Weryfikować dalej błędy w polskim Tb

Sara

Zrobione

  • stanowisko w sprawie ACTA poszło na Twitter i Facebook

Plany

  • prawdopodobnie zająć się bugiem 651408
  • uzupełnić pliki *.lang
  • zagłosować w feedbackowej ankiecie, o ile to aktualne?
  • tuż po sesji na poważnie ruszyć Pierwsze kroki w Aviary.pl

Pytania i/lub problemy

  • jak nie sesja, to choroba mnie łapie :D

Stas

Zrobione

  • acta-sracta: stanowisko, demonstracje, podpisy dla referendumacta.pl
  • małe review press release'a nt. fx10

Plany

  • fennec

stef

Zrobione

  • drobiazgi na bap
  • zrezygnowałem ze śledzenia thunderbird@localization.bugs na bmo
  • mniej niż chciałem ale coś tam udało się pomóc ze stanowiskiem ws acta

Plany

  • tb l10n
  • zrozumieć ankietę
    • albo zdecydować się jej nie wypełniać
  • pomagać dalej Falce z kalendarzem
  • editor (produktyzacja)
  • b2g (produktyzacja)
  • spotkać się z Piecem (i kto tam jeszcze będzie chciał)


Witia

Zrobione

  • Sprawdzone bieżące zmiany w mozilla-central, zgłoszony bug 4252
  • Sprawdzone tłumaczenie notki dla Lewisa, wprowadzone drobne poprawki
  • Bugzilla.pl - zrobiona podstawowa struktura, udostępnione Falce i Hakonowi

Plany

  • Bieżące zmiany w repozytoriach
  • Bugzilla.pl

Zapis spotkania

[21:01:11] <Joasia> zaczynamy
[21:01:18] <Joasia> adriank sie nie wpisal
[21:01:21] <Joasia> AsiaN
[21:01:27] <AsiaN> Ndd
[21:01:34] <Joasia> pytania do Asi>
[21:01:35] <Joasia> ?
[21:01:49] <Joasia> nie widzę
[21:01:58] <Joasia> Falka się wpisala
[21:02:04] <Joasia> FilKina
[21:02:05] <FilKina> ndd
[21:02:17] <Joasia> FilKina: naprawdę żadnych pytań, problemów?
[21:02:28] <Joasia> FilKina: a wrażenia? Dobrze Ci, źle?
[21:02:41] <FilKina> wszystko jest ok
[21:02:44] <FilKina> :-)
[21:02:57] <Joasia> ok
[21:03:01] <Joasia> Hakon
[21:03:09] <Hakon> nie jest ok
[21:03:12] <FilKina> DOM storage mam to tłumaczyć czy może tak zostać?
[21:03:17] <FilKina> dlaczego?
[21:03:32] <Hakon> obiecanki cacanki gandalfa blokuja nas przy bugzilla.pl
[21:03:32] <FilKina> Hakon
[21:03:32] <Joasia> FilKina: a to pytanie do gmbh zdaje się :)
[21:03:40] <Joasia> a gandalfa ni ema
[21:03:43] <Joasia> nie ma*
[21:03:55] <FilKina> aha, ok, Joasia
[21:03:56] <Joasia> Hakon: mógłbyś wystosować maila do niego z CC do zarządu?
[21:04:37] <Joasia> pytania do Krzyśka?
[21:05:00] <Joasia> hubert się wpisał ale zwiał
[21:05:06] <Joasia> pytanie do Tomka, którego nie ma
[21:05:14] <Joasia> i do lemiela, którego również nie ma :)
[21:05:22] <Joasia> to teraz ja
[21:05:56] <Joasia> wyślę maila w tej sprawie, ale kto chce żeby Mozilla mu kupila bilety na spotkanie (na warunkach Williama) to proszę do końca przyszłego poniedziałku dać mi znać
[21:06:29] <Joasia> również jeśli ktoś potrzebuje pomocy w projekcie, proszę o aktualizację Matriksa i uzupełnienie rubryk
[21:06:41] <Joasia> poza tym Piecu wielkie bóg zapłać za maile rekrutacyjne :)
[21:06:55] <Joasia> pytania do mnie ?
[21:06:58] <Piecu> chyba jeden, dzisiejszy...
[21:07:05] <Joasia> Piecu: to i tak więcej niż ja :)
[21:07:15] <Joasia> marcoos
[21:07:21] <marcoos> ndd
[21:07:34] <Joasia> marcoos: z tym matriksem to jakoś wcześniej niż później poproszę :)
[21:07:39] <Joasia> pytania do marcoosa ?
[21:07:45] <marcoos> ok
[21:07:59] <Joasia> Piecu
[21:08:05] <Piecu> ndd
[21:08:14] <Joasia> pytania do Pieca?
[21:08:27] <Joasia> Sara
[21:08:34] <Joasia> Sara: za dużo albo za mało pijesz i dlatego chorujesz :D
[21:08:35] <Sara> Ndd
[21:08:47] <Sara> To chyba to :D
[21:08:52] <marcoos> :)
[21:08:54] <Joasia> Sara: ankiety do dziś nie odwołano, ale były protesty, więc nie wiem
[21:09:05] <Joasia> sprawa jest w toku :)
[21:09:08] <Joasia> pytania do Sary?
[21:09:34] <Joasia> stas się wpisał, omg
[21:09:37] <Piecu> wypełnianie jej jest koszmarne, a samo wpisanie odpowiedzi jest dużo gorsze niż na początku wygląda
[21:10:09] <Joasia> Piecu: krowa 3748 czeka na Twój komentarz :)
[21:10:26] <Joasia> stef też się wpisał
[21:10:52] <Joasia> nie wiem o co chodzi z rezygnacją ze śledzenia @, stef gdybyś mógł nam to szerzej wyjaśnić
[21:10:59] <Joasia> Witia
[21:11:13] <Witia> Nie mam spraw
[21:11:24] <Joasia> ktoś ma sprawy do Witii?
[21:11:33] <Joasia> o kimś zapomniałam?
[21:11:36] <Joasia> ktoś chciałby coś dodać?
[21:11:44] <Joasia> nie widzę
[21:11:45] <Joasia> kończymy